Guatemala a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Guatemala az olimpiai játékokon | |||||
Guatemala zászlaja | |||||
NOB-országkód: GUA | |||||
OOB | Guatemalai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 18 fő 8 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Gisela Morales | ||||
Érmek |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok:
|
Guatemala a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 18 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Alfredo Arévalo | Maraton | 2:34,02 | 77. |
José Amado García | 2:27,13 | 64. | |
Luis García | 50 km gyaloglás | nem ért célba | |
Julio Martínez | nem ért célba |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Teresita Collado | 20 km gyaloglás | 1:46:41 | 49. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
María Dolores Molina | Mezőnyverseny | 3:40:43 (+16:19) | 50. |
Pálya-kerékpározás
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
José Alberto Sochón | Férfi keirin | 4. | 3. | kiesett | helyezetlen |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
María Sanz | Női | 161 | 868 | 26. | 10-21 | 664 | 31. | 2:30,29 | 1120 | 28. | 1:25,24 | 172 | 1028 | 24. | 12:23,90 | 748 | 32. | 4428 | 31. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Solti Attila | Futócéllövészet | 573 | 10. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Joel Bran | +105 kg | 160,0 | 15. | 210,0 | 13. | 370,0 | 13. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gabriel Sagastume | Pehelysúly | Duncan Mahlangu (RSA) 11-7 | Carlo Massimino (AUS) 5-4 | Huang Chih-Hsiung (TPE) 5-7 | Diogo da Silva (BRA) 10-12 | kiesett | 5. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Euda Carías | Légsúly | Elaine Teo (MAS) 4-4 SUP | Nevena Lukic (AUT) 1-1 SUP | Yanelis Labrada (CUB) 3-8 | Gladys Mora (COL) 0-2 | kiesett | 5. | ||
Heidy Juárez | Váltósúly | Caroline Bartasek (AUS) 7-0 | Eli Misztakídu (GRE) 4-6 | Verina Wihongi (NZL) 4-1 | Ineabelle Díaz (PUR) 5-2 | Hvang Gjongszon (KOR) 2-5 | 4. |
SUP - döntő fölény
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pedro Yang | Férfi egyes | Jim Ronny Andersen (NOR) 9-15, 15-8, 6-15 | kiesett | 17. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rodrigo Díaz | 50 m gyors | 23,69 | 3. | 53. | kiesett | ||||
Álvaro Fortuny | 100 m mell | 1:05,41 | 5. | 45. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Melanie Slowing | 50 m gyors | 27,44 | 1. | 46. | kiesett | ||||
Gisela Morales | 100 m hát | 1:03,72 | 4. | 27. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:18,23 | 6. | 26. | kiesett |
Források
- Guatemala at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap