Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2021
| |||
Data | 29-31 maja 2021 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Guayaquil | ||
Miejscowość | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 45 | ||
Liczba zawodników | 367 | ||
Liczba reprezentacji | 15 |
52. Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach 29-31 maja 2021 w Guayaquil.
Zawody pierwotnie miały odbyć się w Buenos Aires, jednak zostały one przeniesione do Guayaquil ze względu na pandemię COVID-19.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Felipe Bardi dos Santos | 10,10 | Emanuel Archibald | 10,23 | Derick Silva | 10,35 |
Bieg na 200 m | Felipe Bardi dos Santos | 20,49 | Lucas Vilar | 20,62 | Anderson Marquinez | 20,63 |
Bieg na 400 m | Kelvis Padrino | 45,82 | Lucas Carvalho | 46,31 | Raúl Mena | 46,58 |
Bieg na 800 m | Thiago André | 1:45,62 | Jonathan Rodríguez | 1:47,01 | Ryan López | 1:47,78 |
Bieg na 1500 m | Thiago André | 3:37,92 | Federico Bruno | 3:38,25 | Santiago Catrofe | 3:38,67 |
Bieg na 5000 m | Altobeli da Silva | 13:51,81 | Carlos Díaz | 13:52,63 | Yuri Labra | 13:55,84 |
Bieg na 10 000 m | Daniel do Nascimento | 29:18,06 | Nicolás Cuestas | 29:38,72 | Martín Cuestas | 29:47,02 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Altobeli da Silva | 8:34,17 | Carlos San Martín | 8:34,32 | Mario Bazán | 8:36,71 |
Bieg na 110 m przez płotki | Rafael Henrique Pereira | 13,35 | Yohan Chaverra | 13,53 | Marcos Herrera | 13,77 |
Bieg na 400 m przez płotki | Mahau Suguimati | 51,25 | Kevin Mina | 51,39 | Andrés Silva | 51,42 |
Sztafeta 4 x 100 m | Brazylia | 39,10 | Kolumbia
| 39,65 | Gujana
| 40,02 |
Sztafeta 4 x 400 m | Brazylia
| 3:04,25 | Kolumbia
| 3:08,15 | Ekwador
| 3:13,74 |
Chód na 20 000 m | Andrés Chocho | 1:24:18,94 | Jhon Castañeda | 1:24:32,06 | Juan Manuel Cano | 1:25:48,03 |
Skok wzwyż | Fernando Ferreira | 2,29 | Thiago Moura | 2,23 | Carlos Layoy | 2,17 |
Skok o tyczce | Germán Chiaraviglio | 5,55 | Dyander Pacho | 5,30 | Abel Curtinove | 5,20 |
Skok w dal | Arnovis Dalmero | 7,94 | Emiliano Lasa | 7,94 | Alexsandro Melo | 7,93 |
Trójskok | Alexsandro Melo | 16,97 | Leodán Torrealba | 16,89 | Miguel van Assen | 16,73 |
Pchnięcie kulą | Welington Morais | 19,87 | Nazareno Sasia | 19,79 | Ignacio Carballo | 19,51 |
Rzut dyskiem | Lucas Nervi | 63,18 | Alan de Falchi | 61,16 | Wellinton da Cruz Filho | 59,55 |
Rzut młotem | Humberto Mansilla | 75,83 | Gabriel Kehr | 75,18 | Joaquín Gómez | 71,32 |
Rzut oszczepem | Arley Ibargüen | 75,62 | Billi Julio | 75,53 | Pedro Henrique Rodrigues | 73,57 |
Dziesięciobój | Andy Preciado | 8004 pkt. | Felipe dos Santos | 7960 pkt. | Georni Jaramillo | 7613 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Vitória Cristina Rosa | 11,31 | Marizol Landázuri | 11,39 | Jasmine Abrams | 11,50 |
Bieg na 200 m | Vitória Cristina Rosa | 23,10 | Marizol Landázuri | 23,35 | Ana Carolina Azevedo | 23,87 |
