Mistrovství světa ve veslování 2001
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 2001 | |
---|---|
Místo | Rotsee |
Země | Švýcarsko |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 2001 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 2000 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2002 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 2001 byl v pořadí 30. šampionát konaný mezi 24. a 31. srpnem 2003 na jezeře Rotsee ve švýcarském Luzernu.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo Německo | 6 | 1 | 2 | 9 |
2 | Spojené království Spojené království | 4 | 0 | 1 | 5 |
3 | Austrálie Austrálie | 3 | 0 | 0 | 3 |
Irsko Irsko | 3 | 0 | 0 | 3 | |
5 | Itálie Itálie | 2 | 3 | 3 | 8 |
6 | Francie Francie | 2 | 1 | 2 | 5 |
Rumunsko Rumunsko | 2 | 1 | 2 | 5 | |
8 | Rakousko Rakousko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Maďarsko Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norsko Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Dánsko Dánsko | 0 | 3 | 0 | 3 |
Nový Zéland Nový Zéland | 0 | 3 | 0 | 3 | |
14 | Polsko Polsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Bělorusko Bělorusko | 0 | 1 | 2 | 3 |
USA USA | 0 | 1 | 2 | 3 | |
17 | Slovinsko Slovinsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Chorvatsko Chorvatsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Řecko Řecko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Rusko Rusko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Jugoslávie Jugoslávie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
22 | Česko Česko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Japonsko Japonsko | 0 | 0 | 2 | 2 | |
24 | Argentina Argentina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jižní Afrika Jižní Afrika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švýcarsko Švýcarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 24 | 24 | 24 | 72 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Norsko Norsko Olaf Tufte | 6:43,04 | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | 6:43,36 | Česko Česko Václav Chalupa | 6:43,62 |
Dvojskif M2x | Maďarsko Maďarsko Akos Haller Tibor Peto | 6:14,16 | Francie Francie Adrien Hardy Sébastien Vieilledent | 6:14,29 | Itálie Itálie Rossano Galtarossa Alessio Sartori | 6:14,43 |
Párová čtyřka M4x | Německo Německo Christian Schreiber André Willms Marco Geisler Andreas Hajek | 5:40,89 | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Dirk Lippits Diederik Simon Michiel Bartman | 5:42,64 | Itálie Itálie Nicola Sartori Mattia Righetti Franco Berra Simone Raineri | 5:42,87 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent Neil Chugani (k) | 6:49,33 | Itálie Itálie Mattia Trombetta Lorenzo Carboncini Andrea Monizza (k) | 6:49,75 | Rumunsko Rumunsko Cornel Nemtoc Ioan Florariu Marin Gheorghe (k) | 6:54,45 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent | 6:27,57 | Jugoslávie Jugoslávie Đorđe Višacki Nikola Stojić | 6:27,59 | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech | 6:29,31 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Francie Francie Gilles Bosquet Vincent Gazan Vincent Millot Sidney Chouraqui Cristophe Lattaignant (k) | 6:08,25 | Itálie Itálie Luca Agamennoni Edoardo Verzotti Massimo Cascone Luca Ghezzi Gianluca Barattolo (k) | 6:09,71 | Spojené království Spojené království Chris Martin Henry Adams Alex Partridge Dan Ouseley Peter Rudge (k) | 6:11,62 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Spojené království Spojené království Toby Garbett Steve Williams Ed Coode Rick Dunn | 5:48,98 | Německo Německo Sebastian Thormann Paul Dienstbach Philipp Stueer Bernd Heidicker | 5:50,56 | Slovinsko Slovinsko Jani Klemencic Milan Janša Rok Kolander Matej Prelog | 5:52,23 |
Osma M8+ | Rumunsko Rumunsko Daniel Mastacan Florin Corbeanu Cornel Nemtoc Ioan Florariu Ovidiu Cornea Andrei Banica Gheorghe Pirvan Vasile Mastacan Marin Gheorghe (k) | 5:27,48 | Chorvatsko Chorvatsko Oliver Martinov Damir Vučičić Tomislav Smoljanović Nikša Skelin Siniša Skelin Krešimir Čuljak Igor Boraska Branimir Vujević Silvijo Petriško (k) | 5:28,47 | Německo Německo Sebastian Schulte Thorsten Engelmann Johannes Dobershütz Stephan Koltzk Jörg Diessner Enrico Schnabel Ulf Siems Michael Ruhe Peter Thiede (k) | 5:29,41 |
Skif LV LM1x | Irsko Irsko Sam Lynch | 6:49,38 | Itálie Itálie Stefano Basalini | 6:51,71 | Česko Česko Michal Vabroušek | 6:53,02 |
Dvojskif LV LM2x | Itálie Itálie Elia Luini Leonardo Pettinari | 6:16,75 | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | 6:19,45 | Francie Francie Fabrice Moreau Thibaud Chapelle | 6:20,30 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Daniele Gilardoni Luca Moncada Mauro Baccelli Filippo Mannucci | 5:50,76 | Řecko Řecko Nikolaos Skiathitis Ioannis Korkouritis Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis | 5:52,87 | Japonsko Japonsko Akio Yano Hitoshi Hase Atsushi Obata Kazuaki Mimoto | 5:54,19 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Irsko Irsko Gearoid Towey Tony O'Connor | 6:34,72 | Nizozemsko Nizozemsko Simon Kolkman Robert van der Vooren | 6:36,40 | Itálie Itálie Massimo Guglielmi Giuseppe Del Gaudio | 6:36,99 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Rakousko Rakousko Sebastian Sageder Bernd Wakolbinger Wolfgang Sigl Martin Kobau | 5:53,55 | Dánsko Dánsko Thomas Ebert Thor Kristensen Soeren Madsen Eskild Ebbesen | 5:54,36 | Francie Francie Laurent Porchier Jean-Christophe Bette Yves Hocdé Xavier Dorfman | 5:55,55 |
Osma LV LM8+ | Francie Francie Jean-Babtiste Dupy Erwan Peron Laurent Porchier Franck Bussiere Pascal Touron Jean-Christophe Bette Yves Hocdé Xavier Dorfman Christophe Lattaignant (k) | 5:37,21 | Dánsko Dánsko Morten Riis Stephan Moelvig Thomas Croft Kenneth Buelow Rasmus Hjortshoej Svend Pedersen Jesper Krogh Morten Hansen Sebastian Claus (k) | 5:37,99 | USA USA Erik Miller Eric Feins Gavin Blackmore Thomas Paradiso John Cashman Ben Cotting-Gagne John Wall Eric Kratochvil Bill McManus (k) | 5:38,80 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Německo Německo Katrin Rutschowová | 7:19,25 | Rusko Rusko Julia Levinová | 7:23,28 | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | 7:25,18 |
Dvojskif W2x | Německo Německo Kathrin Boronová Kerstin El Qalqili-Kowalski | 6:50,20 | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | 6:51,73 | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová Volna Berazniova | 6:52,72 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Peggy Waleská Marita Scholzová Manuela Lutzeová Manja Kowalská | 6:12,95 | Nový Zéland Nový Zéland Sonia Waddellová Paula Twiningová Caroline Eversová-Swindellová Georgina Eversová-Swindellová | 6:15,35 | USA USA Sarah Jonesová Carol Skricki Hilary Gehmanová Laura Rauchfussová | 6:18,30 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Viorica Susanuová | 7:01,27 | Bělorusko Bělorusko Olga Tratsevskaya Yuliya Bichyk | 7:03,51 | Kanada Kanada Jacqui Cooková Karen Clarková | 7:05,52 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Austrálie Austrálie Jane Robinsonová Julia Wilsonová Jo Lutzová Victoria Robertsová | 6:27,23 | Nový Zéland Nový Zéland Jackie Abrahamová-Lawrieová Kate Robinsonová Rochelle Saundersová Nicola Colesová | 6:28,58 | Nizozemsko Nizozemsko Christine Vinková Carin ter Beeková Anneke Venema Femke Dekkerová | 6:30,81 |
Osma W8+ | Austrálie Austrálie Jodi Winterová Jo Lutzová Julia Wilsonová Jane Robinsonová Emily Martinová Rebecca Sattin Victoria Robertsová Kristina Larsenová Carly Bilsonová (k) | 6:03,66 | Rumunsko Rumunsko Elena Pirvanová Aurica Bărăscu Natalita Berteanu-Pelin Elena Gavrilescu Mihaela Nastasa Doina Spircu-Craciunová Georgeta Damianová Viorica Susanuová Rodica Anghelová (k) | 6:04,96 | Německo Německo Silke Güntherová Anja Pyritzová Dana Pyritzová Britta Holthausová Susanne Schmidtová Sandra Goldbachová Maja Tucholkeová Lenka Wechová Annina Ruppelová (k) | 6:05,32 |
Skif LV LW1x | Irsko Irsko Sinead Jenningsová | 7:33,20 | Nizozemsko Nizozemsko Mirjam ter Beeková | 7:34,43 | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová | 7:36,26 |
Dvojskif LV LW2x | Německo Německo Janet Raduenzelivá Claudia Blasbergová | 6:55,55 | Polsko Polsko Katarzyna Demianiuková Ilona Mokronowská | 6:58,02 | Rumunsko Rumunsko Monica Eremia-Stanová Irina Acsinte | 6:58,97 |
Párová čtyřka LV LW4x | Austrálie Austrálie Catriona Roachová Sally Causby Amber Halliday Josephine Lipsová | 6:29,68 | USA USA Marny Jaastadová Abigail Cromwellová Jennifer Edwardsová Stacey Borgmanová | 6:32,64 | Nizozemsko Nizozemsko Mariel Pikkemaatová Maud Klinkersová Aukje Zuidema Hedi Pootová | 6:33,70 |
Dvojka bez kormidelnice LV LW2- | Spojené království Spojené království Sarah Birchová Jo Nitschová | 7:23,00 | USA USA Suzanne Waltherová Michelle Borkhuisová | 7:25,37 | Argentina Argentina Patricia Conteová Elina Urbanová | 7:26,02 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky