Mistrovství světa ve veslování 1989
Mistrovství světa ve veslování 1989 | |
---|---|
Místo | Bledské jezero a Bled |
Země | Jugoslávie |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1989 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1988 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1990 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1989 byl v pořadí 18. šampionát konaný konaný mezi 2. a 10. zářím 1989 na Bledském jezeře ve slovinském Bledu.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Východní Německo Východní Německo | 7 | 2 | 0 | 9 |
2 | Rumunsko Rumunsko | 3 | 3 | 1 | 7 |
3 | Západní Německo Západní Německo | 3 | 1 | 5 | 9 |
4 | Itálie Itálie | 2 | 2 | 0 | 4 |
5 | Nizozemsko Nizozemsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | USA USA | 2 | 1 | 0 | 3 |
7 | Čína Čína | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Rakousko Rakousko | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Norsko Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Spojené království Spojené království | 0 | 2 | 3 | 5 |
11 | Československo Československo | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Belgie Belgie | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Nový Zéland Nový Zéland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Sovětský svaz Sovětský svaz | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Španělsko Španělsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dánsko Dánsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Švýcarsko Švýcarsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Bulharsko Bulharsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Francie Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Maďarsko Maďarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jugoslávie Jugoslávie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 22 | 22 | 22 | 66 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange | 6:58,14 | Československo Československo Václav Chalupa | 7:01,05 | Sovětský svaz Sovětský svaz Jüri Jaanson | 7:01,31 |
Dvojskif M2x | Norsko Norsko Rolf Thorsen Lars Bjønness | 6:23,40 | Nizozemsko Nizozemsko Ronald Florijn Nico Rienks | 6:24,68 | Rakousko Rakousko Christoph Zerbst Arnold Jonke | 6:25,80 |
Párová čtyřka M4x | Nizozemsko Nizozemsko Hans Kelderman Koos Maasdijk Herman van den Eerenbeemt Ruger Arisz | 6:03,99 | Itálie Itálie Gianluca Farina Filippo Soffici Davide Tizzano Giovanni Calabrese | 6:04,26 | Švédsko Švédsko Per-Olof Claeson David Svensson Tommy Oesterlund Fredrik Hulten | 6:05,66 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | 6:54,81 | Rumunsko Rumunsko Dragos Neagu Ioan Snep Marin Gheorghe (k) | 6:56,90 | Jugoslávie Jugoslávie Milan Janša Robert Krasovec Gorazd Slilvnik (k) | 6:57,97 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Východní Německo Východní Německo Thomas Jung Uwe Kellner | 6:39,95 | Spojené království Spojené království Simon Berrisford Steve Redgrave | 6:42,84 | Rakousko Rakousko Karl Sinziger Sr Herman Bauer | 6:43,40 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Rumunsko Rumunsko Vasile Năstase Dimitrie Popescu Valentin Robu Vasile Tomoiagă Marin Gheorghe (k) | 6:14,90 | Československo Československo Michal Šubrt Pavel Menšík Dusan Vicik Dušan Macháček Jiří Pták (k) | 6:17,37 | Spojené království Spojené království Steve Turner Matthew Pinsent Gavin Stewart Terence Dillon Thomas Vaughan (k) | 6:17,57 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Východní Německo Východní Německo Jens Luedecke Thomas Greiner Ralf Brudel Olaf Förster | 6:06,94 | USA USA Raul Rodriguez Jack Rusher Thomas Bohrer Richard Kennelly | 6:07,92 | Nový Zéland Nový Zéland Bill Coventry Ian Wright Alistair MacIntosh Campbell Clayton-Greene | 6:08,63 |
Osma M8+ | Západní Německo Západní Německo Jörg Puttlitz Norbert Kesslau Martin Steffes-Mies Dirk Balster Frank Dietrich Marc Mauerwerk Ansgar Wessling Roland Baar Manfred Klein (k) | 5:43,88 | Východní Německo Východní Německo Stefan Schulz Mario Gruessel Roland Schröder Thomas Woddow Mario Kliesch Holger Rose Thomas Baensch Hans Sennewald Peter Thiede (k) | 5:45,70 | Spojené království Spojené království Tim Foster Matthew Brittin Jim Walker Anton Obholzer Jonny Singfield Richard Phelps Jonathan Searle Jonathan Hulls Adrian Ellison (k) | 5:47,01 |
Skif LV LM1x | Nizozemsko Nizozemsko Frans Göbel | 7:17,07 | Belgie Belgie Wim Van Belleghem | 7:20,03 | Západní Německo Západní Německo Alwin Otten | 7:21,80 |
Dvojskif LV LM2x | Rakousko Rakousko Christoph Schmoelzer Walter Rantasa | 7:03,33 | Španělsko Španělsko Jose Maria De Marco Perez Fernando Climet Huerta | 7:03,53 | Československo Československo Petr Kovac Tibor Groeppel | 7:04,68 |
Párová čtyřka LV LM4x | Západní Německo Západní Německo Peter Uhrig Jan Fischer Bjoern Gehlsen Thomas Melges | 6:04,78 | Švýcarsko Švýcarsko Reto Fierz Philipp Ferlber Cirillo Ghielmetti Markus Gier | 6:07,24 | Francie Francie Bruno Boucher Bruno Lebeda Rolland Galliac Thierry Renault | 6:07,50 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Západní Německo Západní Německo Klaus Altena Stephan Fahrig Michael Buchheit Bernhard Stomporowski | 6:28,70 | Itálie Itálie Nerio Gainotti Alfredo Striani Dario Longhin Mauro Torta | 6:32,36 | Spojené království Spojené království Nicholas Strange Nicholas Howe Rob Williams Stuart Forbes | 6:34,35 |
Osma LV LM8+ | Itálie Itálie Enrico Barbaranelli Roberto Romanini Franco Falossi Danilo Fraquelli Vittorio Torcellan Carlo Gaddi Andrea Re Fabrizio Ravasi Giuseppe Lamberti | 5:47,95 | Dánsko Dánsko Bo Vestergaard Sven Blitskov Jens Lindhardt Lars Rasmussen Flemming Meyer Michael Soeresen Vagn Nielsen Niels Henriksen Stephen Masters (k) | 5:49,38 | Západní Německo Západní Německo Alexander Trautmann Felix Prinz Detlef Glitsch Ingo Grevenmeyer Udo Hennig Sebastian Franke Thomas Palm Erik Ring Joerg Dederding (k) | 5:51,15 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Rumunsko Rumunsko Elisabeta Lipă | 7:27,96 | Východní Německo Východní Německo Birgit Peterová | 7:31,47 | Maďarsko Maďarsko Katalin Sarlosová | 7:34,15 |
Dvojskif W2x | Východní Německo Východní Německo Jana Sorgersová-Rauová Beate Schrammová | 7:01,71 | Rumunsko Rumunsko Veronica Cochela-Cogeanu Elisabeta Lipă | 7:07,32 | Bulharsko Bulharsko Pavlina Alexandrovová Magdalena Georgievová | 7:11,55 |
Párová čtyřka W4x | Východní Německo Východní Německo Kathrin Boronová Sybille Schmidtová Jutta Hampeová Jana Thiemeová | 6:16,62 | Sovětský svaz Sovětský svaz Natalia Kvašová Marija Omeljanovičová Světlana Mazijová Irina Kalimbetová | 6:22,39 | Bulharsko Bulharsko Pavlina Alexandrovová Magdalena Georgievová Galina Jahorovová Krasmira Dobrevová Toševová | 6:23,63 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Východní Německo Východní Německo Kathrin Haackerová Judith Zeidlerová | 7:26,97 | Rumunsko Rumunsko Doina Snepová-Balanová Marioara Curelea | 7:30,70 | Západní Německo Západní Německo Stefani Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová | 7:31,13 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Východní Německo Východní Německo Christiane Harzendorfová Ina Justhová Annegret Strauchová Ute Wildová | 6:45,81 | Čína Čína Mien-jing Cchao Ja-tung Chu Si-žung Liou Šou-jing Čou | 6:48,45 | Rumunsko Rumunsko Adriana Bazonová Mihaela Armăşescu Livia Leonte Veronica Necula | 6:50,58 |
Osma W8+ | Rumunsko Rumunsko Anisoara Balan-Dobre Marioara Curelea Anca Tanase Georgeta Soare Adriana Chelariu Veronica Necula Livia Leonte Mihaela Armăşescu Ecaterina Oancia (k) | 6:07,92 | Západní Německo Západní Německo Liane Justhová Ute Wildová Ina Grapenthinová Anette Hohnová Anja Klugeová Katrin Schröderová Ramona Balthasarová Martina Waltherová Daniela Neunastová (k) | 6:08,19 | Čína Čína ??? | 6:11,84 |
Skif LV LW1x | USA USA Kristine Karlsonová | 8:01,12 | Belgie Belgie Rita Defauwová | 8:03,14 | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | 8:04,78 |
Dvojskif LV LW2x | USA USA Carey Sandsová-Mardenová Kristine Karlsonová | 7:11,04 | Nový Zéland Nový Zéland Phillipa Bakerová-Hoganová Linda De Jongová | 7:13,70 | Západní Německo Západní Německo Christiane Weberová Alrun Urbachová | 7:14,94 |
Čtyřka bez kormidelnice LV LW4- | Čína Čína San-mej Liang Mej-lan Ceng Chua-ťie Čang Č'-aj Lin | 7:01,70 | Spojené království Spojené království Sue Key Rachel Hirstová Joanna Tochová Katharine Brownlowová | 7:04,88 | Západní Německo Západní Německo Karin Zobeleyová Cornelia Cichyová Ute Zobeleyová Claudia Engelsová | 7:06,12 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa ve veslování 1989 na Wikimedia Commons
- Oficiální výsledky