Svømming under EM i svømmesport 2018 – 200 meter individuell medley menn
Svømming under EM i svømmesport 2018 – 200 meter individuell medley menn | |||
---|---|---|---|
Tollcross International Swimming Centre | |||
Konkurranse | 200 meter individuell medley menn | ||
Arrangement | Langbane-EM i svømming 2018 | ||
Sted | Glasgow | ||
Arena | Tollcross International Swimming Centre | ||
Dato | 5. august (forsøksheat og semifinaler) 6. august (finale) | ||
Deltakere | 32 | ||
Deltakernasjoner | 20 | ||
Vinnertid | 1.57,04 | ||
Medaljevinnere | |||
Jérémy Desplanches, Sveits | |||
Philip Heintz, Tyskland | |||
Max Litchfield, Storbritannia | |||
Forrige | London 2016 | ||
Neste | Budapest 2021 |
EM langbane i svømming 2018 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Frisvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
Ryggsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Brystsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Butterfly | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Individuell medley | ||||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
Fristafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
4×200 m | menn | kvinner | ||||
Medleystafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
Mixedstafetter | ||||||
4×100 m | fri | medley |
200 meter individuell medley menn er en svømmeøvelse som blir arrangert under Langbane-EM i svømming 2018 i Glasgow i Storbritannia. Øvelsen blir svømt den 5. og 6. august 2018.[1][2]
Rekorder
Før konkurransen var gjeldende verdens-, europa- og mesterskapsrekord som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Ryan Lochte | USA | 1.54,00 | Shanghai | 28. juli 2011 |
Europarekord | László Cseh | Ungarn | 1.55,18 | Roma | 29. juli 2009 |
Mesterskapsrekord | László Cseh | Ungarn | 1.56,66 | Debrecen | 23. mai 2012 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 5. august klokken 09:30.[3]
Plass | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | Mark Szaranek | Storbritannia | 1.58,07 | Q |
2 | 3 | 4 | Max Litchfield | Storbritannia | 1.58,12 | Q |
3 | 4 | 5 | Duncan Scott | Storbritannia | 1.58,57 | |
4 | 2 | 5 | Hugo González | Spania | 1.58,99 | Q |
5 | 3 | 5 | Andreas Vazaios | Hellas | 1.59,40 | Q |
6 | 2 | 4 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.59,88 | Q |
7 | 2 | 6 | Semjon Makovitsj | Russland | 2.00,06 | Q |
8 | 4 | 6 | Alexis Santos | Portugal | 2.00,24 | Q |
9 | 2 | 3 | Thomas Dean | Storbritannia | 2.00,32 | |
10 | 4 | 4 | Philip Heintz | Tyskland | 2.00,34 | Q |
11 | 3 | 1 | Simon Sjödin | Sverige | 2.00,65 | Q |
12 | 2 | 7 | Maxim Stupin | Russland | 2.00,72 | Q |
13 | 2 | 2 | Diogo Carvalho | Portugal | 2.00,84 | Q |
13 | 2 | 1 | Arjan Knipping | Nederland | 2.00,84 | Q |
15 | 3 | 6 | Dávid Verrasztó | Ungarn | 2.00,94 | Q |
16 | 3 | 2 | Gabriel Lópes | Portugal | 2.01,42 | |
17 | 4 | 3 | Andrey Zhilkin | Russland | 2.01,54 | |
18 | 4 | 8 | Dawid Szwedzki | Polen | 2.02,03 | Q |
19 | 4 | 7 | Etay Gurevich | Israel | 2.02,05 | Q |
20 | 4 | 1 | Raphaël Stacchiotti | Luxembourg | 2.02,34 | Q |
20 | 3 | 9 | Metin Aydın | Tyrkia | 2.02,34 | |
22 | 3 | 7 | Georgios Spanoudakis | Hellas | 2.02,56 | |
23 | 4 | 2 | Federico Turrini | Italia | 2.03,19 | |
24 | 2 | 0 | Povilas Strazdas | Litauen | 2.03,63 | |
25 | 2 | 8 | Christoph Meier | Liechtenstein | 2.03,86 | |
26 | 4 | 0 | Apostolos Papastamos | Hellas | 2.04,55 | |
27 | 4 | 9 | Samet Alkan | Tyrkia | 2.04,81 | |
28 | 3 | 8 | Teemu Vuorela | Finland | 2.04,85 | |
29 | 3 | 0 | Alpkan Örnek | Tyrkia | 2.05,39 | |
30 | 1 | 3 | Batuhan Hakan | Tyrkia | 2.07,08 | |
31 | 1 | 4 | Alvi Hjelm | Færøyene | 2.07,88 | |
32 | 1 | 5 | Cevin Siim | Estland | 2.08,45 |
Semifinaler
Semifinalene startet 5. august klokken 18:26.[4]
Semifinale 1
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Philip Heintz | Tyskland | 1.57,56 | Q |
2 | 4 | Max Litchfield | Storbritannia | 1.57,62 | Q |
3 | 5 | Andreas Vazaios | Hellas | 1.58,48 | Q |
4 | 3 | Semjon Makovitsj | Russland | 2.00,00 | Q |
5 | 7 | Diogo Carvalho | Portugal | 2.00,51 | |
6 | 2 | Maxim Stupin | Russland | 2.01,15 | |
7 | 8 | Raphaël Stacchiotti | Luxembourg | 2.01,99 | |
8 | 1 | Dawid Szwedzki | Polen | 2.03,64 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.57,99 | Q |
2 | 4 | Mark Szaranek | Storbritannia | 1.58,22 | Q |
3 | 5 | Hugo González | Spania | 1.59,28 | Q |
4 | 6 | Alexis Santos | Portugal | 1.59,89 | Q |
5 | 2 | Simon Sjödin | Sverige | 2.00,45 | |
6 | 7 | Arjan Knipping | Nederland | 2.00,87 | |
7 | 1 | Dávid Verrasztó | Ungarn | 2.00,90 | |
8 | 8 | Etay Gurevich | Israel | 2.02,77 |
Finale
Finalen fant sted 6. august klokken 18:15.[5]
Plass | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Jérémy Desplanches | Sveits | 1.57,04 | |
02 | 4 | Philip Heintz | Tyskland | 1.57,83 | |
03 | 5 | Max Litchfield | Storbritannia | 1.57,96 | |
4 | 7 | Hugo González | Spania | 1.58,77 | |
5 | 6 | Mark Szaranek | Storbritannia | 1.58,88 | |
5 | 2 | Andreas Vazaios | Hellas | 1.58,88 | |
7 | 1 | Alexis Santos | Portugal | 1.59,99 | |
8 | 8 | Semjon Makovitsj | Russland | 2.00,07 |
Referanser
- v
- d
- r
- 1970: Gunnar Larsson
- 1974: David Andrew Wilkie
- 1977: András Hargitay
- 1981: Oleksandr Sydorenko
- 1983: Giovanni Franceschi
- 1985: Tamás Darnyi
- 1987: Tamás Darnyi
- 1989: Tamás Darnyi
- 1991: Lars Sørensen
- 1993: Jani Sievinen
- 1995: Jani Sievinen
- 1997: Marcel Wouda
- 1999: Marcel Wouda
- 2000: Massimiliano Rosolino
- 2002: Jani Sievinen
- 2004: Markus Rogan
- 2006: László Cseh
- 2008: László Cseh
- 2010: László Cseh
- 2012: László Cseh
- 2014: László Cseh
- 2016: Andreas Vazaios
- 2018: Jérémy Desplanches
- 2021: Hugo González
- 2022: Hubert Kós
- 2024: Hubert Kós