Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kod MKOl | CAN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920 Antwerp | ||||||
Chorąży | Archie McDiarmid | |||||
Liczba zawodników | 53 w 39 konkurencjach w 9 dyscyplinach | |||||
|
Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerp reprezentowało 53 zawodników. Był to szósty start reprezentacji na letnich igrzyskach olimpijskich.
Medaliści
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Robert Benson Walter Byron Frank Fredrickson Chris Fridfinnson Magnus Goodman Haldor Halderson Konrad Johannesson Allan Woodman | Hokej na lodzie | Mężczyźni drużynowo |
Złoto | Earl Thomson | Lekkoatletyka | 110 m przez płotki mężczyzn |
Złoto | Bert Schneider | Boks | Waga półśrednia mężczyzn |
Srebro | Chris Graham | Boks | Waga kogucia mężczyzn |
Srebro | Georges Prud’Homme | Boks | Waga średnia mężczyzn |
Srebro | George Vernot | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Clarence Newton | Boks | Waga lekka mężczyzn |
Brąz | Montgomery Herschowitch | Boks | Waga średnia mężczyzn |
Brąz | George Vernot | Pływanie | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/3. miejsce | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Harry Turner | waga musza | Jean-B. Rampignon P | Nie awansował | ||||
Chris Graham | waga kogucia | wolny los | Henri Ricard W | Henri Hébrants W | Clarence Walker P | ||
Walter Newton | waga piórkowa | Nick Clausen P | Nie awansował | ||||
William Rankin | Wim Hesterman P | Nie awansował | |||||
Clarence Newton | waga lekka | Johan Jensen W | Johan Sæterhaug W | Gotfred Johansen P | Richard Beland W | ||
Bert Schneider | waga półśrednia | Joseph Thomas W | Aage Steen W | Fred Kolberg W | Alexander Ireland W | ||
Georges Prud’Homme | waga średnia | Antoine Masson W | Marcel Rey-Golliet W | Hjalmar Strømme W | Harry Mallin P | ||
Montgomery Herschowitch | Paul Munting W | William Bradley W | Harry Mallin P | Hjalmar Strømme W |
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
|
|
Turniej o złoty medal
Ćwierćfinał
Kanada | 15:0 | Czechosłowacja |
Półfinał
Kanada | 2:0 | Stany Zjednoczone |
Finał
26 kwietnia 1920 | Kanada | 12:1 | Szwecja |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Herbert McDonald | jazda indywidualna na czas (m) | 5:20:34,6 | 31. |
Harry Martin | 5:30:16,2 | 38. | |
Norman Webster | Nie ukończył wyścigu | ||
Harold Bounsell | Nie ukończył wyścigu | ||
Herbert McDonald Harry Martin Norman Webster Harold Bounsell | jazda drużynowa na czas (m) | Nie ukończyli wyścigu |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Repasaże - półfinały | Repasaże - finał | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
sprint | William Taylor | Henri Bellivier Christopher Dotterweich | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||||||||||
Norman Webster | Léonard Daghelinckx Tjabel Boonstra | b.d | 2. | Fred Taylor Henri Bellivier | b.d | 3. | Henri Bellivier L'Empereur Anthony Young | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||||||
Herbert McDonald | Henry Brask Andersen George Thursfield William Beck | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||||||||||||
Harold Bounsell | Gerald Halpin Frans de Vreng | b.d | 2. | Maurice Peeters John Slaets | b.d | 2. | Christopher Dotterweich John Slaets Thomas Lance | 13,4 | 1. | Pierre Lanousse Georges Perrin Henri Bellivier | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
50 km | Herbert McDonald | b.d | 5. | |||||||||||||||||
Harold Bounsell | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
William Taylor | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
Norman Webster | Nie ukończył wyścigu | |||||||||||||||||||
wyścig na dochodzenie drużynowo | Herbert McDonald Harold Bounsall Norman Webster William Taylor | Południowa Afryka | b.d | 2. | Nie awansowali | 7. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Alexandre Penton | 11,1 | 2. | 11,4 | 5. | Nie awansował | |||
Cyril Coaffee | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
200 m | Alexandre Penton | 22,9 | 2. | 22,7 | 2. | b.d | 4. | Nie awansował | |
Cyril Coaffee | b.d | 3. | Nie awansował | ||||||
400 m | Hec Phillips | 52,3 | 2. | 51,5 | 5. | Nie awansował | |||
800 m | b.d | 8. | Nie awansował | ||||||
1500 m | Edward Lawrence | 4:03,9 | 5 | Nie awansował | |||||
Tommy Town | b.d | 6. | Nie awansował | ||||||
5000 m | Tommy Town | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||||
10 000 m | Edward Lawrence | 33:08,5 | 6. | Nie awansował | |||||
110 m przez płotki | Earl Thomson | 15,4 | 2. | 15,0 | 1. | 14,8 | |||
maraton | James Dellow | 2:46:47,0 | 13. | ||||||
Arthur Scholes | 2:48:30,0 | 15. | |||||||
Norman General | 2:58:01,0 | 22. | |||||||
Albert Smoke | Nie ukończył biegu | ||||||||
chód na 3 km | Edward Freeman | b.d | 8. | Nie awansował | |||||
chód na 10 km | Dyskwalifikacja| | Nie awansował | |||||||
bieg przełajowy | Tommy Town | b.d | 29. |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok wzwyż | William Kennedy | Nie zaliczył żadnej wysokości | Nie awansował | ||
rzut młotem | Archie McDiarmid | 44,66 | 9. | Nie awansował | |
John Cameron | Nie zaliczył żadnej odległości | Nie awansował | |||
rzut ciężarem | Archie McDiarmid | 9,475 | 4. | 10,12 | 4. |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | George Vernot | 1:05,2 | 1. | 1:05,8 | 3. | Nie awansował | |
400 m dowolnym | 5:32,6 | 1. | 5:27,8 | 1. | 5:29,6 | ||
George Hodgson | 5:49,8 | 2. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
1500 m dowolnym | George Vernot | 23:40,0 | 1. | 22:59,4 | 1. | 22:36,4 | |
George Hodgson | 24:36,6 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | ||
200 m klasycznym | Sidney Gooday | b.d | 5. | Nie awansował | |||
400 m klasycznym | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Richard Flint | 126,0 | 7. | Nie awansował | |
trampolina 3m | 480,70 | 5. | Nie awansował | ||
skoki standard i dowolne | 351,35 | 6. | Nie awansował |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
trap indywidualnie | James Montgomery | 86 | 6. |
William Hamilton | 82 | 11. | |
George Beattie | 73 | b.d | |
Samuel Vance | 71 | b.d | |
John Black | 52 | b.d | |
trap drużynowo | George Beattie Samuel Vance William Hamilton James Montgomery James Oliver William McLaren | 474 | 5. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Czwórka ze sternikiem | Robert Hay Harold Harcourt Larry Landrian Strathy Hay Art Everett | 7:18,0 | 3. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.
Konkurencja | Zawodnik | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl wolny waga średnia | Frank Locon | Charley Johnson p | Nie awansował |
Bibliografia
- Canada at the 1920 Antwerpia Summer Games. sports-reference.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-11)]. (ang.).
- Portugal at the 1920 Antwerpen Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2016-03-05] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-20] (ang.).
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka |
|
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|