Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2020
Hongkong op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Hongkong | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | HKG | |||||||||||||||||||||
NOC | Sports Federation and Olympic Committee of Hong Kong China (zh) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Hongkong op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Hongkong op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Hongkong nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
1 Goud | Cheung Ka Long | Schermen | Floret (m) | 26 juli |
2 | Siobhan Haughey | Zwemmen | 200m vrije slag (v) | 28 juli |
2 | Siobhan Haughey | Zwemmen | 100m vrije slag (v) | 30 juli |
3 | Doo Hoi Kem Lee Ho Ching Minnie Soo Wai Yam | Tafeltennis | team (v) | 5 augustus |
3 | Grace Lau | Karate | kata (v) | 5 augustus |
3 | Lee Wai Sze | Baanwielrennen | sprint (v) | 8 augustus |
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 1 | 1 | 2 |
Badminton Badminton | 2 | 2 | 4 |
Golf Golf | 0 | 1 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 0 | 1 |
Karate Karate | 0 | 1 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 0 | 1 |
Roeien Roeien | 0 | 1 | 1 |
Schermen Schermen | 4 | 4 | 8 |
Tafeltennis Tafeltennis | 4 | 4 | 8 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 1 | 5 | 6 |
Zeilen Zeilen | 1 | 2 | 3 |
Zwemmen Zwemmen | 2 | 7 | 9 |
totaal | 18 | 28 | 46 |
Sporten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Chan Chung Wang | 110m horden | 14,23 | 8 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Vrouwen
- Loopnummers
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ching Siu Nga | 20km snelwandelen | n.v.t. | 1:37.53 | 35 |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ng Ka Long | enkelspel | L Muñoz W (21–9, 21–10) | K Cordón V (20-22, 13-21) | n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Cheung Ngan Yi | enkelspel | K Polikarpova W (21-12, 15-21, 21–16) | P V Sindhu V (9-21, 16-21) | n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
- Gemengd
atlete | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tang Chun Man Tse Ying Suet | dubbelspel | Chan P S / Goh L Y W (21-18, 10-21, 21-16) | Wang Y / Huang D V (12-21, 15-21) | M Lamsfuß / I Herttrich W (22-20, 20-22, 21-16) | 2 Q | n.v.t. | M Ellis / L Smith W (21-13, 21-18) | Zheng / Huang J V (16-21, 12-21) | Watanabe / Higashino V (17-21, 21-23) | 4 |
Golf
Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Tiffany Chan | vrouwen | 77 | 74 | 69 | 70 | 290 | +6 | 50 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Shek Wai Hung | sprong | n.v.t. | 14,274 | n.v.t. | 14,724 | 12 | niet geplaatst |
Karate
Zie Karate op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Kata
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Eliminatie | Ranking | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Resultaat | Rang | ||
Grace Lau | vrouwen | 26,15 | 2 Q | 26,40 | 2 Q | Bronzen finale Bozan W 26,94 - 26,52 | 3 |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
Thomas Heffernan Ho | Tayberry | individueel | 46,70 | 61 | 55,60 | 102,30 | 48 | 17,20 | 119,50 | 42 | niet geplaatst | 119,50 | 42 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Winne Hung | skiff | 8.17,79 | 4 R | 8.23,58 | 2 SF | 8.36,37 | 6 HC/D | 7.56,30 | 6 FD | 8.02,79 | 23 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Cheung Ka Long | floret | bye | Mertine W 15 - 12 | Focconi W 15 - 3 | Borodachev W 15 - 14 | Choupenitch W 15 - 10 | Garozzo W 15 - 11 | 1 |
Cheung Siu Lun | Sanità V 14 - 15 | niet geplaatst | ||||||
Ryan Choi | bye | Van Haaster W 15 - 10 | Shikine V 6 - 15 | niet geplaatst | ||||
Cheung Ka Long Cheung Siu Lun Ryan Choi Lawrence Ng Lok Wang | team floret | n.v.t. | bye | Russische ploeg V 39 - 45 | Plaatsing 5 tot 8 Duitsland V 39 - 45 | Wedstrijd om plaats 7 Egypte W 45 - 21 | 7 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kaylin Hsieh | Degen | Murtazaeva | niet geplaatst | |||||
Vivian Kong | bye | Doig W 15 - 11 | Knapik-Miazga W 15 - 8 | Murtazaeva V 10 - 15 | niet geplaatst | |||
Coco Lin | Tikanah V 11 - 15 | niet geplaatst | ||||||
Vivian Kong Kaylin Hsieh Coco Lin Chu Ka Mong | team degen | n.v.t. | China V 32 - 44 | Plaatsing 5 tot 8 Verenigde Staten V 31 - 42 | Wedstrijd om plaats 7 Russische ploeg W 28 - 27 | 7 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Chen Haohui | 25 m snelvuurpistool | DNS | niet geplaatst |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lam Siu-hang | enkelspel | bye | Afanador W 4 - 3 | Gnanasekaran W 4 - 3 | Harimoto V 1 - 4 | niet geplaatst | ||||
Wong Chun-ting | bye | Chuang V 1 - 4 | niet geplaatst | |||||||
Ho Kwan-kit Lam Siu-hang Wong Chun-ting | team | n.v.t. | Frankrijk V 0 - 3 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Doo Hoi Kem | enkelspel | bye | Shin W 4 - 2 | Eerland W 4 - 1 | Chen V 2 - 4 | niet geplaatst | ||||
Minnie Soo Wai Yam | bye | Xiao V 2 - 4 | niet geplaatst | |||||||
Doo Hoi Kem Lee Ho Ching Minnie Soo Wai Yam | team | n.v.t. | Brazilië W 3 - 1 | Roemenië W 3 - 1 | Japan V 0 - 3 | Duitsland W 3 - 1 | 3 |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Wong Chun-ting Doo Hoi Kem | dubbelspel | Szudi / Pergel W 4 - 0 | Lebesson / Yuan V 3 - 4 | niet geplaatst |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oscar Coggins | Mannen | 17:54 | 56:29 | 33:23 | 1:48:55 | 33 |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Vrouwen
- Sprint
atlete | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale 3/4 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Hoi Yan Lee | sprint | 11,232 | 28 | niet geplaatst | |||||||||
Lee Wai Sze | 10,538 | 9 Q | Krupeckaitė W 11,196 | n.v.t. | Marchant V +0,025 | Godby W 11,402 | Gros W 11,201 | n.v.t. | Marchant W 2-0 | Starikova V 0-2 | Hinze W 2-0 | 3 |
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
Hoi Yan Lee | keirin | 4 | 4 | niet geplaatst | ||
Lee Wai Sze | 3 | 1 Q | 1 Q | 5 FB | 8 |
- Koppelkoers
atlete | onderdeel | rondespunten | sprinterspunten | totaal | rang |
---|---|---|---|---|---|
Yao Pang Bo Yee Leung | koppelkoers | niet gefinisht |
- Omnium
atlete | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
Yao Pang | omnium | 13 | 16 | 19 | 4 | 16 | 10 | niet gefinisht |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Hiu Fung Choy | wegwedstrijd | DNF |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Michael Cheng | RS:X | 3 | 8 | 8 | 12 | 8 | 9 | 13 | 15 | 15 | 15 | 13 | niet geplaatst | 119 | 13 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Hayley Chan | RS:X | 12 | 8 | 13 | 5 | 7 | 6 | 8 | 7 | 4 | 8 | 3 | 14 | 95 | 8 | |
Stephanie Norton | laser radial | 29 | 35 | 37 | 22 | 37 | 33 | 33 | 37 | 41 | n.v.t. | niet geplaatst | 304 | 39 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ian Ho | 50 m vrije slag | 22,45 | 32 | niet geplaatst | |||
100 m vrije slag | 49,49 | 34 | niet geplaatst | ||||
William Thorley | 10km open water | n.v.t. | 1.58.33,40 | 22 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Stephanie Au | 100 m rugslag | 1.01,07 | 26 | niet geplaatst | |||
Siobhán Haughey | 50 m vrije slag | 24,75 | 15 Q | terugtrekking | niet geplaatst | ||
100 m vrije slag | 52,70 AR | 2 Q | 52,40 AR | 2 Q | 52,27 AR | 2 | |
200 m vrije slag | 1.56,48 | 8 Q | 1.55,16 | 2 Q | 1.53,92 AR | 2 | |
Camille Cheng Stephanie Au Ho Nam Wai Tam Hoi Lam | 4x100 m vrije slag | 3.43,52 | 15 | n.v.t. | niet geplaatst | ||
NC | 4x200 m vrije slag | DNS | n.v.t. | niet geplaatst | |||
Camille Cheng Siobhán Haughey Toto Wong Jamie Yeung | 4x100 m wisselslag | 4.02,86 | 13 | n.v.t. | niet geplaatst |