Algerije op de Olympische Zomerspelen 2020
Algerije op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Algerije | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ALG | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olympique Algérien | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Algerije op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Algerije op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Algerije was een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan. De selectie bestond uit 41 atleten, actief in 14 verschillende disciplines. De Algerijnse atleten wisten geen medailles te behalen.
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich kwalificeerden voor deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 4 | 1 | 5 |
Boksen Boksen | 5 | 3 | 8 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 0 | 1 |
Judo Judo | 1 | 1 | 2 |
Kanovaren Kanovaren | 0 | 1 | 1 |
Karate Karate | 0 | 1 | 1 |
Roeien Roeien | 2 | 0 | 2 |
Schermen Schermen | 2 | 2 | 4 |
Schietsport Schietsport | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 2 | 0 | 2 |
Worstelen Worstelen | 8 | 0 | 8 |
Zeilen Zeilen | 1 | 1 | 2 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 2 | 3 |
totaal | 28 | 13 | 41 |
Sporten
Atletiek
- Mannen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Yassine Hethat | 800 m | 1.46,20 | 5 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Abdelmalik Lahoulou | 400 m horden | 48,83 | 3 Q | n.v.t. | 49,14 | 5 | niet geplaatst | ||
Hicham Bouchicha | 3000 m steeplechase | 8.44,75 | 15 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Yasser Triki | hink-stap-springen | 17,05 | 5 Q | 17,43 NR | 5 |
- Vrouwen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Loubna Benhadja | 400 m horden | 57,19 | 8 | n.v.t. | niet geplaatst |
Boksen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | rang | ||
Mohamed Flissi | vlieggewicht | bye | Paalam V 0–5 | niet geplaatst | |||
Younes Nemouchi | middengewicht | Ssemujju W 5–0 | Marcial V RSC-I | niet geplaatst | |||
Mohammed Houmri | halfzwaargewicht | Korbaj W 3-2 | López V 0–5 | niet geplaatst | |||
Abdelhafid Benchabla | zwaargewicht | Tursunov W 4-1 | Gadzhimagomedov V 0-5 | niet geplaatst | |||
Chouaib Bouloudinat | superzwaargewicht | bye | Torrez V 0-5 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | tegenstander resultaat | rang | ||
Roumaysa Boualam | vlieggewicht | Jitpong V 0-5 | niet geplaatst | ||||
Imane Khelif | lichtgewicht | n.v.t. | Homrani W 5-0 | Harrington V 0-5 | niet geplaatst | ||
Ichrak Chaib | middengewicht | n.v.t. | Rani V 0-5 | niet geplaatst |
Gewichtheffen
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Walid Bidani | +109 kg | niet gestart |
Judo
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Fethi Nurin | −73 kg | Abdalarasool V DNS | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Sonia Asselah | +78 kg | bye | Kalanina V 002–100 | niet geplaatst |
Kanovaren
- Vrouwen
- Sprint
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Amira Kherris | K-1 200 m | 48,306 | 7 KF | 49,412 | 8 | niet geplaatst | |||
K-1 500 m | 2.13,626 | 7 KF | 2.07,548 | 6 | niet geplaatst |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); HF=halve finale KF=kwartfinale
Karate
- Vrouwen
atlete | onderdeel | groepsfase | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lamya Matoub | +61 kg | Quirici V 1–2 | Abbasali V 0–4 | Gong V 0–4 | Abdelaziz G 0–0 | 5 | niet geplaatst | 9 |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina | lichte dubbel-twee | 6.57,32 | 6 H | 7.12,08 | 6 FC | n.v.t. | niet geplaatst | 6.41,62 | 5 |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Salim Heroui | floret | Mylnikov V 6-15 | niet geplaatst | |||||
Akram Bounabi | sabel | Streets V 9-15 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Meriem Mebarki | floret | Pásztor V 8-15 | niet geplaatst | |||||
Kaouther Mohamed Belkebir | sabel | Hengyu V 1-15 | niet geplaatst |
Schietsport
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Houda Chaabi | 10 m luchtgeweer | 619,5 | 39 | niet geplaatst |
Tafeltennis
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Larbi Bouriah | enkelspel | bye | Majoros V 0-4 | niet geplaatst |
Wielersport
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Azzedine Lagab | wegwedstrijd | niet gefinisht | |
tijdrit | 1:05.21,53 | 36 | |
Hamza Mansouri | wegwedstrijd | niet gefinisht |
Worstelen
- Mannen
- Grieks-Romeins
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Abdelkarim Fergat | −60 kg | n.v.t. | Fumita V 0-4 | niet geplaatst | Sailike V 1-3 | niet geplaatst | 13 | |
Abdelmalek Merabet | −67 kg | Ryu V 1-3 | niet geplaatst | 16 | ||||
Bachir Sid Azara | −87 kg | n.v.t. | Peng W 4-1 | Beleniuk V 1-3 | niet geplaatst | Datunashvili V 1-3 | niet geplaatst | 7 |
Adem Boudjemline | −97 kg | n.v.t. | Saravi V 0-4 | niet geplaatst | 15 |
- Vrije stijl
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Abdelhak Kherbache | −57 kg | Vanguelov V 0-5 | niet geplaatst | 16 | |||
Fateh Benferdjallah | −86 kg | Reichmuth V 1-3 | niet geplaatst | 11 | |||
Mohammed Fardj | −97 kg | Yergali V 0-5 | niet geplaatst | 16 | |||
Djahid Berrahal | -125 kg | Shala V 0-5 | niet geplaatst | 14 |
Zeilen
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Hamza Bouras | RS:X | 21 | 23 | 24 | 25 | 18 | 25 | 24 | 25 | 25 | 25 | 25 | niet geplaatst | 260 | 25 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Nadjet Berrichi | RS:X | 23 | 26 | 24 | DNF | 26 | 27 | 27 | DNF | 27 | 26 | 27 | niet geplaatst | 289 | 27 |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Oussama Sahnoune | 50 m vrije slag | 22,61 | 37 | niet geplaatst | |||
100 m vrije slag | 49,65 | 37 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Amel Melih | 50 m vrije slag | 25,77 | =35 | niet geplaatst | |||
100 m vrije slag | 56,65 | 39 | niet geplaatst | ||||
Souad Cherouati | 10 km open water | n.v.t. | 2:17.21,6 | 25 |