Mistrovství světa ve veslování 1995
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 1995 | |
---|---|
Místo | Kaukajärvi |
Země | Finsko |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1995 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1994 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1996 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1995 byl v pořadí 24. šampionát konaný mezi 20. a 28. srpnem 1995 na jezeře Kaukajärvi ve finském Tampere.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA USA | 5 | 1 | 1 | 7 |
2 | Itálie Itálie | 5 | 0 | 3 | 8 |
3 | Německo Německo | 2 | 4 | 3 | 9 |
4 | Spojené království Spojené království | 2 | 4 | 0 | 6 |
5 | Dánsko Dánsko | 2 | 2 | 3 | 7 |
6 | Kanada Kanada | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Austrálie Austrálie | 2 | 1 | 1 | 4 |
8 | Švédsko Švédsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Rakousko Rakousko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Slovinsko Slovinsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Francie Francie | 0 | 3 | 2 | 5 |
13 | Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 2 | 3 | 5 |
14 | Česko Česko | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nový Zéland Nový Zéland | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16 | Estonsko Estonsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rumunsko Rumunsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Belgie Belgie | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Argentina Argentina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bělorusko Bělorusko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polsko Polsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 24 | 24 | 24 | 72 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | 6:52,93 | Estonsko Estonsko Jüri Jaanson | 6:53,48 | Česko Česko Václav Chalupa | 6:54,14 |
Dvojskif M2x | Dánsko Dánsko Lars Christensen Martin Hansen Haldbo | 6:17,01 | Německo Německo André Steiner Stephan Volkert | 6:19,42 | Norsko Norsko Steffen Størseth Kjetil Undset | 6:21,84 |
Párová čtyřka M4x | Itálie Itálie Alessandro Corona Rossano Galtarossa Massimo Paradiso Alessio Sartori | 6:10,09 | Německo Německo Marco Geisler Andreas Hajek Marko Schwalbe André Willms | 6:11,62 | Argentina Argentina Santiago Fernández Sergio Fernández González Rubén Knulst Guillermo Pfaab | 6:12,62 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Itálie Itálie Giuliano De Stabile Luca Sartori Antonio Cirillo (k) | 7:35,11 | Francie Francie Antoine Béghin Laurent Béghin Christophe Lattaignant (k) | 7:37,97 | Belgie Belgie Frank Moortgat Dominique Verdeyen Benoit Ollemans (k) | 7:41,21 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | 6:28,11 | Austrálie Austrálie Robert Walker Richard Wearne | 6:29,87 | Francie Francie Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:30,63 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | USA USA Chris Ahrens Peter Collins Ben Holbrook James Munn Peter Cipollone (k) | 6:37,50 | Nový Zéland Nový Zéland Murdoch Dryden Andrew Matheson Chris McAsey CChris White Michael Whittaker (k) | 6:38,65 | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Luca Cavallini Ciro Liguori Rocco Pecoraro Vincenzo Di Palma (k) | 6:40,14 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Itálie Itálie Riccardo Dei Rossi Raffaello Leonardo Valter Molea Carlo Mornati | 5:58,28 | Spojené království Spojené království Timothy Foster Rupert Obholzer Greg Searle Jonathan Searle | 5:58,89 | Polsko Polsko Piotr Basta Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich | 6:02,13 |
Osma M8+ | Německo Německo Roland Baar Stefan Forster Detlef Kirchhoff Ike Landvoigt Joachim Lerche Frank Richter Dieter Sator Marc Weber Peter Thiede (k) | 5:53,40 | Nizozemsko Nizozemsko Michiel Bartman Kai Compagner Nico Rienks Niels van der Zwan Jaap Krijtenburg Niels van Steenis Henk-Jan Zwolle Ronald Florijn Jeroen Duyster (k) | 5:55,54 | USA USA Jonathan Brown Sean Hall Frederic Honebein Robert Kaehler Jeffrey Klepacki James Koven Michael Peterson Don Smith Steven Segaloff (k) | 5:57,46 |
Skif LV LM1x | Spojené království Spojené království Peter Haining | 7:29,78 | Česko Česko Tomáš Kacovský | 7:31,60 | Dánsko Dánsko Anders Brems | 7:33,24 |
Dvojskif LV LM2x | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier | 6:45,56 | Švédsko Švédsko Anders Christensson Mattias Tichy | 6:46,83 | Austrálie Austrálie Anthony Edwards Bruce Hick | 6:47,60 |
Párová čtyřka LV LM4x | Rakousko Rakousko Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | 6:09,32 | Německo Německo Frank Günder Andreas Lutz Bernhard Rühling Jens Weckbach | 6:11,07 | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | 6:13,71 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Itálie Itálie Carlo Grande Pasquale Marigliano | 7:08,64 | Francie Francie Sebastien Bel Xavier Dorfman | 7:11,77 | Dánsko Dánsko Thomas Ebert Bo Helleberg | 7:13,96 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Itálie Itálie Carlo Gaddi Leonardo Pettinari Andrea Re Ivano Zasio | 6:16,46 | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Victor Feddersen Niels Henriksen Thomas Poulsen | 6:17,83 | Německo Německo Michael Buchheit Oliver Rau Bernhard Stomporowski Martin Weiß | 6:18,44 |
Osma LV LM8+ | Dánsko Dánsko Johnny Bo Andersen Torben Bech Jensen Thomas Croft Carsten Glud Søren Henrichsen Jeppe Jensen Kollat Michael Jensen Bo Vestergaard Dennis Larsen (k) | 5:53,45 | Spojené království Spojené království Christopher Bates Andrew Butt Niall Gardam Ben Helm Dave Lemon Jim McNiven Nicholas Strange Jon Williamson John Deakin (k) | 5:55,70 | Itálie Itálie Salvatore Amitrano Enrico Barbaranelli Sabino Bellomo Danilo Fraquelli Stefano Fraquelli Fabrizio Ravasi Roberto Romanini Carmine Somma Gaetano Iannuzzi (k) | 5:58,77 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Švédsko Švédsko Maria Brandinová | 7:26,00 | Kanada Kanada Silken Laumannová | 7:29,07 | Belgie Belgie Annelies Bredaelová | 7:34,29 |
Dvojskif W2x | Kanada Kanada Kathleen Heddleová Marnie McBeanová | 6:55,76 | Nizozemsko Nizozemsko Eeke van Nesová Irene Eijsová | 6:55,84 | Nový Zéland Nový Zéland Philippa Bakerová Brenda Lawsonová | 6:59,43 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Kerstin Köppenová Katrin Rutschowová Jana Sorgersová Jana Thiemeová | 6:40,80 | Kanada Kanada Laryssa Biesenthalová Kathleen Heddleová Marnie McBeanová Diane O'Grady | 6:43,02 | Nizozemsko Nizozemsko Nelleke Penninxová Eeke van Nesová Anita Meilandová Irene Eijsová | 6:43,22 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Austrálie Austrálie Kate Slatterová Megan Stillová | 7:12,70 | USA USA Karen Kraftová Missy Schwenová-Ryanová | 7:14,90 | Francie Francie Celine Cuisantová-Garciaová Christine Gosseová | 7:16,49 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | USA USA Cindy Brooksová Melissa Iversonová Lianne Nelsonová Katherine Scanlonová Lewisová | 7:03,53 | Německo Německo Gerte Johnová Doreen Martinová Dana Pyritzová Anke Weilerová | 7:05,13 | Bělorusko Bělorusko Tamara Dawydenko Irina Gribko Natalja Stasiuk Marina Snak | 7:07,98 |
Osma W8+ | USA USA Jennifer Dore Catriona Fallonová Amy Fullerová Anne Kakela Laurel Korholzová Elizabeth McCaggová Mary McCaggová Monica Tranelová-Michiniová Yasmin Farooqová (k) | 6:50,73 | Rumunsko Rumunsko Angela Alupei Iulia Bobeică Veronica Cochelea Doina Ignatová Ioana Olteanu Dobrita Preda Doina Spîrcu Anca Tănase Cristina Ilie (k) | 6:52,76 | Nizozemsko Nizozemsko Tessa Appeldoornová Femke Boelenová Anneke Venema Marieke Westerhofová Muriel van Schilfgaarde Meike van Drielová Tessa Knavenová Rita de Jongová Jissy de Wolfová (k) | 6:54,25 |
Skif LV LW1x | Austrálie Austrálie Rebecca Joyce | 8:14,66 | Francie Francie Catherine Muellerová | 8:16,31 | Nizozemsko Nizozemsko Annette Bogstra | 8:18,61 |
Dvojskif LV LW2x | Kanada Kanada Colleen Millerová Wendy Wiebe | 7:26,45 | Dánsko Dánsko Lene Anderssonová Berit Christoffersenová | 7:27,28 | Německo Německo Michelle Darvillová Ruth Kapsová | 7:29,60 |
Dvojka bez kormidelnice LV LW2- | USA USA Christine Collinsová Ellen Minznerová | 7:55,99 | Spojené království Spojené království Alison Brownlessová Jane Hallová | 7:59,17 | Dánsko Dánsko Kristine Jørgensenová Sharon Thilgreenová | 8:02,58 |
Čtyřka bez kormidelnice LV LW4- | USA USA Barbara Byrne Linda Muri Whitney Postová Sarah Simmonsová | 7:08,48 | Spojené království Spojené království Juliet Machanová Robyn Morrisová Jo Nitschová Rachel Woolfová | 7:09,74 | Německo Německo Janet Radünzelová Gunda Reimersová Jutta Schaustenová Gaby Schulzová | 7:13,91 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky