EM i svømmesport 2018
EM i svømmesport 2018 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Svømming, open water-svømming, stup, synkronsvømming | ||
Arrangør | LEN | ||
Vertsby | Glasgow | ||
Vertsland | Skottland | ||
Arena(er) | Tollcross International Swimming Centre, Loch Lomond, Royal Commonwealth Pool | ||
Dato | 3. - 12. august 2018 | ||
Utgavenummer | 34 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2016 – 2020 |
EM langbane i svømming 2018 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Frisvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
Ryggsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Brystsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Butterfly | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Individuell medley | ||||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
Fristafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
4×200 m | menn | kvinner | ||||
Medleystafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
Mixedstafetter | ||||||
4×100 m | fri | medley |
EM i svømmesport 2018 ble arrangert i Glasgow i Skottland fra 3. til 12. august 2018. Mesterskapet inngår i serien i Europamesterskapet 2018.[1]
Medaljetabell (alle øvelser)
Vertsnasjon
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 23 | 15 | 9 | 47 |
2 | Storbritannia | 13 | 12 | 9 | 34 |
3 | Italia | 8 | 12 | 19 | 39 |
4 | Ungarn | 6 | 4 | 2 | 12 |
5 | Ukraina | 5 | 6 | 2 | 13 |
6 | Nederland | 5 | 5 | 2 | 12 |
7 | Frankrike | 4 | 2 | 6 | 12 |
8 | Sverige | 4 | 0 | 0 | 4 |
9 | Tyskland | 3 | 6 | 10 | 19 |
10 | Sveits | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Danmark | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Litauen | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Spania | 0 | 1 | 4 | 5 |
14 | Hellas | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16 | Norge | 0 | 1 | 0 | 1 |
Romania | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Armenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belgia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt (22 land) | 72 | 72 | 72 | 216 |
Svømming
Resultater
Menn
a Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer.
Kvinner
b Svømmere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer.
Mixed øvelser
c Svømmere som bare deltok i forsøksheatene og mottok medaljer.
Stuping
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 meter[30] | Jack Laugher Storbritannia | 414.60 | Giovanni Tocci Italia | 401.10 | James Heatly Storbritannia | 391.70 |
3 meter[31] | Jack Laugher Storbritannia | 525.95 | Ilia Zakharov Russland | 519.05 | Jevgenij Kuznetsov Russland | 508.05 |
3 meter synkron[32] | Russland Russland Jevgenij Kuznetsov Ilia Zakharov | 431.16 | Storbritannia Storbritannia Jack Laugher Chris Mears | 430.62 | Tyskland Patrick Hausding Lars Rüdiger | 394.77 |
10 meter[33] | Aleksandr Bondar Russland | 542.05 | Nikita Shleikher Russland | 481.15 | Benjamin Auffret Frankrike | 480.60 |
10 meter synkron[34] | Russland Russland Aleksandr Bondar Viktor Minibaev | 423.12 | Storbritannia Storbritannia Matthew Dixon Noah Williams | 399.90 | Armenia Armenia Vladimir Harutyunyan Lev Sargsyan | 396.84 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 meter[35] | Maria Poliakova Russland | 285.55 | Nadezhda Bazhina Russland | 276.00 | Elena Bertocchi Italia | 271.25 |
3 meter[36] | Grace Reid Storbritannia | 329.40 | Alicia Blagg Storbritannia | 327.70 | Tina Punzel Tyskland | 324.65 |
3 meter synkron[37] | Italia Italia Elena Bertocchi Chiara Pellacani | 289.26 | Tyskland Lena Hentschel Tina Punzel | 286.80 | Russland Russland Nadezhda Bazhina Kristina Ilinykh | 282.90 |
10 meter[38] | Celine van Duijn Nederland | 319.10 | Noemi Batki Italia | 315.00 | Maria Kurjo Tyskland | 308.15 |
10 meter synkron[39] | Storbritannia Storbritannia Eden Cheng Lois Toulson | 289.74 | Russland Russland Ekaterina Beliaeva Yulia Timoshinina | 288.60 | Tyskland Maria Kurjo Elena Wassen | 284.64 |
Mixed øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 meter synkron[40] | Tyskland Tina Punzel Lou Massenberg | 313.50 | Storbritannia Storbritannia Grace Reid Ross Haslam | 308.67 | Ukraina Ukraina Viktoriya Kesar Stanislav Oliferchyk | 291.81 |
10 meter synkron[41] | Russland Russland Nikita Shleikher Yulia Timoshinina | 309.63 | Storbritannia Storbritannia Matthew Lee Lois Toulson | 307.80 | Tyskland Florian Fandler Christina Wassen | 278.64 |
Lagøvelse[42] | Ukraina Ukraina Oleh Kolodiy Sofiya Lyskun | 355.90 | Tyskland Lou Massenberg Maria Kurjo | 352.60 | Russland Russland Yulia Timoshinina Jevgenij Kuznetsov | 349.55 |
Maratonsvømming
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km[43] | Kristóf Rasovszky Ungarn | 52:38.9 | Axel Reymond Frankrike | 52:41.7 | Logan Fontaine Frankrike | 52:44.4 |
10 km[44] | Ferry Weertman Nederland | 1:49:28.2 | Kristóf Rasovszky Ungarn | 1:49:28.2 | Rob Muffels Tyskland | 1:49:33.7 |
25 km[45] | Kristóf Rasovszky Ungarn | 4:57.53.5 | Kirill Belyaev Russland | 4:57:54.6 | Matteo Furlan Italia | 4:57:55.8 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km[46] | Sharon van Rouwendaal Nederland | 56:01.0 | Leonie Beck Tyskland | 56:17.8 | Rachele Bruni Italia | 56:49.7 |
10 km[47] | Sharon van Rouwendaal Nederland | 1:54:45.7 | Giulia Gabbrielleschi Italia | 1:54:53.0 | Esmee Vermeulen Nederland | 1:55:27.4 |
25 km[48] | Arianna Bridi Italia | 5:19:34.6 | Sharon van Rouwendaal Nederland | 5:19:34.7 | Lara Grangeon Frankrike | 5:19:42.9 |
Mixed øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Lagøvelse[49] | Nederland Nederland Esmee Vermeulen Sharon van Rouwendaal Pepijn Smits Ferry Weertman | 52:35.0 | Tyskland Leonie Beck Sarah Köhler Sören Meißner Florian Wellbrock | 52:35.6 | Frankrike Frankrike Lara Grangeon David Aubry Lisa Pou Marc-Antoine Olivier | 52:46.7 |
Synkonsvømming
Resultater
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Solo fri[50] | Russland Russland Svetlana Kolesnitsjenko | 94.9333 | Italia Italia Linda Cerruti | 92.5000 | Ukraina Ukraina Yelyzaveta Yakhno | 92.1333 |
Solo teknisk[51] | Russland Russland Svetlana Kolesnitsjenko | 93.4816 | Ukraina Ukraina Yelyzaveta Yakhno | 91.3517 | Italia Italia Linda Cerruti | 90.1778 |
Duett fri[52] | Russland Russland Svetlana Kolesnitsjenko Varvara Subbotina | 96.7000 | Ukraina Ukraina Anastasija Savtsjuk Yelyzaveta Yakhno | 93.4000 | Italia Italia Linda Cerruti Costanza Ferro | 92.1333 |
Duett teknisk[53] | Russland Russland Svetlana Kolesnitsjenko Varvara Subbotina | 95.1035 | Ukraina Ukraina Anastasija Savtsjuk Yelyzaveta Yakhno | 92.6188 | Italia Italia Linda Cerruti Costanza Ferro | 89.7519 |
Lag fri[54] | Russland Russland Anastasia Arkhipovskaya Anastasia Bayandina Daria Bayandina Marina Goliadkina Veronika Kalinina Polina Komar MMarija Sjurotsjkina Darina Valitova Mikhaela Kalancha | 97.0333 | Ukraina Ukraina Valeriia Aprielieva Veronika Hryshko Oleksandra Kashuba Yana Nariezhna Kateryna Reznik Anastasija Savtsjuk Alina Shynkarenko Yelyzaveta Yakhno Maryna Aleksiiva Oleksandra Kovalenko | 94.6000 | Italia Italia Beatrice Callegari Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Alessia Pezone Enrica Piccoli Domiziana Cavanna Federica Sala | 92.2333 |
Lag teknisk[55] | Russland Russland Anastasia Arkhipovskaya Anastasia Bayandina Daria Bayandina Marina Goliadkina Mikhaela Kalancha Veronika Kalinina Polina Komar Marija Sjurotsjkina Darina Valitova | 94.6000 | Ukraina Ukraina Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Oleksandra Kashuba Oleksandra Kovalenko Yana Nariezhna Anastasija Savtsjuk Alina Shynkarenko Yelyzaveta Yakhno Valeriia Aprielieva Veronika Hryshko | 90.7439 | Italia Italia Beatrice Callegari Domiziana Cavanna Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Enrica Piccoli Alessia Pezone Federica Sala | 90.3553 |
Kombinasjon[56] | Ukraina Ukraina Maryna Aleksiiva Vladyslava Aleksiiva Valeriia Aprielieva Marta Fiedina Oleksandra Kashuba Yana Nariezhna Kateryna Reznik Anastasija Savtsjuk Alina Shynkarenko Yelyzaveta Yakhno Veronika Hryshko Oleksandra Kovalenko | 94.4667 | Italia Italia Beatrice Callegari Domiziana Cavanna Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Di Camillo Costanza Ferro Gemma Galli Alessia Pezone Enrica Piccoli Federica Sala Marta Murru Francesca Zunino | 92.6000 | Spania Spania Leyre Abadía Abril Conesa Berta Ferreras Emma García María Juárez Meritxell Mas Elena Melián Paula Ramírez Sara Saldaña Blanca Toledano Iris Tió | 91.4667 |
Mixed fri[57] | Russland Russland Mayya Gurbanberdieva Aleksandr Maltsev | 92.4000 | Italia Italia Manila Flamini Giorgio Minisini | 90.7333 | Spania Spania Berta Ferreras Pau Ribes | 85.4333 |
Mixed teknisk[58] | Russland Russland Mayya Gurbanberdieva Aleksandr Maltsev | 89.5853 | Italia Italia Manila Flamini Giorgio Minisini | 88.6973 | Spania Spania Berta Ferreras Pau Ribes | 82.3217 |
Referanser
- ^ «7 GREAT SPORTS». Arkivert fra originalen 28. desember 2017. Besøkt 27. desember 2017.
- ^ Men's 100 metre freestyle results
- ^ Men's 200 metre freestyle results
- ^ Men's 400 metre freestyle results
- ^ Men's 1500 metre freestyle results
- ^ Men's 50 metre backstroke results
- ^ Men's 100 metre backstroke results
- ^ Men's 100 metre breaststroke results
- ^ Men's 200 metre breaststroke results
- ^ Men's 50 metre butterfly results
- ^ Men's 200 metre butterfly results
- ^ Men's 200 metre individual medley results
- ^ Men's 4 × 100 metre freestyle relay results
- ^ Men's 4 × 200 metre freestyle relay results
- ^ Women's 50 metre freestyle results
- ^ Women's 200 metre freestyle results
- ^ Women's 800 metre freestyle results
- ^ Women's 1500 metre freestyle results
- ^ Women's 50 metre backstroke results[død lenke]
- ^ Women's 100 metre backstroke results
- ^ Women's 100 metre breaststroke results
- ^ Women's 200 metre breaststroke results
- ^ Women's 100 metre butterfly results
- ^ Women's 200 metre butterfly results
- ^ Women's 400 metre individual medley results
- ^ Men's 4 × 100 metre freestyle relay results
- ^ Women's 4 × 200 metre freestyle relay results
- ^ Mixed 4 × 200 metre freestyle relay results
- ^ Mixed 4 × 100 metre medley relay results
- ^ Men's 1 m springboard results
- ^ Men's 3 m springboard results
- ^ Men's 3 m synchro springboard results
- ^ Men's 10 m platform results
- ^ Men's 10 m synchro platform results
- ^ Women's 1 m springboard results
- ^ Women's 3 m springboard results
- ^ Women's 3 m synchro springboard results
- ^ Women's 10 m platform results
- ^ Women's 10 m synchro platform results
- ^ Mixed 3 m springboard synchro results
- ^ Mixed 10 m platform synchro results
- ^ Team results
- ^ Men's 5 km results
- ^ Men's 10 km results
- ^ Men's 25 km results
- ^ Women's 5 km results
- ^ Women's 10 km results
- ^ Women's 25 km results
- ^ Team results
- ^ Solo free routine results
- ^ Solo technical routine results
- ^ Duet free routine results
- ^ Duet technical routine
- ^ «Team Free Routine» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 4. august 2018. Besøkt 15. august 2018.
- ^ Team technical routine results
- ^ Final results
- ^ Mixed free routine results
- ^ Mixed technical routine routine
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) 2018 LEN Aquatics Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- v
- d
- r
Junior |
|
---|---|
Senior |
Kortbane | |
---|---|
Langbane |
Autoritetsdata