Thaiföld a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a lapnak a címében vagy szövegében a thai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket. |
Thaiföld az olimpiai játékokon | |||||
Thaiföld zászlaja | |||||
NOB-országkód: THA | |||||
OOB | Thaiföldi Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 42 fő 13 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Pharadon Szricsaphan | ||||
Érmek 25. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Thaiföld a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 42 sportoló képviselte, akik összesen 8 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Buncsamnong, ManatManat Buncsamnong | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Phonszak, UdomphonUdomphon Phonszak | Súlyemelés | Női 53 kg |
1 Arany | Thongszuk, PavinaPavina Thongszuk | Súlyemelés | Női 75 kg |
2 Ezüst | Phetkhum, VoraphotVoraphot Phetkhum | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Praszathinphimaj, SzurijaSzurija Praszathinphimaj | Ökölvívás | Középsúly |
3 Bronz | Viratthavon, AriAri Viratthavon | Súlyemelés | Női 48 kg |
3 Bronz | Khamiam, VandiVandi Khamiam | Súlyemelés | Női 58 kg |
3 Bronz | Bunphoncsaj, JauvaphaJauvapha Bunphoncsaj | Taekwondo | Női légsúly |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nanthana Khamvong | Egyes | Mouma Dász (IND) 11-6, 11-7, 11-3, 12-10 | Nicole Struse (GER) 11-7, 11-4, 9-11, 11-7, 13-11 | Viktorija Pavlavics (BLR) 4-11, 6-11, 11-9, 3-11, 11-7, 1-11 | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Trecia Roberts | 100 m gát | 13,80 | 8. | 34. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Nüngrüthaj Csajphet | Magasugrás | 189 cm | 21. | kiesett | |
Csuthaphon Kraszejan | Súlylökés | 16,49 m | 25. | kiesett |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Phuttharaksza Nikri | Egypárevezős | 8:24,03 | 5. | 7:53,52 | 5. | C/D | 8:17,13 | 5. | D | 8:00,44 | 4. | 22. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Phongsziri Banlüvong | Kyrenejennalla's Boy | Egyéni | 74,6 | 70.* | 4,4 | 32. | 43. | 32 | 63. | kiesett | 111,0 | 51. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szuban Phannon | Papírsúly | Szalim Szalimov (BUL) 26-14 | Yan Barthelemí (CUB) 14-23 | kiesett | 9. | ||
Szomcsit Csongcsoho | Légsúly | Kim Giszok (KOR) 22-12 | Yuriorkis Gamboa (CUB) 21-26 | kiesett | 9. | ||
Voraphot Phetkhum | Harmatsúly | Kim Vonil (KOR) RSC | Havazsi Hacihav (BLR) 33-18 | Nestor Bolum (NGR) 29-14 | Ağası Məmmədov (AZE) 27-19 | Guillermo Rigondeaux (CUB) 13-22 | |
Szomrak Khamszing | Pehelysúly | Benoît Gaudet (CAN) 17-32 | kiesett | 17. | |||
Manat Buncsamnong | Kisváltósúly | Szpirídon Joanídisz (GRE) 28-16 | Romeo Brin (PHI) 29-15 | Willy Blain (FRA) 20-8 | Ionuț Gheorghe (ROM) 30-9 | Yudel Johnson (CUB) 17-11 | |
Szurija Praszathinphimaj | Középsúly | Joseph Lubega (UGA) 30-21 | Cavid Tağıyev (AZE) +19-19 | Oleh Maskin (UKR) 28-22 | Gajdarbek Gajdarbekov (RUS) 18-24 | kiesett |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csakkrit Phanitphatikam | Légpisztoly | 571 | 36.** | kiesett | |
Szabadpisztoly | 549 | 28.* | kiesett | ||
Thevarit Matcsacsip | Légpuska | 587 | 35.*** | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 589 | 36.** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1159 | 16.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Szurija Datthujavat | 69 kg | 137,5 | 11. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ari Viratthavon | 48 kg | 85,0 | 3. | 115,0 | 1. | 200,0 | |
Udomphon Phonszak | 53 kg | 97,5 | 1. | 125,0 | 1. | 222,5 | |
Vandi Khamiam | 58 kg | 102,5 | 2.* | 127,5 | 3. | 230,0 | |
Pavina Thongszuk | 75 kg | 122,5 | 2. | 150,0 | 1. | 272,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Atszadet Szutthikunkan | Légsúly | Mihaíl Murúcosz (GRE) 2-5 | kiesett | 11. | |||||
Kriangkrai Noikoed | Váltósúly | Juszof Karami (IRI) 12-16 | kiesett | 11. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jauvapha Bunphoncsaj | Légsúly | Brigitte Yagüe (ESP) 9-5 | Yanelis Labrada (CUB) 1-3 | Gonda Ivett (CAN) 2-1 | Gladys Mora (COL) 2-1 | ||||
Nootcharin Sukkhongdumnoen | Pehelysúly | Aretí Athanaszopúlu (GRE) 6-6 SUP | Chi Shu-Ju (TPE) 2-1 | Nia Abdallah (USA) 7-7 SUP | Sonia Reyes (ESP) 3-6 | kiesett | 5. |
SUP - döntő fölény
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pharadon Szricsaphan | Egyes | Joachim Johansson (SWE) 2-6, 3-6 | kiesett | 33. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tamarine Tanasugarn | Egyes | Angelique Widjaja (INA) 6-1, 2-6, 1-6 | kiesett | 33. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Boonsak Ponsana | Férfi egyes | Chris Dednam (RSA) 15-1, 15-0 | I Hjonil (KOR) 15-13, 15-11 | Ronald Susilo (SIN) 15-10, 15-1 | Taufik Hidayat (INA) 9-15, 2-15 | Sony Dwi Kuncoro (INA) 11-15, 16-17 | 4. | |
Salakjit Ponsana | Női egyes | Miho Tanaka (JPN) 11-7, 5-11, 11-8 | Kung Zsuj-na (CHN) 8-11, 3-11 | kiesett | 9. | |||
Pramote Teerawiwatana Tesana Panvisavas | Férfi páros | Ausztrália (AUS) Ashley Brehaut Travis Denney 15-3, 15-9 | Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 10-15, 13-15 | kiesett | 9. | |||
Sudket Prapakamol Patapol Ngernsrisuk | Nagy-Britannia (GBR) Anthony Clark Nathan Robertson 5-15, 9-15 | kiesett | 17. | |||||
Saralee Thungthongkam Sathinee Chankrachangwong | Női páros | Kanada (CAN) Denyse Julien Anna Rice 15-3, 15-4 | Japán (JPN) Nakajama Csikako Jositomi Keiko 15-4, 15-11 | Kína (CHN) Csang Csie-ven Jang Vej 2-15, 4-15 | kiesett | 5. | ||
Sudket Prapakamol Saralee Thungthongkam | Vegyes páros | Svédország (SWE) Fredrik Bergström Johanna Persson 15-3, 14-17, 3-15 | kiesett | 9. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Arwut Chinnapasaen | 50 m gyors | 23,52 | 6. | 46.* | kiesett | ||||
Charnvudth Saengsri | 400 m gyors | 3:59,89 | 4. | 33. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:54,46 | 1. | 27. | kiesett | |||||
Ratapong Sirasanont | 100 m mell | kizárták | kiesett | ||||||
200 m mell | 2:15,39 | 1. | 19. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pilin Tachakittiranan | 200 m gyors | 2:05,29 | 1. | 35. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:23,62 | 3. | 34. | kiesett | |||||
Chonlathorn Vorathamrong | 100 m hát | 1:05,15 | 2. | 32. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:21,11 | 7. | 29. | kiesett | |||||
Nimitta Thaveesupsoonthorn | 400 m vegyes | 5:00,06 | 1. | 22. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Arun Homraruen | Szörfvitorlázás | 14 | 28 | 20 | kizárták | 15 | 30 | 26 | 21 | 17 | 13 | 5 | 189 | 21. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Siriroj Rathprasert | Párbajtőr, egyéni | Muhannad Saif (EGY) 15-13 | Éric Boisse (FRA) 9-15 | kiesett | 32. | ||||
Wiradech Kothny | Kard, egyéni | Fernando Medina (ESP) 15-13 | Volodimir Lukasenko (UKR) 11-15 | kiesett | 13. |
Források
- Thailand at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap