Czechosłowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl | CZE | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920 Antwerpia | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 119 w 53 konkurencjach w 13 dyscyplinach | |||||
|
Czechosłowację na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 119 zawodników, 118 mężczyzn i 1 kobieta. Był to debiut reprezentacji Czechosłowacji na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Brąz | Karel Hartmann Valentin Loos Jan Palouš Jan Peka Karel Pešek Josef Šroubek Otakar Vindyš Karel Wälzer | Hokej na lodzie | Turniej mężczyzn | 1:0 w meczu o brązowy medal[1] |
Brąz | Milada Skrbková Ladislav Žemla | Tenis ziemny | Konkurs par mieszanych | 2:0w meczu o brązowy medal[2] |
Skład kadry
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Josef Bochníček, Ladislav Bubeníček, Josef Čada, Stanislav lndruch, Miroslav Klinger, Josef Malý, Zdeněk Opočenský, Josef Pagáč, František Pecháček, Robert Pražák, Václav Stolař, Svatopluk Svoboda, Ladislav Vácha, František Vaněček, Jaroslav Velda, Václav Wirt | wielobój drużynowo | 305,255 | 4. |
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
Turniej o złoty medal
Ćwierćfinał
Kanada | 15:0 | Czechosłowacja |
Turniej o srebrny medal
Finał
Stany Zjednoczone | 16:0 | Czechosłowacja |
Turniej o brązowy medal
Finał Półfinał
Czechosłowacja | 1:0 | Szwecja |
Reprezentacja Czechosłowacji zdobyła brązowy medal.
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Josef Procházka | jazda indywidualna na czas (m) | 5:23:31,4 | 34. |
Ladislav Janoušek | 5:29:23,4 | 36. | |
František Kundert | 5:38:07,0 | 39. | |
Bohumil Rameš | 5:40:00,0 | 40. | |
Josef Procházka Ladislav Janoušek František Kundert Bohumil Rameš | jazda drużynowa na czas (m) | 22:10:01,8 | 9. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||||
100 m | Vojtěch Plzák | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
Eduard Hašek | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
200 m | Vojtěch Plzák | 23,4 | 1. | 23,1 | 4. | Nie awansował | |||
400 m | Karel Frankenstein | 51,8 | 3. | Nie awansował | |||||
Karel Přibyl | 54,0 | 3. | Nie awansował | ||||||
800 m | Karel Přibyl | b.d | 8. | Nie awansował | |||||
Karel Frankenstein | 2:00,0 | 7. | Nie awansował | ||||||
Josef Teplý | b.d | 7. | Nie awansował | ||||||
Jaroslav Procházka | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
1500 m | Václav Vohralík | 4:02,2 | 1. | 4:04,6 | 4. | ||||
5000 m | Karel Pacák | b.d | 8. | Nie awansował | |||||
10 000 m | b.d | 11. | Nie awansował | ||||||
110 m przez płotki | František Marek | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
Adolf Reich | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
400 m przez płotki | František Marek | b.d | 4. | Nie awansował | |||||
František Kiehlmann | 59,9 | 3. | Nie awansował | ||||||
chód na 3 km | Josef Šlehofer | Dyskwalifikacja | Nie awansował | ||||||
chód na 10 km | Nie ukończył biegu | Nie awansował |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | František Šretr | 5,55 | 26. | Nie awansował | |
trójskok | František Šretr | Nie zaliczył żadnej odległości | Nie awansował | ||
František Stejskal | Nie zaliczył żadnej odległości | Nie awansował | |||
skok wzwyż | František Stejskal | 1,65 | 16. | Nie awansował | |
rzut dyskiem | František Hoplíček | 36,75 | 13. | Nie awansował | |
rzut oszczepem | Ardy Vydra | 37,75 | 24. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Eduard Hašek | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 2. |
skok w dal | 6,125 | 638,625 | 10. | ||
pchnięcie kulą | 9,93 | 459 | 19. | ||
skok wzwyż | 1,50 | 398 | 19. | ||
bieg 400 m | 55,6 | 721,76 | 8. | ||
rzut dyskiem | Nie stanął na starcie | ||||
bieg na 110 m przez płotki | - | - | - | ||
skok o tyczce | - | - | - | ||
rzut oszczepem | - | - | - | ||
bieg na 1500 m | - | - | - | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej główny
Pierwsza runda
28 sierpnia 1920 | Czechosłowacja | 7:0 3:0 | Królestwo SHS | Stadion aan de Broodstraat |
Ćwierćfinał
29 sierpnia 1920 | Czechosłowacja | 4:0 2:0 | Norwegia | Stadion La Butte Bruksela |
Półfinał
31 sierpnia 1920 | Czechosłowacja | 4:1 1:0 | Francja | Olympisch Stadion |
Finał
2 września 1920 | Czechosłowacja | 2:0 przerwany | Belgia | Olympisch Stadion |
Reprezentacja Czechosłowacji została zdyskwalifikowana w wyniku opuszczenia placu gry przez zawodników podczas meczu finałowego.
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej o złoty medal
1/8 finału
22 sierpnia 1920 | Szwecja | 11:0 | Czechosłowacja | ||
Turniej o brązowy medal
Ćwierćfinał
25 sierpnia 1920 | Holandia | 10:0 | Czechosłowacja | ||
Reprezentanci Czechosłowacji zajęli ostatecznie 11. miejsce.
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Václav Bucháček | 1:19,2 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | |
400 m dowolnym | Alois Hrášek | b.d | 4. | Nie awansował | |||
1500 m dowolnym | b.d | 5. | Ne awansował | ||||
200 m klasycznym | Eduard Stibor | b.d | 5. | Nie awansował | |||
400 m klasycznym | b.d | 5. | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
waga piórkowa | Ludvík Wágner | 195 | 5. |
waga lekkociężka | Jaroslav Dvořák | 227,5 | 8. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin dowolny 3 pozycje | Antonín Brych | b.d | b.d |
Josef Linert | b.d | b.d | |
Robert Suchada | b.d | b.d | |
Rudolf Jelen | b.d | b.d | |
Václav Kindl | b.d | b.d | |
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo | Robert Jelen Robert Suchada Václav Kindl Josef Linert Antonín Brych | 3542 | 14. |
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo | Robert Jelen Robert Suchada Václav Kindl Josef Linert Antonín Brych | 271 | 10. |
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo | Robert Jelen Robert Suchada Václav Kindl Josef Linert Antonín Brych | 200 | 14. |
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo | Robert Jelen Robert Suchada Václav Kindl Josef Linert Antonín Brych | 258 | 11. |
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo | Robert Jelen Robert Suchada Václav Kindl Josef Linert Antonín Brych | 536 | 8. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/Mecz o 3.miejsce | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Ladislav Žemla | Jarl Malmström P 1:3 (6:4,2:6,3:6,5:7) | Nie awansował | 17. | ||||
Karel Ardelt | Alfred Beamish P 0:3 (2:6,4:6,3:6) | Nie awansował | 17. | |||||
Otto Woffek | Alfred Beamish P 0:3 (1:6,3:6,4:4) | Nie awansował | 32. | |||||
Jaroslav Just | Manuel Alonso P 1:3 (3:6,6:2,0:6,2:6) | Nie awansował | 32. | |||||
debel (m) | Jaroslav Just Bohuslav Hykš | François Blanchy Jacques Brugnon P 0:3 (1:6,2:6,4:6) | Nie awansowali | 9. | ||||
Ladislav Žemla Karel Ardelt | André Laloux François Laloux W 3:0 (6:2,6:4,6:4) | Brian Norton Louis Raymond P 0:3 (1:6,4:6,4:6) | Nie awansowali | 9. | ||||
František Týř Otto Woffek | Oswald Turnbull Max Woosnam P 0:3 (1:6,2:6,3:6) | Nie awansowali | 9. | |||||
mikst | Milada Skrbková Ladislav Žemla | Marthe Dupont François Laloux W 2:0 (7:5,6:4) | Marie Storms Stéphane Halot W 2:0 (7:5,6:3) | Kathleen McKane Max Woosnam P 0:2 (7:9,3:6) | Amory Hansen Erik Tegner W 2:0 (8:6,6:4) |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | Gustav Zinke | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
Czwórka ze sternikiem | Jiří Wihan Dominik Štillip Jaroslav Oplt Jindřich Mulač Jan Bauch | b.d | 3. | Nie awansowali | ||||||
ósemka | Emil Ordnung Ferdinand Brožek Vladimír Širc Josef Širc Jiří Kallmünzer Otakar Votík Ivan Schweizer Bohdan Kallmünzer Karel Čížek | 6:43,0 | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga piórkowa | Josef Beránek | Jules Bouquet W | Eduard Pütsep p | Nie awansował | |||
František Řezáč | Rasmus Torgensen p | Nie awansował | |||||
styl klasyczny waga lekka | František Kopřiva | Taavi Tamminen p | Frithjof Andersen P | Nie awansował | |||
Karel Halík | Carl Coerse P | nie awansował | |||||
styl klasyczny waga średnia | Josef Huml | Camille Prunier W | Henry Szymanski p | Nie awansował | |||
Jan Balej | Carlo Corsanego W | Arthur Lindfors p | Johannes Eillebrecht p | Nie awansował | |||
styl klasyczny waga półciężka | František Tázler | Oscar Theisen W | Anders Rajala p | Nie awansował | |||
František Kocián | Guillaume Snoeck p | Nie awansował | |||||
styl klasyczny waga ciężka | Josef Struna | Edward Willkie p | Nie awansował | ||||
Jan Kraus | Giorgio Calz p | Nie awansował |
Przypisy
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 599. ISBN 978-83-7510-279-6.
- ↑ David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 580. ISBN 978-83-7510-279-6.
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-29)].
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |