EM i roing 1969
EM i roing 1969 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Roing | ||
Arrangør | Det internasjonale roforbundet | ||
Vertsby | Klagenfurt | ||
Vertsland | Østerrike | ||
Arena(er) | Ossiacher See | ||
Dato | 1969–1969 | ||
Utgavenummer | 59 |
EM i roing 1969 (europamesterskapet i roing) ble arrangert i Klagenfurt i Østerrike i 1969.[1]
Resultater
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | |
W1x[2] | Sovjetunionen Sovjetunionen Genovaitė Ramoškienė | 3:53.01 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Anita Kuhlke | 3:56.16 | Østerrike Østerrike Renate Sika | 3:56.27 |
W2x[3] | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Gisela Jäger Rita Schmidt | 3:35.87 | Tsjekkoslovakia Alena Kvasilová Jana Fisakova | 3:37.81 | Sovjetunionen Sovjetunionen Yevgenia Vlassova Tatyana Markvo | 3:39.05 |
W4+[4] | Sovjetunionen Sovjetunionen Nina Bystrova Nina Burakova Nina Abramova Nadezhda Nikolaevna Olga Blagovensenskaya (cox) | 3:33.25 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Rosel Nitsche Sabine Dähne Martina Wunderlich Renate Weber Ulrike Skrbek (cox) | 3:37.68 | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Ilse Lebert Bärbel Seddig Astrid Kallmayr Heike Witt Erika Rehberg (cox) | 3:39.46 |
W4x+[5] | Sovjetunionen Sovjetunionen Sofia Grucova Tatyana Gomolko Aleksandra Bocharova Antonina Mariskina Tamara Grony (cox) | 3:24.22 | Romania Ioana Tudoran Mitana Botez Doina Bardas Ileana Nemeth Stefania Borisov (cox) | 3:24.62 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Dagmar Seipt Inge Schneider Ingelore Kremtz Monika Riegel Karin Bauschke (cox) | 3:25.64 |
W8+[6] | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Marita Berndt Hanna Mitter Ursula Pankraths Gabriele Kelm Renate Schlenzig Rosemarie Lorenz Renate Boesler Barbara Behrend Gudrun Apelt (cox) | 3:11.92 | Sovjetunionen Sovjetunionen Valentina Baklickaya Lyudmila Resetnjak Lyubov Antonova Galina Litowec Tamara Danjilina Klawdija Marudo Valentina Barinova Natalia Sidovinova Alla Sisheva (cox) | 3:13.12 | Romania Ecaterina Trancioveanu Stana Tudor Elena Necula Elena Dragomir Viorica Cretu Marioara Singiorzan Viorica Lincaru Doina Balasa Elena Giurcă (cox) | 3:14.83 |
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | Utøvere | Tid | |
M1x[7] | Argentina Argentina Alberto Demiddi | 7:45.79 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Joachim Böhmer | 7:49/39 | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Jochen Meißner | 7:53.47 |
M2x[8] | USA USA John van Blom Thomas McKibbon | 7:07.82 | Østerrike Østerrike Sepp Puchinger Manfred Krausbar | 7:12.03 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Jochen Brückhändler Manfred Haake | 7:13.56 |
M2-[9] | USA USA Larry Hough Tony Johnson | 7:11.73 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Frank Forberger Dieter Grahn | 7:12.07 | Danmark Danmark Peter Christiansen Ib Larsen | 7:14.24 |
M2+[10] | Tsjekkoslovakia Oldřich Svojanovský Pavel Svojanovský Vladimír Petříček (cox) | 7:44.10 | Italia Italia Primo Baran Angelo Rossetto Giorgio Sajeva (cox) | 7:45.26 | Romania Gheorghe Moldoveanu Petre Ceapura Gheorghe Gheorghia (cox) | 7:46.57 |
M4-[11] | Sovjetunionen Sovjetunionen Victor Alesin Boris Wesselow Mikhail Chekin Anatoli Fedorov | 6:47.90 | Ungarn Ungarn Antal Melis György Sarlós József Csermely Zoltán Melis | 6:48.95 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Werner Klatt Peter Gorny Karl-Heinz Prudöhl Bernd Meerbach | 6:51.19 |
M4+[12] | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Peter Berger Hans-Johann Färber Gerhard Auer Alois Bierl Stefan Voncken (cox) | 6:43.17 | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Peter Hein Jörg Lucke Heinz-Jürgen Bothe Klaus-Dieter Bähr Hartmut Wenzel (cox) | 6:44.27 | Sveits Sveits Hugo Waser Franz Rentsch Peter Bolliger Adolf Waser Martin Bächler (cox) | 6:50.83 |
M8+[13] | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Dieter Schubert Manfred Wiesner Horst Walter Klaus Liefke Rolf Zimmermann Volker Thurow Wolfgang Wüst Klaus Bährwald Wolfgang Wilde (cox) | 6:07.53 | Sovjetunionen Sovjetunionen Zigmas Jukna Vladimir Jesinov Volodymyr Sterlik Juozas Jagelavičius Ludas Subacius Alexander Hamin Anatoly Tkachuk Vitaly Kurdchenko Igor Rudakov (cox) | 6:09.63 | Vest-Tyskland Vest-Tyskland Günther Karl Achim Winstroer Thomas Hitzbleck Ingo Scholz Manfred Weinreich Rolf Hartung Franz Held Bernd Gördes Lutz Benter (cox) | 6:09.67 |
Referanser
- ^ «Weltmeisterschaften (Herren - Teil 1)». Besøkt 4. mai 2020.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Einer)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Doppelzweier)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Vierer m.Stfr.)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Doppelvierer m.Stfr.)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Damen – Achter)». sport-komplett.de (tysk). Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Einer)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Doppelzweier)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Zweier ohne Steuermann)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Zweier m. Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Vierer o.Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Vierer m.Stm.)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- ^ Heckert, Karlheinz. «Rudern – Europameisterschaften (Herren – Achter)» (tysk). Sport Komplett. Besøkt 8. februar 2018.
- v
- d
- r
- 1893 Ortasjøen
- 1894 Mâcon
- 1895 Ostend
- 1896 Geneve
- 1897 Pallanza
- 1898 Torino
- 1899 Oostende
- 1900 Paris
- 1901 Zürich
- 1902 Strasbourg
- 1903 Venezia
- 1904 Paris
- 1905 Gent
- 1906 Pallanza
- 1907 Strasbourg
- 1908 Luzern
- 1909 Paris
- 1910 Oostende
- 1911 Como
- 1912 Geneve
- 1913 Gent
- 1920 Mâcon
- 1921 Amsterdam
- 1922 Barcelona
- 1923 Como
- 1924 Zürich
- 1925 Praha
- 1926 Luzern
- 1927 Como
- 1929 Bydgoszcz
- 1930 Liège
- 1931 Paris
- 1932 Beograd
- 1933 Budapest
- 1934 Luzern
- 1935 Berlin
- 1937 Amsterdam
- 1938 Milano
- 1947 Luzern ♂
- 1949 Amsterdam ♂
- 1950 Milano ♂
- 1951 Mâcon
- 1953 København
- 1954 Amsterdam
- 1955 București ♀
- 1955 Gent ♂
- 1956 Bled
- 1957 Duisburg
- 1958 Poznań
- 1959 Mâcon
- 1960 London ♀
- 1961 Praha
- 1962 Øst-Berlin ♀
- 1963 København ♂
- 1963 Moskva ♀
- 1964 Amsterdam
- 1965 Duisburg
- 1966 Amsterdam ♀
- 1967 Vichy
- 1968 Øst-Berlin ♀
- 1969 Klagenfurt
- 1970 Tata ♀
- 1971 København
- 1972 Brandenburg ♀
- 1973 Moskva
- 2007 Poznań
- 2008 Marathon
- 2009 Brest
- 2010 Montemor-o-Velho
- 2011 Plovdiv
- 2012 Varese
- 2013 Sevilla
- 2014 Beograd
- 2015 Poznań
- 2016 Brandenburg
- 2017 Račice
- 2018 Glasgow
- 2019 Luzern
- 2020 Poznań
- 2021 Varese
- 2022 München
- 2023 Bled
- 2024 Sabaudia