VM i friidrett 2019 – 110 meter hekk menn
VM i friidrett 2019 – 110 meter hekk menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 110 meter hekk menn | ||
Arrangement | VM i friidrett 2019 | ||
Sted | Doha, Qatar | ||
Arena | Khalifa International Stadium | ||
Dato | 30. september (forsøksheat) 2. oktober (semifinale & finale) | ||
Deltakere | 39 | ||
Deltakernasjoner | 27 | ||
Vinnertid | 13,10 | ||
Medaljevinnere | |||
Grant Holloway, USA | |||
Sergej Sjubenkov, ANA | |||
Pascal Martinot-Lagarde, Frankrike Orlando Ortega, Spania | |||
Forrige | London 2017 | ||
Neste | Eugene 2022 |
Øvelser ved VM i friidrett 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen 110 meter hekk menn i VM i friidrett 2019 ble avholdt på Khalifa International Stadium i Doha fra 30. september til 2. oktober.[1]
Resultater
Forsøksheat
De første fire i hvert heat (Q) og de fire raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til semifinalene.[2]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 9 | Orlando Ortega | Spania | 13,15 | Q |
2 | 1 | 9 | Omar McLeod | Jamaica | 13,17 | Q |
3 | 4 | 8 | Grant Holloway | USA | 13,22 | Q |
4 | 2 | 6 | Sergej Sjubenkov | ANA | 13,27 | Q |
5 | 4 | 7 | Shunya Takayama | Japan | 13,32 | Q |
6 | 1 | 3 | Milan Trajkovic | Kypros | 13,37 | Q, SB |
7 | 2 | 8 | Xie Wenjun | Kina | 13,38 | Q |
8 | 2 | 5 | Jason Joseph | Sveits | 13,39 | Q, NR |
9 | 1 | 6 | Antonio Alkana | Sør-Afrika | 13,41 | Q |
10 | 4 | 4 | Konstadinos Douvalidis | Hellas | 13,43 | Q, SB |
11 | 4 | 6 | Yaqoub Al-Youha | Kuwait | 13,43 | Q |
12 | 3 | 5 | Pascal Martinot-Lagarde | Frankrike | 13,45 | Q |
13 | 1 | 7 | Devon Allen | USA | 13,46 | Q |
14 | 5 | 7 | Ronald Levy | Jamaica | 13,48 | Q |
15 | 1 | 2 | Hassane Fofana | Italia | 13,49 | q |
16 | 4 | 5 | Orlando Bennett | Jamaica | 13,50 | q |
17 | 2 | 3 | Shane Brathwaite | Barbados | 13,51 | Q |
18 | 3 | 9 | Andrew Pozzi | Storbritannia | 13,53 | Q |
19 | 4 | 2 | Dimitri Bascou | Frankrike | 13,53 | q |
20 | 5 | 6 | Chen Kuei-ru | Kinesisk Taipei | 13,57 | Q |
21 | 1 | 5 | Nicholas Hough | Australia | 13,60 | q |
22 | 2 | 4 | Valdó Szűcs | Ungarn | 13,60 | |
23 | 1 | 8 | Vitali Parakhonka | Belarus | 13,65 | |
24 | 5 | 8 | Wilhem Belocian | Frankrike | 13,67 | Q |
25 | 3 | 2 | Andrew Riley | Jamaica | 13,67 | Q |
26 | 5 | 4 | Zeng Jianhang | Kina | 13,68 | |
27 | 5 | 5 | Lorenzo Perini | Italia | 13,70 | |
28 | 2 | 9 | Elmo Lakka | Finland | 13,73 | |
29 | 2 | 7 | Taio Kanai | Japan | 13,74 | |
30 | 5 | 2 | Louis François Mendy | Senegal | 13,75 | |
31 | 3 | 8 | Yohan Chaverra | Colombia | 13,76 | Q |
32 | 2 | 2 | Eduardo Rodrigues | Brasil | 13,92 | |
33 | 3 | 3 | Ruan de Vries | Sør-Afrika | 14,07 | |