Bieg na 400 m | Tiffani Marinho | 52,65 | Angie Melissa Palacios | 52,86 | Jennifer Padilla | 53,03 |
Bieg na 800 m | Déborah Rodríguez | 2:03,38 | Flávia de Lima | 2:05,00 | Andrea Foster | 2:05,93 |
Bieg na 1500 m | Joselyn Brea | 4:15,05 | María Pía Fernández | 4:15,27 | Mariana Borelli | 4:15,61 |
Bieg na 5000 m | Edymar Brea | 15:47,16 | Florencia Borelli | 15:47,46 | Joselyn Brea | 15:48,24 |
Bieg na 10 000 m | Edymar Brea | 34:05,25 | Silvia Ortiz | 34:06,61 | Jhoselyn Camargo | 34:09,54 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tatiane da Silva | 9:38,71 | Simone Ferraz | 9:45,15 | Belén Casetta | 9:45,79 |
Bieg na 100 m przez płotki | Ketiley Batista | 12,96 | Diana Bazalar | 13,47 | Jenea McCammon | 13,63 |
Bieg na 400 m przez płotki | Melissa González | 55,68 | Valeria Cabezas | 57,56 | Chayenne da Silva | 57,78 |
Sztafeta 4 x 100 m | Brazylia
| 44,91 | Kolumbia
| 45,61 | Ekwador
| 45,66 |
Sztafeta 4 x 400 m | Kolumbia
| 3:31,04 | Chile
| 3:34,89 | Brazylia
| 3:36,40 |
Chód na 20 000 m | Glenda Morejón | 1:29:24,61 | Érica de Sena | 1:30:51,97 | Maritza Guamán | 1:32:46,25 |
Skok wzwyż | Jennifer Rodríguez | 1,89 | Valdileia Martins | 1,86 | Joice Micolta | 1,83 |
Skok o tyczce | Stefanny Castillo | 4,30 | Isabel Demarco | 4,00 | Alejandra Arévalo | 4,00 |
Skok w dal | Letícia Melo | 6,63 | Eliane Martins | 6,57 | Natalie Aranda | 6,34 |
Trójskok | Keila Costa | 13,67 | Liuba M. Zaldívar | 13,58 | Gabriele dos Santos | 13,45 |
Pchnięcie kulą | Livia Avancini | 17,34 | Ahymara Espinoza | 16,95 | Ivana Gallardo | 16,94 |
Rzut dyskiem | Izabela da Silva | 62,18 | Karen Gallardo | 59,72 | Lidiane Cansian | 55,61 |
Rzut młotem | Mariana Marcelino | 66,16 | Mariana García | 63,20 | Mayra Gaviria | 62,46 |
Rzut oszczepem | Laila e Silva | 59,97 | María Lucelly Murillo | 59,92 | Jucilene de Lima | 59,65 |
Siedmiobój | Evelis Aguilar | 6165 pkt. | Martha Araujo | 5866 pkt. | Raiane Procópio | 5821 pkt. |
Zawody mieszane
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Sztafeta mieszana 4 x 400 m | Kolumbia
| 3:21,28 | Argentyna
| 3:23,77 | Ekwador
| 3:27,97 |
Klasyfikacja medalowa
Opracowano na podstawie materiałów źródłowych.
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Brazylia | 26 | 11 | 12 | 49 |
2. | Kolumbia | 8 | 13 | 3 | 24 |
3. | Wenezuela | 4 | 2 | 3 | 9 |
4. | Ekwador | 3 | 5 | 7 | 15 |
5. | Chile | 2 | 5 | 1 | 8 |
6. | Argentyna | 1 | 4 | 6 | 11 |
7. | Urugwaj | 1 | 3 | 3 | 7 |
8. | Gujana | 0 | 1 | 4 | 5 |
9. | Peru | 0 | 1 | 3 | 4 |
10. | Boliwia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Panama | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Surinam | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 45 | 45 | 45 | 135 |
Bibliografia
- 2021 South American Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2022-03-24]. (ang.).
- South American Ch. 2021 Results. worldathletics.org. [dostęp 2022-03-24]. (ang.).
- p
- d
- e
|