EM i friidrett 1998 – Diskoskast menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen Diskoskast menn ved EM i friidrett 1998 i Budapest, Ungarn med 31 deltagere. Øvelsen ble avholdt den 22. august (kvalifisering) og den 23. august (finalen).
Olav Jenssen representerte Norge. Han klarte ikke å kvalifisere seg til finalen.
Medaljevinnere
Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|
Lars Riedel, Tyskland | Jürgen Schult, Tyskland | Virgilijus Alekna, Litauen |
67,07 | 66,69 | 66,46 |
Resultater
Kvalifisering
Gruppe A
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Jürgen Schult | Tyskland | 63,63 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Vladimir Dubrovshchik | Belarus | 63,12 m | |
3. | Andreas Seelig | Tyskland | 61,96 m | |
4. | Romas Ubartas | Litauen | 61,81 m | |
5. | Robert Weir | Storbritannia | 61,36 m | |
6. | Virgilijus Alekna | Litauen | 60,81 m | |
7. | Libor Malina | Tsjekkia | 60,69 m | |
8. | Nick Sweeney | Irland | 60,36 m | |
9. | Olav Jenssen | Norge | 57,78 m | |
10. | Timo Tompuri | Finland | 57,52 m | |
11. | Otto Benczenleitner | Ungarn | 56,54 m | |
12. | Jean Pons | Frankrike | 55,80 m | |
13. | Kristian Petterson | Sverige | 54,02 m | |
14. | Ercüment Olgundeniz | Tyrkia | 53,23 m | |
— | Dmitriy Shevchenko | Russland | — | Ikke noe gyldig resultat |
Gruppe B
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Robert Fazekas | Ungarn | 64,07 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Lars Riedel | Tyskland | 62,03 m | |
3. | Diego Fortuna | Italia | 61,80 m | |
4. | Vaclavas Kidykas | Litauen | 61,05 m | |
5. | Leonid Cherevko | Belarus | 60,59 m | |
6. | Vitaliy Sidorov | Ukraina | 60,34 m | |
7. | Glen Smith | Storbritannia | 58,97 m | |
8. | Igor Primc | Slovakia | 58,90 m | |
9. | Andrzej Krawczyk | Polen | 58,09 m | |
10. | Matias Borrman | Sverige | 58,06 m | |
11. | Aleksander Tammert | Estland | 57,62 m | |
12. | Zoltán Kővágó | Ungarn | 56,89 m | |
13. | Harri Uurainen | Finland | 56,78 m | |
14. | Jean-Claude Retel | Frankrike | 55,44 m | |
15. | Dragan Mustapić | Kroatia | 54,73 m | |
16. | Perris Wilkins | Storbritannia | 53,16 m |
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
01 . | Lars Riedel | Tyskland | 67,07 m |
02 . | Jürgen Schult | Tyskland | 66,69 m |
03 . | Virgilijus Alekna | Litauen | 66,46 m |
4. | Robert Fazekas | Ungarn | 65,13 m |
5. | Diego Fortuna | Italia | 64,26 m |
6. | Vladimir Dubrovshchik | Belarus | 63,96 m |
7. | Andreas Seelig | Tyskland | 63,15 m |
8. | Robert Weir | Storbritannia | 61,92 m |
9. | Romas Ubartas | Litauen | 61,66 m |
10. | Libor Malina | Tsjekkia | 60,58 m |
11. | Vaclavas Kidykas | Litauen | 60,21 m |
12. | Leonid Cherevko | Belarus | 59,13 m |
Eksterne lenker
- Resultater