2022-23 3. Lig
3. Lig | |
---|---|
Sezon | 2022-23 |
Takım sayısı | 53 |
Şampiyon | 1. Grup: Yeni Mersin İdmanyurdu 2. Grup: Iğdır 3. Grup: 68 Aksaray Belediyespor |
Üst lige yükselenler | 68 Aksaray Belediyespor Iğdır Yeni Mersin İdmanyurdu Belediye Derincespor Karaman Beyoğlu Yeni Çarşı |
Ligden düşenler | Bayrampaşa Eskişehirspor Niğde Anadolu Ofspor Şile Yıldızspor Yomraspor |
En farklı maç | Iğdır 8-0 Eynesil Belediyespor (30 Ekim 2022) Belediye Derincespor 8-0 Şile Yıldızspor (7 Mayıs 2023) |
En gollü maç | 23 Elazığ 7-3 Kırıkkale Büyük Anadoluspor (16 Mayıs 2023) |
Oynanan maç sayısı | 883 |
Atılan gol sayısı | 2144 (maç başına 2,43) |
En uzun galibiyet serisi | 68 Aksaray Belediyespor (8 maç) |
En uzun yenilmezlik serisi | Orduspor 1967 (19 maç) |
En uzun mağlubiyet serisi | Osmaniyespor (15 maç) |
En uzun kazanamama serisi | Kahramanmaraşspor (20 maç) |
← 2021-22 2023-24 → |
2022-23 3. Lig, 3. Lig'in 52. sezonudur. Ligde 53 takım mücadele etmiştir. 3 Eylül 2022 tarihinde başlayan normal sezon 29 Nisan 2023 tarihinde sona ermiştir.[1]
2022-23 sezonunda, Bölgesel Amatör Ligden yükselen 9 takım, 2. Ligden düşen 7 takım ve 3. Ligden devam eden 37 takımın katılımı ile toplam 53 takımdan oluşur. 53 takım 18'erli 2 ve 17'li 1 grup olmak üzere 3 grupta yer alır. 3. Lig çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan takımlar 2. Lige yükselirler. Lig sonunda gruplarında 2., 3., 4. 5. ve 6. sırada yer alan 15 takımdan her gruptan 1 olmak üzere 3 takım daha play-off müsabakaları sonucunda 2. Lige yükselir. Gruplarını 2. sırada bitiren takımlar doğrudan play-off finaline yükselir. Tüm gruplarda son 3 sırayı alan takımlar ise bir sonraki sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edeceklerdir. Buna göre 3. Ligden altı takım 2. Lige yükselecek ve 9 takım Bölgesel Amatör Lige düşecektir.
Gruplarda yer alacak takımlar 30 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Orhan Saka Amatörler Evinde yapılan kura çekimi ile belirlendi.[2] 3. Lig'de fikstür çekimi 7 Temmuz 2022'de Beykoz Riva'da yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.[3]
6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle Kahramanmaraşspor, Malatya Arguvan ve Osmaniyespor takımlarının ligden çekilme istekleri kabul edildi.[4] Bu takımların ligden düşürülmemesine ve kalan maçlarında 3-0 hükmen yenik sayılmasına karar verildi.[5]
1. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Yeni Mersin İdmanyurdu | 34 | 19 | 11 | 4 | 49 | 21 | +28 | 68 | 2023-24 2. Lig |
2 | Belediye Derincespor (P) | 34 | 18 | 12 | 4 | 51 | 24 | +27 | 66 | Play-off finali |
3 | Belediye Kütahyaspor | 34 | 18 | 11 | 5 | 52 | 34 | +18 | 65 | Play-off |
4 | 52 Orduspor | 34 | 19 | 7 | 8 | 54 | 34 | +20 | 64 | |
5 | Nevşehir Belediyespor | 34 | 16 | 10 | 8 | 52 | 40 | +12 | 58 | |
6 | Karaköprü Belediyespor | 34 | 16 | 8 | 10 | 44 | 32 | +12 | 56 | |
7 | Karşıyaka | 34 | 15 | 9 | 10 | 44 | 28 | +16 | 54 | |
8 | Çatalcaspor | 34 | 11 | 11 | 12 | 40 | 39 | +1 | 44[a] | |
9 | Amasyaspor | 34 | 11 | 11 | 12 | 33 | 36 | -3 | 44[a] | |
10 | Elazığspor | 34 | 12 | 6 | 16 | 44 | 53 | -9 | 42 | |
11 | 1922 Konyaspor | 34 | 11 | 8 | 15 | 42 | 47 | -5 | 41 | |
12 | Hacettepe 1945 | 34 | 9 | 9 | 16 | 41 | 50 | -9 | 36[b] | |
13 | Ağrı 1970 | 34 | 8 | 12 | 14 | 23 | 39 | -16 | 36[b] | |
14 | Edirnespor | 34 | 10 | 5 | 19 | 35 | 45 | -10 | 35[c] | |
15 | 1954 Kelkit Belediyespor | 34 | 7 | 14 | 13 | 25 | 35 | -10 | 35[c] | |
16 | Yomraspor | 34 | 7 | 13 | 14 | 36 | 42 | -6 | 34 | 2023-24 BAL |
17 | Eskişehirspor | 34 | 6 | 8 | 20 | 39 | 69 | -30 | 26[d] | |
18 | Şile Yıldızspor | 34 | 5 | 11 | 18 | 29 | 65 | -36 | 26[d] |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Çatalcaspor 4 puan, Amasyaspor 1 puan
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Hacettepe 1945 4 puan, Ağrı 1970 1 puan
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Edirnespor 3 puan 0 gol farkı', 1954 Kelkit Belediyespor 3 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Eskişehirspor 2 puan 0 gol farkı', Şile Yıldızspor 2 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 22K | 54K | 52O | A70 | AMA | BDE | BKÜ | ÇAT | EDİ | ELA | ESK | HAC | KKB | KSK | NEV | ŞYI | YMİ | YOM |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | 0-3 | 1-3 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | 2-0 | 2-2 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 4-1 | 0-0 | 1-3 | 0-1 | 2-2 | 1-1 | 1-0 | |
1954 Kelkit Belediyespor | 3-1 | 1-1 | 1-3 | 1-1 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 0-3 | 0-2 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | |
52 Orduspor | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | 0-2 | 1-2 | 1-0 | 2-0 | 5-1 | 5-0 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 4-0 | 2-2 | 1-2 | 3-1 | |
Ağrı 1970 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | |
Amasyaspor | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | 3-2 | 4-0 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | |
Belediye Derincespor | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 5-0 | 1-1 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 2-0 | 3-2 | 2-1 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 8-0 | 0-0 | 1-0 | |
Belediye Kütahyaspor | 3-2 | 4-1 | 0-0 | 3-0 | 1-1 | 2-2 | 4-1 | 3-2 | 3-1 | 1-0 | 2-1 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | |
Çatalcaspor | 1-2 | 2-2 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 1-2 | 0-0 | 3-0 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 3-3 | |
Edirnespor | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 3-0 | 1-3 | 6-2 | 0-1 | 1-1 | |
Elazığspor | 1-2 | 0-0 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 0-2 | 2-2 | 3-2 | 1-2 | 0-4 | 2-2 | 3-1 | 1-2 | 0-1 | |
Eskişehirspor | 0-3 | 2-0 | 1-2 | 0-0 | 0-2 | 1-2 | 3-4 | 0-1 | 1-3 | 3-6 | 3-4 | 1-3 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | |
Hacettepe 1945 | 4-2 | 0-1 | 1-3 | 1-0 | 1-2 | 0-2 | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 3-2 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 1-1 | 5-0 | 1-1 | 3-1 | |
Karaköprü Belediyespor | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 4-0 | 2-0 | 3-2 | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 3-0 | 1-0 | 4-2 | 0-2 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | |
Karşıyaka | 2-0 | 0-1 | 0-2 | 3-1 | 2-0 | 0-1 | 3-1 | 2-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 2-1 | 4-2 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | |
Nevşehir Belediyespor | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 1-3 | 4-0 | 3-0 | 1-1 | 2-0 | 3-2 | 2-3 | 3-2 | 1-1 | 3-1 | 0-2 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | |
Şile Yıldızspor | 0-4 | 0-0 | 0-2 | 2-0 | 2-0 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 3-4 | 1-2 | 2-1 | |
Yeni Mersin İdmanyurdu | 2-0 | 2-2 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 1-0 | 2-0 | 4-0 | 5-1 | |
Yomraspor | 1-1 | 2-1 | 4-0 | 2-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 2-2 | 2-1 | 0-1 | 3-3 | 3-0 | 0-1 | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 0-1 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922 Konyaspor | EB | DG | EY | DY | EG | DY | EY | DG | EY | DY | EG | DG | EY | DY | EB | EB | DY | DG | EY | DY | EY | DB | EG | DG | EB | DB | EB | DY | EY | DB | EY | DG | DG | EG |
1954 Kelkit Belediyespor | DB | EY | DB | EG | DB | EB | DB | EY | DG | EG | EB | DY | EY | DB | EB | DB | EY | EB | DY | EB | DG | EG | DG | EG | DY | EY | DY | DY | EB | DB | EY | DY | EB | DY |
52 Orduspor | EG | DG | DG | EY | DB | EG | DY | EY | DG | EB | DG | EG | DG | EG | DB | EG | DB | DB | EG | EG | DY | EY | DY | EG | DB | EB | DG | EG | DY | EG | DG | EG | DY | EG |
Ağrı 1970 | DY | EG | DY | EG | DG | EB | DG | EG | DY | EB | DB | EB | DG | EB | EG | DY | EB | EB | DY | EB | DY | EB | DY | EY | DY | EB | DY | EG | DY | EB | DY | DY | EB | DY |
Amasyaspor | DY | EY | DY | EB | DB | EG | DY | EB | DY | EG | DY | EG | DG | EY | DY | DY | EB | EB | DB | EG | DY | EB | DY | EG | DG | EB | DG | EG | DB | EB | DG | EG | EB | DY |
Belediye Derincespor | EG | DG | EB | DG | EB | DB | EY | DG | EB | DB | EG | DY | DG | EG | DY | EG | DY | DG | EB | DB | EG | DB | EG | DG | EB | DB | EB | DG | EG | EB | DG | EG | DG | EG |
Belediye Kütahyaspor | EB | DG | EG | DB | EB | DY | DG | EG | DB | EB | DY | EG | DG | EY | DG | EB | DG | DB | EB | DB | EG | DG | EB | EG | DG | EY | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DY | EG |
Çatalcaspor | DG | EY | DY | EB | DY | EG | DG | EY | DG | EY | DY | EB | DY | EB | DB | EG | DB | EG | DY | EG | DY | EY | DY | EY | DB | EB | DG | EB | DG | EB | DG | EB | DB | EG |
Edirnespor | EY | DG | EY | DY | EY | DG | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DG | DB | EG | DG | DY | EY | DY | EG | DB | EY | DY | EG | DG | EG | DY | EB | DB | EY | EY | DB | EG |
Elazığspor | EB | DG | EG | DY | EG | DY | EY | DY | DG | EB | DY | EY | DB | EG | DY | EB | DB | DB | EY | DY | EG | DG | EG | DY | EY | EY | DG | EY | DG | EG | DY | EY | DG | EY |
Eskişehirspor | DY | EY | DB | EY | DY | EY | EY | DG | EG | DY | EB | DB | EY | DY | EY | DB | EY | EY | DG | EB | DB | EY | DG | DB | EG | DB | EY | DY | EY | DY | EG | DY | EY | DY |
Hacettepe 1945 | DB | EY | EB | DG | EG | DB | EG | DB | EG | DG | EY | DY | EY | DY | EB | DY | EG | EG | DG | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DB | EY | DY | EB | DY | EG | DB | EY | DY |
Karaköprü Belediyespor | DB | EB | DB | EG | EG | DY | EB | DG | EG | DB | EG | DY | EG | DG | EG | DY | EG | EY | DG | EG | DY | DG | EG | DY | EB | DB | EG | DB | EG | DY | EY | DG | EY | DY |
Karşıyaka | DG | EY | DG | EB | DY | EG | DG | EG | EY | DG | EG | DB | EG | DY | EB | DB | EB | EG | DB | EG | DY | EG | DY | EB | DY | DG | EB | DY | EG | DB | EY | DY | EG | DG |
Nevşehir Belediyespor | EY | DG | EB | DB | EY | DY | EG | DY | EB | DB | DG | EG | DG | EB | DB | EG | DG | DY | EG | DG | EG | DB | EG | DY | EB | DG | EY | EG | DY | EB | DG | EB | DG | EG |
Şile Yıldızspor | EB | DB | EB | DB | EB | DY | EG | DY | EY | DB | EY | DY | EB | DB | EG | DB | EY | DY | EY | DB | EG | DY | EG | DY | EG | DB | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DY |
Yeni Mersin İdmanyurdu | EG | DY | EG | DG | DG | EG | DG | EG | DB | EG | DG | EG | DY | EG | DB | EB | DG | DB | EG | DY | EG | EB | DB | EG | DB | EB | DB | EG | DB | EG | DY | EG | DB | EG |
Yomraspor | DB | EY | DB | EY | DY | EG | DY | EY | DY | EY | DB | EG | EY | DB | EB | DY | EY | EB | DG | EY | DY | EB | DY | EG | DB | EB | DB | EG | DB | DB | EG | DB | EG | DY |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi |
---|
1. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Eşleşmeler
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |||||||||||||
3 | Belediye Kütahyaspor | 1 | |||||||||||||
2 | Belediye Derincespor (5-4 p) | 1 | |||||||||||||
6 | Karaköprü Bld. | 2 | |||||||||||||
6 | Karaköprü Belediyespor | 1 | 2 | 3 | 4 | 52 Orduspor | 1 | ||||||||
4 | 52 Orduspor (5-3 p) | 1 | 2 | 3 | |||||||||||
4 | 52 Orduspor | 2 | |||||||||||||
5 | Nevşehir Belediyespor | 0 | |||||||||||||
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Belediye Kütahyaspor | 1-2 | Karaköprü Belediyespor |
52 Orduspor | 2-0 | Nevşehir Belediyespor |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Karaköprü Belediyespor | 3-3 (3-5 p) | 52 Orduspor | 1-1 | 2-2 (uz.) |
1. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Belediye Derincespor | 1-1 (5-4 p) | 52 Orduspor |
2. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Iğdır | 32 | 22 | 5 | 5 | 70 | 21 | +49 | 71 | 2023-24 2. Lig |
2 | Alanya Kestelspor | 32 | 20 | 9 | 3 | 59 | 23 | +36 | 69 | Play-off finali |
3 | Orduspor 1967 | 32 | 19 | 9 | 4 | 63 | 29 | +34 | 66 | Play-off |
4 | Karaman (P) | 32 | 19 | 8 | 5 | 52 | 26 | +26 | 65 | |
5 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 32 | 14 | 12 | 6 | 46 | 26 | +20 | 54 | |
6 | Kuşadasıspor | 32 | 13 | 12 | 7 | 43 | 31 | +12 | 51 | |
7 | Eynesil Belediyespor | 32 | 10 | 11 | 11 | 32 | 42 | -10 | 41 | |
8 | Bulvarspor | 32 | 9 | 13 | 10 | 36 | 36 | 0 | 40 | |
9 | Gümüşhanespor | 32 | 8 | 13 | 11 | 25 | 33 | -8 | 37[a] | |
10 | 23 Elazığ | 32 | 10 | 7 | 15 | 43 | 58 | -15 | 37[a] | |
11 | Kırıkkale Büyük Anadoluspor | 32 | 9 | 9 | 14 | 39 | 49 | -10 | 36 | |
12 | Turgutluspor | 32 | 8 | 10 | 14 | 34 | 45 | -11 | 34 | |
13 | Ergene Velimeşe | 32 | 8 | 8 | 16 | 29 | 43 | -14 | 32[b] | |
14 | Darıca Gençlerbirliği | 32 | 5 | 17 | 10 | 29 | 43 | -14 | 32[b] | |
15 | Bayrampaşa | 32 | 6 | 11 | 15 | 22 | 44 | -22 | 29 | 2023-24 BAL |
16 | Ofspor | 32 | 5 | 9 | 18 | 24 | 45 | -21 | 24 | |
17 | Kahramanmaraşspor[c] | 32 | 1 | 9 | 22 | 11 | 63 | -52 | 12 | Çekildi |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Gümüşhanespor 4 puan, 23 Elazığ 1 puan
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Ergene Velimeşe 6 puan, Darıca Gençlerbirliği 0 puan
- ^ 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ligden çekilme isteği kabul edildi ve küme düşürülmedi.[6]
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 23E | AKE | AYB | BAY | BUL | DGB | EVE | EYN | GÜM | IĞD | KAH | KAR | KBA | KUŞ | OFS | O67 | TUR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 0-5 | 3-0 | 2-0 | 7-3 | 2-0 | 1-3 | 3-1 | 2-0 | |
Alanya Kestelspor | 4-1 | 1-0 | 2-0 | 5-2 | 0-0 | 4-0 | 4-1 | 0-0 | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 2-0 | 4-0 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | |
Ayvalıkgücü Belediyespor | 3-0 | 0-1 | 4-1 | 3-2 | 4-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 3-0 | |
Bayrampaşa | 0-2 | 0-4 | 0-0 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 2-1 | |
Bulvarspor | 3-0 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 1-2 | 3-0 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 3-3 | 2-2 | |
Darıca Gençlerbirliği | 0-0 | 2-2 | 0-3 | 3-2 | 0-0 | 0-2 | 2-2 | 2-2 | 0-1 | 1-0 | 2-6 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | 1-1 | |
Ergene Velimeşe | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 2-0 | 1-2 | 2-0 | 0-1 | 3-0 | 0-2 | 0-2 | 1-3 | 2-1 | 2-2 | 0-1 | |
Eynesil Belediyespor | 3-1 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 0-2 | 1-1 | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-3 | 2-1 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | |
Gümüşhanespor | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 5-1 | 1-0 | 0-2 | 0-2 | 3-0 | |
Iğdır | 5-0 | 1-1 | 4-3 | 2-0 | 4-0 | 4-1 | 2-0 | 8-0 | 5-1 | 3-0 | 3-1 | 1-2 | 0-0 | 3-0 | 1-1 | 2-0 | |
Kahramanmaraşspor | 3-3 | 0-3 | 0-3 | 1-1 | 2-1 | 0-3 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 0-5 | 0-0 | 0-3 | 0-3 | 0-1 | |
Karaman | 1-0 | 0-0 | 2-3 | 3-0 | 0-0 | 0-2 | 0-0 | 3-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 3-1 | 2-2 | 4-2 | |
Kırıkkale Büyük Anadoluspor | 3-2 | 2-3 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 2-1 | 0-1 | 2-3 | 0-0 | 3-0 | 0-3 | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 3-1 | |
Kuşadasıspor | 5-2 | 2-2 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 2-0 | 4-3 | 0-0 | 3-0 | 1-2 | 3-1 | 2-3 | 1-0 | 3-0 | 2-1 | 0-0 | |
Ofspor | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 0-1 | |
Orduspor 1967 | 1-1 | 5-0 | 0-0 | 4-1 | 2-0 | 1-1 | 4-0 | 2-1 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 3-2 | 2-0 | 2-1 | 4-0 | 2-0 | |
Turgutluspor | 4-1 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 3-0 | 0-2 | 4-1 | 1-1 | 3-2 | 3-0 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iğdır | 10 | 14 | 8 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Alanya Kestelspor | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 |
Orduspor 1967 | 3 | 3 | 5 | 8 | 7 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
Karaman | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 | 2 | 4 | 4 |
Ayvalıkgücü Belediyespor | 5 | 5 | 6 | 9 | 5 | 6 | 6 | 5 | 4 | 4 | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kuşadasıspor | 2 | 9 | 7 | 10 | 6 | 4 | 3 | 6 | 7 | 5 | 6 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Eynesil Belediyespor | 6 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 5 | 6 | 4 | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 | 10 | 9 | 10 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 |
Bulvarspor | 11 | 15 | 14 | 13 | 11 | 11 | 9 | 9 | 11 | 10 | 10 | 9 | 10 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 | 11 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 |
Gümüşhanespor | 9 | 10 | 9 | 11 | 13 | 15 | 14 | 12 | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 | 10 | 11 | 10 | 11 | 8 | 7 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 10 | 9 |
23 Elazığ | 8 | 11 | 15 | 16 | 17 | 16 | 16 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 13 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 11 | 12 | 12 | 9 | 10 | 8 | 10 | 10 | 10 | 9 | 10 |
Kırıkkale Büyük Anadoluspor | 12 | 7 | 10 | 6 | 10 | 10 | 12 | 13 | 10 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 | 7 | 10 | 11 | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 11 | 11 | 9 | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 |
Turgutluspor | 15 | 8 | 11 | 7 | 9 | 8 | 7 | 7 | 6 | 7 | 8 | 7 | 8 | 8 | 8 | 9 | 10 | 11 | 9 | 10 | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 | 11 | 12 | 12 | 13 | 13 | 12 | 12 | 11 | 12 |
Ergene Velimeşe | 13 | 13 | 13 | 15 | 16 | 13 | 11 | 11 | 12 | 12 | 15 | 15 | 12 | 14 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 16 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 |
Darıca Gençlerbirliği | 14 | 17 | 17 | 17 | 15 | 17 | 17 | 17 | 14 | 13 | 12 | 12 | 13 | 15 | 15 | 15 | 15 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 12 | 12 | 14 | 14 | 14 | 14 |
Bayrampaşa | 7 | 4 | 3 | 4 | 8 | 7 | 10 | 10 | 13 | 14 | 13 | 13 | 14 | 12 | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
Ofspor | 17 | 16 | 16 | 12 | 12 | 12 | 13 | 14 | 15 | 15 | 14 | 14 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 14 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
Kahramanmaraşspor | 16 | 12 | 12 | 14 | 14 | 14 | 15 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 |
2023-24 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2023-24 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 Elazığ | DB | EY | DY | EY | DY | EG | DY | EB | Y | DB | EY | DY | EG | DG | EB | DY | EG | EY | DG | EG | DY | EY | DB | EG | DB | Y | HG | DY | EG | DY | EB | DY | EG | DY |
Alanya Kestelspor | DG | EG | DB | EG | DB | EG | DB | EG | DB | EB | DG | EG | Y | DY | EG | DG | EG | EG | DB | EB | DG | EB | DG | EG | DY | EG | DB | EG | HG | Y | EG | DY | EG | DG |
Ayvalıkgücü Belediyespor | EG | DB | EB | Y | DG | EY | DG | EG | DG | EB | DY | EB | DG | EG | DB | EG | DY | DB | EB | DB | Y | EB | DY | EB | DB | EY | DG | EG | DB | EG | DG | EG | HG | EY |
Bayrampaşa | EG | DG | EB | DY | EY | DB | EY | DY | EY | DY | EB | Y | DY | EG | DY | EY | DB | DY | EY | DB | EY | DB | EG | DG | EB | DB | EB | DB | Y | EY | DB | EY | DY | EG |
Bulvarspor | DY | EY | DB | EB | DG | EY | DG | EY | DY | EB | DB | EG | DY | EG | Y | DG | EB | EB | DB | EG | DB | EB | DB | EB | DY | EB | DB | EY | DY | HG | DY | Y | EG | DG |
Darıca Gençlerbirliği | DY | EY | DB | EY | DB | EB | Y | DB | EG | DB | EB | DB | EY | DY | EB | DY | EB | EG | DG | EB | DY | EY | DB | Y | EB | HG | EB | DG | EB | DY | EY | DB | EB | DB |
Ergene Velimeşe | EY | Y | DB | EY | DY | EG | DG | EY | DB | EY | DY | EY | DG | EY | DB | EY | DB | DY | Y | EB | DY | EY | DG | EY | DB | EG | DY | EB | DG | EG | DB | HG | DY | EY |
Eynesil Belediyespor | DG | EB | DG | EB | DG | EB | DY | EG | DY | EB | DG | EB | DY | EB | DY | EY | Y | EG | DB | EG | DB | EY | DY | EY | DB | EY | DY | EB | DB | EG | HG | EG | DY | Y |
Gümüşhanespor | EB | DB | EB | DB | EY | DY | EY | DG | EG | Y | DB | EB | DG | EY | DY | EG | DB | DG | EG | DB | EB | DG | EY | DB | EG | DY | Y | EB | DY | EY | DY | EY | DB | EB |
Iğdır | Y | DY | EG | DG | EG | DB | EB | DG | EG | DG | EG | DB | EB | DG | EG | DY | EG | Y | EB | DG | EG | DG | HG | DY | EG | DG | EG | DY | EY | DG | EG | DG | EG | DG |
Kahramanmaraşspor | DY | EB | DB | EY | DB | EB | DY | EY | DY | EB | Y | DY | EG | DB | EB | DY | EY | EB | DY | EB | DY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | Y | HY | HY | HY | HY | HY | HY |
Karaman | EG | DG | EG | DG | EB | DG | EG | DG | EY | DG | EB | DB | EG | Y | DG | EG | DY | DG | EY | DY | EG | DB | EB | DG | EB | DG | EB | DG | EG | DG | Y | EG | DY | EB |
Kırıkkale Büyük Anadoluspor | EY | DG | EY | DG | EY | Y | DY | EY | DG | EY | DB | EB | DY | EG | DB | EG | DG | DY | EB | DY | EG | DB | Y | EB | DY | EB | DB | EY | DG | EY | DY | EB | DY | HG |
Kuşadasıspor | EG | DY | EB | DB | EG | DG | EG | Y | DY | EG | DB | EG | DB | EG | DB | EG | DY | DB | EB | DY | EB | DG | EG | DB | Y | EG | DB | EY | DG | EY | DY | EB | DB | EG |
Ofspor | DG | EG | Y | DY | EB | DY | EG | DY | EG | DB | EG | DB | EG | DY | EG | DG | EG | EG | DB | Y | EG | HG | EB | DG | EG | DB | EG | DB | EB | DG | EG | DG | EG | DB |
Orduspor 1967 | EY | DY | EB | DG | EB | DY | EY | DY | EB | DB | EB | DY | EY | DY | EY | Y | DY | DY | EY | DB | EG | DG | EY | HG | EB | DY | EY | DG | EY | DG | EB | DY | Y | EY |
Turgutluspor | DY | EG | DY | EG | Y | DB | EG | DG | EB | DB | EY | DG | EY | DY | EB | DY | EB | EY | DG | EY | DY | Y | EB | DY | HG | DY | EB | DB | EY | DY | EG | DB | EB | DY |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi | Y | Maç yapmadı |
---|
2. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Eşleşmeler
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |||||||||||||
4 | Karaman (uz.) | 2 | |||||||||||||
2 | Alanya Kestelspor | 1 | |||||||||||||
5 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 | |||||||||||||
4 | Karaman | 1 | 2 | 3 | 4 | Karaman | 2 | ||||||||
3 | Orduspor 1967 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||
3 | Orduspor 1967 | 3 | |||||||||||||
6 | Kuşadasıspor | 2 | |||||||||||||
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Orduspor 1967 | 3-2 | Kuşadasıspor |
Karaman | 2-1 (uz.) | Ayvalıkgücü Belediyespor |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Karaman | 3-0 | Orduspor 1967 | 1-0 | 2-0 |
2. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Alanya Kestelspor | 1-2 | Karaman |
3. Grup
Takımlar
Takım bilgileri
Teknik direktör değişiklikleri
Puan durumu
Sıra | Takım
| O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 68 Aksaray Belediyespor | 34 | 21 | 10 | 3 | 60 | 29 | +31 | 73 | 2023-24 2. Lig |
2 | Kepez Belediyespor | 34 | 21 | 9 | 4 | 53 | 21 | +32 | 72 | Play-off finali |
3 | Efeler 09 | 34 | 16 | 12 | 6 | 61 | 28 | +33 | 60 | Play-off |
4 | Beyoğlu Yeni Çarşı (P) | 34 | 17 | 8 | 9 | 68 | 40 | +28 | 59[a] | |
5 | Çankaya | 34 | 16 | 11 | 7 | 60 | 34 | +26 | 59[a] | |
6 | Artvin Hopaspor | 34 | 16 | 10 | 8 | 37 | 28 | +9 | 58 | |
7 | Sapanca Gençlikspor | 34 | 15 | 7 | 12 | 46 | 40 | +6 | 52 | |
8 | Muş 1984 Muşspor | 34 | 13 | 8 | 13 | 32 | 31 | +1 | 47 | |
9 | Bursa Yıldırımspor | 34 | 10 | 14 | 10 | 37 | 34 | +3 | 44[b] | |
10 | Büyükçekmece Tepecikspor | 34 | 13 | 5 | 16 | 37 | 47 | -10 | 44[b] | |
11 | Bergama Belediyespor | 34 | 12 | 7 | 15 | 47 | 42 | +5 | 43 | |
12 | Siirt İl Özel İdaresi | 34 | 10 | 12 | 12 | 35 | 36 | -1 | 42 | |
13 | Erbaaspor | 34 | 10 | 9 | 15 | 41 | 46 | -5 | 39 | |
14 | Akhisar Belediyespor | 34 | 9 | 9 | 16 | 36 | 52 | -16 | 36 | |
15 | Osmaniyespor[c] | 33 | 8 | 7 | 18 | 25 | 54 | -29 | 31[d] | Çekildi |
16 | Fatsa Belediyespor | 34 | 7 | 10 | 17 | 37 | 51 | -14 | 31[d] | |
17 | Malatya Arguvan[c] | 33 | 5 | 11 | 17 | 22 | 60 | -38 | 26 | Çekildi |
18 | Niğde Anadolu | 34 | 4 | 5 | 25 | 20 | 81 | -61 | 17 | 2023-24 BAL |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Beyoğlu Yeni Çarşı 3 puan 0 gol farkı, Çankaya 3 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Bursa Yıldırımspor 4 puan, Büyükçekmece Tepecikspor 1 puan
- ^ a b 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ligden çekilme isteği kabul edildi ve küme düşürülmedi.[7]
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Osmaniyespor 3 puan +1 gol farkı, Fatsa Belediyespor 3 puan -1 gol farkı
Sonuçlar
İç saha ╲ Dış saha | 68A | AKH | AHO | BER | BYÇ | BYI | TPC | ÇAN | EFE | ERB | FAT | KEP | ARG | MUŞ | NİĞ | OFK | SAP | SİÖ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
68 Aksaray Belediyespor | 3-1 | 2-1 | 0-0 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | 4-2 | 2-1 | 2-1 | 3-0 | 2-2 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 3-2 | 5-1 | 1-0 | |
Akhisar Belediyespor | 0-0 | 4-2 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | 6-1 | 1-4 | 1-4 | 1-2 | 2-1 | 0-1 | 0-0 | 0-2 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 3-1 | |
Artvin Hopaspor | 2-0 | 3-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | 0-2 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 2-2 | 3-0 | 0-0 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | |
Bergama Belediyespor | 0-2 | 5-0 | 2-1 | 2-1 | 1-2 | 2-0 | 1-1 | 2-5 | 3-1 | 0-0 | 0-0 | 5-1 | 0-1 | 5-0 | 0-1 | 2-1 | 2-3 | |
Beyoğlu Yeni Çarşı | 2-4 | 1-1 | 1-0 | 3-1 | 2-2 | 3-4 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 1-3 | 3-1 | 0-1 | 5-0 | 4-1 | 5-1 | 3-1 | |
Bursa Yıldırımspor | 1-1 | 0-0 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 2-0 | 3-0 | 1-1 | 3-3 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | |
Büyükçekmece Tepecikspor | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | 2-3 | 0-1 | 1-5 | 1-1 | 1-2 | 3-1 | 1-3 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 0-0 | |
Çankaya | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 0-1 | 2-1 | 2-2 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 4-2 | 0-0 | 3-0 | 4-2 | 3-0 | 3-0 | 0-1 | 1-0 | |
Efeler 09 | 3-2 | 3-3 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 5-0 | 0-1 | 3-0 | 2-0 | 5-1 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | |
Erbaaspor | 0-1 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | 2-3 | 3-1 | 3-2 | 1-2 | 0-3 | 1-1 | 0-0 | 1-2 | 1-2 | 4-0 | 3-0 | 4-3 | 1-1 | |
Fatsa Belediyespor | 0-2 | 2-1 | 0-1 | 1-0 | 1-2 | 3-2 | 0-2 | 2-4 | 1-1 | 3-3 | 1-1 | 3-0 | 0-0 | 1-0 | 3-0 | 0-0 | 0-0 | |
Kepez Belediyespor | 1-2 | 4-0 | 0-2 | 2-0 | 2-1 | 2-0 | 2-0 | 0-1 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 3-1 | 2-0 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | |
Malatya Arguvan | 0-3 | 1-0 | 1-1 | 0-3 | 0-3 | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 0-1 | 3-2 | 0-3 | 0-1 | 0-3 | İptal | 1-1 | 1-1 | |
Muş 1984 Muşspor | 1-2 | 3-0 | 1-2 | 2-1 | 0-2 | 1-0 | 3-1 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 0-2 | |
Niğde Anadolu | 0-4 | 1-2 | 1-2 | 1-1 | 1-1 | 0-3 | 1-2 | 0-4 | 1-6 | 2-2 | 0-6 | 0-2 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | 1-7 | 0-3 | |
Osmaniyespor | 1-1 | 0-3 | 5-0 | 0-3 | 0-3 | 0-3 | 1-0 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 0-0 | 2-1 | 0-3 | 1-1 | 4-0 | |
Sapanca Gençlikspor | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 4-1 | 0-4 | 3-0 | 2-1 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | 1-2 | 3-0 | 2-1 | |
Siirt İl Özel İdaresi | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 2-0 | 0-1 | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 1-3 | 3-0 | 0-1 | 0-0 | 3-0 | 3-1 |
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = Beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti
Takımların haftalık sıralamaları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
68 Aksaray Belediyespor | 1 | 1 | 3 | 6 | 7 | 6 | 5 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kepez Belediyespor | 13 | 6 | 6 | 9 | 6 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Efeler 09 | 10 | 15 | 14 | 13 | 12 | 14 | 9 | 7 | 5 | 7 | 7 | 9 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Beyoğlu Yeni Çarşı | 5 | 8 | 4 | 2 | 5 | 7 | 7 | 6 | 8 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Çankaya | 4 | 4 | 5 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Artvin Hopaspor | 9 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 14 | 17 | 14 | 13 | 14 | 12 | 13 | 10 | 11 | 10 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Sapanca Gençlikspor | 14 | 13 | 12 | 8 | 10 | 13 | 12 | 8 | 11 | 9 | 9 | 7 | 8 | 11 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 9 | 10 | 8 | 9 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
Muş 1984 Muşspor | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 4 | 4 | 6 | 8 | 10 | 11 | 7 | 10 | 14 | 10 | 9 | 10 | 12 | 8 | 10 | 11 | 11 | 10 | 14 | 10 | 11 | 9 | 11 | 13 | 10 | 9 | 8 |
Bursa Yıldırımspor | 3 | 5 | 7 | 7 | 3 | 4 | 6 | 10 | 7 | 10 | 6 | 8 | 9 | 10 | 9 | 13 | 14 | 14 | 13 | 13 | 15 | 15 | 13 | 10 | 12 | 12 | 13 | 10 | 11 | 9 | 8 | 9 | 8 | 9 |
Büyükçekmece Tepecikspor | 17 | 18 | 18 | 18 | 18 | 15 | 15 | 16 | 17 | 16 | 12 | 16 | 12 | 15 | 11 | 8 | 12 | 11 | 14 | 15 | 14 | 14 | 15 | 14 | 11 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 11 | 11 | 10 |
Bergama Belediyespor | 16 | 12 | 11 | 14 | 13 | 10 | 13 | 9 | 9 | 8 | 10 | 5 | 7 | 8 | 12 | 9 | 8 | 12 | 11 | 8 | 9 | 12 | 12 | 13 | 14 | 11 | 9 | 12 | 10 | 12 | 10 | 8 | 10 | 11 |
Siirt İl Özel İdaresi | 18 | 16 | 16 | 15 | 14 | 16 | 16 | 15 | 16 | 12 | 15 | 15 | 16 | 14 | 15 | 11 | 13 | 13 | 12 | 10 | 11 | 9 | 10 | 12 | 13 | 10 | 12 | 9 | 12 | 10 | 11 | 12 | 12 | 12 |
Erbaaspor | 11 | 3 | 1 | 5 | 8 | 12 | 14 | 14 | 10 | 11 | 13 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 | 16 | 15 | 14 | 13 | 11 | 8 | 9 | 8 | 8 | 11 | 13 | 13 | 13 | 12 | 13 | 13 | 13 |
Akhisar Belediyespor | 7 | 11 | 13 | 12 | 11 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 11 | 11 | 13 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 15 | 15 | 15 | 14 | 14 | 14 | 14 |
Osmaniyespor | 15 | 7 | 8 | 4 | 4 | 5 | 4 | 5 | 6 | 4 | 4 | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 7 | 8 | 9 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 |
Fatsa Belediyespor | 12 | 9 | 10 | 11 | 15 | 8 | 8 | 12 | 15 | 14 | 17 | 14 | 15 | 13 | 14 | 15 | 15 | 15 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
Malatya Arguvan | 8 | 14 | 15 | 10 | 9 | 11 | 11 | 13 | 13 | 15 | 16 | 12 | 10 | 9 | 8 | 12 | 9 | 8 | 9 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 |
Niğde Anadolu | 6 | 10 | 9 | 16 | 16 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
2023-24 2. Lig | Play-off finali | Play-off | 2023-24 BAL |
Takımların haftalardaki performansları
Takım ╲ Hafta | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
68 Aksaray Belediyespor | EG | DG | EY | DB | EB | DB | EG | DG | DG | EG | DG | EG | DB | EB | DB | EG | DY | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DG | EG | EG | DY | EB | DB | EG | HG | EB | DG | EG |
Akhisar Belediyespor | EB | DB | EY | DB | EB | DG | EB | DB | EB | DY | EG | DY | EB | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | HG | EG | DB | EG | DY | EY | DG | EG | DY | EG | DY | EG | DY |
Artvin Hopaspor | EB | DY | EB | DY | EB | DY | EY | DG | EG | DY | DG | EB | DY | EG | DB | EG | DB | DG | EG | DB | EG | DY | EG | DB | EG | DG | EG | EB | DG | EG | DY | HG | DB | EG |
Bergama Belediyespor | DY | EB | DB | EB | DB | EG | DY | EG | DB | EG | DY | EG | DY | EY | DY | EG | DB | EY | DG | EG | DY | EY | DY | EB | DY | EG | HG | EY | DG | EY | HG | EG | DY | EY |
Beyoğlu Yeni Çarşı | DB | EB | DG | EG | DY | EY | DB | EG | DY | EG | DB | EG | DG | EY | DB | DY | EG | EG | DG | EY | DY | EY | DG | EB | HG | EB | DG | EB | HG | EG | DG | EG | EG | DY |
Bursa Yıldırımspor | DG | EB | DB | EB | EG | DB | EY | DY | EG | DY | EG | DB | EY | DY | EB | DY | EB | EB | DG | EB | DY | DY | EG | HG | EY | DB | EB | DG | EB | DG | EG | DB | EB | DY |
Büyükçekmece Tepecikspor | EY | DY | EB | DY | EB | DG | EB | DY | EY | DG | EG | DY | EG | DY | EG | EG | DY | DB | EY | DY | EG | DY | EY | DG | EG | DG | EG | DG | EB | DY | EY | DY | DY | HG |
Çankaya | EG | DB | DB | EG | DG | EB | DG | EB | DG | EG | DB | EB | DG | EB | DB | EY | DY | DG | EY | EG | DG | EG | DY | EB | DG | EY | DG | HG | DB | EB | DY | HG | DY | EG |
Efeler 09 | DB | EY | DB | EB | DB | EB | DG | EG | EG | DY | EB | DB | EG | DB | EG | DB | EG | EY | DY | EG | DG | HG | DY | EG | DB | HG | EB | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DY |
Erbaaspor | DB | EG | DG | EY | DY | EY | EY | DB | EG | DY | EB | DY | EY | DB | EB | DY | EB | EB | DG | EG | DG | EG | DG | DY | HG | DY | EY | DY | EY | DB | EG | DB | EY | DY |
Fatsa Belediyespor | EB | DB | EB | DB | EY | DG | DB | EY | DY | EB | DY | EG | DY | EG | DB | EB | DY | DY | EY | DY | EG | DY | EG | EB | DY | EY | DY | EY | DY | HG | DY | EB | DY | HG |
Kepez Belediyespor | EB | DG | EB | DY | EG | DG | EG | DB | EG | DB | EY | DB | DG | EG | DG | EG | DB | DB | EG | DG | EG | DG | EG | DB | EY | DG | EG | DB | EY | EG | DG | EG | HG | EG |
Malatya Arguvan | DB | EY | EB | DG | EB | DB | EB | DY | EB | DY | EB | DG | EG | DB | EB | DY | EG | EG | DB | DB | EY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | |
Muş 1984 Muşspor | EG | DG | EB | DB | EG | DG | EB | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DG | DY | EY | DG | DG | EB | DY | EG | DB | EY | DB | EB | DY | HG | DB | EG | DY | EY | EG | DG | EG |
Niğde Anadolu | EB | DB | EB | DY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DY | EY | DG | EB | DY | EY | DG | DY | EY | DY | EY | EB | DY | EY | DY | EY | DY | EY | HG | EY | DY | EY | HG | EY |
Osmaniyespor | DY | EG | DB | EG | DB | EB | DG | EB | DY | EG | EB | DY | EG | DG | EB | DG | EG | EB | DY | EY | DY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | HY | |
Sapanca Gençlikspor | DB | EY | DB | EG | DB | EY | DB | EG | DY | EG | DB | EG | EY | DY | EG | DG | EY | EG | DY | EB | DY | EG | DY | HG | DG | EG | DB | HG | DY | DY | EG | DY | EG | DG |
Siirt İl Özel İdaresi | DY | EB | DB | EB | DB | EY | DB | EB | DB | EG | DB | EB | DY | EG | EB | DG | EB | EY | DG | EG | DY | EG | DY | EY | DY | HG | DB | EG | DY | HG | DY | DY | EY | DG |
EG | Evinde Galibiyet | DG | Deplasmanda Galibiyet | HG | Hükmen Galibiyet | EB | Evinde Beraberlik | DB | Deplasmanda Beraberlik | EY | Evinde Yenilgi | DY | Deplasmanda Yenilgi | HY | Hükmen Yenilgi |
---|
3. Grup Play-off
Ligi 3, 4, 5 ve 6. sıralarda bitiren takımlar play-off finaline çıkan takım olabilmek için tek maçlı çeyrek final, kazanan takımlar çift maçlı yarı final oynar. Yarı finali kazanan ile lig 2.si tek maçlı finalde karşılaşır.
Eşleşmeler
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |||||||||||||
4 | Beyoğlu Yeni Çarşı | 2 | |||||||||||||
2 | Kepez Belediyespor | 0 | |||||||||||||
5 | Çankaya | 1 | |||||||||||||
4 | Beyoğlu Yeni Çarşı (uz.) | 1 | 2 | 3 | 4 | Beyoğlu Yeni Çarşı | 1 | ||||||||
3 | Efeler 09 | 0 | 2 | 2 | |||||||||||
3 | Efeler 09 | 1 | |||||||||||||
6 | Artvin Hopaspor | 0 | |||||||||||||
Çeyrek finaller
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Efeler 09 | 1-0 | Artvin Hopaspor |
Beyoğlu Yeni Çarşı | 2-1 | Çankaya |
Yarı final
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Beyoğlu Yeni Çarşı | 3-2 | Efeler 09 | 1-0 | 2-2 (uz.) |
3. Grup play-off finali
1. Takım | Sonuç | 2. Takım |
---|---|---|
Kepez Belediyespor | 0-1 | Beyoğlu Yeni Çarşı |
Kaynakça
- ^ "Profesyonel liglerde 2022-2023 sezonu başlangıç tarihleri belli oldu". TFF. 29 Nisan 2022. 12 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "TFF 3. Lig grup kura çekimi yapıldı". TFF. 1 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2022.
- ^ "TFF 3. Lig fikstür çekimi yapıldı". TFF. 20 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Eylül 2022.
- ^ "HANGİ TAKIMLAR LİGDEN ÇEKİLDİ?". haberturk.com. 18 Şubat 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Şubat 2023.
- ^ "Yönetim Kurulu Kararları". Türkiye Futbol Federasyonu. 30 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Şubat 2023.
- ^ "Yönetim Kurulu Kararları". Türkiye Futbol Federasyonu. Erişim tarihi: 15 Şubat 2023. Arşivlenmesi gereken bağlantıya sahip kaynak şablonu içeren maddeler (link)
- ^ "Yönetim Kurulu Kararları". Türkiye Futbol Federasyonu. Erişim tarihi: 15 Şubat 2023. Arşivlenmesi gereken bağlantıya sahip kaynak şablonu içeren maddeler (link)