Aruba a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Aruba az olimpiai játékokon | |||||
Aruba zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARU | |||||
OOB | Arubai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 5 fő 3 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Richard Rodriguez | ||||
Érmek |
| ||||
Aruba az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Holland Antillák részeként (1952–1984) |
Aruba az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 3 sportágban 5 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Richard Rodriguez | Maraton | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Luz Marina Geerman | 100 m | 12,96 | 8. | 75. | kiesett |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Javier Wanga | Harmatsúly | Andrew Collett (AUS) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Davy Bisslik | 50 m gyors | 25,57 | 2. | 62. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Roshendra Vrolijk | 50 m gyors | 29,31 | 6. | 62. | kiesett |
Források
- Aruba at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap