Dánia a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Dánia zászlaja | |||||
NOB-országkód: DEN | |||||
OOB | Dán Nemzeti Olimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 92 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Eskild Ebbesen | ||||
Érmek 34. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Dánia a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 92 sportoló képviselte, akik összesen 8 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Ebert, ThomasThomas Ebert Eskild Ebbesen Thor Kristensen Stephan Mølvig | Evezés | Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes |
1 Arany | Nemzeti válogatott Kristine Andersen Karen Brødsgaard Line Daugaard Katrine Fruelund Trine Jensen Rikke Jørgensen Lotte Kiærskou Henriette Mikkelsen Karin Mortensen Louise Nørgaard Rikke Schmidt Rikke Skov Camilla Thomsen Josephine Touray Mette Vestergaard | Kézilabda | Női |
2 Ezüst | Olsen, JoachimJoachim Olsen | Atlétika | Férfi súlylökés |
3 Bronz | Maze, MichaelMichael Maze Finn Tugwell | Asztalitenisz | Férfi páros |
3 Bronz | Kipketer, WilsonWilson Kipketer | Atlétika | Férfi 800 m |
3 Bronz | Eriksen, JensJens Eriksen Mette Schjoldager | Tollaslabda | Vegyes páros |
3 Bronz | Livbjerg, SigneSigne Livbjerg | Vitorlázás | Női europe |
3 Bronz | Jensen, Dorte OppelstrupDorte Oppelstrup Jensen Helle Jespersen Christina Otzen | Vitorlázás | Női yngling |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michael Maze | Egyes | Leung Chu Yan (HKG) 11-6, 5-11, 3-11, 8-11, 9-11 | kiesett | 17. | |||||
Michael Maze Finn Tugwell | Páros | Nigéria (NGR) Peter Akinlabi Kazeem Nosiru 8-11, 9-11, 11-7, 13-11, 11-9, 11-4 | Ausztria (AUT) Karl Jindrak Werner Schlager 12-10, 11-7, 11-6, 11-7 | Svédország (SWE) Jörgen Persson Jan-Ove Waldner 11-5, 8-11, 11-8, 12-10, 12-10 | Kína (CHN) Csen Csi Ma Lin 9-11, 12-10, 7-11, 11-8, 11-13, 11-13 | Bronzmérkőzés Oroszország (RUS) Dmitrij Mazunov Alekszej Szmirnov 11-3, 11-8, 12-14, 3-11, 11-9, 11-8 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Wilson Kipketer | 800 m | 1:44,69 | 1. | 1. | 1:44,63 | 1. | 4. | 1:44,65 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Piotr Buciarski | Rúdugrás | 550 cm | 26. | kiesett | |
Joachim Olsen | Súlylökés | 20,78 m | 2. | 21,07 m | [1] |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Annemette Jensen | Maraton | 2:50,01 | 49. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Christina Scherwin | Gerelyhajítás | 56,86 m | 29. | kiesett |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Håkan Nyblom | 55 kg | G csoport Artyom Kjuregjan (GRE) 0-3 Seng Csiang (CHN) 2-1 Uran Kalilov (KGZ) 3-0 | 2. | kiesett | 8. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mads Rasmussen Rasmus Quist | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:17,68 | 1. | A/B | 6:17,85 | 3. | A | 6:23,92 | 4. | 4. | ||
Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Mølvig Eskild Ebbesen | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:50,72 | 1. | A/B | 5:55,85 | 1. | A | 6:01,39 | 1. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Juliane Rasmussen Johanne Thomsen | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:56,62 | 3. | 6:57,84 | 3. | A/B | 7:01,98 | 5. | B | 7:32,58 | 4. | 10. |
Dorthe Pedersen Sarah Lauritzen Christina Rindom Majbrit Nielsen | Négypárevezős | 6:28,16 | 4. | 6:25,41 | 5. | B | 6:50,13 | 1. | 6. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hasse Pavia Lind | Egyéni | 666 | 8. | Essam Sayed (EGY) (57.) 158-110 | Olekszandr Szergyuk (UKR) (25.) 164-165 | kiesett | 19. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lasse Nielsen Mads Kongsgaard Madsen | Kajak kettes 500 m | 1:33,938 | 5. | 15. | 1:33,482 | 5. | 10.* | kiesett | |
Kajak kettes 1000 m | 3:19,171 | 5. | 12. | 3:15,417 | 6. | 6. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel/párossal azonos pontszámmal végzett
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Peter Riis Andersen | Férfi terepverseny | 2:24:03 (+9:01) | 18. |
Christian Poulsen | 1 kör hátrány | 39. | |
Mette Andersen | Női terepverseny | nem ért célba |
Országúti kerékpározás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Bo Hamburger | Mezőnyverseny | 5:41:56 (+0:12) | 25. |
Lars Michaelsen | 5:50:35 (+8:51) | 55. | |
Michael Rasmussen | nem ért célba | ||
Nicki Sørensen | 5:50:35 (+8:51) | 60. | |
Frank Høj | 5:41:56 (+0:12) | 8. | |
Időfutam | 1:00:37,49 (+3:05,75) | 20. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Dán nemzeti női kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4 | 3 | 1 | 0 | 135 | 103 | +32 | 7 |
Dánia (DEN) | 4 | 3 | 1 | 0 | 125 | 98 | +27 | 7 |
Franciaország (FRA) | 4 | 2 | 0 | 2 | 105 | 106 | –1 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 0 | 1 | 3 | 86 | 110 | –24 | 1 |
Angola (ANG) | 4 | 0 | 1 | 3 | 97 | 131 | –34 | 1 |
2004. augusztus 15. 21:30 Sablon:2004NkéziDENFRA
| Dánia (DEN) | 35–26 | Franciaország (FRA) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Pozeznik, Repensek (SLO) |
Brødsgaard 8 | (16–11) | Cendier Ajaguin, Pecqueux-Rolland 4 | ||
3× 4× | 3× 2× |
2004. augusztus 17. 19:30 Sablon:2004NkéziKORDEN
| Dél-Korea (KOR) | 29–29 | Dánia (DEN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bavas, Migas (GRE) |
U Szonhi 8 | (14–13) | Kiærskou, Fruelund 7 | ||
7× 3× | 3× 3× |
2004. augusztus 19. 21:30 Sablon:2004NkéziESPDEN
| Spanyolország (ESP) | 21–23 | Dánia (DEN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hassan, Aly (EGY) |
Mangué 6 | (8–14) | Thomsen, Andersen 4 | ||
5× 3× | 1× 4× |
2004. augusztus 23. 21:30 Sablon:2004NkéziDENANG
| Dánia (DEN) | 38–22 | Angola (ANG) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bavas, Migas (GRE) |
Daugaard 7 | (19–8) | Bengue 8 | ||
2× 3× | 5× 3× |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 26. 21:30 Sablon:2004NkéziCHNDEN
| Kína (CHN) | 28–32 | Dánia (DEN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Pozeznik, Repensek (SLO) |
Vang Sa-sa 7 | (14–18) | Fruelund 7 | ||
5× 4× | 3× 2× |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 21:30 Sablon:2004NkéziUKRDEN
| Ukrajna (UKR) | 20–29 | Dánia (DEN) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Lemme, Ullrich (GER) |
Ljapina 5 | (11–13) | Fruelund 9 | ||
4× 4× | 2× 3× |
- Döntő
2004. augusztus 29. 10:45 Sablon:2004NkéziDENKOR
| Dánia (DEN) | 34–34 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Baum, Goralczyk (POL) |
Fruelund 15 | (14–14, 25–25, 29–29) | I Szangun 9 | ||
1× 3× | 4× 4× | |||
Büntetőpárbaj: | ||||
Fruelund Kiærskou Daugaard Mikkelsen | 4 – 2 | I Szangun Im Okjong Mun Philhi Kim Cshajon |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Andreas Helgstrand | Cavan | Egyéni | 68,333 | 22. | 73,960 | 6. | 76,300 | 9. | 72,864 | 9. |
Lone Castrup Jørgensen | Ludewig G | 65,750 | 38. | kiesett | ||||||
Jon Pedersen | Esprit De Valdemar | 69,000 | 17. | 69,080 | 19. | kiesett | ||||
Per Sandgaard | Zancor | 70,667 | 12.* | 71,560 | 10. | 75,050 | 11. | 72,426 | 10. | |
Andreas Helgstrand Lone Castrup Jørgensen Jon Pedersen Per Sandgaard | Cavan Ludewig G Esprit De Valdemar Zancor | Csapat | 69,333 | 5. |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Thomas Velin | Carnute | Egyéni | 0 | 1. | 4 | 4 | 4. | 6 | 10 | 9. | 4 | 4. | 9 | 10. | 13 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Peter Thuesen | Légpuska | 589 | 29.* | kiesett | |
Torben Grimmel | Sportpuska, fekvő | 594 | 9.** | kiesett | |
Michael Nielsen | Skeet | 122 | 7. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Susanne Meyerhoff | Légpisztoly | 379 | 21.* | kiesett | |
Ann Spejlsgaard | Légpuska | 388 | 33.* | kiesett |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jesper Roesen | Pehelysúly | Alejandro Hernando (ARG) 11-10 | Szong Mjongszop (KOR) 11-13 | kiesett | 9. | ||||
Zakaria Asidah | Nehézsúly | Ibráhím Kamál (JOR) 6-9 | kiesett | 11. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Peter Gade | Férfi egyes | Chien Yu-Hsiu (TPE) 15-6, 15-1 | Nikhil Kanetkar (IND) 15-10, 15-6 | Taufik Hidayat (INA) 12-15, 12-15 | kiesett | 5. | ||
Kenneth Jonassen | Csen Hung (CHN) 15-12, 5-15, 9-15 | kiesett | 17. | |||||
Camilla Martin | Női egyes | Jonekura Kanako (JPN) 11-4, 11-7 | Tracey Hallam (GBR) 2-11, 11-5, 10-13 | kiesett | 9. | |||
Tine Rasmussen | Petya Nedelcseva (BUL) 11-8, 7-11, 11-13 | kiesett | 17. | |||||
Jens Eriksen Martin Lundgaard Hansen | Férfi páros | Egyesült Államok (USA) Howard Bach Kevin Han 15-6, 15-4 | Kína (CHN) Fu Haj-feng Caj Jün 3-15, 15-11, 15-8 | Dél-Korea (KOR) I Dongszu Ju Jongszong 15-9, 5-15, 3-15 | Indonézia (INA) Hian Eng Flandy Limpele 13-15, 7-15 | 4. | ||
Lars Paaske Jonas Rasmussen | Dél-Korea (KOR) Im Bangon Kim Jonghjon 15-7, 6-15, 12-15 | kiesett | 9. | |||||
Pernille Harder Mette Schjoldager | Női páros | Ausztrália (AUS) Jane Crabtree Kate Wilson-Smith 15-2, 15-3 | Dél-Korea (KOR) Na Kjongmin I Kjongvon 8-15, 8-15 | kiesett | 9. | |||
Ann-Lou Jørgensen Rikke Olsen | Németország (GER) Nicole Grether Juliane Schenk 15-12, 16-17, 15-5 | Kína (CHN) Huang Szuj Kao Ling 6-15, 7-15 | kiesett | 5. | ||||
Jens Eriksen Mette Schjoldager | Vegyes páros | Franciaország (FRA) Svetoslav Stoyanov Victoria Wright 15-13, 2-15, 15-5 | Dél-Korea (KOR) Kim Jonghjon I Hjodzsong 6-15, 15-12, 15-13 | Indonézia (INA) Nova Widianto Vita Marissa 15-12, 15-8 | Kína (CHN) Csang Csün Kao Ling 9-15, 5-15 | Dánia (DEN) Jonas Rasmussen Rikke Olsen 15-5, 15-5 | ||
Jonas Rasmussen Rikke Olsen | Új-Zéland (NZL) Daniel Shirley Sara Petersen 15-14, 15-9 | Dél-Korea (KOR) Kim Dongmun Na Kjongmin 17-14, 15-8 | Nagy-Britannia (GBR) Nathan Robertson Gail Emms 6-15, 12-15 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Mette Schjoldager 5-15, 5-15 | 4. |
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Peter Jensen | Férfi | 32,7 | 16. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | 40 km kerékpározás | 10 km futás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Rasmus Henning | Férfi | 18:19 | 28. | 1:01:13 | 7.* | 32:32 | 10. | 1:52:37,32 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jacob Carstensen | 200 m gyors | 1:50,15 | 1. | 18. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:51,09 | 5. | 15. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:04,80 | 1. | 31. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jeanette Ottesen | 50 m gyors | 25,95 | 1. | 22. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,17 | 2. | 18. | kiesett | |||||
Louise Jansen | 200 m gyors | 2:06,06 | 3. | 37. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:27,08 | 6. | 30. | kiesett | |||||
Louise Ørnstedt | 100 m hát | 1:02,17 | 4. | 13.* | 1:01,12 | 3. | 4. | 1:01,51 | 7. |
200 m hát | 2:13,05 | 3. | 7. | 2:11,77 | 4. | 6. | 2:11,15 | 6. | |
Majken Thorup | 100 m mell | 1:10,97 | 6. | 19. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:35,29 | 3. | 25. | kiesett | |||||
Mette Jacobsen | 100 m pillangó | 59,81 | 1. | 15. | 59,72 | 7. | 15. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:11,99 | 6. | 13. | 2:10,47 | 5. | 8. | 2:10,01 | 6. | |
Mette Jacobsen Louise Ørnstedt Jeanette Ottesen Majken Thorup | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:08,89 | 4. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Jonas Høgh Christensen | Finn dingi | 16 | 4 | 23 | 1 | 8 | 11 | 13 | 10 | 8 | 11 | 105 | 9. | |
Kristian Skjødt Kjærgaard Mads Møller Hansen | 470-es osztály | 23 | 9 | 22 | 13 | kizárták | 15 | 25 | 22 | 17 | 27 | 18 | 191 | 25. |
Nicklas Holm Claus Olesen | Csillaghajó | 4 | 12 | 2 | 2 | 11 | 7 | 5 | 17 | 16 | 14 | 10 | 83 | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Signe Livbjerg | Europe | 4 | 6 | 7 | 15 | 8 | 6 | 10 | 3 | 11 | 4 | 25 | 74 | |
Susanne Ward Michaëla Ward-Meehan | 470-es osztály | 11 | 1 | 4 | 3 | 13 | 8 | 5 | 16 | 12 | kizárták | 16 | 89 | 6. |
Dorte Oppelstrup Jensen Helle Jespersen Christina Otzen | Yngling | 1 | 14 | 5 | 5 | 5 | 6 | 3 | 4 | 6 | 5 | 17 | 54 |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ||||
Anders Nyholm | Laser | 16 | 30 | 12 | 18 | 20 | 27 | 25 | 18 | 21 | 26 | 20 | 203 | 22. | |||||
Michael Hestbæk Dennis Dengsø Andersen | Könnyű 49-es dingi | 16 | 17 | 17 | 10 | 7 | 11 | 3 | 15 | 6 | 7 | 17 | 1 | 15 | 6 | 11 | 13 | 138 | 13. |
Jegyzetek
- ↑ „Shot-putter Martinez Finally Gets Olympic Bronze”, hispanicbusiness.com, 2013. március 5. (Hozzáférés: 2013. március 27.) (angol nyelvű) [halott link]
Források
- Denmark at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap