Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 27 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 28 | ||
Liczba sportowców | 35 | ||
Złoty medal | Florian Wellbrock | ||
Srebrny medal | Mychajło Romanczuk | ||
Brązowy medal | Gregorio Paltrinieri |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
|
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
1500 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje miały miejsce 27 lipca, a finał 28 lipca.
W finale, do którego zakwalifikowali się tylko zawodnicy z Europy, zwyciężył Niemiec Florian Wellbrock, uzyskawszy czas 14:36,54. Srebrny medal zdobył Ukrainiec Mychajło Romanczuk (14:37,63), a brąz wywalczył złoty medalista sprzed dwóch lat, Włoch Gregorio Paltrinieri (14:38,75).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Sun Yang | 14:31,02 | Londyn | 4 sierpnia 2012 |
Rekord mistrzostw świata | Sun Yang | 14:34,14 | Szanghaj | 31 lipca 2011 |
Rekord świata juniorów | Mack Horton | 14:51,55 | Brisbane | 1 kwietnia 2014 |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Paltrinieri, GregorioGregorio Paltrinieri | Włochy | 14:38,34 | Riccione | 04-06 !6 kwietnia |
2. | Wellbrock, FlorianFlorian Wellbrock | Niemcy | 14:42,91 | Sztokholm | 04-13 !13 kwietnia |
3. | Jervis, DanielDaniel Jervis | Wielka Brytania | 14:46,51 | Glasgow | 04-18 !18 kwietnia |
4. | Micka, JanJan Micka | Czechy | 14:48,52 | Sztokholm | 04-13 !13 kwietnia |
5. | Christiansen, HenrikHenrik Christiansen | Norwegia | 14:49,67 | Sztokholm | 04-13 !13 kwietnia |
6. | McLoughlin, JackJack McLoughlin | Australia | 14:52,83 | Brisbane | 06-13 !13 czerwca |
7. | Aubry, DavidDavid Aubry | Francja | 14:54,42 | Rennes | 04-16 !16 kwietnia |
8. | Sun Yang | Chiny | 14:55,00 | Qingdao | 03-31 !31 marca |
9. | Norgaard, AlexanderAlexander Norgaard | Dania | 14:55,56 | Taastrup | 04-06 !6 kwietnia |
10. | Grgić, FrankoFranko Grgić | Chorwacja | 14:56,55 | Pula | 03-16 !16 marca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 27 lipca o 11:17 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 5 | Gregorio Paltrinieri | Włochy | 14:45,80 | Q |
2. | 4 | 4 | Florian Wellbrock | Niemcy | 14:47,52 | Q |
3. | 3 | 4 | Mychajło Romanczuk | Ukraina | 14:47,54 | Q |
4. | 4 | 1 | Alexander Norgaard | Dania | 14:47,75 | Q, |
5. | 4 | 2 | Henrik Christiansen | Norwegia | 14:50,28 | Q |
6. | 3 | 2 | Domenico Acerenza | Włochy | 14:52,03 | Q |
7. | 3 | 7 | David Aubry | Francja | 14:53,38 | Q |
8. | 3 | 1 | Serhij Frołow | Ukraina | 14:55,06 | Q |
9. | 4 | 7 | Damien Joly | Francja | 14:55,51 | |
10. | 3 | 6 | Jan Micka | Czechy | 14:59,05 | |
11. | 4 | 3 | Jordan Wilimovsky | Stany Zjednoczone | 14:59,94 | |
12. | 2 | 4 | Ákos Kalmár | Węgry | 15:00,99 | |
13. | 3 | 5 | Daniel Jervis | Wielka Brytania | 15:01,50 | |
14. | 3 | 9 | Nguyễn Huy Hoàng | Wietnam | 15:02,35 | |
15. | 4 | 8 | Anton Ipsen | Dania | 15:04,02 | |
16. | 3 | 3 | Jack McLoughlin | Australia | 15:04,64 | |
17. | 3 | 8 | Ruwen Straub | Niemcy | 15:05,51 | |
18. | 4 | 0 | Ilja Drużynin | Rosja | 15:07,93 | |
19. | 2 | 9 | Ahmed Akram | Egipt | 15:13,25 | |
20. | 2 | 3 | Gergely Gyurta | Węgry | 15:14,20 | |
21. | 2 | 5 | Ji Xinjie | Chiny | 15:15,41 | |
22. | 2 | 6 | Diogo Villarinho | Brazylia | 15:15,91 | |
23. | 4 | 9 | Wojciech Wojdak | Polska | 15:16,14 | |
24. | 2 | 7 | Vuk Čelić | Serbia | 15:17,79 | |
25. | 3 | 0 | Guilherme Costa | Brazylia | 15:20,73 | |
26. | 4 | 6 | Zane Grothe | Stany Zjednoczone | 15:21,43 | |
27. | 2 | 2 | Dimitrios Negris | Grecja | 15:25,71 | |
28. | 2 | 0 | Kim Woo-min | Korea Południowa | 15:26,17 | |
29. | 2 | 8 | Huang Guo-ting | Chińskie Tajpej | 15:33,53 | |
30. | 2 | 1 | Aflah Prawira | Indonezja | 15:38,34 | |
31. | 1 | 5 | Joaquín Moreno | Argentyna | 15:48,98 | |
32. | 1 | 3 | Aryan Nehra | Indie | 15:59,47 | |
33. | 1 | 6 | Cheuk Ming Ho | Hongkong | 16:03,96 | |
34. | 1 | 4 | Oli Mortensen | Wyspy Owcze | 16:17,71 | |
35. | 1 | 2 | Adib Khalil | Liban | 16:19,51 |
Finał
Finał rozpoczął się 28 lipca o 20:17 czasu lokalnego[3].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 5 | Florian Wellbrock | Niemcy | 14:36,54 | |
2. ! | 3 | Mychajło Romanczuk | Ukraina | 14:37,63 | |
3. ! | 4 | Gregorio Paltrinieri | Włochy | 14:38,75 | |
4. | 1 | David Aubry | Francja | 14:44,72 | |
5. | 2 | Henrik Christiansen | Norwegia | 14:45,35 | |
6. | 7 | Domenico Acerenza | Włochy | 14:52,05 | |
7. | 8 | Serhij Frołow | Ukraina | 15:01,04 | |
8. | 6 | Alexander Norgaard | Dania | 15:20,47 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-27)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-28)]. (ang.).