EM i friidrett 1994 – Diskoskast menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | kvinner | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
De offisielle resultatene ved øvelsen Diskoskast menn ved EM i friidrett 1994 i Helsingfors, Finland. Øvelsen hadde 21 deltagere. Finalen ble avviklet 14. august.
Svein Inge Valvik representerte Norge og kom på 7.-plass i finalen.
Medaljevinnere
Gull. | Sølv. | Bronse. |
Belarus Vladimir Dubrovsjtsjik, Belarus | Dmitrij Sjevtsjenko, Russland | Jürgen Schult, Tyskland |
Resultater
Kvalifisering
- Avholdt 12. august
Gruppe A
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Dmitrij Sjevtsjenko | Russland | 62.46 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Vladimir Dubrovsjtsjik | Belarus Belarus | 62.00 m | |
3. | Andreas Seelig | Tyskland | 61.28 m | |
4. | Nick Sweeney | Irland | 59.34 m | |
5. | Lars Riedel | Tyskland | 58.66 m | |
6. | Robert Weir | Storbritannia | 57.18 m | |
7. | Vesteinn Hafsteinsson | Island | 57.18 m | |
8. | Virgilijus Alekna | Litauen | 56.38 m | |
9. | Kristian Petterson | Sverige | 56.38 m | |
10. | Kari Pekola | Finland | 56.06 m |
Gruppe B
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Sergej Liakhov | Russland | 62.26 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Attila Horváth | Ungarn | 60.96 m | |
3. | Costel Grasu | Romania | 60.64 m | |
4. | Jürgen Schult | Tyskland | 60.62 m | |
5. | Vladimir Zinchenko | Ukraina | 60.40 m | |
6. | Svein Inge Valvik | Norge | 58.50 m | |
7. | Sergey Lukashok | Israel | 57.78 m | |
8. | Imrich Bugár | Tsjekkia | 56.64 m | |
9. | Timo Sinervo | Finland | 56.60 m | |
10. | Diego Fortuna | Italia | 55.70 m | |
11. | Dag Solhaug | Sverige | 54.44 m |
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 . | Vladimir Dubrovsjtsjik | Belarus Belarus | 64.78 m | |
02 . | Dmitrij Sjevtsjenko | Russland | 64.56 m | |
03 . | Jürgen Schult | Tyskland | 64.18 m | |
4. | Nick Sweeney | Irland | 63.76 m | |
5. | Attila Horváth | Ungarn | 63.60 m | |
6. | Vladimir Zinchenko | Ukraina | 63.60 m | |
7. | Svein Inge Valvik | Norge | 62.02 m | |
8. | Costel Grasu | Romania | 61.40 m | |
9. | Sergej Liakhov | Russland | 60.80 m | |
10. | Andreas Seelig | Tyskland | 57.60 m | |
— | Sergej Lukashok | Israel | — | Startet ikke |
— | Lars Riedel | Tyskland | — |
Eksterne lenker
- Results
- v
- d
- r
Europamestere i diskos, menn
- 1934: Harald Andersson
- 1938: Willy Schröder
- 1946: Adolfo Consolini
- 1950: Adolfo Consolini | 1954: Adolfo Consolini
- 1958: Edmund Piątkowski
- 1962: Vladimir Trussenev
- 1966: Detlef Thorith
- 1969: Hartmut Losch
- 1971: Ludvík Daněk
- 1974: Pentti Kahma
- 1978: Wolfgang Schmidt
- 1982: Imrich Bugár
- 1986: Romas Ubartas
- 1990: Jürgen Schult
- 1994: Vladimir Dubrovstjsjik
- 1998: Lars Riedel
- 2002: Róbert Fazekas
- 2006: Virgilijus Alekna
- 2010: Piotr Małachowski
- 2012: Robert Harting
- 2014: Robert Harting
- 2016: Piotr Małachowski
- 2018: Andrius Gudžius
- 2022: Mykolas Alekna
- 2024: Kristjan Čeh
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL
Autoritetsdata