Vadim Sasjurin
Vadim Sasjurin | |||
---|---|---|---|
Født | 19. feb. 1970 (54 år) Petrozavodsk | ||
Beskjeftigelse | Skiskytter | ||
Nasjonalitet | Belarus | ||
Sport | Skiskyting | ||
Høyde | 182 centimeter |
Vadim Leonidovitsj Sasjurin, belarusisk Вадзім Леанідавіч Сашурын - Vadzim Ljeanidavitsj Sasjuryn (født 19. februar 1970 i Petrozavodsk) er en belarusisk tidligere skiskytter. Han deltok i tre OL for sitt land i OL 1994 på Lillehammer, OL 1998 i Nagano og OL 2002 i Salt Lake City. Hans beste individuelle OL-plassering er en 9.-plass på 20 km fra OL i 2002 og han ble nummer 4 på 4×7,5 km stafett under OL i 1998.
VM-medaljer
- 1999 Kontiolax - Gull i skiskyting, 4 x 7,5 km stafett, menn Belarus
- 1996 Ruhpolding - Gull i skiskyting, lagkonkurranse, menn Belarus
- 1997 Osrblie - Gull i skiskyting, lagkonkurranse, menn Belarus
- 2001 Pokljuka - Sølv i skiskyting, 20 km, menn Belarus
- 2001 Pokljuka - Sølv i skiskyting, 4 x 7,5 km stafett, menn Belarus
- 1996 Ruhpolding - Bronse i skiskyting, 20 km, menn Belarus
- 1996 Ruhpolding - Bronse i skiskyting, 4 x 7,5 km, menn Belarus
- 1995 Antholz - Bronse i skiskyting, 4 x 7,5 km, menn Belarus
Referanser
Eksterne lenker
- (en) Vadim Sasjurin – Olympedia
- (en) Vadim Sasjurin – IBU
- (en) Vadim Sasjurin – TheSports.org
- v
- d
- r
Verdensmestere i skiskyting, stafett for menn
- 1966: Norge
- 1967: Norge
- 1969: Sovjetunionen
- 1970: Sovjetunionen
- 1971: Sovjetunionen
- Aleksandr Tikhonov
- Viktor Mamatov
- Rinnat Safin
- Nikolaj Musjitov
- 1973: Sovjetunionen
- Aleksandr Tikhonov
- Rinnat Safin
- Jurij Kolmakov
- Gennadij Kovaljev
- 1974: Sovjetunionen
- Aleksandr Tikhonov
- Aleksandr Usjakov
- Nikolaj Kruglov
- Jurij Kolmakov
- 1975: Finland
- Carl-Henrik Flöjt
- Simo Halonen
- Juhani Suutarinen
- Heikki Ikola
- 1977: Sovjetunionen
- 1978: Øst-Tyskland
- 1979: Øst-Tyskland
- 1981: Øst-Tyskland
- 1982: Øst-Tyskland
- Frank Ullrich
- Mathias Jung
- Matthias Jacob
- Bernd Helmich
- 1983: Sovjetunionen
- Algimantas Šalna
- Jurij Kasjkarov
- Petr Miloradov
- Sergej Bulygin
- 1985: Sovjetunionen
- Jurij Kasjkarov
- Algimantas Šalna
- Sergej Bulygin
- Andrej Senkov
- 1986: Sovjetunionen
- Jurij Kasjkarov
- Dmitrij Vasiljev
- Valerij Medvedtsev
- Sergej Bulygin
- 1987: Øst-Tyskland
- Frank-Peter Roetsch
- Matthias Jacob
- André Sehmisch
- Jürgen Wirth
- 1989: Øst-Tyskland
- 1990: Italia
- 1991: Tyskland
- Ricco Groß
- Frank Luck
- Mark Kirchner
- Fritz Fischer
- 1993: Italia
- 1995: Tyskland
- 1996: Russland
- Viktor Majgurov
- Vladimir Dratsjov
- Sergej Tarasov
- Aleksej Kobelev
- 1997: Tyskland
- 1999: Belarus
- Aleksej Ajdarov
- Petr Ivasjko
- Vadim Sasjurin
- Oleg Rysjenkov
- 2000: Russland
- 2001: Frankrike
- 2003: Tyskland
- 2004: Tyskland
- 2005: Norge
- 2007: Russland
- Ivan Tsjerezov
- Maksim Tsjudov
- Dmitrij Jarosjenko
- Nikolaj Kruglov
- 2008: Russland
- Ivan Tsjerezov
- Nikolaj Kruglov
- Dmitrij Jarosjenko
- Maksim Tsjudov
- 2009: Norge
- 2011: Norge
- 2012: Norge
- 2013: Norge
- 2015: Tyskland
- 2016: Norge
- 2017: Russland
- 2019: Norge
- 2020: Frankrike
- 2021: Norge
- 2023: Frankrike
- 2024: Sverige