Olimpiai érmesek listája ökölvívásban
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben az ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a belarusz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a bolgár nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben az örmény nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ökölvívás a nyári olimpiai játékokon | |||||||||||
Sportág | Ökölvívás | ||||||||||
Sportág szövetsége | AIBA | ||||||||||
Versenyszámok | |||||||||||
| |||||||||||
Olimpiai játékok | |||||||||||
| |||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája ökölvívásban 1904-től 2012-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi ökölvívásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 49 | 23 | 38 | 110 |
2. | Kuba (CUB) | 34 | 19 | 14 | 67 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 17 | 12 | 24 | 53 |
4. | Olaszország (ITA) | 15 | 15 | 17 | 47 |
5. | Szovjetunió (URS) | 14 | 19 | 18 | 51 |
6. | Magyarország (HUN) | 10 | 2 | 8 | 20 |
7. | Oroszország (RUS) | 9 | 5 | 12 | 26 |
8. | Lengyelország (POL) | 8 | 9 | 26 | 43 |
9. | Argentína (ARG) | 7 | 7 | 10 | 24 |
10. | Kazahsztán (KAZ) | 6 | 5 | 6 | 17 |
11. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 6 | 4 | 9 | 19 |
12. | NDK (GDR) | 5 | 2 | 6 | 13 |
13. | Németország (GER) | 4 | 9 | 9 | 22 |
14. | Franciaország (FRA) | 4 | 7 | 8 | 19 |
15. | Bulgária (BUL) | 4 | 5 | 9 | 18 |
16. | Thaiföld (THA) | 4 | 4 | 6 | 14 |
17. | Ukrajna (UKR) | 4 | 3 | 7 | 14 |
18. | Dél-Korea (KOR) | 3 | 7 | 10 | 20 |
19. | Kanada (CAN) | 3 | 7 | 7 | 17 |
20. | Jugoszlávia (YUG) | 3 | 2 | 6 | 11 |
21. | Kína (CHN) | 3 | 2 | 3 | 8 |
22. | Csehszlovákia (TCH) | 3 | 1 | 2 | 6 |
23. | Írország (IRL) | 2 | 5 | 9 | 16 |
24. | Mexikó (MEX) | 2 | 3 | 7 | 12 |
25. | Észak-Korea (PRK) | 2 | 3 | 3 | 8 |
26. | Finnország (FIN) | 2 | 1 | 11 | 14 |
27. | Japán (JPN) | 2 | 0 | 3 | 5 |
28. | Románia (ROU) | 1 | 9 | 15 | 25 |
29. | Dánia (DEN) | 1 | 5 | 6 | 12 |
30. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 3 | 2 | 6 |
31. | Mongólia (MGL) | 1 | 2 | 3 | 6 |
32. | Norvégia (NOR) | 1 | 2 | 2 | 5 |
Venezuela (VEN) | 1 | 2 | 2 | 5 | |
34. | Kenya (KEN) | 1 | 1 | 5 | 7 |
35. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 4 | 6 |
36. | Belgium (BEL) | 1 | 1 | 2 | 4 |
37. | Új-Zéland (NZL) | 1 | 1 | 1 | 3 |
38. | Üzbegisztán (UZB) | 1 | 0 | 6 | 7 |
39. | Algéria (ALG) | 1 | 0 | 5 | 6 |
NSZK (FRG) | 1 | 0 | 5 | 6 | |
41. | Dominikai Köztársaság (DOM) | 1 | 0 | 1 | 2 |
42. | Svédország (SWE) | 0 | 5 | 6 | 11 |
43. | Nigéria (NGR) | 0 | 3 | 3 | 6 |
44. | Uganda (UGA) | 0 | 3 | 1 | 4 |
45. | Fülöp-szigetek (PHI) | 0 | 2 | 3 | 5 |
Törökország (TUR) | 0 | 2 | 3 | 5 | |
47. | Spanyolország (ESP) | 0 | 2 | 2 | 4 |
48. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
49. | Puerto Rico (PUR) | 0 | 1 | 5 | 6 |
50. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 3 | 4 |
Brazília (BRA) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
Egyiptom (EGY) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
53. | Chile (CHI) | 0 | 1 | 2 | 3 |
Ghána (GHA) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
55. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kamerun (CMR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
57. | Ausztrálázsia (ANZ) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Csehország (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Észtország (EST) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tonga (TGA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
61. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 0 | 6 | 6 |
62. | Kolumbia (COL) | 0 | 0 | 3 | 3 |
Marokkó (MAR) | 0 | 0 | 3 | 3 | |
64. | India (IND) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Moldova (MDA) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Tunézia (TUN) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
67. | Bermuda (BER) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grúzia (GEO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Guyana (GUY) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Litvánia (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mauritius (MRI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Niger (NIG) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Örményország (ARM) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Pakisztán (PAK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szíria (SYR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tádzsikisztán (TJK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Uruguay (URU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zambia (ZAM) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 239 | 239 | 415 | 893 |
Férfi
Jelenlegi súlycsoportok
Papírsúly
- 1968–2008: 48 kg-ig
- 2012– : 49 kg-ig
Légsúly
- 1904: 47,6 kg-ig
- 1920–1936: 50,8 kg-ig
- 1948–1964: 51 kg-ig
- 1968–2008: 48–51 kg
- 2012– : 49–52 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | George Finnegan Egyesült Államok (USA) | Miles Burke Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
1908–1912 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Frankie Genaro Egyesült Államok (USA) | Anders Petersen Dánia (DEN) | William Cuthbertson Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | Fidel LaBarba Egyesült Államok (USA) | James McKenzie Nagy-Britannia (GBR) | Raymond Fee Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam | Kocsis Antal Magyarország (HUN) | Armand Apell Franciaország (FRA) | Carlo Cavagnoli Olaszország (ITA) |
1932, Los Angeles | Énekes István Magyarország (HUN) | Francisco Cabañas Mexikó (MEX) | Louis Salica Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Willy Kaiser Németország (GER) | Gavino Matta Olaszország (ITA) | Louis Laurie Egyesült Államok (USA) |
1948, London | Pascual Pérez Argentína (ARG) | Spartaco Bandinelli Olaszország (ITA) | Han Szuan Dél-Korea (KOR) |
1952, Helsinki | Nate Brooks Egyesült Államok (USA) | Edgar Basel Németország (GER) | Anatolij Bulakov Szovjetunió (URS) |
Willie Toweel Dél-afrikai Unió (SAF) | |||
1956, Melbourne | Terence Spinks Nagy-Britannia (GBR) | Mircea Dobrescu Románia (ROU) | John Caldwell Írország (IRL) |
René Libeer Franciaország (FRA) | |||
1960, Róma | Török Gyula Magyarország (HUN) | Szergej Szivko Szovjetunió (URS) | Abdel Moneim El-Gindy Egyesült Arab Köztársaság (RAU) |
Tanabe Kijosi Japán (JAP) | |||
1964, Tokió | Fernando Atzori Olaszország (ITA) | Artur Olech Lengyelország (POL) | Robert Carmody Egyesült Államok (USA) |
Sztanyiszlav Szorokin Szovjetunió (URS) | |||
1968, Mexikóváros | Ricardo Delgado Mexikó (MEX) | Artur Olech Lengyelország (POL) | Servílio de Oliveira Brazília (BRA) |
Leo Rwabwogo Uganda (UGA) | |||
1972, München | Georgi Kosztadinov Bulgária (BUL) | Leo Rwabwogo Uganda (UGA) | Leszek Błażyński Lengyelország (POL) |
Douglas Rodríguez Kuba (CUB) | |||
1976, Montréal | Leo Randolph Egyesült Államok (USA) | Ramón Duvalón Kuba (CUB) | Leszek Błażyński Lengyelország (POL) |
Davit Toroszjan Szovjetunió (URS) | |||
1980, Moszkva | Petar Leszov Bulgária (BUL) | Viktor Mirosnicsenko Szovjetunió (URS) | Hugh Russell Írország (IRL) |
Váradi János Magyarország (HUN) | |||
1984, Los Angeles | Steve McCrory Egyesült Államok (USA) | Redzsep Redzsepovszki Jugoszlávia (YUG) | Ibrahim Bilali Kenya (KEN) |
Eyüp Can Törökország (TUR) | |||
1988, Szöul | Kim Gvangszon Dél-Korea (KOR) | Andreas Tews NDK (GDR) | Mario González Mexikó (MEX) |
Timofei Scriabin Szovjetunió (URS) | |||
1992, Barcelona | Cshö Csholszu Észak-Korea (PRK) | Raúl González Kuba (CUB) | Tim Austin Egyesült Államok (USA) |
Kovács István Magyarország (HUN) | |||
1996, Atlanta | Maikro Romero Kuba (CUB) | Bolat Zsumagyilov Kazahsztán (KAZ) | Lunka Zoltán Németország (GER) |
Albert Pakejev Oroszország (RUS) | |||
2000, Sydney | Vicsan Ponlit Thaiföld (THA) | Bolat Zsumagyilov Kazahsztán (KAZ) | Volodimir Szidorenko Ukrajna (UKR) |
Jérôme Thomas Franciaország (FRA) | |||
2004, Athén | Yuriorkis Gamboa Kuba (CUB) | Jérôme Thomas Franciaország (FRA) | Rustam Rachimow Németország (GER) |
Fuad Aslanov Azerbajdzsán (AZE) | |||
2008, Peking | Szomcsit Csongcsoho Thaiföld (THA) | Andry Laffita Kuba (CUB) | Vincenzo Picardi Olaszország (ITA) |
Georgij Balaksin Oroszország (RUS) | |||
2012, London | Robeisy Ramírez Kuba (CUB) | Njambajarin Tögszcogt Mongólia (MGL) | Mihail Alojan Oroszország (RUS) |
Michael Conlan Írország (IRL) |
Harmatsúly
- 1904: 47,6–52,2 kg
- 1908: 52,6 kg-ig
- 1920–1928: 50,8–53,5 kg
- 1932–1936: 50,8–54,0 kg
- 1948–2008: 51–54 kg
- 2012– : 52–56 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Oliver Kirk Egyesült Államok (USA) | George Finnegan Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
1908, London | Henry Thomas Nagy-Britannia (GBR) | John Condon Nagy-Britannia (GBR) | William Webb Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Clarence Walker Dél-afrikai Unió (SAF) | Clifford Graham Kanada (CAN) | George McKenzie Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | William Smith Dél-afrikai Unió (SAF) | Salvatore Tripoli Egyesült Államok (USA) | Jean Ces Franciaország (FRA) |
1928, Amszterdam | Vittorio Tamagnini Olaszország (ITA) | John Daley Egyesült Államok (USA) | Harry Isaacs Dél-afrikai Unió (SAF) |
1932, Los Angeles | Horace Gwynne Kanada (CAN) | Hans Ziglarski Németország (GER) | José Villanueva Fülöp-szigetek (PHI) |
1936, Berlin | Ulderico Sergo Olaszország (ITA) | Jack Wilson Egyesült Államok (USA) | Fidel Ortíz Mexikó (MEX) |
1948, London | Csík Tibor Magyarország (HUN) | Giovanni Zuddas Olaszország (ITA) | Juan Venegas Puerto Rico (PUR) |
1952, Helsinki | Pentti Hämäläinen Finnország (FIN) | John McNally Írország (IRL) | Gennagyij Garbuzov Szovjetunió (URS) |
Kang Dzsunho Dél-Korea (KOR) | |||
1956, Melbourne | Wolfgang Behrendt Egyesült Német Csapat (EUA) | Szong Szuncshon (Song Sun-Cheon) Dél-Korea (KOR) | Claudio Barrientos Chile (CHI) |
Frederick Gilroy Írország (IRL) | |||
1960, Róma | Oleg Grigorjev Szovjetunió (URS) | Primo Zamparini Olaszország (ITA) | Brunon Bendig Lengyelország (POL) |
Oliver Taylor Ausztrália (AUS) | |||
1964, Tokió | Szakurai Takao Japán (JPN) | Csong Sindzso (Jeong Sin-jo) Dél-Korea (KOR) | Juan Fabila Mexikó (MEX) |
Washington Rodríguez Uruguay (URU) | |||
1968, Mexikóváros | Valerian Szokolov Szovjetunió (URS) | Eridadi Mukwanga Uganda (UGA) | Csang Szungil Dél-Korea (KOR) |
Morioka Eidzsi Japán (JPN) | |||
1972, München | Orlando Martínez Kuba (CUB) | Alfonso Zamora Mexikó (MEX) | Ricardo Carreras Egyesült Államok (USA) |
George Turpin Nagy-Britannia (GBR) | |||
1976, Montréal | Ku Jongdzsu Észak-Korea (PRK) | Charles Mooney Egyesült Államok (USA) | Patrick Cowdell Nagy-Britannia (GBR) |
Viktor Ribakov Szovjetunió (URS) | |||
1980, Moszkva | Juan Hernández Kuba (CUB) | Bernardo Piñango Venezuela (VEN) | Michael Anthony Guyana (GUY) |
Dumitru Cipere Románia (ROM) | |||
1984, Los Angeles | Maurizio Stecca Olaszország (ITA) | Héctor López Mexikó (MEX) | Pedro Nolasco Dominikai Köztársaság (DOM) |
Dale Walters Kanada (CAN) | |||
1988, Szöul | Kennedy McKinney Egyesült Államok (USA) | Alekszandar Hrisztov Bulgária (BUL) | Phajol Moolsan Thaiföld (THA) |
Jorge Julio Kolumbia (COL) | |||
1992, Barcelona | Joel Casamayor Kuba (CUB) | Wayne McCullough Írország (IRL) | Mohammed Achik Marokkó (MAR) |
Ri Gvangszik Észak-Korea (PRK) | |||
1996, Atlanta | Kovács István Magyarország (HUN) | Arnaldo Mesa Kuba (CUB) | Khadpo Vichai Thaiföld (THA) |
Raimkul Malahbekov Oroszország (RUS) | |||
2000, Sydney | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Raimkul Malahbekov Oroszország (RUS) | Szerhij Danilcsenko Ukrajna (UKR) |
Clarence Vinson Egyesült Államok (USA) | |||
2004, Athén | Guillermo Rigondeaux Kuba (CUB) | Voraphot Phetkhum Thaiföld (THA) | Ağası Məmmədov Azerbajdzsán (AZE) |
Baxodirjon Sultonov Üzbegisztán (UZB) | |||
2008, Peking | Enhbatín Badar-Úgan Mongólia (MGL) | Yankiel León Kuba (CUB) | Bruno Julie Mauritius (MRI) |
Veaceslav Gojan Moldova (MDA) | |||
2012, London | Luke Campbell Nagy-Britannia (GBR) | John Joe Nevin Írország (IRL) | Lázaro Álvarez Kuba (CUB) |
Simizu Szatosi Japán (JPN) |
Könnyűsúly
- 1904: 56,7–61,2 kg
- 1908: 57,2–63,5 kg
- 1920–1936: 57,2–61,2 kg
- 1948: 58–62 kg
- 1952–2008: 57–60 kg
- 2012– : 56–60 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Harry Spanjer Egyesült Államok (USA) | Russell Van Horn Egyesült Államok (USA) | Peter Sturholdt Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Frederick Grace Nagy-Britannia (GBR) | Frederick Spiller Nagy-Britannia (GBR) | Harry Johnson Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Samuel Mosberg Egyesült Államok (USA) | Gotfred Johansen Dánia (DEN) | Clarence Newton Kanada (CAN) |
1924, Párizs | Hans Nielsen Dánia (DEN) | Alfredo Copello Argentína (ARG) | Frederick Boylstein Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam | Carlo Orlandi Olaszország (ITA) | Stephen Halaiko Egyesült Államok (USA) | Gunnar Berggren Svédország (SWE) |
1932, Los Angeles | Lawrence Stevens Dél-afrikai Unió (SAF) | Thure Ahlqvist Svédország (SWE) | Nathan Bor Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Harangi Imre Magyarország (HUN) | Nikolai Stepulov Észtország (EST) | Erik Ågren Svédország (SWE) |
1948, London | Gerald Dreyer Dél-afrikai Unió (SAF) | Joseph Vissers Belgium (BEL) | Svend Wad Dánia (DEN) |
1952, Helsinki | Aureliano Bolognesi Olaszország (ITA) | Aleksy Antkiewicz Lengyelország (POL) | Gheorghe Fiat Románia (ROU) |
Erkki Pakkanen Finnország (FIN) | |||
1956, Melbourne | Richard McTaggart Nagy-Britannia (GBR) | Harry Kurschat Egyesült Német Csapat (EUA) | Anthony Byrne Írország (IRL) |
Anatolij Lagetko Szovjetunió (URS) | |||
1960, Róma | Kazimierz Paździor Lengyelország (POL) | Sandro Lopopolo Olaszország (ITA) | Abel Laudonio Argentína (ARG) |
Richard McTaggart Nagy-Britannia (GRB) | |||
1964, Tokió | Józef Grudzień Lengyelország (POL) | Vilikton Barannyikov Szovjetunió (URS) | Ronald Harris Egyesült Államok (USA) |
Jim McCourt Írország (IRL) | |||
1968, Mexikóváros | Ronald Harris Egyesült Államok (USA) | Józef Grudzień Lengyelország (POL) | Calistrat Cuțov Románia (RUM) |
Zvonimir Vujin Jugoszlávia (YUG) | |||
1972, München | Jan Szczepański Lengyelország (POL) | Orbán László Magyarország (HUN) | Samuel Mbugua Kenya (KEN) |
Alfonso Pérez Kolumbia (COL) | |||
1976, Montréal | Howard Davis Egyesült Államok (USA) | Simion Cuţov Románia (ROM) | Ace Ruszevszki Jugoszlávia (YUG) |
Vaszilij Szolomin Szovjetunió (URS) | |||
1980, Moszkva | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Viktor Gyemjanyenko Szovjetunió (URS) | Kazimierz Adach Lengyelország (POL) |
Richard Nowakowski NDK (GDR) | |||
1984, Los Angeles | Pernell Whitaker Egyesült Államok (USA) | Luis Ortíz Puerto Rico (PUR) | Cson Cshilszong Dél-Korea (KOR) |
Martin Ndongo-Ebanga(wd) Kamerun (CMR) | |||
1988, Szöul | Andreas Zülow NDK (GDR) | George Cramne Svédország (SWE) | Romallis Ellis Egyesült Államok (USA) |
Nergüin Enkhbat Mongólia (MGL) | |||
1992, Barcelona | Oscar De La Hoya Egyesült Államok (USA) | Marco Rudolph Németország (GER) | Namjilyn Bayarsaikhan Mongólia (MGL) |
Hong Szongszik Dél-Korea (KOR) | |||
1996, Atlanta | Hoszin Szoltáni Algéria (ALG) | Toncso Toncsev Bulgária (BUL) | Terrance Cauthen Egyesült Államok (USA) |
Leonard Doroftei Románia (ROM) | |||
2000, Sydney | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Andrij Kotelnik Ukrajna (UKR) | Cristian Bejarano Mexikó (MEX) |
Alekszandr Maletyin Oroszország (RUS) | |||
2004, Athén | Mario Kindelán Kuba (CUB) | Amir Khan Nagy-Britannia (GBR) | Murat Hracsev Oroszország (RUS) |
Szerik Jeleuov Kazahsztán (KAZ) | |||
2008, Peking | Alekszej Tyiscsenko Oroszország (RUS) | Daouda Sow Franciaország (FRA) | Hracsik Dzsavahjan Örményország (ARM) |
Yordenis Ugas Kuba (CUB) | |||
2012, London | Vaszil Lomacsenko Ukrajna (UKR) | Han Szuncshol Dél-Korea (KOR) | Yasnier Toledo Kuba (CUB) |
Evaldas Petrauskas Litvánia (LTU) |
Kisváltósúly
- 1952–2000: 60–63,5 kg
- 2004– : 60–64 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1952, Helsinki | Charles Adkins Egyesült Államok (USA) | Viktor Mednov Szovjetunió (URS) | Erkki Mallenius Finnország (FIN) |
Bruno Visintin Olaszország (ITA) | |||
1956, Melbourne | Vladimir Jengibarján Szovjetunió (URS) | Franco Nenci Olaszország (ITA) | Constantin Dumitrescu Románia (ROU) |
Henry Loubscher Dél-afrikai Unió (SAF) | |||
1960, Róma | Bohumil Němeček Csehszlovákia (TCH) | Clement Quartey Ghána (GHA) | Quincey Daniels Egyesült Államok (USA) |
Marian Kasprzyk Lengyelország (POL) | |||
1964, Tokió | Jerzy Kulej Lengyelország (POL) | Jevgenyij Frolov Szovjetunió (URS) | Eddie Blay Ghána (GHA) |
Habib Galhia Tunézia (TUN) | |||
1968, Mexikóváros | Jerzy Kulej Lengyelország (POL) | Enrique Regüeiferos Kuba (CUB) | Arto Nilsson Finnország (FIN) |
James Wallington Egyesült Államok (USA) | |||
1972, München | Ray Seales Egyesült Államok (USA) | Angel Angelov Bulgária (BUL) | Issaka Daboré Niger (NIG) |
Zvonimir Vujin Jugoszlávia (YUG) | |||
1976, Montréal | Sugar Ray Leonard Egyesült Államok (USA) | Andrés Aldama Kuba (CUB) | Vladimir Kolev Bulgária (BUL) |
Kazimierz Szczerba Lengyelország (POL) | |||
1980, Moszkva | Patrizio Oliva Olaszország (ITA) | Szerik Konakbajev Szovjetunió (URS) | José Aguilar Kuba (CUB) |
Tony Willis Nagy-Britannia (GBR) | |||
1984, Los Angeles | Jerry Page Egyesült Államok (USA) | Dhawee Umponmaha Thaiföld (THA) | Mircea Fulger Románia (ROM) |
Mirko Puzović Jugoszlávia (YUG) | |||
1988, Szöul | Vjacsaszlav Janovszki Szovjetunió (URS) | Grahame Cheney Ausztrália (AUS) | Reiner Gies NSZK (FRG) |
Lars Myrberg Svédország (SWE) | |||
1992, Barcelona | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Mark Leduc Kanada (CAN) | Leonard Doroftei Románia (ROM) |
Jyri Kjäll Finnország (FIN) | |||
1996, Atlanta | Héctor Vinent Kuba (CUB) | Oktay Urkal Németország (GER) | Fathi Missaoui Tunézia (TUN) |
Bolat Nyijazimbetov Kazahsztán (KAZ) | |||
2000, Sydney | Muhammadqodir Abdullayev Üzbegisztán (UZB) | Ricardo Williams Egyesült Államok (USA) | Mohamed Allalou Algéria (ALG) |
Diógenes Luna Kuba (CUB) | |||
2004, Athén | Manat Buncsamnong Thaiföld (THA) | Yudel Johnson Kuba (CUB) | Borisz Georgiev Bulgária (BUL) |
Ionuț Gheorghe Románia (ROM) | |||
2008, Peking | Félix Díaz Dominikai Köztársaság (DOM) | Manat Buncsamnong Thaiföld (THA) | Roniel Iglesias Kuba (CUB) |
Alexis Vastine Franciaország (FRA) | |||
2012, London | Roniel Iglesias Kuba (CUB) | Denisz Berincsik Ukrajna (UKR) | Vincenzo Mangiacapre Olaszország (ITA) |
Urancsimegín Mönh-Erdene Mongólia (MGL) |
Váltósúly
- 1904: 61,2–65,8 kg
- 1920–1936: 61,2–66,7 kg
- 1948: 62–67 kg
- 1952–2000: 63,5–67 kg
- 2004– : 64–69 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Albert Young Egyesült Államok (USA) | Harry Spanjer Egyesült Államok (USA) | Joseph Lydon Egyesült Államok (USA) |
1908–1912 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Albert Schneider Kanada (CAN) | Alexander Ireland Nagy-Britannia (GBR) | Frederick Colberg Egyesült Államok (USA) |
1924, Párizs | Jean Delarge Belgium (BEL) | Héctor Méndez Argentína (ARG) | Douglas Lewis Kanada (CAN) |
1928, Amszterdam | Ted Morgan Új-Zéland (NZL) | Raúl Landini Argentína (ARG) | Raymond Smillie Kanada (CAN) |
1932, Los Angeles | Edward Flynn Egyesült Államok (USA) | Erich Campe Németország (GER) | Bruno Ahlberg Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Sten Suvio Finnország (FIN) | Michael Murach Németország (GER) | Gerhard Pedersen Dánia (DEN) |
1948, London | Július Torma Csehszlovákia (TCH) | Horace Herring Egyesült Államok (USA) | Alessandro D’Ottavio Olaszország (ITA) |
1952, Helsinki | Zygmunt Chychła Lengyelország (POL) | Szergej Scserbakov Szovjetunió (URS) | Günther Heidemann Németország (GER) |
Victor Jørgensen Dánia (DEN) | |||
1956, Melbourne | Nicolae Linca Románia (ROU) | Frederick Tiedt Írország (IRL) | Nicholas Gargano Nagy-Britannia (GBR) |
Kevin Hogarth Ausztrália (AUS) | |||
1960, Róma | Nino Benvenuti Olaszország (ITA) | Jurij Radonyak Szovjetunió (URS) | Leszek Drogosz Lengyelország (POL) |
James Lloyd Nagy-Britannia (GRB) | |||
1964, Tokió | Marian Kasprzyk Lengyelország (POL) | Ričardas Tamulis Szovjetunió (URS) | Silvano Bertini Olaszország (ITA) |
Pertti Purhonen Finnország (FIN) | |||
1968, Mexikóváros | Manfred Wolke NDK (GDR) | Joseph Bessala Kamerun (CMR) | Mario Guilloti Argentína (ARG) |
Volodimir Muszalimov Szovjetunió (URS) | |||
1972, München | Emilio Correa Kuba (CUB) | Kajdi János Magyarország (HUN) | Richard Murunga Kenya (KEN) |
Jesse Valdez Egyesült Államok (USA) | |||
1976, Montréal | Jochen Bachfeld NDK (GDR) | Pedro José Gamarro Venezuela (VEN) | Reinhard Skricek NSZK (FRG) |
Victor Zilberman Románia (ROM) | |||
1980, Moszkva | Andrés Aldama Kuba (CUB) | John Mugabi Uganda (UGA) | Karl-Heinz Krüger NDK (GDR) |
Kazimierz Szczerba Lengyelország (POL) | |||
1984, Los Angeles | Mark Breland Egyesült Államok (USA) | An Jongszu Dél-Korea (KOR) | Luciano Bruno Olaszország (ITA) |
Joni Nyman Finnország (FIN) | |||
1988, Szöul | Robert Wangila Kenya (KEN) | Laurent Boudouani Franciaország (FRA) | Jan Dydak Lengyelország (POL) |
Kenneth Gould Egyesült Államok (USA) | |||
1992, Barcelona | Michael Carruth Írország (IRL) | Juan Hernández Kuba (CUB) | Arkhom Chenglai Thaiföld (THA) |
Aníbal Acevedo Puerto Rico (PUR) | |||
1996, Atlanta | Oleg Szaitov Oroszország (RUS) | Juan Hernández Kuba (CUB) | Daniel Santos Puerto Rico (PUR) |
Marian Simion Románia (ROM) | |||
2000, Sydney | Oleg Szaitov Oroszország (RUS) | Szerhij Docenko Ukrajna (UKR) | Vitalie Grușac Moldova (MDA) |
Dorel Simion Románia (ROM) | |||
2004, Athén | Baktijar Artajev Kazahsztán (KAZ) | Lorenzo Aragón Kuba (CUB) | Kim Dzsongdzsu Dél-Korea (KOR) |
Oleg Szaitov Oroszország (RUS) | |||
2008, Peking | Bakit Szarszekbajev Kazahsztán (KAZ) | Carlos Banteaux Kuba (CUB) | Hanati Szelamu (Hanati Silamu) Kína (CHN) |
Kim Dzsongdzsu Dél-Korea (KOR) | |||
2012, London | Szerik Szapijev Kazahsztán (KAZ) | Fred Evans Nagy-Britannia (GBR) | Tarasz Selesztyuk Ukrajna (UKR) |
Andrej Zamkovoj Oroszország (RUS) |
Középsúly
- 1904: 65,8–71,7 kg
- 1908: 63,5–71,7 kg
- 1920–1936: 66,7–72,6 kg
- 1948: 67–73 kg
- 1952–2000: 71–75 kg
- 2004– : 69–75 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Charles Mayer Egyesült Államok (USA) | Benjamin Spradley Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
1908, London | John Douglas Nagy-Britannia (GBR) | Reginald Baker Ausztrálázsia (ANZ) | William Philo Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Harry Mallin Nagy-Britannia (GBR) | Georges Prud’homme Kanada (CAN) | Moe Herscovitch Kanada (CAN) |
1924, Párizs | Harry Mallin Nagy-Britannia (GBR) | John Elliott Nagy-Britannia (GBR) | Joseph Beecken Belgium (BEL) |
1928, Amszterdam | Piero Toscani Olaszország (ITA) | Jan Heřmánek Csehszlovákia (TCH) | Léonard Steyaert Belgium (BEL) |
1932, Los Angeles | Carmen Barth Egyesült Államok (USA) | Amado Azar Argentína (ARG) | Ernest Peirce Dél-afrikai Unió (SAF) |
1936, Berlin | Jean Despeaux Franciaország (FRA) | Henry Tiller Norvégia (NOR) | Raúl Villarreal Argentína (ARG) |
1948, London | Papp László Magyarország (HUN) | John Wright Nagy-Britannia (GBR) | Ivano Fontana Olaszország (ITA) |
1952, Helsinki | Floyd Patterson Egyesült Államok (USA) | Vasile Tiță Románia (ROU) | Borisz Nikolov Bulgária (BUL) |
Stig Sjölin Svédország (SWE) | |||
1956, Melbourne | Gennagyij Satkov Szovjetunió (URS) | Ramón Tapia Chile (CHI) | Gilbert Chapron Franciaország (FRA) |
Víctor Zalazar Argentína (ARG) | |||
1960, Róma | Edward Crook Egyesült Államok (USA) | Tadeusz Walasek Lengyelország (POL) | Jevgenyij Feofanov Szovjetunió (URS) |
Ion Monea Románia (ROM) | |||
1964, Tokió | Valerij Popencsenko Szovjetunió (URS) | Emil Schulz Egyesült Német Csapat (EUA) | Franco Valle Olaszország (ITA) |
Tadeusz Walasek Lengyelország (POL) | |||
1968, Mexikóváros | Chris Finnegan Nagy-Britannia (GBR) | Alekszej Kiszeljov Szovjetunió (URS) | Alfred Jones Egyesült Államok (USA) |
Agustín Zaragoza Mexikó (MEX) | |||
1972, München | Vjacseszlav Lemesev Szovjetunió (URS) | Reima Virtanen Finnország (FIN) | Prince Amartey Ghána (GHA) |
Marvin Johnson Egyesült Államok (USA) | |||
1976, Montréal | Michael Spinks Egyesült Államok (USA) | Rufat Riszkijev Szovjetunió (URS) | Luis Felipe Martínez Kuba (CUB) |
Alec Năstac Románia (ROM) | |||
1980, Moszkva | José Gómez Kuba (CUB) | Viktor Szavcsenko Szovjetunió (URS) | Jerzy Rybicki Lengyelország (POL) |
Valentin Silaghi Románia (ROM) | |||
1984, Los Angeles | Szin Dzsunszop Dél-Korea (KOR) | Virgil Hill Egyesült Államok (USA) | Arístides González Puerto Rico (PUR) |
Mohamed Zaoui Algéria (ALG) | |||
1988, Szöul | Henry Maske NDK (GDR) | Egerton Marcus Kanada (CAN) | Chris Sande Kenya (KEN) |
Syed Hussain Shah Pakisztán (PAK) | |||
1992, Barcelona | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Chris Byrd Egyesült Államok (USA) | Chris Johnson Kanada (CAN) |
I Szungbe Dél-Korea (KOR) | |||
1996, Atlanta | Ariel Hernández Kuba (CUB) | Malik Beyleroğlu Törökország (TUR) | Mohamed Bahari Algéria (ALG) |
Rhoshii Wells Egyesült Államok (USA) | |||
2000, Sydney | Jorge Gutiérrez Kuba (CUB) | Gajdarbek Gajdarbekov Oroszország (RUS) | Vüqar Mursal Ələkbərov Azerbajdzsán (AZE) |
Erdei Zsolt Magyarország (HUN) | |||
2004, Athén | Gajdarbek Gajdarbekov Oroszország (RUS) | Gennagyij Golovkin Kazahsztán (KAZ) | Szurija Praszathinphimaj Thaiföld (THA) |
Andre Dirrell Egyesült Államok (USA) | |||
2008, Peking | James DeGale Nagy-Britannia (GBR) | Emilio Correa Kuba (CUB) | Darren Sutherland Írország (IRL) |
Vidzsender Szingh India (IND) | |||
2012, London | Murata Rjóta Japán (JPN) | Esquiva Florentino Brazília (BRA) | Anthony Ogogo Nagy-Britannia (GBR) |
Abbos Atoyev Üzbegisztán (UZB) |
Félnehézsúly
- 1920–1936: 72,6–79,4 kg
- 1948: 73–80 kg
- 1952– : 75–81 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1920, Antwerpen | Eddie Eagan Egyesült Államok (USA) | Sverre Sørsdal Norvégia (NOR) | Harold Franks Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | Harry Mitchell Nagy-Britannia (GBR) | Thyge Petersen Dánia (DEN) | Sverre Sørsdal Norvégia (NOR) |
1928, Amszterdam | Víctor Avendaño Argentína (ARG) | Ernst Pistulla Németország (GER) | Karel Miljon Hollandia (HOL) |
1932, Los Angeles | David Carstens Dél-afrikai Unió (SAF) | Gino Rossi Olaszország (ITA) | Peter Jørgensen Dánia (DEN) |
1936, Berlin | Roger Michelot Franciaország (FRA) | Richard Vogt Németország (GER) | Francisco Resiglione Argentína (ARG) |
1948, London | George Hunter Dél-afrikai Unió (SAF) | Donald Scott Nagy-Britannia (GBR) | Mauro Cía Argentína (ARG) |
1952, Helsinki | Norvel Lee Egyesült Államok (USA) | Antonio Pacenza Argentína (ARG) | Anatolij Perov Szovjetunió (URS) |
Harry Siljander Finnország (FIN) | |||
1956, Melbourne | James Boyd Egyesült Államok (USA) | Gheorghe Negrea Románia (ROU) | Carlos Lucas Chile (CHI) |
Romualdas Murauskas Szovjetunió (URS) | |||
1960, Róma | Cassius Clay Egyesült Államok (USA) | Zbigniew Pietrzykowski Lengyelország (POL) | Tony Madigan Ausztrália (AUS) |
Giulio Saraudi Olaszország (ITA) | |||
1964, Tokió | Cosimo Pinto Olaszország (ITA) | Alekszej Kiszeljov Szovjetunió (URS) | Alekszandar Nikolov Bulgária (BUL) |
Zbigniew Pietrzykowski Lengyelország (POL) | |||
1968, Mexikóváros | Danas Pozniakas Szovjetunió (URS) | Ion Monea Románia (RUM) | Stanisław Dragan Lengyelország (POL) |
Georgi Sztankov Bulgária (BUL) | |||
1972, München | Mate Parlov Jugoszlávia (YUG) | Gilberto Carrillo Kuba (CUB) | Janusz Gortat Lengyelország (POL) |
Isaac Ikhouria Nigéria (NGR) | |||
1976, Montréal | Leon Spinks Egyesült Államok (USA) | Sixto Soria Kuba (CUB) | Costică Dafinoiu Románia (ROM) |
Janusz Gortat Lengyelország (POL) | |||
1980, Moszkva | Slobodan Kačar Jugoszlávia (YUG) | Paweł Skrzecz Lengyelország (POL) | Herbert Bauch NDK (GDR) |
Ricardo Rojas Kuba (CUB) | |||
1984, Los Angeles | Anton Josipović Jugoszlávia (YUG) | Kevin Barry Új-Zéland (NZL) | Evander Holyfield Egyesült Államok (USA) |
Mustapha Moussa Algéria (ALG) | |||
1988, Szöul | Andrew Maynard Egyesült Államok (USA) | Nurmagomed Sanavazov Szovjetunió (URS) | Henryk Petrich Lengyelország (POL) |
Damir Škaro Jugoszlávia (YUG) | |||
1992, Barcelona | Torsten May Németország (GER) | Rosztiszlav Zaulicsnij Egyesített Csapat (EUN) | Béres Zoltán Magyarország (HUN) |
Wojciech Bartnik Lengyelország (POL) | |||
1996, Atlanta | Vaszilij Zsirov Kazahsztán (KAZ) | I Szungbe Dél-Korea (KOR) | Antonio Tarver Egyesült Államok (USA) |
Thomas Ulrich Németország (GER) | |||
2000, Sydney | Alekszandr Lebzjak Oroszország (RUS) | Rudolf Kraj Csehország (CZE) | Andrij Fedcsuk Ukrajna (UKR) |
Sergey Mixaylov Üzbegisztán (UZB) | |||
2004, Athén | Andre Ward Egyesült Államok (USA) | Mahamed Ariphadzsijev Fehéroroszország (BLR) | Utkirbek Haydarov Üzbegisztán (UZB) |
Ahmed Ismail Egyiptom (EGY) | |||
2008, Peking | Csang Hsziao-ping (Zhang Xiaoping) Kína (CHN) | Kenneth Egan Írország (IRL) | Tony Jeffries Nagy-Britannia (GBR) |
Jerkebulan Sinalijev Kazahsztán (KAZ) | |||
2012, London | Jegor Mehoncev Oroszország (RUS) | Agyilbek Nyijazimbetov Kazahsztán (KAZ) | Yamaguchi Florentino Brazília (BRA) |
Olekszandr Hvozdik Ukrajna (UKR) |
Nehézsúly
- 1904–1908: +71,7 kg
- 1920–1936: +79,4 kg
- 1948: +80 kg
- 1952–1980: +81 kg
- 1984– : 81–91 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Samuel Berger Egyesült Államok (USA) | Charles Mayer Egyesült Államok (USA) | William Michaels Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Albert Oldman Nagy-Britannia (GBR) | Sydney Evans Nagy-Britannia (GBR) | Frederick Parks Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Ronald Rawson Nagy-Britannia (GBR) | Søren Petersen Dánia (DEN) | Xavier Eluère Franciaország (FRA) |
1924, Párizs | Otto von Porat Norvégia (NOR) | Søren Petersen Dánia (DEN) | Alfredo Porzio Argentína (ARG) |
1928, Amszterdam | Arturo Rodríguez Argentína (ARG) | Nils Ramm Svédország (SWE) | Michael Michaelsen Dánia (DEN) |
1932, Los Angeles | Alberto Lovell Argentína (ARG) | Luigi Rovati Olaszország (ITA) | Frederick Feary Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Herbert Runge Németország (GER) | Guillermo Lovell Argentína (ARG) | Erling Nilsen Norvégia (NOR) |
1948, London | Rafael Iglesias Argentína (ARG) | Gunnar Nilsson Svédország (SWE) | John Arthur Dél-afrikai Unió (SAF) |
1952, Helsinki | Ed Sanders Egyesült Államok (USA) | Ingemar Johansson Svédország (SWE) | Ilkka Koski Finnország (FIN) |
Andries Nieman Dél-afrikai Unió (SAF) | |||
1956, Melbourne | Pete Rademacher Egyesült Államok (USA) | Lev Muhin Szovjetunió (URS) | Daniel Bekker Dél-afrikai Unió (SAF) |
Giacomo Bozzano Olaszország (ITA) | |||
1960, Róma | Franco De Piccoli Olaszország (ITA) | Daniel Bekker Dél-afrikai Unió (SAF) | Josef Němec Csehszlovákia (TCH) |
Günter Siegmund Egyesült Német Csapat (EUA) | |||
1964, Tokió | Joe Frazier Egyesült Államok (USA) | Hans Huber Egyesült Német Csapat (EUA) | Giuseppe Ros Olaszország (ITA) |
Vagyim Jemeljanov Szovjetunió (URS) | |||
1968, Mexikóváros | George Foreman Egyesült Államok (USA) | Jonas Čepulis Szovjetunió (URS) | Giorgio Bambini Olaszország (ITA) |
Joaquín Rocha Mexikó (MEX) | |||
1972, München | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Ion Alexe Románia (ROM) | Peter Hussing NSZK (FRG) |
Hasse Thomsén Svédország (SWE) | |||
1976, Montréal | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Mircea Simion Románia (ROM) | Clarence Hill Bermuda (BER) |
John Tate Egyesült Államok (USA) | |||
1980, Moszkva | Teófilo Stevenson Kuba (CUB) | Pjotr Zajev Szovjetunió (URS) | Jürgen Fanghänel NDK (GDR) |
Lévai István Magyarország (HUN) | |||
1984, Los Angeles | Henry Tillman Egyesült Államok (USA) | Willie de Wit Kanada (CAN) | Angelo Musone Olaszország (ITA) |
Arnold Vanderlyde Hollandia (HOL) | |||
1988, Szöul | Ray Mercer Egyesült Államok (USA) | Pek Hjonman Dél-Korea (KOR) | Andrzej Gołota Lengyelország (POL) |
Arnold Vanderlyde Hollandia (HOL) | |||
1992, Barcelona | Félix Savón Kuba (CUB) | David Izonritei Nigéria (NGR) | David Tua Új-Zéland (NZL) |
Arnold Vanderlyde Hollandia (NED) | |||
1996, Atlanta | Félix Savón Kuba (CUB) | David Defiagbon Kanada (CAN) | Nate Jones Egyesült Államok (USA) |
Luan Krasniqi Németország (GER) | |||
2000, Sydney | Félix Savón Kuba (CUB) | Szultan-Ahmed Ibragimov Oroszország (RUS) | Vladimer Csanturia Grúzia (GEO) |
Sebastian Köber Németország (GER) | |||
2004, Athén | Odlanier Solís Kuba (CUB) | Viktar Zujev Fehéroroszország (BLR) | Mohamed El-Sayed Egyiptom (EGY) |
Nászer es-Sámi Szíria (SYR) | |||
2008, Peking | Rahim Csahkijev Oroszország (RUS) | Clemente Russo Olaszország (ITA) | Osmay Acosta Kuba (CUB) |
Deontay Wilder Egyesült Államok (USA) | |||
2012, London | Olekszandr Uszik Ukrajna (UKR) | Clemente Russo Olaszország (ITA) | Tervel Pulev Bulgária (BUL) |
Teymur Məmmədov Azerbajdzsán (AZE) |
Szupernehézsúly
- 1984– : +91 kg
Megszűnt súlycsoportok
Pehelysúly
- 1904: 52,2–56,7 kg
- 1908: 52,6–57,2 kg
- 1920–1928: 53,5–57,2 kg
- 1932–1936: 54,0–57,2 kg
- 1948: 54–58 kg
- 1952–2008: 54–57 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Oliver Kirk Egyesült Államok (USA) | Frank Haller Egyesült Államok (USA) | Frederick Gilmore Egyesült Államok (USA) |
1908, London | Richard Gunn Nagy-Britannia (GBR) | Charles Morris Nagy-Britannia (GBR) | Hugh Roddin Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Paul Fritsch Franciaország (FRA) | Jean Gachet Franciaország (FRA) | Edoardo Garzena Olaszország (ITA) |
1924, Párizs | Jackie Fields Egyesült Államok (USA) | Joseph Salas Egyesült Államok (USA) | Pedro Quartucci Argentína (ARG) |
1928, Amszterdam | Bep van Klaveren Hollandia (HOL) | Víctor Peralta Argentína (ARG) | Harold Devine Egyesült Államok (USA) |
1932, Los Angeles | Carmelo Robledo Argentína (ARG) | Josef Schleinkofer Németország (GER) | Allan Carlsson Svédország (SWE) |
1936, Berlin | Oscar Casanovas Argentína (ARG) | Charles Catterall Dél-afrikai Unió (SAF) | Josef Miner Németország (GER) |
1948, London | Ernesto Formenti Olaszország (ITA) | Dennis Shepherd Dél-afrikai Unió (SAF) | Aleksy Antkiewicz Lengyelország (POL) |
1952, Helsinki | Ján Zachara Csehszlovákia (TCH) | Sergio Caprari Olaszország (ITA) | Leonard Leisching Dél-afrikai Unió (SAF) |
Joseph Ventaja Franciaország (FRA) | |||
1956, Melbourne | Vlagyimir Szafronov Szovjetunió (URS) | Thomas Nicholls Nagy-Britannia (GBR) | Pentti Hämäläinen Finnország (FIN) |
Henryk Niedźwiedzki Lengyelország (POL) | |||
1960, Róma | Francesco Musso Olaszország (ITA) | Jerzy Adamski Lengyelország (POL) | Jorma Limmonen Finnország (FIN) |
William Meyers Dél-afrikai Unió (SAF) | |||
1964, Tokió | Sztanyiszlav Sztyepaskin Szovjetunió (URS) | Anthony Villanueva Fülöp-szigetek (FIL) | Charles Brown Egyesült Államok (USA) |
Heinz Schulz Egyesült Német Csapat (EUA) | |||
1968, Mexikóváros | Antonio Roldán Mexikó (MEX) | Albert Robinson Egyesült Államok (USA) | Ivan Mihajlov Bulgária (BUL) |
Philip Waruinge Kenya (KEN) | |||
1972, München | Borisz Kuznyecov Szovjetunió (URS) | Philip Waruinge Kenya (KEN) | Botos András Magyarország (HUN) |
Clemente Rojas Kolumbia (COL) | |||
1976, Montréal | Ángel Herrera Kuba (CUB) | Richard Nowakowski NDK (GDR) | Leszek Kosedowski Lengyelország (POL) |
Juan Paredes Mexikó (MEX) | |||
1980, Moszkva | Rudi Fink NDK (GDR) | Adolfo Horta Kuba (CUB) | Krzysztof Kosedowski Lengyelország (POL) |
Viktor Ribakov Szovjetunió (URS) | |||
1984, Los Angeles | Meldrick Taylor Egyesült Államok (USA) | Peter Konyegwachie Nigéria (NGR) | Turgut Aykaç Törökország (TUR) |
Omar Catarí Venezuela (VEN) | |||
1988, Szöul | Giovanni Parisi Olaszország (ITA) | Daniel Dumitrescu Románia (ROM) | Abdelhak Achik Marokkó (MAR) |
I Dzsehjok Dél-Korea (KOR) | |||
1992, Barcelona | Andreas Tews Németország (GER) | Faustino Reyes Spanyolország (ESP) | Ramaz Paliani Egyesített Csapat (EUN) |
Hoszin Szoltáni Algéria (ALG) | |||
1996, Atlanta | Szomrak Khamszing Thaiföld (THA) | Szerafim Todorov Bulgária (BUL) | Pablo Chacón Argentína (ARG) |
Floyd Mayweather Egyesült Államok (USA) | |||
2000, Sydney | Bekzat Szattarhanov Kazahsztán (KAZ) | Rocky Juarez Egyesült Államok (USA) | Kamil Dzsamalutgyinov Oroszország (RUS) |
Tahar Tamsamani Marokkó (MAR) | |||
2004, Athén | Alekszej Tyiscsenko Oroszország (RUS) | Kim Szongguk Észak-Korea (PRK) | Cso Szokhvan Dél-Korea (KOR) |
Vitali Tajbert Németország (GER) | |||
2008, Peking | Vaszil Lomacsenko Ukrajna (UKR) | Khédafi Djelkhir Franciaország (FRA) | Yakup Kılıç Törökország (TUR) |
Şahin İmranov Azerbajdzsán (AZE) |
Nagyváltósúly
- 1952–2000: 67–71 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1952, Helsinki | Papp László Magyarország (HUN) | Theunis van Schalkwyk Dél-afrikai Unió (SAF) | Eladio Herrera Argentína (ARG) |
Borisz Tyisin Szovjetunió (URS) | |||
1956, Melbourne | Papp László Magyarország (HUN) | José Torres Egyesült Államok (USA) | John McCormack Nagy-Britannia (GBR) |
Zbigniew Pietrzykowski Lengyelország (POL) | |||
1960, Róma | Wilbert McClure Egyesült Államok (USA) | Carmelo Bossi Olaszország (ITA) | William Fisher Nagy-Britannia (GRB) |
Borisz Lagutyin Szovjetunió (URS) | |||
1964, Tokió | Borisz Lagutyin Szovjetunió (URS) | Joseph Gonzales Franciaország (FRA) | Józef Grzesiak Lengyelország (POL) |
Nojim Maiyegun Nigéria (NGR) | |||
1968, Mexikóváros | Borisz Lagutyin Szovjetunió (URS) | Rolando Garbey Kuba (CUB) | John Baldwin Egyesült Államok (USA) |
Günther Meier NSZK (FRG) | |||
1972, München | Dieter Kottysch NSZK (FRG) | Wiesław Rudkowski Lengyelország (POL) | Alan Minter Nagy-Britannia (GBR) |
Peter Tiepold NDK (GDR) | |||
1976, Montréal | Jerzy Rybicki Lengyelország (POL) | Tadija Kačar Jugoszlávia (YUG) | Rolando Garbey Kuba (CUB) |
Viktor Szavcsenko Szovjetunió (URS) | |||
1980, Moszkva | Armando Martínez Kuba (CUB) | Alekszandr Koskin Szovjetunió (URS) | Ján Franek Csehszlovákia (TCH) |
Detlef Kästner NDK (GDR) | |||
1984, Los Angeles | Frank Tate Egyesült Államok (USA) | Shawn O’Sullivan Kanada (CAN) | Christophe Tiozzo Franciaország (FRA) |
Manfred Zielonka NSZK (FRG) | |||
1988, Szöul | Pak Szihon Dél-Korea (KOR) | Roy Jones Egyesült Államok (USA) | Ray Downey Kanada (CAN) |
Richie Woodhall Nagy-Britannia (GBR) | |||
1992, Barcelona | Juan Carlos Lemus Kuba (CUB) | Orhan Delibas Hollandia (NED) | Mizsei György Magyarország (HUN) |
Robin Reid Nagy-Britannia (GBR) | |||
1996, Atlanta | David Reid Egyesült Államok (USA) | Alfredo Duvergel Kuba (CUB) | Jermahan Ibraimov Kazahsztán (KAZ) |
Karim Toʻlaganov Üzbegisztán (UZB) | |||
2000, Sydney | Jermahan Ibraimov Kazahsztán (KAZ) | Marian Simion Románia (ROM) | Jermain Taylor Egyesült Államok (USA) |
Pornchai Thongburan Thaiföld (THA) |
Férfi éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi ökölvívásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 48 | 23 | 37 | 108 |
2. | Kuba (CUB) | 34 | 19 | 14 | 67 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 16 | 12 | 24 | 52 |
4. | Olaszország (ITA) | 15 | 15 | 17 | 47 |
5. | Szovjetunió (URS) | 14 | 19 | 18 | 51 |
6. | Magyarország (HUN) | 10 | 2 | 8 | 20 |
7. | Oroszország (RUS) | 9 | 3 | 12 | 24 |
8. | Lengyelország (POL) | 8 | 9 | 26 | 43 |
9. | Argentína (ARG) | 7 | 7 | 10 | 24 |
10. | Kazahsztán (KAZ) | 6 | 5 | 5 | 16 |
11. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 6 | 4 | 9 | 19 |
12. | NDK (GDR) | 5 | 2 | 6 | 13 |
13. | Németország (GER) | 4 | 9 | 9 | 22 |
14. | Franciaország (FRA) | 4 | 7 | 8 | 19 |
15. | Bulgária (BUL) | 4 | 5 | 9 | 18 |
16. | Thaiföld (THA) | 4 | 4 | 6 | 14 |
17. | Ukrajna (UKR) | 4 | 3 | 7 | 14 |
18. | Dél-Korea (KOR) | 3 | 7 | 10 | 20 |
19. | Kanada (CAN) | 3 | 7 | 7 | 17 |
20. | Jugoszlávia (YUG) | 3 | 2 | 6 | 11 |
21. | Csehszlovákia (TCH) | 3 | 1 | 2 | 6 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 2 | 6 | |
23. | Mexikó (MEX) | 2 | 3 | 7 | 12 |
24. | Észak-Korea (PRK) | 2 | 3 | 3 | 8 |
25. | Finnország (FIN) | 2 | 1 | 11 | 14 |
26. | Japán (JPN) | 2 | 0 | 3 | 5 |
27. | Románia (ROU) | 1 | 9 | 15 | 25 |
28. | Írország (IRL) | 1 | 5 | 9 | 15 |
29. | Dánia (DEN) | 1 | 5 | 6 | 12 |
30. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 3 | 2 | 6 |
31. | Mongólia (MGL) | 1 | 2 | 3 | 6 |
32. | Norvégia (NOR) | 1 | 2 | 2 | 5 |
Venezuela (VEN) | 1 | 2 | 2 | 5 | |
34. | Kenya (KEN) | 1 | 1 | 5 | 7 |
35. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 4 | 6 |
36. | Belgium (BEL) | 1 | 1 | 2 | 4 |
37. | Új-Zéland (NZL) | 1 | 1 | 1 | 3 |
38. | Üzbegisztán (UZB) | 1 | 0 | 6 | 7 |
39. | Algéria (ALG) | 1 | 0 | 5 | 6 |
NSZK (FRG) | 1 | 0 | 5 | 6 | |
41. | Dominikai Köztársaság (DOM) | 1 | 0 | 1 | 2 |
42. | Svédország (SWE) | 0 | 5 | 6 | 11 |
43. | Nigéria (NGR) | 0 | 3 | 3 | 6 |
44. | Uganda (UGA) | 0 | 3 | 1 | 4 |
45. | Fülöp-szigetek (PHI) | 0 | 2 | 3 | 5 |
Törökország (TUR) | 0 | 2 | 3 | 5 | |
47. | Spanyolország (ESP) | 0 | 2 | 2 | 4 |
48. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
49. | Puerto Rico (PUR) | 0 | 1 | 5 | 6 |
50. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 3 | 4 |
Egyiptom (EGY) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
52. | Brazília (BRA) | 0 | 1 | 2 | 3 |
Chile (CHI) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
Ghána (GHA) | 0 | 1 | 2 | 3 | |
55. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kamerun (CMR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
57. | Ausztrálázsia (ANZ) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Csehország (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Észtország (EST) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tonga (TGA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
61. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 0 | 6 | 6 |
62. | Kolumbia (COL) | 0 | 0 | 3 | 3 |
Marokkó (MAR) | 0 | 0 | 3 | 3 | |
64. | Moldova (MDA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Tunézia (TUN) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
66. | Bermuda (BER) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grúzia (GEO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Guyana (GUY) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
India (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Litvánia (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mauritius (MRI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Niger (NIG) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Örményország (ARM) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Pakisztán (PAK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szíria (SYR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Uruguay (URU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zambia (ZAM) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 236 | 236 | 409 | 881 |
Női
Légsúly
2012– : 51 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2012, London | Nicola Adams Nagy-Britannia (GBR) | Zsen Can-can (Ren Cancan) Kína (CHN) | Marlen Esparza Egyesült Államok (USA) |
Meri Kom India (IND) |
Könnyűsúly
2012– : 60 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2012, London | Katie Taylor Írország (IRL) | Szofja Ocsigava Oroszország (RUS) | Mavzuna Csorijeva Tádzsikisztán (TJK) |
Adriana Araújo Brazília (BRA) |
Középsúly
2012– : 75 kg
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2012, London | Claressa Shields Egyesült Államok (USA) | Nagyezsda Torlopova Oroszország (RUS) | Marina Volnova Kazahsztán (KAZ) |
Li Csin-ce (Li Jinzi) Kína (CHN) |
Női éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata női ökölvívásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 1 | 0 | 1 | 2 |
2. | Írország (IRL) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nagy-Britannia (GBR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
4. | Oroszország (RUS) | 0 | 2 | 0 | 2 |
5. | Kína (CHN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Brazília (BRA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
India (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kazahsztán (KAZ) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tádzsikisztán (TJK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 3 | 3 | 6 | 12 |
Források
- Boxing (angol nyelven). sports-reference.com. [2008. szeptember 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. június 7.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap