Ukrajna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ukrajna az olimpiai játékokon | |||||
Ukrajna zászlaja | |||||
NOB-országkód: UKR | |||||
OOB | Ukrán Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 230 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jevhen Braszlavec | ||||
Érmek 21. helyezés |
| ||||
Ukrajna az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), |
Ukrajna az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 230 sportoló képviselte, akik összesen 23 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Milcsev, MikolaMikola Milcsev | Sportlövészet | Férfi skeet |
1 Arany | Klocskova, JanaJana Klocskova | Úszás | Női 200 m vegyes |
1 Arany | Klocskova, JanaJana Klocskova | Úszás | Női 400 m vegyes |
2 Ezüst | Saldadze, DavidDavid Saldadze | Birkózás | Kötöttfogás, 97 kg |
2 Ezüst | Buszlovics, JevhenJevhen Buszlovics | Birkózás | Szabadfogás, 58 kg |
2 Ezüst | Szadovnicsa, OlenaOlena Szadovnicsa Natalija Burdejna Katerina Szergyuk | Íjászat | Női csapat |
2 Ezüst | Csernyavszkij, SzerhijSzerhij Csernyavszkij Szerhij Matvjejev Olekszandr Szimonenko Olekszandr Fedenko | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
2 Ezüst | Kotelnik, AndrijAndrij Kotelnik | Ökölvívás | Könnyűsúly |
2 Ezüst | Docenko, SzerhijSzerhij Docenko | Ökölvívás | Váltósúly |
2 Ezüst | Beres, OlekszandrOlekszandr Beres Olekszandr Szvitlicsnij Roman Zozulja Valerij Honcsarov Valerij Pereskura Ruszlan Mezencev | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Cihuljova, OkszanaOkszana Cihuljova | Torna | Női trambulin |
2 Ezüst | Szilantyjev, DeniszDenisz Szilantyjev | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
2 Ezüst | Klocskova, JanaJana Klocskova | Úszás | Női 800 m gyors |
3 Bronz | Scsurenko, RomanRoman Scsurenko | Atlétika | Férfi távolugrás |
3 Bronz | Hovorova, OlenaOlena Hovorova | Atlétika | Női hármasugrás |
3 Bronz | Masurenko, RuszlanRuszlan Masurenko | Cselgáncs | Férfi középsúly |
3 Bronz | Janovics, IrinaIrina Janovics | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
3 Bronz | Szorokina, HannaHanna Szorokina Olena Zsupina | Műugrás | Női szinkron műugrás |
3 Bronz | Szidorenko, VolodimirVolodimir Szidorenko | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Danilcsenko, SzerhijSzerhij Danilcsenko | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Fedcsuk, AndrijAndrij Fedcsuk | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Beres, OlekszandrOlekszandr Beres | Torna | Férfi egyéni összetett |
3 Bronz | Taran, RuszlanaRuszlana Taran Olena Paholcsik | Vitorlázás | Női 470-es osztály |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olena Kovtun | Egyes | K csoport Chen-Tong Fei-Ming (TPE) | 2. | kiesett | 33. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kosztyantin Rurak | 100 m | 10,48 | 3. | 47.* | 10,38 | 7. | 29.* | kiesett | ||||
Anatolij Dovhal | 10,48 | 4. | 47.* | kiesett | ||||||||
Olekszandr Kajdas | 400 m | 46,88 | 7. | 55. | kiesett | |||||||
Ivan Hesko | 1500 m | 3:41,80 | 10. | 31. | kiesett | |||||||
Szerhij Lebigy | 5000 m | 13:29,69 | 2. | 11. | 13:37,80 | 7. | ||||||
Hennagyij Horbenko | 400 m gát | 49,12 | 2. | 2. | 48,40 | 3. | 3.* | 49,01 | 8. | |||
Szerhij Regyko | 3000 m akadály | 8:40,51 | 9. | 29. | kiesett | |||||||
Olekszandr Kajdas Roman Voronyko Jevhen Zjukov Hennagyij Horbenko | 4 × 400 m váltó | 3:05,41 | 3. | 13. | 3:02,68 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Olekszij Seleszt | 50 km gyaloglás | 4:07:39 | 32. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Szerhij Dimcsenko | Magasugrás | 227 cm | 7.**** | 229 cm | 9. |
Andrij Szokolovszkij | 224 cm | 16.** | kiesett | ||
Ruszlan Hlivinszkij | 215 cm | 27.***** | kiesett | ||
Denisz Jurcsenko | Rúdugrás | 540 cm | 30.* | kiesett | |
Szerhij Bubka | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Roman Scsurenko | Távolugrás | 801 cm | 9.** | 831 cm | |
Olekszij Lukasevics | 801 cm | 9.** | 826 cm | 4. | |
Szerhij Izmajlov | Hármasugrás | 16,10 m | 29. | kiesett | |
Jurij Bilonoh | Súlylökés | 20,53 m | 3. | 20,84 m | 5. |
Roman Virasztyuk | 19,27 m | 20. | kiesett | ||
Kirilo Csuprinyin | Diszkoszvetés | 58,38 m | 32. | kiesett | |
Andrij Szkvaruk | Kalapácsvetés | 79,55 m | 2. | 75,50 m | 10. |
Vladiszlav Piszkunov | 76,08 m | 14. | kiesett | ||
Olekszandr Krikun | 74,83 m | 20. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Olekszandr Jurkov | Tízpróba | 10,89 | 885 | 668 cm | 739 | 14,78 m | 776 | 197 cm | 776 | 48,66 | 877 | 15,02 | 847 | 48,67 m | 843 | 500 cm | 910 | 54,77 m | 659 | 4:39,94 | 681 | 7993 | 16.* |
Volodimir Mihajlenko | 11,10 | 838 | 704 cm | 823 | 13,53 m | 700 | 206 cm | 859 | 48,80 | 871 | 14,84 | 869 | 40,45 m | 674 | 460 cm | 790 | 47,27 m | 548 | 4:36,23 | 704 | 7676 | 22. | |
Fegyir Lauhin | 11,21 | 814 | 701 cm | 816 | 13,16 m | 677 | 203 cm | 831 | 49,64 | 831 | 15,16 | 830 | 38,33 m | 631 | 490 cm | 880 | 55,53 m | 671 | 4:41,48 | 671 | 7652 | 23.* |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anzsela Kravcsenko | 100 m | 11,35 | 2. | 16. | 11,32 | 6. | 16.* | kiesett | ||||
Irina Puha | 11,41 | 2. | 20.* | 11,54 | 6. | 24.* | kiesett | |||||
Zsanna Pintuszevics-Blok | 11,27 | 1. | 11. | 11,08 | 1. | 2.* | 11,32 | 3. | 8. | 11,20 | 4. | |
200 m | 23,13 | 2. | 14. | 22,70 | 2. | 4. | 22,74 | 3. | 7. | 22,66 | 7. | |
Olena Pasztusenko | 23,64 | 4. | 38.* | 23,63 | 7. | 29. | kiesett | |||||
Olena Rurak | 400 m | 53,45 | 5. | 37. | kiesett | |||||||
Olena Buzsenko | 800 m | 2:03,48 | 6. | 26. | kiesett | |||||||
Tetyana Krivobok | 1500 m | 4:22,11 | 13. | 36. | kiesett | |||||||
Olena Ovcsarova-Kraszovszka | 100 m gát | 13,15 | 6. | 22.* | 13,02 | 5. | 14. | 13,02 | 7. | 13. | kiesett | |
Nagyija Bodrova | 13,25 | 6. | 29. | kiesett | ||||||||
Maja Semicsisina | 13,18 | 6. | 25. | kiesett | ||||||||
Tetyana Terescsuk-Antipova | 400 m gát | 56,27 | 2. | 11. | 54,25 | 3. | 4. | 53,98 | 5. | |||
Tetyana Debela | 57,33 | 6. | 20. | kiesett | ||||||||
Irina Puha Anzsela Kravcsenko Olena Pasztusenko Olena Ovcsarova-Kraszovszka | 4 × 100 m váltó | 43,93 | 4. | 14. | 43,31 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Valentina Szavcsuk | 20 km gyaloglás | 1:33:22 | 12. | |||||||||
Vira Zozulja | 1:35:43 | 24. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Inha Babakova | Magasugrás | 194 cm | 1.******* | 196 cm | 5. |
Viktorija Palamar | 194 cm | 1.******* | 196 cm | 7. | |
Irina Mihalcsenko | 185 cm | 29. | kiesett | ||
Anzsela Balahonova | Rúdugrás | 430 cm | 1.***** | NH cm | 12. |
Olena Sehovcova | Távolugrás | 665 cm | 8. | 637 cm | 11. |
Viktorija Versinyina | 656 cm | 14. | kiesett | ||
Olena Hovorova | Hármasugrás | 14,76 m | 2. | 14,96 m | |
Olena Hluszovics | 13,60 m | 20. | kiesett | ||
Olena Antonova | Diszkoszvetés | 60,73 m | 13. | kiesett | |
Irina Szekacsova | Kalapácsvetés | 61,44 m | 16. | kiesett | |
Tetyana Ljahovics | Gerelyhajítás | 57,41 m | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Larisza Necsiporuk | Hétpróba | 14,53 | 905 | 172 cm | 879 | 13,56 m | 765 | 25,76 | 818 | 589 cm | 816 | 44,57 m | 755 | 2:19,94 | 824 | 5762 | 20. |
Ljudmila Blonszka | 15,12 | 826 | 172 cm | 879 | 13,57 m | 765 | 26,36 | 766 | 557 cm | 720 | 42,50 m | 715 | 2:13,52 | 914 | 5585 | 23. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrij Kalasnikov | 54 kg | 5. csoport Uran Kalilov (KGZ) | 1. | erőnyerő | Lázaro Rivas (CUB) 0-11 | Kang Jonggjun (PRK) 0-7 | 4. | |
Olekszandr Sztepanyan | 58 kg | 4. csoport | 3. | kiesett | 16. | |||
Hrihorij Kamisenko | 63 kg | 6. csoport Beat Motzer (SUI) | 2. | kiesett | 8. | |||
Rusztam Adzsi | 69 kg | 6. csoport Alekszej Gluskov (RUS) | 3. | kiesett | 8. | |||
David Manukjan | 76 kg | 5. csoport Vjacsaszlav Makaranka (BLR) | 1. | erőnyerő | Matt Lindland (USA) 4-7 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) 2-4 | 4. | |
Vjacseszlav Olijnik | 85 kg | 3. csoport | 3. | kiesett | 14. | |||
David Saldadze | 97 kg | 6. csoport Mindaugas Ežerskis (LTU) | 1. | erőnyerő | Konsztandínosz Thánosz (GRE) 4-2 | Mikael Ljungberg (SWE) 1-2 | ||
Heorhij Szoldadze | 130 kg | 3. csoport | 1. | Alekszandr Karelin (RUS) 0-4 | Az 5. helyért Héctor Milián (CUB) 3-5 | 6. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olekszandr Zaharuk | 54 kg | 2. csoport | 1. | Sammie Henson (USA) 4-8 | Az 5. helyért Maulen Mamirov (KAZ) 8-1 | 5. | ||
Jevhen Buszlovics | 58 kg | 6. csoport Martin Berberjan (ARM) | 1. | erőnyerő | Damir Zakhartdinov (UZB) 2-0 | Ali Reza Dabir (IRI) 0-3 | ||
Elbrusz Tedejev | 63 kg | 5. csoport | 2. | kiesett | 11. | |||
Zaza Zazirov | 69 kg | 3. csoport | 2. | kiesett | 11. | |||
Alik Muzajev | 76 kg | 5. csoport Mun Idzse (KOR) | 2. | kiesett | 6.* | |||
Davyd Bichinashvili | 85 kg | 1. csoport | 2. | kiesett | 12. | |||
Vadim Taszojev | 97 kg | 3. csoport | 2. | kiesett | 11. | |||
Merabi Valijev | 130 kg | 3. csoport | 3. | kiesett | 18. |
* – Az eredetileg első helyen végzett német Alexander Leipoldot kizárták.
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ruszlan Mirzalijev | Légsúly | erőnyerő | Brandan Greczkowski (USA) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Hennagyij Bilogyid | Könnyűsúly | erőnyerő | Héctor Lombart (CUB) 1010-0020 | Aszhat Saharov (KAZ) 0222-0010 | Anatol Larukov (BLR) 0100-1000 | Ferrid Kheder (FRA) 0110-1011 | kiesett | 9. | ||||
Ruszlan Masurenko | Középsúly | Frédéric Demontfaucon (FRA) 0010-0110 | Carlos Santiago (PUR) 1000-0000 | Eduardo Costa (ARG) 1000-0001 | Fernando González Pérez (ESP) 1000-0000 | Keith Morgan (CAN) 1001-0000 | ||||||
Valentin Ruszljakov | Nehézsúly | erőnyerő | Rafał Kubacki (POL) 0003-0001 | Angel Sánchez (CUB) 0001-0001 | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ljudmila Lusznyikova | Légsúly | Lauren Meece (USA) 0001-0000 | Nese Şenşoy Yildiz (TUR) 0001-0001 | Tamura Rjóko (JPN) 0000-1010 | Zhao Shunxin (CHN) 0001-0011 | kiesett | 9. | ||||
Tetyana Beljajeva | Középsúly | Ueno Maszae (JPN) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Marina Prokofjeva | Nehézsúly | Sandra Köppen (GER) 0000-0200 | Heba Hefny (EGY) 0000-0200 | kiesett | 13. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kosztyantin Zajcev Kosztyantin Pronenko | Kétpárevezős | 6:38,06 | 3. | 6:33,23 | 3. | A/B | 6:36,92 | 5. | B | 6:27,24 | 5. | 11. |
Olekszandr Marcsenko Oleh Likov Olekszandr Zaszkalko Leonyid Saposnikov | Négypárevezős | 5:53,03 | 2. | A/B | 5:48,15 | 3. | A | 5:55,12 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Nyina Proszkura Jevhenyija Andrjejeva | Kormányos nélküli kettes | 7:30,82 | 4. | 7:31,11 | 3. | B | 7:20,82 | 2. | 8. | |||
Gyina Miftahutgyinova Tetyana Usztyuzsanyina Szvitlana Mazij Olena Ronzsina-Morozova | Négypárevezős | 6:28,17 | 2. | 6:29,41 | 1. | A | 6:25,71 | 4. | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szerhij Antyonov | Egyéni | 631 | 26. | Bair Bagyonov (RUS) (39.) 164-153 | Vic Wunderle (USA) (7.) 151-152 | kiesett | 28. | |||
Ihor Parhomenko | 632 | 24. | Ismely Arias (CUB) (41.) 160-164 | kiesett | 39. | |||||
Viktor Kurcsenko | 615 | 43. | Yang Bo (CHN) (22.) 155-164 | kiesett | 46. | |||||
Ihor Parhomenko Szerhij Antyonov Viktor Kurcsenko | Csapat | 632 | 9. | Kína (CHN) Fu Shengjun Yang Bo Tang Hua (8.) 244-235 | Dél-Korea (KOR) Csang Jongho O Kjomun Kim Cshongthe (1.) 236-258 | kiesett | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Katerina Szergyuk | Egyéni | 644 | 10. | Irene Franchini (ITA) (55.) 157-144 | Barbara Mensing (GER) (23.) 161-153 | Cshö Okszil (PRK) (7.) 153-160 | kiesett | 16. | ||
Natalija Burdejna | 632 | 26. | Zekiye Keskin Şatır (TUR) (39.) 166-157 | Cshö Okszil (PRK) (7.) 160-162 | kiesett | 17. | ||||
Olena Szadovnicsa | 658 | 5. | Agata Bulwa (POL) (60.) 163-155 | Anna Łęcka (POL) (28.) 158-159 | kiesett | 21. | ||||
Olena Szadovnicsa Natalija Burdejna Katerina Szergyuk | Csapat | 658 | 2. | erőnyerő | Olaszország (ITA) Natalia Valeeva Cristina Ioriatti Irene Franchini (7.) 237-230 | Törökország (TUR) Elif Altınkaynak Natalia Nasaridze-Çakir Zekiye Keskin Şatır (6.) 240-233 | Dél-Korea (KOR) Kim Szunjong Kim Namszun Jun Midzsin (1.) 239-251 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vladiszlav Terescsenko | Kajak egyes 1000 m | 3:39,517 | 4. | 14. | 3:46,833 | 9. | 22. | kiesett | |
Mihajlo Szlivinszkij | Kenu egyes 500 m | 1:53,682 | 6. | 10. | 1:52,461 | 3. | 3. | 2:33,129 | 7. |
Szerhij Klimnyuk Dmitro Szablin | Kenu kettes 500 m | 1:42,903 | 2. | 5. | 2:02,612 | 8. | |||
Roman Bundz Leonyid Kamlocsuk | Kenu kettes 1000 m | 3:47,150 | 5. | 11. | 3:47,298 | 6. | 6. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Inna Oszipenko-Radomszka | Kajak egyes 500 m | 2:02,712 | 9. | 17. | kiesett | ||||
Hanna Balabanova Natalija Fekliszova | Kajak kettes 500 m | 1:46,942 | 5. | 9. | 1:47,370 | 4. | 4. | kiesett | |
Hanna Balabanova Olena Cserevatova Natalija Fekliszova Marija Ralcseva | Kajak négyes 500 m | 1:35,454 | 4. | 5. | 1:37,704 | 1. | 1. | 1:37,544 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szerhij Riszenko | Férfi terepverseny | 2:20:40,00 (+11:37,50) | 27. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Volodimir Duma | Mezőnyverseny | 5:30:46 (+1:38) | 27. |
Szerhij Usakov | 5:30:46 (+1:38) | 39. | |
Olekszandr Fedenko | 5:30:46 (+1:38) | 42. | |
Volodimir Husztov | 5:30:46 (+1:38) | 65. | |
Szerhij Honcsar | nem ért célba | ||
Időfutam | 0:59:20,611 (+1:40,191) | 9. | |
Szerhij Matvjejev | 1:00:25,933 (+2:45,513) | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Okszana Szaprikina | Mezőnyverseny | 3:06:31 (+0:00) | 19. |
Valentina Karpenko | 3:10:33 (+4:02) | 33. | |
Tetyana Sztjazskina | 3:06:31 (+0:00) | 17. | |
Időfutam | 0:44:45,134 (+2:44,353) | 19. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Irina Janovics | Női egyéni | 11,548 | 7. | Szabolcsi Szilvia (HUN) 12,015 | Tanya Dubnicoff (CAN) 12.048; 11,946 | Okszana Grisina (RUS) 12,594; 12,726 | Michelle Ferris (AUS) 12,156; 13,310 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Olekszandr Szimonenko | Férfi egyéni | 4:23,983 | 6. | kiesett | ||||||
Szerhij Matvjejev | 4:25,380 | 7. | kiesett | |||||||
Szerhij Csernyavszkij Szerhij Matvjejev Olekszandr Szimonenko Olekszandr Fedenko | Férfi csapat | 4:04,078 | 2. | Hollandia (NED) Jen den Braber Robert Slippens Jens Mouris Wilco Zuijderwijk lekörözték | 4:03,359 | Nagy-Britannia (GBR) Jonny Clay Paul Manning Bradley Wiggins Rob Hayles 4:02,387 | 4:00,830 | Németország (GER) Guido Fulst Robert Bartko Daniel Becke Jens Lehmann 3:59,710 | 4:04,520 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Irina Janovics | Női egyéni | 35,512 | 9. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Vaszil Jakovlev | Férfi pontverseny | 5 | -2 | 17. |
Vaszil Jakovlev Olekszandr Fedenko | Férfi madison | 8 | 0 | 9. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Eduard Szafonov | Egyéni műugrás | 355,05 | 25. | kiesett | |||
Dmitro Liszenko | 345,54 | 27. | kiesett | ||||
Roman Vologykov | Egyéni toronyugrás | 377,04 | 21. | kiesett | |||
Olekszandr Szkripnik | 362,82 | 23. | kiesett | ||||
Roman Vologykov Olekszandr Szkripnik | Szinkron toronyugrás | 332,22 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Hanna Szorokina | Egyéni műugrás | 291,39 | 8. | 502,02 | 10. | 512,97 | 11. |
Olha Jefimenko | 265,74 | 16. | 480,99 | 14. | kiesett | ||
Olena Zsupina | Egyéni toronyugrás | 304,65 | 9. | 477,81 | 8. | 489,09 | 6. |
Szvitlana Szerbina | 230,64 | 32. | kiesett | ||||
Hanna Szorokina Olena Zsupina | Szinkron műugrás | 290,34 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Valerij Szidorenko | Papírsúly | Dedé (BRA) 12-7 | Suban Pannon (THA) 2-2, RSC (sérülés) | Maikro Romero (CUB) 5-12 | kiesett | 7. | |
Volodimir Szidorenko | Légsúly | Daniel Ponce de Leon (MEX) 16-8 | Omar Narváez (ARG) 16-10 | Andrzej Rżany (POL) 17-2 | Vicsan Ponlit (THA) 11-14 | kiesett | |
Szerhij Danilcsenko | Harmatsúly | erőnyerő | Ngangim Dingko Szingh (IND) 14-5 | Justin Kane (AUS) 18-3 | Raimkul Malahbekov (RUS) 10-15 | kiesett | |
Szervin Szulejmanov | Pehelysúly | Juri Mladenov (BUL) 4-7 | kiesett | 17. | |||
Andrij Kotelnik | Könnyűsúly | Larry Semillano (PHI) 16-1 | Ray Narh (GHA) 17-11 | Nurzsan Karimzsanov (KAZ) 21-6 | Cristian Bejarano (MEX) 22-14 | Mario Kindelán (CUB) 4-14 | |
Vjacseszlav Szencsenko | Kisváltósúly | erőnyerő | Saleh Khoulef (EGY) 16-19 | kiesett | 9. | ||
Szerhij Docenko | Váltósúly | Guillermo Saputo (ARG) 12-7 | Parkpoom Jangphonak (THA) 13-5 | Danyijar Munajtbaszov (KAZ) 8-7 | Vitalie Grușac (MDA) 17-8 | Oleg Szaitov (RUS) 16-24 | |
Olekszandr Zubrihin | Középsúly | erőnyerő | Mohamed Mesbahi (MAR) 9-5 | Erdei Zsolt (HUN) 9-14 | kiesett | 8. | |
Andrij Fedcsuk | Félnehézsúly | Azize Raguig (MAR) RSC | Charles Adamu (GHA) 13-5 | Gurcsaran Szingh (IND) 12-12 | Rudi Kraj (CZE) 7-11 | kiesett | |
Olekszandr Jacenko | Nehézsúly | Ruslan Chagayev (UZB) 2-15 | kiesett | 9. | |||
Olekszij Mazikin | Szupernehézsúly | Angus Shelford (NZL) 19-5 | Audley Harrison (GBR) 9-19 | kiesett | 5. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Vadim Tkacsuk | Férfi | 184 | 1144 | 3. | 12-12 | 840 | 9.*** | 2:16,20 | 1138 | 21. | 1:01,57 | 30 | 1070 | 3. | 9:39,86 | 1082 | 13. | 5274 | 5. |
Heorhij Csimerisz | 183 | 1132 | 4.* | 12-12 | 840 | 9.*** | 2:05,40 | 1246 | 6. | 1:11,49 | 130 | 952 | 14. | 9:55,85 | 1018 | 20. | 5188 | 10. | |
Tetyana Nakazna | Női | 175 | 1036 | 11.* | 11-13 | 800 | 9.**** | 2:24,12 | 1159 | 9. | 1:13,38 | 160 | 916 | 14. | 11:03,87 | 1066 | 7. | 4977 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Artur Ajvazjan | Légpuska | 592 | 7. | 692,0 | 8. |
Sportpuska, fekvő | 591 | 30.*** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1170 | 5. | 1266,6 | 5. | |
Oleh Mihajlov | 1158 | 22.** | kiesett | ||
Légpuska | 588 | 18.***** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 591 | 30.*** | kiesett | ||
Olekszandr Zinenko | Futócéllövészet | 569 | 15. | kiesett | |
Mikola Milcsev | Skeet | 125 | 1. | 150 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Leszja Leszkiv | Légpuska | 392 | 15.**** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 579 | 9.* | kiesett | ||
Natalija Kalnis | 568 | 29. | kiesett | ||
Légpuska | 390 | 28.*** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Olekszandr Lihvald | 56 kg | 120,0 | 7.* | 150,0 | 8.* | 270,0 | 9. |
Dmitro Hnyidenko | 77 kg | 160,0 | 6.* | 190,0 | 7.* | 350,0 | 8. |
Ruszlan Szavcsenko | 157,5 | 10. | 180,0 | 11.* | 337,5 | 11. | |
Andrij Demcsuk | 94 kg | 170,0 | 14.* | 207,5 | 10.* | 377,5 | 11. |
Ihor Razorjonov | 105 kg | 192,5 | 1. | 227,5 | 4. | 420,0 | 4. |
Denisz Hotfrid | 190,0 | 2.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Hennagyij Kraszilnikov | +105 kg | 190,0 | 10. | 230,0 | 8.* | 420,0 | 9. |
Artem Udacsin | 195,0 | 7.* | 220,0 | 12.* | 415,0 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Natalija Szkakun | 58 kg | 85,0 | 9.* | 112,5 | 5.* | 197,5 | 7. |
Vita Rudenok | +75 kg | 115,0 | 4.* | nem indult | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Irina Rudnicka Oleszja Zajceva | Páros | 88,533 | 14. | 89,533 | 14. | 89,183 | 14. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olena Tatarkova Anna Zaporozsanova | Páros | Tajvan (TPE) Janet Lee Weng Tzu-Ting 6–3, 7–6 | Franciaország (FRA) Julie Halard-Decugis Amélie Mauresmo 2–6, 4–6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vladiszlav Druzscsenko | Férfi egyes | erőnyerő | Pulella Gopicsand (IND) 3–15, 15–10, 7–15 | kiesett | 17. | |||
Olena Nozdrany | Női egyes | erőnyerő | I Kjongvon (KOR) 1–11, 5–11 | kiesett | 17. | |||
Olena Nozdrany Viktorija Jevtusenko | Női páros | Dánia (DEN) Ann-Lou Jørgensen Mette Schjoldager 3–15, 15–11, 11–15 | kiesett | 17. | ||||
Viktorija Jevtusenko Vladiszlav Druzscsenko | Vegyes páros | Dél-Korea (KOR) Csong Dzsehi Ha Thekvon 9–15, 5–15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Olekszandr Beres | Talaj | 9,612 | 7.** | kiesett | |
Ugrás | 9,675 | 12.* | kiesett | ||
Korlát | 9,650 | 10.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,787 | 1.** | 9,750 | 5. | |
Gyűrű | 9,550 | 24.* | kiesett | ||
Lólengés | 9,775 | 5. | 9,712 | 7. | |
Egyéni összetett | 58,049 | 2. | 58,212 | ||
Olekszandr Szvitlicsnij | Talaj | 9,225 | 36.**** | kiesett | |
Ugrás | 9,512 | 32.* | kiesett | ||
Korlát | 9,575 | 19.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,700 | 13.**** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,562 | 22.* | kiesett | ||
Lólengés | 9,712 | 12.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,286 | 9. | 57,950 | 5. | |
Roman Zozulja | Talaj | 8,687 | 62. | kiesett | |
Ugrás | 9,562 | 27.** | kiesett | ||
Korlát | 8,800 | 71. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,587 | 36.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,650 | 7.* | 9,637 | 8. | |
Lólengés | 9,637 | 28.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,923 | 32. | 55,811 | 27. | |
Valerij Honcsarov | Ugrás | 9,537 | 30.* | kiesett | |
Korlát | 9,162 | 56.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,025 | 69.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,337 | 52.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,550 | 38.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 46,611 | 59. | kiesett | ||
Valerij Pereskura | Talaj | 9,462 | 19.*** | kiesett | |
Ugrás | 9,562 | 27.** | kiesett | ||
Korlát | 9,512 | 29.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,700 | 13.**** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,236 | 67. | kiesett | ||
Ruszlan Mezencev | Talaj | 9,337 | 30.** | kiesett | |
Gyűrű | 9,425 | 45.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,700 | 15.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,462 | 87. | kiesett | ||
Olekszandr Beres Olekszandr Szvitlicsnij Roman Zozulja Valerij Honcsarov Valerij Pereskura Ruszlan Mezencev | Csapat összetett | 229,656 | 3. | 230,306 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Olha Rozscsupkina | Talaj | 9,575 | 15.* | kiesett | |
Ugrás | 9,262 | 35.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,712 | 7.* | 9,725 | 6. | |
Gerenda | 9,625 | 15.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,174 | 10. | 38,205 | 7. | |
Viktorija Karpenko | Talaj | 9,300 | 35.** | kiesett | |
Ugrás | 9,250 | 38.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,787 | 3. | 9,775 | 4. | |
Gerenda | 9,537 | 26.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,874 | 15. | 37,874 | 11. | |
Halina Tirik | Talaj | 9,337 | 29.*** | kiesett | |
Ugrás | 8,974 | 67. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,650 | 19.** | kiesett | ||
Gerenda | 9,500 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,461 | 24.* | 37,330 | 21.* | |
Tetyana Jaros | Talaj | 9,275 | 38.*** | kiesett | |
Ugrás | 8,818 | 74. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,512 | 40. | kiesett | ||
Gerenda | 9,712 | 6.* | 9,712 | 5. | |
Egyéni összetett | 37,317 | 28. | kiesett | ||
Olha Teszlenko | Talaj | 9,162 | 47.* | kiesett | |
Felemás korlát | 9,687 | 11.*** | kiesett | ||
Gerenda | 9,650 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,499 | 66. | kiesett | ||
Aljona Kvasa | Ugrás | 9,581 | 10. | kiesett | |
Egyéni összetett | 9,581 | 92. | kiesett | ||
Olha Rozscsupkina Viktorija Karpenko Halina Tirik Tetyana Jaros Olha Teszlenko Aljona Kvasa | Csapat összetett | 151,914 | 4. | 151,846 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Olena Vitricsenko | Egyéni | 9,850 | 5. | 9,800 | 5. | 9,866 | 4. | 9,883 | 5. | 39,399 | 5. | 9,825 | 5. | 9,833 | 3. | 9,875 | 4. | 9,875 | 4. | 39,408 | 4. |
Tamara Jerofjejeva | 9,725 | 8.* | 9,750 | 7. | 9,716 | 11. | 9,708 | 10.* | 38,899 | 8. | 9,750 | 8.** | 9,750 | 5.* | 9,750 | 8. | 9,750 | 6.* | 39,000 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Olekszandr Csernonosz | Férfi | 65,8 | 8. | 7,5 | 8. |
Okszana Cihuljova | Női | 65,1 | 3. | 37,7 |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Andrij Hluscsenko | Férfi | 17:40,59 | 29,20 | 59:07,10 | 22,80 | 31:50,48 | 1:49:30,17 | 11. |
Volodimir Polikarpenko | 17:36,29 | 23,60 | 59:16,20 | 21,00 | 32:14,69 | 1:49:51,78 | 15. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Olekszandr Volinec | 50 m gyors | 22,52 | 1. | 9. | 22,36 | 5. | 8. | 22,51 | 8. |
Pavlo Hnikin | 100 m gyors | 50,63 | 8. | 27. | kiesett | ||||
Rosztiszlav Szvanidze | 200 m gyors | 1:52,35 | 2. | 24. | kiesett | ||||
Ihor Sznyitko | 400 m gyors | 3:52,97 | 5. | 16. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:14,67 | 5. | 14. | kiesett | |||||
Ihor Cservinszkij | 15:12,30 | 3. | 8. | 15:08,80 | 7. | ||||
400 m gyors | 3:59,84 | 8. | 33. | kiesett | |||||
Artem Honcsarenko Pavlo Hnikin Vjacseszlav Sirsov Rosztiszlav Szvanidze | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:21,48 | 4. | 12. | kiesett | ||||
Szerhij Feszenko Artem Honcsarenko Ihor Sznyitko Rosztiszlav Szvanidze | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:32,16 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Volodimir Nyikolajcsuk | 100 m hát | 56,71 | 8. | 27. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:01,07 | 5. | 15. | 2:02,27 | 7. | 15. | kiesett | ||
Oleh Liszohor | 100 m mell | 1:02,24 | 5. | 13. | 1:02,00 | 8. | 15. | kiesett | |
200 m mell | 2:18,28 | 2. | 28. | kiesett | |||||
Andrij Szergyinov | 100 m pillangó | 53,90 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Denisz Szilantyjev | 53,34 | 3. | 8. | 53,51 | 5. | 12. | kiesett | ||
200 m pillangó | 1:56,42 | 1. | 2. | 1:56,81 | 1. | 3. | 1:55,76 | ||
Szerhij Feszenko | 1:59,41 | 7. | 16. | 1:59,03 | 8. | 16. | kiesett | ||
Artem Honcharenko | 200 m vegyes | 2:05,98 | 5. | 31. | kiesett | ||||
Dmitro Nazarenko | 400 m vegyes | 4:25,26 | 5. | 28. | kiesett | ||||
Oleh Liszohor Volodimir Nyikolajcsuk Vjacseszlav Sirsov Denisz Szilantyjev | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:41,05 | 4. | 11. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Olha Mukomol | 50 m gyors | 25,67 | 7. | 11. | 25,88 | 7. | 14. | kiesett | |
100 m gyors | 56,59 | 1. | 17. | kiesett | |||||
Olena Lapunova | 200 m gyors | 2:04,39 | 3. | 26. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:19,96 | 8. | 32. | kiesett | |||||
Jana Klocskova | 800 m gyors | 8:29,84 | 1. | 2. | 8:22,66 | ||||
200 m vegyes | 2:13,83 | 1. | 3. | 2:13,08 | 1. | 1. | 2:10,68 | ||
Olha Bereszneva | 800 m gyors | 9:00,12 | 7. | 23. | kiesett | ||||
Nagyija Besevli Olena Lapunova Olha Mukomol Valentina Trehub | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:49,11 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Nagyija Besevli Albina Bordunova Olena Lapunova Zsanna Lozumirszka | 4 × 200 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | ||||||
Nagyija Besevli | 100 m hát | 1:04,66 | 4.* | 27.* | kiesett | ||||
200 m hát | 2:15,86 | 1. | 17. | kiesett | |||||
Szvitlana Bondarenko | 100 m mell | 1:09,60 | 3. | 11. | 1:09,84 | 7. | 13. | kiesett | |
Inna Nyikityina | 200 m mell | 2:34,20 | 2. | 26. | kiesett | ||||
Marija Ohurcova | 100 m pillangó | 1:03,00 | 6. | 38. | kiesett | ||||
Zsanna Lozumirszka | 200 m pillangó | 2:14,47 | 4. | 24. | kiesett | ||||
Nagyija Besevli Szvitlana Bondarenko Olena Hricjuk Valentina Trehub | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,64 | 5. | 16. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Makszim Oberemko | Szörfvitorlázás | 7 | 23 | 15 | 18 | (30) | 16 | 6 | 1 | (26) | 20 | 2 | 108,0 | 14. |
Jevhen Braszlavec Ihor Matvijenko | 470-es osztály | 2,0 | 5,0 | 30,0 | 30,0 | 6,0 | 2,0 | 4,0 | 9,0 | 11,0 | 30,0 | 3,0 | 72,0 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Olha Maszlivec | Szörfvitorlázás | 17 | (24) | (23) | 20 | 22 | 20 | 21 | 22 | 22 | 20 | 21 | 185,0 | 23. |
Ruszlana Taran Olena Paholcsik | 470-es osztály | 5,0 | 7,0 | 3,0 | 13,0 | 5,0 | 1,0 | 10,0 | 9,0 | 11,0 | 5,0 | 3,0 | 48,0 |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ||||
Rogyion Luka Heorhij Leoncsuk | Könnyű 49-es dingi | 3 | 15 | (18) | 9 | 14 | 5 | 2 | (18) | 7 | 1 | 13 | 9 | 12 | 9 | 8 | 15 | 122,0 | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Futam | 1. forduló | 2. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pont | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | |||
Szerhij Picsuhin Volodimir Korotkov Szerhij Tyimohov | Soling | 12 | 1 | 7 | 6 | (17) | 12 | 38 | 8. | 1–4 | 5. | kiesett | 11. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szerhij Holubickij | Tőr, egyéni | erőnyerő | James Beevers (GBR) 15-1 | Matteo Zennaro (ITA) 15-12 | Kim Jongho (KOR) 5-15 | kiesett | 6. | ||
Olekszij Kruhljak | Olekszij Brizhalov (UKR) 9-15 | Ralf Bißdorf (GER) 7-15 | kiesett | 31. | |||||
Olekszij Brizhalov | Olekszij Kruhljak (UKR) 15-9 | kiesett | 24. | ||||||
Olekszandr Horbacsuk | Párbajtőr, egyéni | Nelson Loyola (CUB) 15-14 | Jörg Fiedler (GER) 9 -8 | Éric Srecki (FRA) 11-15 | kiesett | 16. | |||
Vadim Hutcajt | Kard, egyéni | erőnyerő | Rafał Sznajder (POL) 15-14 | Ferjancsik Domonkos (HUN) 10-15 | kiesett | 13. | |||
Volodimir Kaljuzsnij | erőnyerő | Tonhi Terenzi (ITA) 10-15 | kiesett | 25. | |||||
Volodimir Lukasenko | Nagara Maszasi (JPN) 15-7 | Szergej Sarikov (RUS) 11-15 | kiesett | 29. | |||||
Olekszij Kruhljak Szerhij Holubickij Olekszij Brizhalov | Tőr, csapat | Olaszország (ITA) Salvatore Sanzo Matteo Zennaro Daniele Crosta Gabriele Magni 40-45 | Az 5–8. helyért Oroszország (RUS) Dmitrij Sevcsenko İlqar Məmmədov Andrej Gyejev Alekszandr Lakatos 45-36 | Az 5. helyért Németország (GER) Wolfgang Wienand Ralf Bißdorf Richard Breutner David Hausmann 45-43 | 5. | ||||
Vadim Hutcajt Volodimir Lukasenko Volodimir Kaljuzsnij | Kard, csapat | erőnyerő | Franciaország (FRA) Mathieu Gourdain Damien Touya Julien Pillet Cédric Séguin 31-45 | Az 5–8. helyért Olaszország (ITA) Luigi Tarantino Raffaelo Caserta Tonhi Terenzi Gianpiero Pastore 45-29 | Az 5. helyért Magyarország (HUN) Nemcsik Zsolt Köves Csaba Ferjancsik Domonkos Takács Péter 43-45 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olena Kolcova | Tőr, egyéni | Olha Lelejko (UKR) 15-14 | Sabine Bau (GER) 6-15 | kiesett | 29. | ||||
Ljudmila Vasziljeva | Migsey Dussu (CUB) 6-15 | kiesett | 34. | ||||||
Olha Lelejko | Olena Kolcova (UKR) 14-15 | kiesett | 36. | ||||||
Ljudmila Vasziljeva Olena Kolcova Olha Lelejko | Tőr, csapat | Kanada (CAN) Sherraine Schalm-MacKay Julie Mahoney Jujie Luan 45-35 | Olaszország (ITA) Diana Bianchedi Giovanna Trillini Valentina Vezzali 39-45 | Az 5–8. helyért Magyarország (HUN) Knapek Edina Lantos Gabriella Mohamed Aida 39-45 | A 7. helyért Kína (CHN) Xiao Aihua Meng Csie Yuan Li Csang Lej 40-45 | 8. |
Források
- Ukraine at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap