EM i friidrett 2010 – 400 meter menn
Øvelser under EM i friidrett 2010 under EM i friidrett 2010 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 meter hekk | kvinner | |||
110 meter hekk | menn | |||
400 meter hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4 x 100 m stafett | menn | kvinner | ||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 kilometer kappgang | menn | kvinner | ||
50 kilometer kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
Herrenes 400 meter under EM i friidrett 2010 fant sted på Estadi Olímpic Lluís Companys den 27., 28. og 30. 2010.
Medaljevinnere
Gull | Kévin Borlée Belgia (BEL) |
Sølv | Michael Bingham Storbritannia (GBR) |
Bronse | Martyn Rooney Storbritannia (GBR) |
Rekorder
Gjeldende rekorder før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Michael Johnson (USA) | 43.18 | Sevilla, Spania | 26. august 1999 |
Europarekord | Thomas Schönlebe (Øst-Tyskland) | 44.33 | Roma, Italia | 3. september 1987 |
Mesterskapsrekord | Iwan Thomas (Storbritannia) | 44.52 | Budapest, Ungarn | 21. august 1998 |
Verdensårsbeste | Jermaine Gonzales (Jamaica) | 44.40 | Monaco | 22. juli 2010 |
Årsbeste i Europa | Jonathan Borlée (Belgia) | 44.77 | Saint-Denis, Frankrike | 16. juli 2010 |
Program
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
27. juli 2010 | 11:00 | Runde 1 |
28. juli 2010 | 19:00 | Semifinaler |
30. juli 2010 | 21:25 | Finale |
Resultater
Runde 1
De første 4 utøverne i hvert heat og ellers de 4 utøverne med de beste tidene gikk videre til semifinalene.
Heat 1
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Kévin Borlée | Belgia | 0,185 | 45,71 | Direktekvalifisert til semifinale |
2 | 8 | Martyn Rooney | Storbritannia | 0,210 | 45,72 | |
3 | 6 | Andrea Barberi | Italia | 0,179 | 46,05 | Direktekvalifisert til semifinale med årsbeste |
4 | 4 | Catalin Cîmpeanu | Romania | 0,295 | 46,17 | Direktekvalifisert til semifinale med personlig rekord |
5 | 7 | Maksim Dyldin | Russland | 0,249 | 46,21 | Kvalifisert til semifinale på tid |
6 | 3 | Gordon Kennedy | Irland | 0,233 | 46,63 | |
7 | 2 | Ivano Bucci | San Marino | 0,224 | 49,03 |
Heat 2
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Jonathan Borlée | Belgia | 0,193 | 45,91 | Direktekvalifisert til semifinale |
2 | 6 | Yannick Fonsat | Frankrike | 0,236 | 46,26 | |
3 | 8 | Marcin Marciniszyn | Polen | 0,282 | 46,31 | |
4 | 7 | Dimítrios Grávalos | Hellas | 0,195 | 46,56 | |
5 | 2 | Sebastjan Jagarinec | Slovenia | 0,268 | 46,75 | Kvalifisert til semifinale på tid |
6 | 3 | Mark Ujakpor | Spania | 0,189 | 46,85 | Årsbeste |
7 | 5 | Myhaylo Knysh | Ukraina | 0,268 | 46,86 |
Heat 3
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | David Gillick | Irland | 0,189 | 45,84 | Direktekvalifisert til semifinale |
2 | 2 | Dmytro Ostrovskij | Ukraina | 0,204 | 45,98 | |
3 | 6 | Arnaud Destatte | Belgia | 0,197 | 46,42 | |
4 | 8 | Marc Orozco | Spania | 0,177 | 47,19 | |
5 | 4 | Nicklas Hyde | Danmark | 0,224 | 48,65 | |
– | 7 | Clemens Zeller | Østerrike | 0,213 | - | Fullførte ikke |
– | 5 | Peter Znava | Slovakia | 0,213 | - |
Heat 4
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Vladimir Krasnov | Russland | 0,284 | 46,07 | Direktekvalifisert til semifinale |
2 | 5 | Teddy Venel | Frankrike | 0,196 | 46,18 | |
3 | 7 | Conrad Williams | Storbritannia | 0,257 | 46,35 | |
4 | 2 | Piotr Klimczak | Polen | 0,244 | 46,81 | |
5 | 6 | Brian Gregan | Irland | 0,225 | 46,90 | |
6 | 4 | Máté Lukács | Ungarn | 0,200 | 47,74 |
Heat 5
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Michael Bingham | Storbritannia | 0,205 | 45,49 | Direktekvalifisert til semifinale |
2 | 6 | Leslie Djhone | Frankrike | 0,197 | 45,79 | |
3 | 3 | Kacper Kozłowski | Polen | 0,192 | 45,97 | |
4 | 5 | Marco Vistalli | Italia | 0,266 | 46,06 | |
5 | 7 | Pétros Kiriakídis | Hellas | 0,236 | 46,65 | Kvalifisert til semifinale på tid med årsbeste |
6 | 2 | Volodymyr Burakov | Ukraina | 0,278 | 47,03 |
Sammendrag
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01 1 | 5 | 4 | Michael Bingham | Storbritannia | 0,205 | 45,49 | Direktekvalifisert til semifinale |
02 2 | 1 | 5 | Kévin Borlée | Belgia | 0,185 | 45,71 | |
03 3 | 1 | 8 | Martyn Rooney | Storbritannia | 0,210 | 45,72 | |
04 4 | 5 | 6 | Leslie Djhone | Frankrike | 0,197 | 45,79 | |
05 5 | 3 | 3 | David Gillick | Irland | 0,189 | 45,84 | |
06 6 | 2 | 4 | Jonathan Borlée | Belgia | 0,193 | 45,91 | |
07 7 | 5 | 3 | Kacper Kozłowski | Polen | 0,192 | 45,97 | |
08 8 | 3 | 2 | Dmytro Ostrovskyy | Ukraina | 0,204 | 45,98 | |
09 9 | 1 | 6 | Andrea Barberi | Italia | 0,179 | 46,05 | Direktekvalifisert til semifinale med årsbeste |
10 | 5 | 5 | Marco Vistalli | Italia | 0,266 | 46,06 | Direktekvalifisert til semifinale |
11 | 4 | 3 | Vladimir Krasnov | Russland | 0,284 | 46,07 | |
12 | 1 | 4 | Catalin Cîmpeanu | Romania | 0,295 | 46,17 | Direktekvalifisert til semifinale med personlig rekord |
13 | 4 | 5 | Teddy Venel | Frankrike | 0,196 | 46,18 | Direktekvalifisert til semifinale |
14 | 1 | 7 | Maksim Dyldin | Russland | 0,249 | 46,21 | Kvalifisert til semifinale på tid |
15 | 2 | 6 | Yannick Fonsat | Frankrike | 0,236 | 46,26 | Direktekvalifisert til semifinale |
16 | 2 | 8 | Marcin Marciniszyn | Polen | 0,282 | 46,31 | |
17 | 4 | 7 | Conrad Williams | Storbritannia | 0,257 | 46,35 | |
18 | 3 | 6 | Arnaud Destatte | Belgia | 0,197 | 46,42 | |
19 | 2 | 7 | Dimítrios Grávalos | Hellas | 0,195 | 46,56 | |
20 | 1 | 3 | Gordon Kennedy | Irland | 0,233 | 46,63 | |
21 | 5 | 7 | Pétros Kiriakídis | Hellas | 0,236 | 46,65 | Kvalifisert til semifinale på tid med årsbeste |
22 | 2 | 2 | Sebastjan Jagarinec | Slovenia | 0,268 | 46,75 | Kvalifisert til semifinale på tid |
23 | 4 | 2 | Piotr Klimczak | Polen | 0,244 | 46,81 | Direktekvalifisert til semifinale |
24 | 2 | 3 | Mark Ujakpor | Spania | 0,189 | 46,85 | Årsbeste |
25 | 2 | 5 | Myhaylo Knysh | Ukraina | 0,268 | 46,86 | |
26 | 4 | 6 | Brian Gregan | Irland | 0,225 | 46,90 | |
27 | 5 | 2 | Volodymyr Burakov | Ukraina | 0,278 | 47,03 | |
28 | 3 | 8 | Marc Orozco | Spania | 0,177 | 47,19 | Direktekvalifisert til semifinale |
29 | 4 | 4 | Máté Lukács | Ungarn | 0,200 | 47,74 | |
30 | 3 | 4 | Nicklas Hyde | Danmark | 0,224 | 48,65 | |
31 | 1 | 2 | Ivano Bucci | San Marino | 0,224 | 49,03 | |
99 | 3 | 7 | Clemens Zeller | Østerrike | 0,213 | 99,99 - | Fullførte ikke |
99 | 3 | 5 | Peter Znava | Slovakia | 0,213 | 99,99 - |
Semifinaler
De 2 første utøverne i hver seminfinale og ellers de 2 utøverne med de beste tidene gikk til finalen.
Semifinale 1
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Jonathan Borlée | Belgia | 0,193 | 44,71 | Direktekvalifisert til finalen, belgisk rekord, årsbeste i Europa |
2 | 5 | Leslie Djhone | Frankrike | 0,183 | 44,87 | Direktekvalifisert til finalen med årsbeste |
3 | 6 | Martyn Rooney | Storbritannia | 0,208 | 45,00 | Kvalifisert til finalen på tid |
4 | 7 | Marcin Marciniszyn | Polen | 0,211 | 45,58 | Årsbeste |
5 | 3 | Andrea Barberi | Italia | 0,186 | 45,63 | Årsbeste |
6 | 2 | Sebastjan Jagarinec | Slovenia | 0,248 | 46,13 | Personlig rekord |
7 | 8 | Dimítrios Grávalos | Hellas | 0,227 | 46,30 | Årsbeste |
8 | 1 | Marc Orozco | Spania | 0,183 | 46,96 |
Semifinale 2
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | David Gillick | Irland | 0,179 | 44,79 | Direktekvalifisert til finalen med årsbeste |
2 | 4 | Michael Bingham | Storbritannia | 0,216 | 44,88 | |
3 | 3 | Kacper Kozłowski | Polen | 0,174 | 45,24 | Kvalifisert til finalen på tid med personlig rekord |
4 | 8 | Marco Vistalli | Italia | 0,213 | 45,38 | Personlig rekord |
5 | 5 | Teddy Venel | Frankrike | 0,248 | 45,55 | Årsbeste |
6 | 2 | Maksim Dyldin | Russland | 0,201 | 45,66 | |
7 | 7 | Arnaud Destatte | Belgia | 0,187 | 46,38 | |
8 | 1 | Pétros Kiriakídis | Hellas | 0,201 | 46,90 |
Semifinale 3
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kévin Borlée | Belgia | 0,220 | 45,32 | Direktekvalifisert til finalen |
2 | 5 | Vladimir Krasnov | Russland | 0,316 | 45,64 | |
3 | 6 | Dmytro Ostrovskyy | Ukraina | 0,179 | 45,81 | |
4 | 3 | Yannick Fonsat | Frankrike | 0,195 | 46,03 | |
5 | 7 | Catalin Cîmpeanu | Romania | 0,254 | 46,43 | |
6 | 8 | Conrad Williams | Storbritannia | 0,293 | 46,60 | |
7 | 2 | Piotr Klimczak | Polen | 0,237 | 46,68 | |
8 | 1 | Gordon Kennedy | Irland | 0,197 | 46,72 |
Sammendrag
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 4 | Jonathan Borlée | Belgia | 0,193 | 44,71 | Direktekvalifisert til finalen, belgisk rekord, årsbeste i Europa |
2 | 2 | 6 | David Gillick | Irland | 0,179 | 44,79 | Direktekvalifisert til finalen med årsbeste |
3 | 1 | 5 | Leslie Djhone | Frankrike | 0,183 | 44,87 | |
4 | 2 | 4 | Michael Bingham | Storbritannia | 0,216 | 44,88 | |
5 | 1 | 6 | Martyn Rooney | Storbritannia | 0,208 | 45,00 | Kvalifisert til finalen på tid |
6 | 2 | 3 | Kacper Kozłowski | Polen | 0,174 | 45,24 | Kvalifisert til finalen på tid med personlig rekord |
7 | 3 | 4 | Kévin Borlée | Belgia | 0,220 | 45,32 | Direktekvalifisert til finalen |
8 | 2 | 8 | Marco Vistalli | Italia | 0,213 | 45,38 | Personlig rekord |
9 | 2 | 5 | Teddy Venel | Frankrike | 0,248 | 45,55 | Årsbeste |
10 | 1 | 7 | Marcin Marciniszyn | Polen | 0,211 | 45,58 | Årsbeste |
11 | 1 | 3 | Andrea Barberi | Italia | 0,186 | 45,63 | Årsbeste |
12 | 3 | 5 | Vladimir Krasnov | Russland | 0,316 | 45,64 | Direktekvalifisert til finalen |
13 | 2 | 2 | Maksim Dyldin | Russland | 0,201 | 45,66 | Årsbeste |
14 | 3 | 6 | Dmytro Ostrovskij | Ukraina | 0,179 | 45,81 | |
15 | 3 | 3 | Yannick Fonsat | Frankrike | 0,195 | 46,03 | |
16 | 1 | 2 | Sebastjan Jagarinec | Slovenia | 0,248 | 46,13 | Personlig rekord |
17 | 1 | 8 | Dimítrios Grávalos | Hellas | 0,227 | 46,30 | Årsbeste |
18 | 2 | 7 | Arnaud Destatte | Belgia | 0,187 | 46,38 | |
19 | 3 | 7 | Catalin Cîmpeanu | Romania | 0,254 | 46,43 | |
20 | 3 | 8 | Conrad Williams | Storbritannia | 0,293 | 46,60 | |
21 | 3 | 2 | Piotr Klimczak | Polen | 0,237 | 46,68 | |
22 | 3 | 1 | Gordon Kennedy | Irland | 0,197 | 46,72 | |
23 | 2 | 1 | Pétros Kiriakídis | Hellas | 0,201 | 46,90 | |
24 | 1 | 1 | Marc Orozco | Spania | 0,183 | 46,96 |
Finale
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Reaksjonstid | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | Kévin Borlée | Belgia | 0,161 | 45,08 | Årsbeste |
02 | 8 | Michael Bingham | Storbritannia | 0,198 | 45,23 | |
03 | 1 | Martyn Rooney | Storbritannia | 0,187 | 45,23 | |
4 | 7 | Vladimir Krasnov | Russland | 0,372 | 45,24 | |
5 | 4 | David Gillick | Irland | 0,192 | 45,28 | |
6 | 5 | Leslie Djhone | Frankrike | 0,187 | 45,30 | |
7 | 3 | Jonathan Borlée | Belgia | 0,195 | 45,35 | |
8 | 2 | Kacper Kozłowski | Polen | 0,180 | 46,07 |
Eksterne lenker
- Resultater fra runde 1
- Semifinaleresultater
- Finaleresultater
Autoritetsdata