VM i friidrett 2019 – 4 × 400 meter stafett menn
VM i friidrett 2019 – 4 × 400 meter stafett menn | |||
---|---|---|---|
4 x 400 m stafett menn 2019 | |||
Konkurranse | 4 × 400 meter stafett menn | ||
Arrangement | VM i friidrett 2019 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Arena | Khalifa International Stadium | ||
Dato | 5. oktober (forsøksheat) 6. oktober (finale) | ||
Deltakere | 71 | ||
Deltakernasjoner | 16 | ||
Vinnertid | 2.56,69 | ||
Medaljevinnere | |||
USA Fred Kerley, Michael Cherry, Wilbert London, Rai Benjamin, Tyrell Richard*, Vernon Norwood*, Nathan Strother* | |||
Jamaica Akeem Bloomfield, Nathon Allen, Terry Thomas, Demish Gaye, Javon Francis* | |||
Belgia Jonathan Sacoor, Robin Vanderbemden, Dylan Borlée, Kevin Borlée, Julien Watrin* *) Utøvere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Forrige | London 2017 | ||
Neste | Eugene 2022 |
Øvelser ved VM i friidrett 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen 4 × 400 meter stafett menn i VM i friidrett 2019 ble avholdt på Khalifa International Stadium i Doha, Qatar 5. og 6. oktober 2019.[1]
Program
Lokal tid (UTC+3)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
5. oktober | 20:25 | Forsøksheat |
6. oktober | 21:30 | Finale |
Resultater
Forsøksheat
De tre første i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[2]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 4 | USA | Tyrell Richard, Vernon Norwood, Wilbert London, Nathan Strother | 2.59,89 | Q |
2 | 2 | 5 | Jamaica | Akeem Bloomfield, Nathon Allen, Terry Thomas, Javon Francis | 3.00,76 | Q, SB |
3 | 2 | 6 | Belgia | Dylan Borlée, Julien Watrin, Jonathan Sacoor, Kevin Borlée | 3.00,87 | Q, SB |
4 | 1 | 9 | Colombia | Jhon Perlaza, Diego Palomeque, Jhon Solís, Anthony Zambrano | 3.01,06 | Q, NR |
5 | 2 | 8 | Trinidad og Tobago | Asa Guevara, Jereem Richards, Darren Alfred, Deon Lendore | 3.01,35 | Q |
6 | 2 | 7 | Frankrike | Ludvy Vaillant, Christopher Naliali, Thomas Jordier, Mame-Ibra Anne | 3.01,40 | q, SB |
7 | 1 | 8 | Italia | Edoardo Scotti, Vladimir Aceti, Matteo Galvan, Davide Re | 3.01,60 | Q, SB |
8 | 1 | 6 | Storbritannia | Cameron Chalmers, Rabah Yousif, Lee Thompson, Martyn Rooney | 3.01,96 | q, SB |
9 | 1 | 7 | Japan | Julian Walsh, Shōta Iizuka, Kentaro Sato, Kota Wakabayashi | 3.02,05 | SB |
10 | 2 | 3 | Sør-Afrika | Thapelo Phora, Gardeo Isaacs, Ranti Dikgale, Derrick Mokaleng | 3.02,06 | SB |
11 | 2 | 9 | Tsjekkia | Jan Tesař, Michal Desenský, Patrik Šorm, Vít Müller | 3.02,97 | SB |
12 | 2 | 4 | India | Amoj Jacob, Muhammed Anas, Jeevan Karekoppa Suresh, Noah Nirmal Tom | 3.03,09 | |
13 | 1 | 3 | Spania | Óscar Husillos, Samuel García, Julio Arenas, Darwin Echeverry | 3.04,27 | SB |
14 | 1 | 2 | Australia | Steven Solomon, Alex Beck, Murray Goodwin, Ian Halpin | 3.05,49 | |
15 | 2 | 2 | Qatar | Bassem Hemeida, Abubaker Haydar Abdalla, Ashraf Hussein Osman, Mohamed Nasir Abbas | 3.06,25 | |
— | 1 | 5 | Botswana | Zibane Ngozi, Ditiro Nzamani, Onkabetse Nkobolo, Leungo Scotch | 9.99,99 DQ | 170.19 |
Finale
Finalen startet 6. oktober kl. 21:36.[3]
Plass | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | USA | Fred Kerley, Michael Cherry, Wilbert London, Rai Benjamin | 2.56,69 | WL |
02 | 5 | Jamaica | Akeem Bloomfield, Nathon Allen, Terry Thomas, Demish Gaye | 2.57,90 | SB |
03 | 7 | Belgia | Jonathan Sacoor, Robin Vanderbemden, Dylan Borlée, Kevin Borlée | 2.58,78 | SB |
4 | 6 | Colombia | Jhon Perlaza, Diego Palomeque, Jhon Solís, Anthony Zambrano | 2.59,50 | NR |
5 | 9 | Trinidad og Tobago | Asa Guevara, Jereem Richards, Deon Lendore, Machel Cedenio | 3.00,74 | SB |
6 | 8 | Italia | Davide Re, Vladimir Aceti, Matteo Galvan, Edoardo Scotti | 3.02,78 | |
7 | 3 | Frankrike | Ludvy Vaillant, Christopher Naliali, Thomas Jordier, Mame-Ibra Anne | 3.03,06 | |
— | 2 | Storbritannia | Cameron Chalmers, Toby Harries, Rabah Yousif, Lee Thompson | DNF |
Referanser
- v
- d
- r
Verdensmestere på 4 × 400 meter stafett menn
- 1983: Sovjetunionen
- Lovatsjov
- Trosjtsjilo
- Tsjernetskij
- Markin
- 1987: USA
- 1991: Storbritannia
- 1993: USA
- 1995: USA
- 1997: Storbritannia
- Thomas
- Black
- Baulch
- Richardson
- Hylton*
- 1999: Polen
- Czubak
- Maćkowiak
- Bocian
- Haczek
- Długosielski*
- 2001: Bahamas
- McIntosh
- Moncur
- Oliver
- Munnings
- Oliver*
- 2003: Frankrike
- Douhou
- Keïta
- Diagana
- Raquil
- Douhou*
- 2005: USA
- Rock
- Brew
- Williamson
- Wariner
- Smith*
- Merritt*
- 2007: USA
- 2009: USA
- 2011: USA
- 2013: USA
- 2015: USA
- 2017: Trinidad og Tobago
- 2019: USA
- 2022: USA
- 2023: USA
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL
Autoritetsdata