Year | Men's singles | Women's singles | Men's doubles | Women's doubles | Mixed doubles |
1974 | Hermann Fröhlich | Monika Cassens | Gregor Berden Stane Koprivsek | Monika Cassens Christine Zierath | Joachim Schimpke Monika Cassens |
1975 | No competition |
1976 | Erfried Michalowsky | Monika Cassens | Erfried Michalowsky Roland Riese | Monika Cassens Angela Michalowski | Edgar Michalowski Monika Cassens |
1977 | No competition |
1978 | Rolf Heyer | Monika Cassens | Rolf Heyer Olaf Rosenow | Monika Cassens Angela Michalowski | Edgar Michalowski Monika Cassens |
1979 | Nick Yates | Paula Kilvington | Nick Yates Duncan Bridge | Herman Leidelmeijer Hanke de Kort |
1980 | Michal Malý | Helen Troke | Dipak Tailor Duncan Bridge | Monika Cassens Ilona Michalowsky | Edgar Michalowski Monika Cassens |
1981 | Dipak Tailor | Gillian Gowers | Dipak Tailor Chris Dobson | Catharina Troke Gillian Gowers | Dipak Tailor Gillian Gowers |
1982 | Michal Malý | Monika Cassens | Joe Ford Glen Milton | Jill Pringle Fiona Elliott | Edgar Michalowski Monika Cassens |
1983 | Johan Ratheyser | Heidemarie Krickhaus | Edgar Michalowski Erfried Michalowsky | Monika Cassens Petra Michalowsky | Erfried Michalowsky Petra Michalowsky |
1984 | Thomas Künstler | Monika Cassens | Peter Skole Ch. Norberg | Erica van Dijck Monique Hoogland | Bas von Barnau-Sijthoff Erica van Dijck |
1985 | Peter Skole | Elena Rybkina | Klaus Fischer Heinz Fischer | Elena Rybkina Ludmila Galyamova | Nikolay Kalinskij Elena Rybkina |
1986 | Klaus Fischer | Svetlana Belyasova | Svetlana Belyasova Vlada Belyutina | Vitaliy Shmakov Svetlana Belyasova |
1987 | Bożena Siemieniec | Jerzy Dołhan Grzegorz Olchowik | Bożena Haracz Bożena Siemieniec | Jerzy Dołhan Bożena Haracz |
1988 | Andrey Antropov | Andrey Antropov Sergey Melnikov | Monika Cassens Petra Michalowsky | Jerzy Dołhan Marzena Masiuk |
1989 | Chun Sung-suk | Shung Han-kook Shon Jin-hwan | Chun Sung-suk Lee Jung-mi | Shung Han-kook Chung Myung-hee |
1990[1] | Ahn Jae-chang | Kang Bok-seung | Lee Sang-bok Shon Jin-hwan | Hwang Hye-young Yoon Sook-jung | Lee Sang-bok Hwang Hye-young |
1991[2] | Lee Yong-sun | Park Soo-yun | Kim Young-gil Lee Dong-soo | Park Soo-yun Kim Shin-young | Kim Young-gil Park Soo-yun |
1992[3] | Peter Bush | Alison Humby | Björn Siegmund Kai Mitteldorf | Tanya Groves Joanne Davies | Heinz Fischer Irina Serova |
1993[4] | Hans Sperre Jr. | Yoo Eun-young | Kai Mitteldorf Uwe Ossenbrink | Kim Kyung-ran Chung Jae-hee | Valerij Strelcov Elena Nozdran |
1994[5] | T. Lundgaard Hansen | Anne Sondergaard | Damian Pławecki Robert Mateusiak | Sara Hardaker Rebeca Pantaney | Ian Pearson Sara Hardaker |
1995[6] | Anders Boesen | Michelle Rasmussen | Julian Robertson Nathan Robertson | Tanya Groves Alison Humby | Jürgen Koch Irina Serova |
1996[7] | Peter Janum | Tracey Hallam | Jonas Rasmussen Jan Ø. Jørgensen | Johanna Holgersson Astrid Crabo | Jonas Rasmussen Ann-Lou Jorgensen |
1997[8] | Chris Bruil | Elena Nozdran | Michail Popov Svetoslav Stoyanov | Lotte Jonathans Ginny Severien | Norbert van Barneveld Lotte Jonathans |
1998[9] | Ruud Kuijten | Christina Sorensen | Michał Łogosz Robert Mateusiak | Rikke Broen Sara Runesten | Martin Bruun Sara Runesten |
1999[10] | Hwang Sun-ho | Kim Ji-hyun | Kim Yong-hyun Yim Bang-eun | Lee Hyo-jung Yim Kyung-jin | Kim Yong-hyun Yim Kyung-jin |
2000[11] | Przemysław Wacha | Maja Pohar | Valiyaveetil Diju Thomas Sanave | Mercedes Cuenca Yoana Martínez | José Antonio Crespo Dolores Marco |
2001[12] | Jonas Lyduch | Petya Nedelcheva | Johan Holm Joakim Andersson | Elin Bergblom Johanna Persson | Andrej Pohar Maja Pohar |
2002[13] | Stanislav Pukhov | Elena Sukhareva | Stanislav Pukhov Nikolai Zuyev | Marina Yakusheva Elena Shimko | Sergei Ivlev Natalia Gorodnicheva |
2003[14] | Jang Young-soo | Susan Hughes | Hwang Ji-man Lee Jae-jin | Kamila Augustyn Nadieżda Kostiuczyk | Nikolai Zuyev Marina Yakusheva |
2004[15] | Bobby Milroy | Petya Nedelcheva | Nikolai Zuyev Sergei Ivlev | Lim Pek Siah Chor Hooi Yee | Ong Ewe Hock Lim Pek Siah |
2005[16] | Anup Sridhar | Atu Rosalina | Jürgen Koch Peter Zauner | Ekaterina Ananina Anastasia Russkikh | Vladimir Malkov Anastasia Russkikh |
2006[17] | George Rimarcdi | Chie Umezu | Imanuel Hirschfeld Imam Sodikin |
2007[18] | Jan O Jorgensen | Ragna Ingólfsdóttir | Mads Pieler Kolding Peter Mørk | Line Damkjær Kruse Camilla Sørensen | Zhang Yi Cai Jiani |
2008[19] | Anand Pawar | Petya Nedelcheva | Kasper Henriksen Christian Skovgaard | Anastasia Prokopenko Olga Golovanova | Vitalij Durkin Nina Vislova |
2009[20] | Dieter Domke | Jeanine Cicognini | Adam Cwalina Wojciech Szkudlarczyk | Tatjana Bibik Olga Golovanova | Wojciech Szkudlarczyk Agnieszka Wojtkowska |
2010[21] | Ville Lång | Karin Schnaase | Peter Käsbauer Josche Zurwonne | Johanna Goliszewski Carla Nelte | Jacco Arends Selena Piek |
2011[22] | Rasmus Fladberg | Stefani Stoeva | Zvonimir Đurkinjak Zvonimir Hölbling | Natalia Pocztowiak Staša Poznanović | Viki Indra Okvana Gustiani Megawati |
2012[23] | Vladimir Malkov | Marija Ulitina | Ruud Bosch Jim Middelburg | Carola Bott Staša Poznanović | Zvonimir Đurkinjak Staša Poznanović |
2013[24] | Ernesto Velazquez | Olga Golovanova | Viki Indra Okvana Albert Saputra | Olga Golovanova Viktoriia Vorobeva | Robin Tabeling Myke Halkema |
2014[25] | Kasper Dinesen | Fontaine Chapman | Zvonimir Đurkinjak Zvonimir Hölbling | Cheah Yee See Goh Yea Ching | Ben Lane Jessica Pugh |
2015[26] | Kalle Koljonen | Aprilia Yuswandari | Martin Campbell Patrick MacHugh | Cheah Yee See Chin Kah Mun | Chris Coles Victoria Williams |
2016[27] | Kim Bruun | Yap Rui Chen | Danny Bawa Chrisnanta Hendra Wijaya | Mariya Mitsova Petya Nedelcheva | Terry Hee Tan Wei Han |
2017[28] | Victor Svendsen | Neslihan Yiğit | Frederik Colberg Rasmus Fladberg | Ekaterina Bolotova Alina Davletova | Rodion Alimov Alina Davletova |
2018[29] | Rasmus Messerschmidt | David Daugaard Frederik Sogaard | Joel Eipe Mette Poulsen |
2019[30] | Pablo Abián | Kim Duk-young Kim Sa-rang | Rachel Honderich Kristen Tsai | Kim Sa-rang Kim Ha-na |
2020[31] | Cancelled[note 1] |
2021[32] | Daniel Nikolov | Hsu Wen-chi | Emil Lauritzen Mads Vestergaard | Ornnicha Jongsathapornparn Phataimas Muenwong | Rory Easton Annie Lado |
2022[33] | Lee Chia-hao | Kaloyana Nalbantova | Lin Yu-chieh Su Li-wei | Abbygael Harris Annie Lado | Brian Wassink Alyssa Tirtosentono |
2023[34] | Harry Huang | Frederikke Lund | Rasmus Espersen Marcus Rindshøj | Paula López Lucía Rodríguez | Rasmus Espersen Amalie Cecilie Kudsk |