Svømming under EM i svømmesport 2024 – 4 x 100 meter fri stafett kvinner
Svømming under EM i svømmesport 2024 – 4 x 100 meter fri stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 4 x 100 meter fri stafett kvinner | ||
Arrangement | EM i svømming 2024 | ||
Sted | Beograd, Serbia | ||
Arena | Sports Centre Milan Gale Muškatirović | ||
Dato | 19. juni (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 44 | ||
Deltakernasjoner | 10 | ||
Vinnertid | 3.36,77 | ||
Medaljevinnere | |||
Ungarn Petra Senánszky, Minna Ábrahám, Panna Ugrai, Nikolett Pádár, Zsuzsanna Jakabos*, Dóra Molnár* | |||
Danmark Elisabeth Sabroe Ebbesen, Signe Bro, Julie Kepp Jensen, Schastine Tabor, Karoline Sørensen* | |||
Polen Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść, Aleksandra Polańska, Julia Maik* | |||
Forrige | Roma 2022 | ||
Neste | Paris 2026 |
EM langbane i svømming 2024 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Frisvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
Ryggsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Brystsvømming | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Butterfly | ||||||
50 m | menn | kvinner | ||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
Individuell medley | ||||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
Fristafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
4×200 m | menn | kvinner | ||||
Medleystafetter | ||||||
4×100 m | menn | kvinner | ||||
Mixedstafetter | ||||||
4×100 m | fri | medley | ||||
Denne boksen:
|
4 x 100 meter fri stafett kvinner var en svømmeøvelse som ble arrangert under EM i svømming 2024 i Beograd, Serbia 19. juni 2024.[1][2]
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 19. juni klokken 10:36.
Kvalifiseringsregler: De 8 raskeste fra Forsøksheatene kvalifiserte seg finalen.[3]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 6 | Ungarn Ungarn | Panna Ugrai (54.94) Zsuzsanna Jakabos (57.53) Petra Senánszky (54.48) Dóra Molnár (55.09) | 3:42.04 | Q |
2 | 1 | 2 | Danmark Danmark | Elisabeth Sabroe Ebbesen (55.15) Schastine Tabor (56.09) Karoline Sørensen (57.03) Julie Kepp Jensen (54.81) | 3:43.08 | Q |
3 | 1 | 3 | Østerrike Østerrike | Lena Kreundl (55.36) Iris Julia Berger (55.28) Marijana Jelic (56.29) Cornelia Pammer (56.40) | 3:43.33 | Q, NR |
4 | 1 | 5 | Sverige Sverige | Hanna Bergman (56.81) Sara Junevik (54.28) Elvira Mörtstrand (56.24) Klara Thormalm (56.34) | 3:43.67 | Q |
5 | 2 | 2 | Israel Israel | Lea Polonsky (55.85) Ayla Riley Spitz (56.07) Daria Golovati (56.87) Andrea Murez (54.97) | 3:43.76 | Q |
6 | 2 | 4 | Polen Polen | Zuzanna Famulok (57.24) Julia Maik (56.18) Wiktoria Guść (55.68) Aleksandra Polańska (55.37) | 3:44.47 | Q |
7 | 2 | 3 | Slovenia | Janja Šegel (55.39) Katja Fain (56.07) Tjaša Pintar (56.50) Hana Sekuti (57.60) | 3:45.56 | Q |
8 | 2 | 7 | Serbia Serbia | Katarina Milutinović (55.66) Mina Kaljević (56.86) Jana Marković (56.92) Martina Bukvić (56.80) | 3:46.24 | Q |
9 | 2 | 5 | Slovakia Slovakia | Lillian Slušná (56.41) Teresa Ivan (56.30) Laura Benková (57.77) Zora Ripková (57.33) | 3:47.81 | |
10 | 2 | 6 | Armenia Armenia | Ani Poghosyan (58.25) Diana Musayelyan (1:00.81) Varsenik Manucharyan (59.18) Yeva Karapetyan (1:02.95) | 4:01.19 | |
11 | 1 | 4 | Finland Finland | 99 Startet ikke |
Finale
Finalen fant sted klokken 20:20.[4]
Plass | Bane | Nasjon | Svømmere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Ungarn Ungarn | Petra Senánszky (54.79) Minna Ábrahám (54.43) Panna Ugrai (53.88) Nikolett Pádár (53.67) | 3:36.77 | NR |
02 | 5 | Danmark Danmark | Elisabeth Sabroe Ebbesen (54.75) Signe Bro (54.72) Julie Kepp Jensen (54.12) Schastine Tabor (54.89) | 3:38.48 | |
03 | 7 | Polen Polen | Kornelia Fiedkiewicz (55.06) Zuzanna Famulok (55.70) Wiktoria Guść (55.31) Aleksandra Polańska (54.94) | 3:41.01 | |
4 | 2 | Israel Israel | Lea Polonsky (56.40) Ayla Riley Spitz (55.89) Daria Golovati (54.71) Andrea Murez (54.13) | 3:41.13 | NR |
5 | 3 | Østerrike Østerrike | Iris Julia Berger (55.53) Cornelia Pammer (56.33) Marijana Jelic (55.66) Lena Kreundl (54.47) | 3:41.99 | NR |
6 | 6 | Sverige Sverige | Klara Thormalm (57.03) Sara Junevik (54.45) Hanna Bergman (55.96) Elvira Mörtstrand (55.42) | 3:42.86 | |
7 | 1 | Slovenia | Janja Šegel (55.08) Katja Fain (55.51) Hana Sekuti (57.50) Tjaša Pintar (56.21) | 3:44.30 | |
8 | 8 | Serbia Serbia | Katarina Milutinović (55.96) Mina Kaljević (56.21) Jana Marković (56.19) Martina Bukvić (57.28) | 3:45.64 |
Referanser
- ^ Schedule
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Women's 4 x 100m Freestyle Relay - Start list
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Women's 4 x 100m Freestyle Relay - Heats results
- ^ Beograd 2024 – European Aquatics Championships – Women's 4 x 100m Freestyle Relay - Final results