Svømming under VM i svømmesport 2019 – 200 meter individuell medley menn
Svømming under VM i svømmesport 2019 – 200 meter individuell medley menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 200 meter individuell medley menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||
Dato | 24. juli (forsøksheat og semifinale) 25. juli (finale) | ||
Deltakere | 51 | ||
Deltakernasjoner | 45 | ||
Vinnertid | 1.56,14 | ||
Medaljevinnere | |||
Daiya Seto, Japan | |||
Jérémy Desplanches, Sveits | |||
Chase Kalisz, USA | |||
Forrige | Budapest 2017 | ||
Neste | Budapest 2022 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
200 meter individuell medley menn er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2019 i Gwangju i Sør-Korea 25 og 26. juli 2019.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Ryan Lochte | USA | 1.54,00 | Shanghai, Kina | 28. juli 2011 |
Mesterskapsrekord | Ryan Lochte | USA | 1.54,00 | Shanghai, Kina | 28. juli 2011 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene fant sted 24. juli klokken 10:50.[3]
Plass | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 7 | László Cseh | Ungarn | 1.57,79 | Q |
2 | 4 | 5 | Daiya Seto | Japan | 1.57,90 | Q |
3 | 6 | 4 | Chase Kalisz | USA | 1.58,20 | Q |
4 | 6 | 3 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.58,43 | Q |
5 | 6 | 5 | Duncan Scott | Storbritannia | 1.58,57 | Q |
6 | 5 | 5 | Philip Heintz | Tyskland | 1.58,71 | Q |
7 | 5 | 6 | Andrey Zhilkin | Russland | 1.58,73 | Q |
8 | 5 | 4 | Mitch Larkin | Australia | 1.58,75 | Q |
9 | 4 | 2 | Thomas Fraser-Holmes | Australia | 1.58,86 | Q |
10 | 4 | 6 | Alexis Santos | Portugal | 1.59,01 | Q |
11 | 4 | 4 | Wang Shun | Kina | 1.59,18 | Q |
12 | 5 | 3 | Abrahm DeVine | USA | 1.59,26 | Q |
13 | 6 | 7 | Leonardo Coelho Santos | Brasil | 1.59,37 | Q |
14 | 6 | 9 | Raphaël Stacchiotti | Luxembourg | 1.59,62 | Q, NR |
15 | 5 | 7 | Thomas Dean | Storbritannia | 1.59,64 | Q |
16 | 5 | 2 | Gabriel Lópes | Portugal | 1.59,76 | Q |
17 | 6 | 2 | Andreas Vazaios | Hellas | 1.59,80 | |
18 | 4 | 1 | Bradlee Ashby | New Zealand | 1.59,96 | |
19 | 5 | 0 | Tomas Peribonio | Ecuador | 2.00,07 | NR |
20 | 4 | 0 | Arjan Knipping | Nederland | 2.00,12 | NR |
21 | 5 | 8 | Simon Sjödin | Sverige | 2.00,67 | |
22 | 6 | 8 | Yakov Toumarkin | Israel | 2.00,97 | |
23 | 4 | 3 | Caio Pumputis | Brasil | 2.01,06 | |
24 | 3 | 1 | Wang Hsing-hao | Kinesisk Taipei | 2.01,54 | |
24 | 3 | 8 | Jarod Arroyo | Puerto Rico | 2.01,54 | NR |
26 | 5 | 9 | Metin Aydın | Tyrkia | 2.01,72 | |
27 | 2 | 5 | Jaouad Syoud | Algerie | 2.01,76 | NR |
28 | 3 | 6 | Dawid Szwedzki | Polen | 2.02,14 | |
29 | 4 | 9 | Kim Min-suk | Sør-Korea | 2.02,36 | |
30 | 3 | 9 | Andrius Šidlauskas | Litauen | 2.02,50 | |
31 | 6 | 1 | Péter Bernek | Ungarn | 2.02,56 | |
32 | 3 | 4 | Mohamed Samy | Egypt | 2.02,57 | |
33 | 2 | 3 | Christoph Meier | Liechtenstein | 2.02,68 | NR |
34 | 6 | 6 | Hugo González | Spania | 2.03,09 | |
35 | 3 | 7 | Pang Sheng Jun | Singapore | 2.03,96 | |
36 | 3 | 5 | Cole Pratt | Canada | 2.04,26 | |
37 | 2 | 7 | Svetlozar Nikolov | Bulgaria | 2.04,99 | |
38 | 2 | 4 | Keanan Dols | Jamaica | 2.05,18 | |
39 | 3 | 0 | Eben Vorster | Sør-Afrika | 2.05,69 | |
40 | 2 | 1 | Brandon Schuster | Samoa | 2.06,93 | |
41 | 1 | 4 | Munzer Kabbara | Libanon | 2.07,27 | |
42 | 2 | 8 | Alvi Hjelm | Færøyene | 2.07,91 | |
43 | 2 | 0 | Ronan Wantenaar | Namibia | 2.09,02 | |
44 | 2 | 9 | Christian Mayer | Peru | 2.09,69 | |
45 | 1 | 3 | Davor Petrovski | Nord-Makedonia | 2.10,74 | |
46 | 1 | 2 | Lin Sizhuang | Macao | 2.10,87 | |
47 | 2 | 2 | Julio Horrego | Honduras | 2.11,10 | |
48 | 2 | 6 | Patrick Groters | Aruba | 2.11,38 | |
49 | 3 | 2 | Triady Fauzi Sidiq | Indonesia | 2.12,09 | |
50 | 1 | 5 | Fausto Huerta | Den dominikanske republikk | 2.13,64 | |
51 | 1 | 6 | Kinley Lhendup | Bhutan | 3.00,53 | |
52 - | 3 | 3 | Brendan Hyland | Irland | 9.99,99 DNS | |
4 | 8 | Thomas Ceccon | Italia | |||
5 | 1 | Tomoe Zenimoto Hvas | Norge | |||
6 | 0 | Bernhard Reitshammer | Østerrike |
Semifinaler
Semifinalene startet 24. juli klokken 21:31.[4]
Semifinale 1
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.56,73 | Q, NR |
2 | 3 | Philip Heintz | Tyskland | 1.56,95 | Q |
3 | 4 | Daiya Seto | Japan | 1.57,10 | Q |
4 | 6 | Mitch Larkin | Australia | 1.57,45 | Q |
5 | 7 | Abrahm DeVine | USA | 1.57,91 | Q |
6 | 2 | Alexis Santos | Portugal | 1.58,62 | |
7 | 8 | Gabriel Lópes | Portugal | 1.59,56 | |
8 | 1 | Raphaël Stacchiotti | Luxembourg | 2.00,26 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Chase Kalisz | USA | 1.57,34 | Q |
2 | 3 | Duncan Scott | Storbritannia | 1.57,83 | Q |
3 | 7 | Wang Shun | Kina | 1.57,98 | Q |
4 | 6 | Andrey Zhilkin | Russland | 1.58,16 | NR |
5 | 4 | László Cseh | Ungarn | 1.58,17 | |
6 | 8 | Thomas Dean | Storbritannia | 1.58,34 | |
7 | 2 | Thomas Fraser-Holmes | Australia | 1.58,86 | |
8 | 1 | Leonardo Coelho Santos | Brasil | 1.58,99 |
Finale
Finalen fant sted 25. juli klokken 21:05.[5]
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Daiya Seto | Japan | 1.56,14 | |
02 | 4 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.56,56 | NR |
03 | 6 | Chase Kalisz | USA | 1.56,78 | |
4 | 5 | Philip Heintz | Tyskland | 1.56,86 | |
5 | 7 | Duncan Scott | Storbritannia | 1.56,91 | |
6 | 8 | Wang Shun | Kina | 1.56,97 | |
7 | 2 | Mitch Larkin | Australia | 1.57,32 | |
8 | 1 | Abrahm DeVine | USA | 1.57,66 |
Referanser
- v
- d
- r
- 1973: Gunnar Larsson
- 1975: Andras Hargitay
- 1978: Graham Smith
- 1982: Alexander Sidorenko
- 1986: Tamás Darnyi
- 1991: Tamás Darnyi
- 1994: Jani Sievinen
- 1998: Marcel Wouda
- 2001: Massimiliano Rosolino
- 2003: Michael Phelps
- 2005: Michael Phelps
- 2007: Michael Phelps
- 2009: Ryan Lochte
- 2011: Ryan Lochte
- 2013: Ryan Lochte
- 2015: Ryan Lochte
- 2017: Chase Kalisz
- 2019: Daiya Seto
- 2022: Léon Marchand
- 2023: Léon Marchand
- 2024: Finlay Knox