EM i roing 2007
EM i roing 2007 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Roing | ||
Arrangør | Det internasjonale roforbundet | ||
Vertsby | Poznań | ||
Vertsland | Polen | ||
Arena(er) | Maltasjøen | ||
Dato | 16. sep. 2007–21. sep. 2007 | ||
Utgavenummer | 64 |
EM i roing 2007 (europamesterskapet i roing) ble arrangert i Poznań i Polen i 2007.[1]
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
M1x | Ralph Kreibich (AUT) | 7:08.35 | Mindaugas Griškonis (LTU) | 7:09.68 | Aleksandar Aleksandrov (BUL) | 7:10.94 |
M2x | Hellas (GRE) Ioannis Tsamis Ioannis Christou | 6:28.78 | Kroatia (CRO) Mario Vekić Hrvoje Jurina | 6:30.25 | Tyskland (GER) Eric Knittel Tim Bartels | 6:30.70 |
M2- | Serbia (SRB) Goran Jagar Nikola Stojić | 6:44.30 | Polen (POL) Piotr Hojka Jarosław Godek | 6:46.35 | Italia (ITA) Giuseppe De Vita Andrea Palmisano | 6:46.66 |
LM2x | Ungarn (HUN) Zsolt Hirling Tamás Varga | 6:36.99 | Hellas (GRE) Dimitrios Mouyios Vasileios Polymeros | 6:39.26 | Tsjekkia (CZE) Jan Vetešník Ondřej Vetešník | 6:45.75 |
M4x | Russland (RUS) Nikita Morgachyov Aleksey Svirin Aleksandr Kornilov Nikael Bikua-Mfanse | 5:56.06 | Italia (ITA) Luca Ghezzi Federico Gattinoni Simone Venier Simone Raineri | 5:58.38 | Belarus (BLR) Valery Radzevich Dzianis Mihal Stanislau Shcharbachenia Andrei Pliashkou | 6:01.79 |
M4- | Tsjekkia (CZE) Michal Horváth Jan Gruber Milan Bruncvík Karel Neffe Jr. | 6:10.38 | Tyskland (GER) Fokke Beckmann Richard Schmidt Sebastian Schmidt Kristof Wilke | 6:12.48 | Hellas (GRE) Georgios Tsiompanidis Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Pavlos Gavriilidis | 6:13.50 |
LM4- | Italia (ITA) Jiri Vlcek Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas | 6:17.84 | Serbia (SRB) Veljko Urošević Nenad Babović Goran Nedeljković Miloš Tomić | 6:20.49 | Russland (RUS) Ilya Ashchin Aleksandr Savin Aleksandr Zyuzin Sergey Bukreyev | 6:23.01 |
M8+ | Tsjekkia (CZE) Jakub Zof Jakub Friedberger Václav Chalupa Jakub Makovička Jan Schindler Milan Doleček Jakub Hanák Ondřej Synek Oldřich Hejdušek | 5:44.80 | Polen (POL) Michał Stawowski Bogdan Zalewski Sławomir Kruszkowski Sebastian Kosiorek Mikołaj Burda Wojciech Gutorski Piotr Buchalski Rafał Hejmej Daniel Trojanowski | 5:47.93 | Belarus (BLR) Andrei Tatarchuk Dzianis Yakubau Aleh Maskaliou Andrei Dzemyanenka Yauheni Nosau Aliaksandr Dzernavy Vadzim Lialin Aliaksandr Kazubouski Piotr Piatrynich | 5:48.83 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
W1x | Rumyana Neykova (BUL) | 7:36.23 | Miroslava Knapková (CZE) | 7:39.46 | Frida Svensson (SWE) | 7:49.29 |
W2x | Tsjekkia (CZE) Gabriela Vařeková Jitka Antošová | 7:12.99 | Finland (FIN) Sanna Stén Minna Nieminen | 7:14.68 | Belarus (BLR) Hanna Nakhayeva Volha Berazniova | 7:17.58 |
W2- | Tyskland (GER) Lenka Wech Maren Derlien | 7:18.00 | Russland (RUS) Vera Pochitaeva Alevtina Podvyazkina | 7:30.90 | Romania (ROM) Adelina Cojocariu Nicoleta Albu | 7:34.60 |
LW2x | Hellas (GRE) Chrysi Biskitzi Alexandra Tsiavou | 7:21.03 | Polen (POL) Magdalena Kemnitz Ilona Mokronowska | 7:23.51 | Italia (ITA) Erika Bello Laura Milani | 7:26.57 |
W4x | Ukraina (UKR) Svitlana Spiriukhova Nataliia Huba Olena Olefirenko Tetiana Kolesnikova | 6:42.34 | Romania (ROM) Ionelia Neacşu Enikő Barabás Camelia Lupașcu Roxana Cogianu | 6:47.50 | Tyskland (GER) Sophie Dunsing Julia Richter Judith Aldinger Lena Moebus | 6:47.64 |
W8+ | Romania (ROU) Rodica Şerban-Florea Viorica Susanu Simona Muşat-Strimbeschi Ana Maria Apachiţei Aurica Bărăscu Ioana Papuc Georgeta Damian-Andrunache Doina Ignat Elena Georgescu-Nedelc | 6:23.24 | Tyskland (GER) Josephine Wartenberg Marlene Sinnig Sonja Ziegler Katrin Reinert Kerstin Naumann Nadine Schmutzler Nina Wengert Silke Günther Annina Ruppel | 6:27.87 | Storbritannia (GBR) Jo Cook Lindsey Maguire Alice Freeman Rebecca Rowe Vicki Etiebet Lauren Fisher Anna McNuff Vicky Myers Rebecca Dowbiggin | 6:32.58 |
Referanser
- ^ «2007 European Championships / Overview - worldrowing.com». Besøkt 5. mai 2020.
- v
- d
- r
- 1893 Ortasjøen
- 1894 Mâcon
- 1895 Ostend
- 1896 Geneve
- 1897 Pallanza
- 1898 Torino
- 1899 Oostende
- 1900 Paris
- 1901 Zürich
- 1902 Strasbourg
- 1903 Venezia
- 1904 Paris
- 1905 Gent
- 1906 Pallanza
- 1907 Strasbourg
- 1908 Luzern
- 1909 Paris
- 1910 Oostende
- 1911 Como
- 1912 Geneve
- 1913 Gent
- 1920 Mâcon
- 1921 Amsterdam
- 1922 Barcelona
- 1923 Como
- 1924 Zürich
- 1925 Praha
- 1926 Luzern
- 1927 Como
- 1929 Bydgoszcz
- 1930 Liège
- 1931 Paris
- 1932 Beograd
- 1933 Budapest
- 1934 Luzern
- 1935 Berlin
- 1937 Amsterdam
- 1938 Milano
- 1947 Luzern ♂
- 1949 Amsterdam ♂
- 1950 Milano ♂
- 1951 Mâcon
- 1953 København
- 1954 Amsterdam
- 1955 București ♀
- 1955 Gent ♂
- 1956 Bled
- 1957 Duisburg
- 1958 Poznań
- 1959 Mâcon
- 1960 London ♀
- 1961 Praha
- 1962 Øst-Berlin ♀
- 1963 København ♂
- 1963 Moskva ♀
- 1964 Amsterdam
- 1965 Duisburg
- 1966 Amsterdam ♀
- 1967 Vichy
- 1968 Øst-Berlin ♀
- 1969 Klagenfurt
- 1970 Tata ♀
- 1971 København
- 1972 Brandenburg ♀
- 1973 Moskva
- 2007 Poznań
- 2008 Marathon
- 2009 Brest
- 2010 Montemor-o-Velho
- 2011 Plovdiv
- 2012 Varese
- 2013 Sevilla
- 2014 Beograd
- 2015 Poznań
- 2016 Brandenburg
- 2017 Račice
- 2018 Glasgow
- 2019 Luzern
- 2020 Poznań
- 2021 Varese
- 2022 München
- 2023 Bled
- 2024 Sabaudia