34 | 5 | 3 | Roger Iribarne | Cuba | 14,37 | |
35 | 4 | 9 | Anousone Xaysa | Laos | 14,54 | |
36 | 4 | 1 | Fadane Hamadi | Komorene | 14,79 | |
37 - | 3 | 7 | Jeffrey Julmis | Haiti | DQ | 162.8 |
3 | 4 | Daniel Roberts | USA | 168.6 | ||
1 | 4 | Gabriel Constantino | Brasil | 168.7(b) | ||
4 | 3 | Damian Czykier | Polen | DNS | ||
3 | 6 | Shunsuke Izumiya | Japan |
Semifinaler
De to første i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 5 | Omar McLeod | Jamaica | 13,08 | Q |
2 | 1 | 5 | Grant Holloway | USA | 13,10 | Q |
3 | 2 | 6 | Pascal Martinot-Lagarde | Frankrike | 13,12 | Q, SB |
4 | 3 | 4 | Orlando Ortega | Spania | 13,16 | Q |
5 | 1 | 6 | Sergej Sjubenkov | ANA | 13,18 | Q |
6 | 2 | 7 | Xie Wenjun | Kina | 13,22 | q |
7 | 3 | 7 | Milan Trajkovic | Kypros | 13,29 | Q, SB |
8 | 2 | 9 | Devon Allen | USA | 13,36 | q |
9 | 3 | 5 | Antonio Alkana | Sør-Afrika | 13,47 | |
10 | 1 | 2 | Dimitri Bascou | Frankrike | 13,48 | |
11 | 2 | 8 | Chen Kuei-ru | Kinesisk Taipei | 13,52 | |
12 | 2 | 2 | Hassane Fofana | Italia | 13,52 | |
13 | 2 | 4 | Jason Joseph | Sveits | 13,53 | |
14 | 3 | 9 | Konstadinos Douvalidis | Hellas | 13,54 | |
15 | 1 | 9 | Yaqoub Al-Youha | Kuwait | 13,57 | |
16 | 3 | 8 | Andrew Riley | Jamaica | 13,57 | |
17 | 3 | 6 | Shunya Takayama | Japan | 13,58 | |
18 | 1 | 4 | Andrew Pozzi | Storbritannia | 13,60 | |
19 | 1 | 3 | Orlando Bennett | Jamaica | 13,60 | |
19 | 3 | 3 | Wilhem Belocian | Frankrike | 13,60 | |
21 | 3 | 2 | Nicholas Hough | Australia | 13,61 | |
22 | 2 | 3 | Yohan Chaverra | Colombia | 13,76 | |
23 | 1 | 8 | Shane Brathwaite | Barbados | 14,29 | qJ |
24 - | 1 | 7 | Ronald Levy | Jamaica | 99.99 DQ | 168.6 |
Finale
Finalen startet 2. oktober kl. 23:00 lokal tid.[4]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | Grant Holloway | USA | 13,10 | |
02 | 9 | Sergej Sjubenkov | ANA | 13,15 | |
03 | 7 | Pascal Martinot-Lagarde | Frankrike | 13,18 | |
03 | 5 | Orlando Ortega | Spania | 13,30 | Tildelt etter klage |
5 | 2 | Xie Wenjun | Kina | 13,29 | |
6 | 1 | Shane Brathwaite | Barbados | 13,61 | |
7 | 3 | Devon Allen | USA | 13,70 | |
8 | 8 | Milan Trajkovic | Kypros | 13,87 | |
9 - | 4 | Omar McLeod | Jamaica | 99.99 DQ | 163.2(b) |
Referanser
- v
- d
- r
- 1983: Greg Foster
- 1987: Greg Foster
- 1991: Greg Foster
- 1993: Colin Jackson
- 1995: Allen Johnson
- 1997: Allen Johnson
- 1999: Colin Jackson
- 2001: Allen Johnson
- 2003: Allen Johnson
- 2005: Ladji Doucouré
- 2007: Liu Xiang
- 2009: Ryan Brathwaite
- 2011: Jason Richardson
- 2013: David Oliver
- 2015: Sergej Sjubenkov
- 2017: Omar McLeod
- 2019: Grant Holloway
- 2022: Grant Holloway
- 2023: Grant Holloway
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL