EM i roing 1965
EM i roing 1965 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Roing | ||
Arrangør | Det internasjonale roforbundet | ||
Vertsby | Duisburg | ||
Vertsland | Vest-Tyskland | ||
Arena(er) | Wedau Regatta Course | ||
Dato | 1965–1965 | ||
Utgavenummer | 55 |
EM i roing 1965 (europamesterskapet i roing) ble arrangert i Duisburg i Vest-Tyskland i 1965.[1]
Resultater
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | |
W1x[2] | Sovjetunionen Sovjetunionen Galina Konstantinova | Frankrike Frankrike Renée Camu | Ungarn Ungarn Anna Domonkos | |||
W2x[3] | Sovjetunionen Sovjetunionen Maya Kaufmane Daina Svejc-Mellenberg | Tsjekkoslovakia Alena Postlová Magdalena Sarbochová | Ungarn Ungarn Annemarie Rupprecht Christl Schmidt-Lehnert | |||
W4+[4] | Sovjetunionen Sovjetunionen Galina Selifanova Natalija Maksimova Larissa Petrutsjik Valentina Skvorkova Valentina Turkova (cox) | Romania Ana Tamas Florica Ghiuzelea Doina Balasa Emilia Rigard Stefania Borisov (cox) | Tsjekkoslovakia Marta Springlová Jarmila Komilousková Venceslava Michalová Julie Sucha Vera Kalousová (cox) | |||
W4x+[5] | Ungarn Ungarn Maria Pekanovits Zsuzsa Szappanos Agnes Salamon Maria Fekete Margit Komornik (cox) | Sovjetunionen Sovjetunionen Aino Milodan Nelli Tsjernova Raisa Korotajeva Vera Aleksejeva Tamara Grony (cox) | Tsjekkoslovakia Eva Krybusová Svetla Hudecková Jaroslava Jezková Vera Hajková Vera Dusaková (cox) | |||
W8+[6] | Sovjetunionen Sovjetunionen Alla Pervorukova Irena Bačiulytė Sofija Korkutytė Leokadija Semasjko Aldona Margenytė Aldona Čiukšytė Stanislava Bubulytė Rita Tamašauskaitė Nina Grishchenkova (cox) | Nederland Nederland Willemina Bernelot-Moens Joke Huisman Geertruida Cornelese Gerharda Tuitert A. Meinardi A.E.H. Stoffels A.J.E. de Boer Johanna Bosch W. de Jongh (cox) | Romania Maria Forsea Maria Hublea Viorica Jiva Stefania Ionescu Lucia Ganescu Iuliana Bulugioiu Florica Ghiuzelea Mariana Limpede Stefania Borisov (cox) |
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | |
M1x[7] | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Jochen Meißner | 7:42.10 | Sovjetunionen Sovjetunionen Anatolij Sass | 7:43.35 | Nederland Nederland Jan Wienese | 7:45.59 |
M2x[8] | Sveits Sveits Melchior Bürgin Martin Studach | 7:06.42 | Sovjetunionen Sovjetunionen Oleg Tjurin Boris Dubrovskij | 7:08.83 | Tsjekkoslovakia Jaroslav Hellebrand Petr Krátký | 7:11.02 |
M2-[9] | Danmark Danmark Peter Christiansen Hans Jørgen Boye | 7:29.32 | Østerrike Østerrike Dieter Losert Dieter Ebner | 7:34.21 | Sovjetunionen Sovjetunionen Anatolij Fjodorov Jurij Suslin | 7:36.55 |
M2+[10] | Sovjetunionen Sovjetunionen Leonid Rakovsjtsjik Nikolaj Safronov Igor Rudakov (cox) | 7:54.63 | Italia Italia Primo Baran Renzo Sambo Giorgio Conte (cox) | 7:56.79 | Nederland Nederland L. Winter Hadriaan van Nes Roderick Rijnders (cox) | 7:58,11 |
M4-[11] | Sovjetunionen Sovjetunionen Volodymyr Sterlik Antanas Bagdonavičius Zigmas Jukna Juozas Jagelavičius | 6:50.99 | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Detlef Damboldt Wolfgang Hottenrott Michael Schwan Lutz Ulbricht | 6:58.14 | Sveits Sveits Nicolas Gobet Peter Bolliger Walter Weiersmüller Adriano Bosshard | 7:00.51 |
M4+[12] | Sovjetunionen Sovjetunionen Vladimir Jevsejev Anatolij Tkatsjuk Boris Kuzmin Vitalij Kurdtsjenko Anatolij Luzgin (cox) | 7:05.18 | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Peter Kuhn Peter Hertel Ulrich Luhn Rüdiger Henning Uwe Trompler (cox) | 7:08.13 | Tsjekkoslovakia Jan Štefan Jaroslav Starosta Otakar Mareček Václav Kozák Arnošt Poisl (cox) | 7:10.00 |
M8+[13] | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Klaus Aeffke Hans-Jürgen Wallbrecht Jürgen Schröder Dagobert Thometschek Klaus Behrens Christian Prey Dirk Schreyer Horst Meyer Peter Niehusen (cox) | Sovjetunionen Sovjetunionen Jurij Aletsjin Jurij Tsjodorov Arkadij Kudinov Aleksandr Martysjkin Guntis Niedra Elmārs Rubīns Mikhail Makhonov Andris Prieditis Viktor Mikhejev (cox) | USA USA William Stowe Fargo Thompson Boyce Budd John Abele Tony Johnson Stanley Cwiklinski Hugh Foley Joseph Amlong Róbert Zimonyi (cox) |
Referanser
- ^ «Weltmeisterschaften (Herren - Teil 1)». Besøkt 4. mai 2020.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Einer)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Doppelzweier)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Vierer m.Stfr.)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Doppelvierer m.Stfr.)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Achter)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Einer)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Doppelzweier)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Zweier ohne Steuermann)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Zweier m. Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Vierer o.Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Vierer m.Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Achter)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 21. januar 2018.
- v
- d
- r
- 1893 Ortasjøen
- 1894 Mâcon
- 1895 Ostend
- 1896 Geneve
- 1897 Pallanza
- 1898 Torino
- 1899 Oostende
- 1900 Paris
- 1901 Zürich
- 1902 Strasbourg
- 1903 Venezia
- 1904 Paris
- 1905 Gent
- 1906 Pallanza
- 1907 Strasbourg
- 1908 Luzern
- 1909 Paris
- 1910 Oostende
- 1911 Como
- 1912 Geneve
- 1913 Gent
- 1920 Mâcon
- 1921 Amsterdam
- 1922 Barcelona
- 1923 Como
- 1924 Zürich
- 1925 Praha
- 1926 Luzern
- 1927 Como
- 1929 Bydgoszcz
- 1930 Liège
- 1931 Paris
- 1932 Beograd
- 1933 Budapest
- 1934 Luzern
- 1935 Berlin
- 1937 Amsterdam
- 1938 Milano
- 1947 Luzern ♂
- 1949 Amsterdam ♂
- 1950 Milano ♂
- 1951 Mâcon
- 1953 København
- 1954 Amsterdam
- 1955 București ♀
- 1955 Gent ♂
- 1956 Bled
- 1957 Duisburg
- 1958 Poznań
- 1959 Mâcon
- 1960 London ♀
- 1961 Praha
- 1962 Øst-Berlin ♀
- 1963 København ♂
- 1963 Moskva ♀
- 1964 Amsterdam
- 1965 Duisburg
- 1966 Amsterdam ♀
- 1967 Vichy
- 1968 Øst-Berlin ♀
- 1969 Klagenfurt
- 1970 Tata ♀
- 1971 København
- 1972 Brandenburg ♀
- 1973 Moskva
- 2007 Poznań
- 2008 Marathon
- 2009 Brest
- 2010 Montemor-o-Velho
- 2011 Plovdiv
- 2012 Varese
- 2013 Sevilla
- 2014 Beograd
- 2015 Poznań
- 2016 Brandenburg
- 2017 Račice
- 2018 Glasgow
- 2019 Luzern
- 2020 Poznań
- 2021 Varese
- 2022 München
- 2023 Bled
- 2024 Sabaudia