Mistrovství světa ve veslování 1990
Mistrovství světa ve veslování 1990 | |
---|---|
Místo | Lake Barrington |
Země | Austrálie |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1990 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1989 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1991 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1990 byl v pořadí 19. šampionát konaný konaný mezi 31. říjnem a 4. listopadem 1990 na umělém jezeře Lake Barrington v australské Tasmánii.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. Vzhledem k místu konání byl však termín mistrovství tentokrát posunut na přelom října a listopadu, což je na jižní polokouli prostředek jara.
V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Východní Německo Východní Německo | 5 | 1 | 5 | 11 |
2 | Západní Německo Západní Německo | 3 | 3 | 1 | 7 |
3 | Itálie Itálie | 3 | 0 | 1 | 4 |
4 | Sovětský svaz Sovětský svaz | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | Dánsko Dánsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Rumunsko Rumunsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | USA USA | 1 | 3 | 1 | 5 |
8 | Kanada Kanada | 1 | 2 | 1 | 4 |
Nizozemsko Nizozemsko | 1 | 2 | 1 | 4 | |
10 | Austrálie Austrálie | 1 | 1 | 2 | 4 |
11 | Rakousko Rakousko | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Francie Francie | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Belgie Belgie | 0 | 1 | 1 | 2 |
Československo Československo | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Španělsko Španělsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Švýcarsko Švýcarsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Spojené království Spojené království | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Čína Čína | 0 | 0 | 1 | 1 |
Nový Zéland Nový Zéland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jugoslávie Jugoslávie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 22 | 22 | 22 | 66 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Sovětský svaz Sovětský svaz Jüri Jaanson | 7:22,15 | Československo Československo Václav Chalupa | 7:26,98 | Nový Zéland Nový Zéland Eric Verdonk | 7:31,70 |
Dvojskif M2x | Rakousko Rakousko Arnold Jonke Christoph Zerbst | 6:56,37 | Východní Německo Východní Německo Thomas Lange Stefan Ullrich | 6:57,08 | Austrálie Austrálie Peter Antonie Paul Reedy | 7:04,49 |
Párová čtyřka M4x | Sovětský svaz Sovětský svaz Valerij Dosenko Sergej Kinjakin Nikolaj Čuprina Girts Vilks | 5:40,44 | Švýcarsko Švýcarsko Ueli Bodenmann Marc-Sven Nater Alexander Ruckstuhl Beat Schwerzmann | 5:41,81 | Itálie Itálie Alessandro Corona Gianluca Farina Massimo Paradiso Filippo Soffici | 5:42,18 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Itálie Itálie Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (k) | 6:48,30 | Španělsko Španělsko Jose Ignacio Bugarin Pereira Ibon Urbieta Zubiria Gabriel De Marco (k) | 6:50,52 | Jugoslávie Jugoslávie Milan Janša Robert Krasovec Robert Erzen (k) | 6:51,84 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Východní Německo Východní Německo Thomas Jung Uwe Kellner | 7:07,91 | Sovětský svaz Sovětský svaz Nikolai Pimenov Yuri Pimenov | 7:10,20 | Spojené království Spojené království Matthew Pinsent Steve Redgrave | 7:12,38 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Východní Německo Východní Německo Bernd Eichwurzel Mario Gruessel Detlef Kirchhoff Stefan Schulz Hendrik Reiher (k) | 6:46,73 | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Klapheck Stefan Scholz Ansgar Wessling Volker Zimmermann Thomas Alt (k) | 6:48,03 | Sovětský svaz Sovětský svaz Igor Bortnickij Sigitas Kučinskas Jonas Narmontas Vladimir Romanišin Petr Petrinič (k) | 6:49,40 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Austrálie Austrálie Nick Green Mike McKay James Tomkins Sam Patten | 5:52,20 | Nizozemsko Nizozemsko Niels van der Zwan Jaap Krijtenburg Bart Peters Sven Schwarz | 5:53,41 | Východní Německo Východní Německo Ralf Brudel Olaf Foerster Thomas Greiner Jens Luedecke | 5:54,71 |
Osma M8+ | Západní Německo Západní Německo Roland Baar Dirk Balster Frank Dietrich Christoph Korte Frank Richter Martin Steffes-Mies Matthias Ungemach Armin Weyrauch Manfred Klein (k) | 5:26,62 | Kanada Kanada Darren Barber Andy Crosby Robert Bob Marland Derek Porter Michael Mike Rascher Bruce Robertson Brian Saunderson John Wallace Terry Paul (k) | 5:27,57 | Východní Německo Východní Německo Thomas Baensch Andre Hache Frank Pawlowski Michael Peter Roland Schröder Hans Sennewald Thomas Woddow Lutz Thiede Peter Thiede (k) | 5:29,88 |
Skif LV LM1x | Nizozemsko Nizozemsko Frans Goebel | 7:21,24 | Belgie Belgie Wim Van Belleghem | 7:22,49 | Norsko Norsko Per Sætersdal | 7:28,80 |
Dvojskif LV LM2x | USA USA Robert Dreher Stephen Peterson | 7:46,15 | Západní Německo Západní Německo Karsten Krueger Peter Müller | 7:46,38 | Rakousko Rakousko Walter Rantasa Christoph Schmoelzer | 7:46,88 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Francesco Esposito , Massimo Lana Paolo Pittino Massimo Guglielmi | 5:46,38 | Francie Francie Bruno Boucher Bruno Lebeda Laurent Porchier Thierry Renault | 5:48,58 | Austrálie Austrálie Simon Burgess Bruce Hick Gary Lynagh Steve Hawkins | 6:48,72 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Západní Německo Západní Německo Klaus Altena Michael Buchheit Stephan Fahrig Bernhard Stomporowski | 7:03,68 | Francie Francie Stephane Guerinot Laurent Irazusta Benoit Masson Jose Oyarzabal | 7:05,57 | Nizozemsko Nizozemsko Frank Gerritse Pim Laken Mark Emke Han de Regt | 7:05,84 |
Osma LV LM8+ | Itálie Itálie Enrico Barbaranelli Franco Falossi Carlo Gaddi Fabrizio Ranieri Fabrizio Ravasi Andrea Re Roberto Romanini Alfredo Striani Giuseppe Lamberti (k) | 5:35,03 | Dánsko Dánsko Sven Blitskov Peter Madsen Flemming Meyer Vagn Nielsen Henning Bay Nielsen Lars Rasmussen Hans Christian Soerensen Bo Vestergaard Stephen Masters (k) | 5:36,98 | Spojené království Spojené království Christopher Bates Marysh Chmiel Peter Haining Toby Hessian Tom Kay Carl Smith Neil Staite Stephen Wright John Deakin (k) | 5:37,75 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Východní Německo Východní Německo Birgit Peterová | 7:24,10 | Kanada Kanada Silken Laumannová | 7:27,08 | Západní Německo Západní Německo Titie Jordacheová | 7:30,03 |
Dvojskif W2x | Východní Německo Východní Německo Kathrin Boronová Beate Schrammová | 8:18,63 | Sovětský svaz Sovětský svaz Inna Frolovová Taťána Ustjužaninová | 8:23,46 | USA USA Kristine Karlsonová Alison Townley | 8:29,35 |
Párová čtyřka W4x | Východní Německo Východní Německo Kerstin Koeppenová Claudia Krügerová Sybille Schmidtová Jana Rauová-Sorgersová | 6:14,08 | Sovětský svaz Sovětský svaz Jelena Chlopcevová Světlana Mazijová Marija Omeljanovičová Sarija Zakirovová | 6:20,25 | Československo Československo Hana Kafková Iva Mikolová Martina Šefčíková Irena Soukupová | 6:22,33 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Západní Německo Západní Německo Stefanie Werremeierová Ingeburg Schwerzmannová-Althoffová | 8:28,37 | USA USA Stephanie Maxwellová-Piersonová Anna Seatonová | 8:41,62 | Východní Německo Východní Německo Ina Justhová Birte Siechová | 8:44,59 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Rumunsko Rumunsko Doina Snepová-Balanová Iulia Bobeica-Bulie Marioara Curela Doina Ciucanu-Robu | 7:51,68 | Západní Německo Západní Německo Silvia Doerdelmannová Meike Hollaenderová Gabriele Mehlová Cerstin Petersmannová | 7:52,45 | Východní Německo Východní Německo Jeanette Barthová Antje Franková Kathrin Haackerová Judith Ungemachová-Zeidlerová | 7:56,54 |
Osma W8+ | Rumunsko Rumunsko Doina Snep-Balan Iulia Bobeica-Bulie Constanţa Burcică Veronica Cochela-Cogeanu Marioara Curela Anisoara Oprea Marioara Popescu Doina Ciucanu-Robu Elena Georgescu-Nedelcová (k) | 5:59,26 | USA USA Shelagh Donohoe Cynthia Eckertová Sarah Genglerová Kelley Jonesová Stephanie Maxwellová-Piersonová Tracy Rude Anna Seatonová Kathryn Youngová Yasmin Farooqová (k) | 6:01,67 | Východní Německo Východní Německo Ramona Franzová Christiane Harzendorfová Anette Hohnová Micaela Schmidtová-Kubicki Ute Schellová-Stangeová Annegret Strauchová Ute Noetzelová-Wildová Heike Winklerová Yvonne Illingová (k) | 6:03,18 |
Skif LV LW1x | Dánsko Dánsko Mette Blochová Jensenová | 8:12,64 | Nizozemsko Nizozemsko Laurien Vermulstová | 8:14,58 | Belgie Belgie Rita Defauwová | 8:21,20 |
Dvojskif LV LW2x | Dánsko Dánsko Ulla Jensenová Regitze Siggaardová | 6:57,96 | USA USA Holly Brunkovová Lindsay Burnsová | 7:03,24 | Kanada Kanada Brenda Colby Wendy Wiebe | 7:03,30 |
Čtyřka bez kormidelnice LV LW4- | Kanada Kanada Jill Bloisová Colleen Millerová Diana Sinnage Rachel Starrová | 6:38,40 | Austrálie Austrálie Amanda Crossová Rebecca Joyce Sally Ninhamová Pam Westendorfová-Marshallová | 6:40,32 | Čína Čína Sanmei Liang Zhi-ai Lin Meilan Zeng Huajie Zhang | 6:42,30 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky