Elefántcsontpart a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Elefántcsontpart az olimpiai játékokon | |||||
Elefántcsontpart zászlaja | |||||
NOB-országkód: CIV | |||||
OOB | Elefántcsontparti Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 14 fő 5 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ibrahim Meité | ||||
Érmek |
| ||||
Elefántcsontpart az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Elefántcsontpart az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 5 sportágban 14 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ibrahim Meité | 100 m | 10,24 | 4. | 6. | 10,40 | 6. | 31. | kiesett | ||||
Ahmed Douhou | 200 m | 20,98 | 4. | 36.** | kiesett | |||||||
Eric N'Dri Pacome Ahmed Douhou Yves Sonan Ibrahim Meité | 4 × 100 m váltó | 39,06 | 1. | 11. | 38,82 | 5. | 10. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Louise Ayétotché | 100 m | 11,52 | 5. | 33. | kiesett | |||||||
200 m | 22,85 | 2. | 7. | 22,86 | 2. | 8. | 22,76 | 5. | 8. | kiesett | ||
Amandine Allou Affoué Makaridja Sanganoko Marie Gnahoré Louise Ayétotché | 4 × 100 m váltó | 44,34 | 5. | 18. | kiesett |
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vincent Aka-Akesse | 85 kg | 6. csoport Amir Reza Khadem Azgadhi (IRI) 0-4 Kapuvári Gábor (HUN) 0-6 Nicolae Ghiţă (ROM) 0-10 | 4. | kiesett | 20. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rose Marie Kouaho | Könnyűsúly | Marisabel Lomba (BEL) 0010-1001 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Lea Zahoui Blavo | Középsúly | Aprilia Marzuki (INA) 1010-0001 | Julija Kuzina (RUS) 0001-0010 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Akissi Monney | Félnehézsúly | Heidi Rakels (BEL) 0000-1010 | Karin Kienhuis (NED) 0001-0011 | kiesett | 13. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
N'Guessan Sebastien Konan | Váltósúly | Mokete Mokhosi (LES) 4-3 | Faissal Ebnoutalib (GER) 3-4 | Víctor Estrada (MEX) 4-6 | kiesett | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gregory Arkhurst | 100 m gyors | 53,55 | 1. | 63. | kiesett |
Források
- Cote d'Ivoire at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap