Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2001
41. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozegrane w maju 2001 w Manaus w Brazylii.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | Raphael de Oliveira | 10.36 | Cláudio Roberto Souza | 10.37 | Heber Viera | 10.37 |
Bieg na 200 m | André da Silva | 20.52 | Heber Viera | 20.68 | Augusto Santos | 21.02 |
Bieg na 400 m | Sanderlei Parrela | 45.11 | Valdinei da Silva | 46.50 | Jonathan Palma | 46.78 |
Bieg na 800 m | Hudson de Souza | 1:47.20 | Flavio Godoy | 1:47.92 | Simoncito Silveira | 1:48.54 |
Bieg na 1500 m | Hudson de Souza | 3:36.47 | Edgar de Oliveira | 3:43.56 | Sebastián González Cabot | 3:45.35 |
Bieg na 5000 m | Elenílson da Silva | 14:10.94 | José Frazão | 14:25.35 | José Alejandro Semprún | 14:32.90 |
Bieg na 10 000 m | Néstor García | 30:17.09 | José Alejandro Semprún | 30:24.56 | Oscar Cortínez | 31:12.45 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Celso Ficagna | 8:44.83 | Emigdio Delgado | 8:47.55 | Adelar Schuler | 8:51.70 |
Bieg na 110 m przez płotki | Márcio de Souza | 13.64 | Redelen dos Santos | 13.87 | Paulo Villar | 13.88 |
Bieg na 400 m przez płotki | Anderson Jorge dos Santos | 50.48 | Carlos Zbinden | 50.99 | João dos Santos | 51.04 |
Chód na 20 000 m | José Bagio | 1:31:42.84 | Mário dos Santos | 1:32:45.90 | Xavier Moreno | 1:35:42.11 |
Sztafeta 4 × 100 m | Brazylia | 38.67 | Wenezuela | 40.02 | Urugwaj | 40.34 |
Sztafeta 4 × 400 m | Wenezuela | 3:06.31 | Brazylia | 3:06.64 | Argentyna | 3:13.88 |
Skok wzwyż | Jessé de Lima | 2.20 | Alfredo Deza | 2.20 | Filipe Apablaza | 2.15 |
Skok o tyczce | Javier Benítez | 5.40 | Ricardo Diez | 5.35 | Gustawo Rehder | 5.15 |
Skok w dal | Nelson Ferreira | 7.67 | Lewis Asprilla | 7.48 | Esteban Copland | 7.31 |
Trójskok | Jadel Gregório | 16.98 | Messias José Baptista | 16.23 | Freddy Nieves | 16.14 |
Pchnięcie kulą | Marco Antonio Verni | 18.57 | Yojer Medina | 18.49 | Édson Miguel | 17.00 |
Rzut dyskiem | Marcelo Pugliese | 56.30 | João dos Santos | 55.22 | Julio Piñero | 54.10 |
Rzut młotem | Juan Cerra | 73.95 | Adrián Marzo | 69.69 | Eduardo Acuña | 63.53 |
Rzut oszczepem | Luis da Silva | 74.50 | Nery Kennedy | 74.41 | Manuel Fuenmayor | 71.44 |
Dziesięciobój | Édson Bindilatti | 7564 pkt. | Eric Kerwitz | 7305 pkt. | Enrique Aguirre | 7226 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | Lucimar de Moura | 11.55 | María Isabel Coloma | 11.79 | Rosemar Coelho | 11.79 |
Bieg na 200 m | Felipa Palacios | 23.36 | Rosemar Coelho | 23.52 | Lucimar de Moura | 23.68 |
Bieg na 400 m | Luciana Mendes | 52.76 | Maria Laura Almirão | 53.14 | Norma González | 54.29 |
Bieg na 800 m | Luciana Mendes | 2:00.04 | Letitia Vriesde | 2:00.93 | Marlene da Silva | 2:05.82 |
Bieg na 1500 m | Letitia Vriesde | 4:19.97 | Célia dos Santos | 4:23.91 | Andréa da Silva | 4:28.01 |
Bieg na 5000 m | Maria Rodrigues | 16:35.1 | Selma dos Reis | 16:40.0 | María Paredes | 16.53.5 |
Bieg na 10 000 m | Maria Rodrigues | 35:25.70 | Rosa Apaza | 35.30.04 | Adriana de Souza | 35:30.06 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Michelle Costa | 10:31.30 | Claudia Camargo | 10:58.81 | Magda Azevedo | 11:03.95 |
Bieg na 100 m przez płotki | Maurren Maggi | 12.71 | Maíla Machado | 13.18 | Sandrine Legenort | 13.88 |
Bieg na 400 m przez płotki | Isabel Silva | 57.47 | Princesa Oliveros | 58.76 | Luciana França | 58.87 |
Chód na 20 000 m | Geovana Irusta | 1:42:42.33 | Gianetti Bonfim | 1:46:02.08 | Cristina Bohórquez | 1:48:18.75 |
Sztafeta 4 × 100 m | Brazylia | 44.32 | Kolumbia | 45.43 | Wenezuela | 47.22 |
Sztafeta 4 × 400 m | Brazylia | 3:32.43 | Kolumbia | 3:40.27 | Wenezuela | 3:44.74 |
Skok wzwyż | Luciane Dambacher Thaís de Andrade | 1.83 | Sklasyfikowano tylko dwie zawodniczki. | |||
Skok o tyczce | Alejandra García | 4.00 | Alina Alló | 3.90 | María Paz Ausín Karen da Silva | 3.70 |
Skok w dal | Maurren Maggi | 6.69 | Luciana dos Santos | 6.10 | Helena Guerrero | 6.04 |
Trójskok | Keila Costa | 13.61 | Luciana dos Santos | 13.48 | Mónica Falcioni | 13.43 |
Pchnięcie kulą | Elisângela Adriano | 17.93 | Andréa Pereira | 15.64 | Marianne Berndt | 15.38 |
Rzut dyskiem | Elisângela Adriano | 58.40 | Katiusca de Jesus | 49.52 | María Eugenia Gigg | 48.30 |
Rzut młotem | Karina Moya | 60.83 | Josiane Soares | 58.81 | Erika Melián | 55.70 |
Rzut oszczepem | Carla Bispo | 51.98 | Alessandra Resende | 50.83 | Romina Maggi | 48.90 |
Siedmiobój | Elizete da Silva | 5338 pkt. | Valeria Steffens | 5157 pkt. | Mônica Marques | 5125 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | Razem | |||
1 | Brazylia | 34 | 21 | 14 | 69 |
2 | Argentyna | 5 | 4 | 8 | 17 |
3 | Wenezuela | 1 | 5 | 7 | 13 |
4 | Kolumbia | 1 | 4 | 4 | 9 |
5 | Chile | 1 | 3 | 3 | 7 |
6 | Urugwaj | 1 | 1 | 3 | 5 |
7 | Boliwia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Surinam | 1 | 1 | 0 | 2 | |
9 | Peru | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | Paragwaj | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Ekwador | 0 | 0 | 3 | 3 |
Bibliografia
- South American Championships (Men). GBRathletics. [dostęp 2010-09-14]. (ang.).
- South American Championships (Women). GBRathletics. [dostęp 2010-09-14]. (ang.).
- p
- d
- e
|