Olimpiai érmesek listája tornában (férfiak)
Ebben a szócikkben a belarusz, görög, japán, orosz, örmény és ukrán nevek magyaros átírásban és – japán nyelvűek esetében – keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Torna a nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Torna | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | FIG | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap a férfi olimpiai érmesek listája tornában 1896-tól 2012-ig.
Éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi tornában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Szovjetunió (URS) | 38 | 39 | 17 | 94 |
2. | Japán (JPN) | 30 | 33 | 31 | 94 |
3. | Egyesült Államok (USA) | 22 | 21 | 20 | 63 |
4. | Kína (CHN) | 21 | 12 | 7 | 40 |
5. | Svájc (SUI) | 16 | 19 | 13 | 48 |
6. | Olaszország (ITA) | 14 | 4 | 9 | 27 |
7. | Németország (GER) | 11 | 10 | 13 | 34 |
8. | Finnország (FIN) | 8 | 5 | 12 | 25 |
9. | Magyarország (HUN) | 8 | 5 | 4 | 17 |
10. | Egyesített Csapat (EUN) | 6 | 4 | 2 | 12 |
11. | Oroszország (RUS) | 5 | 5 | 9 | 19 |
12. | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 2 | 4 | 11 |
13. | Görögország (GRE) | 4 | 3 | 2 | 9 |
14. | Svédország (SWE) | 4 | 1 | 0 | 5 |
15. | Csehszlovákia (TCH) | 3 | 7 | 9 | 19 |
16. | NDK (GDR) | 3 | 3 | 11 | 17 |
17. | Ukrajna (UKR) | 3 | 1 | 4 | 8 |
18. | Franciaország (FRA) | 2 | 10 | 8 | 20 |
19. | Bulgária (BUL) | 2 | 2 | 5 | 9 |
20. | Spanyolország (ESP) | 2 | 1 | 0 | 3 |
21. | Dél-Korea (KOR) | 1 | 4 | 4 | 9 |
Románia (ROU) | 1 | 4 | 4 | 9 | |
23. | Dánia (DEN) | 1 | 2 | 1 | 4 |
Norvégia (NOR) | 1 | 2 | 1 | 4 | |
25. | Kanada (CAN) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Lengyelország (POL) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
27. | Lettország (LAT) | 1 | 1 | 0 | 2 |
28. | Brazília (BRA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Hollandia (NED) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Észak-Korea (PRK) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
32. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 2 | 4 | 6 |
33. | Belgium (BEL) | 0 | 1 | 1 | 2 |
34. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Horvátország (CRO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
36. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 0 | 4 | 4 |
37. | NSZK (FRG) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Üzbegisztán (UZB) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 218 | 207 | 203 | 628 |
Torna
Aktuális versenyszámok
Összetett, egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1900, Párizs | Gustave Sandras Franciaország (FRA) | Noël Bas Franciaország (FRA) | Lucien Démanet Franciaország (FRA) |
1904, St. Louis | Julius Lenhart Egyesült Államok (USA) | Wilhelm Weber Németország (GER) | Adolf Spinnler Svájc (SUI) |
1908, London | Alberto Braglia Olaszország (ITA) | Walter Tysall Nagy-Britannia (GBR) | Louis Ségura Franciaország (FRA) |
1912, Stockholm | Alberto Braglia Olaszország (ITA) | Louis Ségura Franciaország (FRA) | Serafino Mazzarocchi Olaszország (ITA) |
1920, Antwerpen | Giorgio Zampori Olaszország (ITA) | Marco Torrès Franciaország (FRA) | Jean Gounot Franciaország (FRA) |
1924, Párizs | Leon Štukelj Jugoszlávia (YUG) | Robert Pražák Csehszlovákia (TCH) | Bedřich Šupčík Csehszlovákia (TCH) |
1928, Amszterdam | Georges Miez Svájc (SUI) | Hermann Hänggi Svájc (SUI) | Leon Štukelj Jugoszlávia (YUG) |
1932, Los Angeles | Romeo Neri Olaszország (ITA) | Pelle István Magyarország (HUN) | Heikki Savolainen Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Alfred Schwarzmann Németország (GER) | Eugen Mack Svájc (SUI) | Konrad Frey Németország (GER) |
1948, London | Veikko Huhtanen Finnország (FIN) | Walter Lehmann Svájc (SUI) | Paavo Aaltonen Finnország (FIN) |
1952, Helsinki | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Hrant Sahinján Szovjetunió (URS) | Josef Stalder Svájc (SUI) |
1956, Melbourne | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Ono Takasi Japán (JPN) | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | Ono Takasi Japán (JPN) | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Endó Jukio Japán (JPN) | Viktor Liszickij Szovjetunió (URS) | Nem adták ki |
Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | |||
Curumi Súdzsi Japán (JPN) | |||
1968, Mexikóváros | Kató Szavao Japán (JPN) | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | Nakajama Akinori Japán (JPN) |
1972, München | Kató Szavao Japán (JPN) | Kenmocu Eizó Japán (JPN) | Nakajama Akinori Japán (JPN) |
1976, Montréal | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Kató Szavao Japán (JPN) | Cukahara Micuo Japán (JPN) |
1980, Moszkva | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Sztojan Delcsev Bulgária (BUL) |
1984, Los Angeles | Gusiken Kódzsi Japán (JPN) | Peter Vidmar Egyesült Államok (USA) | Li Ning Kína (CHN) |
1988, Szöul | Vlagyimir Artyomov Szovjetunió (URS) | Valerij Ljukin Szovjetunió (URS) | Dmitrij Bilozercsev Szovjetunió (URS) |
1992, Barcelona | Vital Scserba Egyesített Csapat (EUN) | Hrihorij Miszjutyin Egyesített Csapat (EUN) | Valeri Belenki Egyesített Csapat (EUN) |
1996, Atlanta | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Kína (CHN) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | Vital Scserba Fehéroroszország (BLR) |
2000, Sydney | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | Jang Vej (Yang Wei) Kína (CHN) | Olekszandr Beres Ukrajna (UKR) |
2004, Athén | Paul Hamm Egyesült Államok (USA) | Kim Deun (Kim Dae-eun) Dél-Korea (KOR) | Jang Thejong (Yang Tae-yeong) Dél-Korea (KOR) |
2008, Peking | Jang Vej (Yang Wei) Kína (CHN) | Ucsimura Kóhei Japán (JPN) | Benoît Caranobe Franciaország (FRA) |
2012, London | Ucsimura Kóhei Japán (JPN) | Marcel Nguyen Németország (GER) | Danell Leyva Egyesült Államok (USA) |
2016, Rio de Janeiro | Ucsimura Kóhei Japán (JPN) | Oleh Vernyajev Ukrajna (UKR) | Max Whitlock Egyesült Államok (USA) |
Összetett, csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Egyesült Államok (USA) Philadelphia Turngemeinde John Grieb Anton Heida Max Hess Philip Kassel Julius Lenhart Ernst Reckeweg | Egyesült Államok (USA) New York Turnverein Emil Beyer John Bissinger Arthur Rosenkampff Julian Schmitz Otto Steffen Max Wolf | Egyesült Államok (USA) Central Turnverein, Chicago John Duha Charles Krause George Mayer Robert Maysack Philip Schuster Edward Siegler |
1908, London | Svédország (SWE) Gösta Åsbrink Carl Bertilsson Hjalmar Cedercrona Andreas Cervin Rudolf Degermark Carl Folcker Sven Forssman Erik Granfelt Carl Hårleman Nils Hellsten Gunnar Höjer Arvid Holmberg Carl Holmberg Oswald Holmberg Hugo Jahnke Johan Jarlén Gustaf Johnsson Rolf Johnsson Nils von Kantzow Sven Landberg Olle Lanner Axel Ljung Osvald Moberg Carl Martin Norberg Erik Norberg Tor Norberg Axel Norling Daniel Norling Gustaf Olson Leonard Peterson Sven Rosén Gustaf Rosenquist Axel Sjöblom Birger Sörvik Haakon Sörvik Karl-Johan Svensson Karl-Gustaf Vingqvist Nils Widforss | Norvégia (NOR) Arthur Amundsen Carl Albert Andersen Otto Authén Herman Bohne Trygve Bøyesen Oskar Bye Conrad Carlsrud Sverre Grøner Harald Halvorsen Harald Hansen Peter Hol Eugen Ingebretsen Ole Iversen Per Jespersen Sigurd Johannessen Nicolai Kiær Carl Klæth Thor Larsen Rolf Lefdahl Hans Lem Anders Moen Frithjof Olsen Carl Alfred Pedersen Paul Pedersen Sigvard Sivertsen John Skrataas Harald Smedvik Andreas Strand Olaf Syvertsen Thomas Thorstensen | Finnország (FIN) Eino Forsström Otto Granström Johan Kemp Iivari Kyykoski Heikki Lehmusto John Lindroth Yrjö Linko Edvard Linna Matti Markkanen Kaarlo Mikkolainen Veli Nieminen Kaarlo Kustaa Paasia Arvi Pohjanpää Aarne Pohjonen Eino Railio Heikki Riipinen Arno Saarinen Einar Sahlstein Aarne Salovaara Torsten Sandelin Elis Sipilä Viktor Smeds Kaarlo Soinio Kurt Stenberg Väinö Tiiri Magnus Wegelius |
1912, Stockholm | Olaszország (ITA) Pietro Bianchi Guido Boni Alberto Braglia Giuseppe Domenichelli Carlo Fregosi Alfredo Gollini Francesco Loi Luigi Maiocco Giovanni Mangiante Lorenzo Mangiante Serafino Mazzarocchi Guido Romano Paolo Salvi Luciano Savorini Adolfo Tunesi Giorgio Zampori Umberto Zanolini Angelo Zorzi | Magyarország (HUN) Bittenbinder József Erdődy Imre Fóti Samu Gellért Imre Haberfeld Győző Hellmich Ottó Herczeg István Keresztessy József Kmetykó Lajos Krizmanich János Pászti Elemér Pédery Árpád Rittich Jenő Szűts Ferenc Téry Ödön Tuli Géza Titusz | Nagy-Britannia (GBR) Albert Betts William Cowhig Sidney Cross Harold Dickason Herbert Drury Bernard Franklin Leonard Hanson Samuel Hodgetts Charles Luck William MacKune Ronald McLean Alfred Messenger Henry Oberholzer Edward Pepper Edward Potts Reginald Potts George Ross Charles Simmons Arthur Southern William Titt Charles Vigurs Samuel Walker John Whitaker |
1920, Antwerpen | Olaszország (ITA) Arnaldo Andreoli Ettore Bellotto Pietro Bianchi Fernando Bonatti Luigi Cambiaso Luigi Contessi Carlo Costigliolo Luigi Costigliolo Giuseppe Domenichelli Roberto Ferrari Carlo Fregosi Romualdo Ghiglione Ambrogio Levati Francesco Loi Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Lorenzo Mangiante Antonio Marovelli Michele Mastromarino Giuseppe Paris Manlio Pastorini Ezio Roselli Paolo Salvi Giovanni Tubino Giorgio Zampori Angelo Zorzi | Belgium (BEL) Eugenius Auwerkeren Théophile Bauer François Claessens Augustus Cootmans François Gibens Albert Haepers Domien Jacob Félicien Kempeneers Jules Labéeu Hubert Lafortune Auguste Landrieu Charles Lannie Constant Loriot Ferdinand Minnaert Nicolaas Moerloos Louis Stoop Jean Van Guysse Alphonse Van Mele François Verboven Jean Verboven Julien Verdonck Joseph Verstraeten Georges Vivex Julianus Wagemans | Franciaország (FRA) Georges Berger Émile Bouchès René Boulanger Alfred Buyenne Eugène Cordonnier Léon Delsarte Lucien Démanet Paul Durin Victor Duvant Fernand Fauconnier Arthur Hermann Albert Hersoy Alphonse Higelin Auguste Hoël Louis Kimpe Georges Lagouge Paulin Lemaire Ernest Lespinasse Émile Martel Jules Pirard Eugène Pollet Georges Thurnherr Marco Torrès François Walker Julien Wartelle Paul Wartelle |
1924, Párizs | Olaszország (ITA) Luigi Cambiaso Mario Lertora Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Francesco Martino Giuseppe Paris Giorgio Zampori | Franciaország (FRA) Eugène Cordonnier Léon Delsarte François Gangloff Jean Gounot Arthur Hermann Alphonse Higelin Joseph Huber Albert Séguin | Svájc (SUI) Hans Grieder August Güttinger Jean Gutweniger Georges Miez Otto Pfister Antoine Rebetez Carl Widmer Josef Wilhelm |
1928, Amszterdam | Svájc (SUI) Hans Grieder August Güttinger Hermann Hänggi Eugen Mack Georges Miez Otto Pfister Eduard Steinemann Melchior Wezel | Csehszlovákia (TCH) Josef Effenberger Jan Gajdoš Jan Koutný Emanuel Löffler Bedřich Šupčík Ladislav Tikal Ladislav Vácha Václav Veselý | Jugoszlávia (YUG) Edvard Antosiewicz Dragutin Ciotti Stane Derganc Boris Gregorka Anton Malej Janez Porenta Josip Primožič Leon Štukelj |
1932, Los Angeles | Olaszország (ITA) Oreste Capuzzo Savino Guglielmetti Mario Lertora Romeo Neri Franco Tognini | Egyesült Államok (USA) Frank Cumiskey Frank Haubold Alfred Jochim Frederick Meyer Michael Schuler | Finnország (FIN) Mauri Nyberg-Noroma Ilmari Pakarinen Heikki Savolainen Einari Teräsvirta Martti Uosikkinen |
1936, Berlin | Németország (GER) Franz Beckert Konrad Frey Alfred Schwarzmann Willi Stadel Innozenz Stangl Walter Steffens Matthias Volz Ernst Winter | Svájc (SUI) Walter Bach Albert Bachmann Walter Beck Eugen Mack Georges Miez Michael Reusch Eduard Steinemann Josef Walter | Finnország (FIN) Mauri Nyberg-Noroma Ilmari Pakarinen Aleksanteri Saarvala Heikki Savolainen Esa Seeste Einari Teräsvirta Eino Tukiainen Martti Uosikkinen |
1948, London | Finnország (FIN) Paavo Aaltonen Veikko Huhtanen Kalevi Laitinen Olavi Rove Aleksanteri Saarvala Sulo Salmi Heikki Savolainen Einari Teräsvirta | Svájc (SUI) Karl Frei Christian Kipfer Walter Lehmann Robert Lucy Michael Reusch Josef Stalder Emil Studer Melchior Thalmann | Magyarország (HUN) Baranyai László Fekete József Mogyorósi-Klencs János Mogyoróssy Győző Pataki Ferenc Sántha Lajos Tóth Lajos Várkői Ferenc |
1952, Helsinki | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Beljakov Ioszif Bergyijev Viktor Csukarin Jevgenyij Korolkov Dmitro Leonkin Valentyin Muratov Mihail Perlman Hrant Sahinján | Svájc (SUI) Hans Eugster Ernst Fivian Ernst Gebendinger Jack Günthard Hans Schwarzentruber Josef Stalder Melchior Thalmann Jean Tschabold | Finnország (FIN) Paavo Aaltanen Kalevi Laitinen Onni Lappalainen Kaino Lempinen Berndt Lindfors Olavi Rove Heikki Savolainen Kalevi Viskari |
1956, Melbourne | Szovjetunió (URS) Albert Azarján Viktor Csukarin Valentyin Muratov Borisz Sahlin Pavel Sztolbov Jurij Tyitov | Japán (JPN) Aihara Nobujuki Cukavaki Sinszaku Kóno Akira Kubota Maszami Ono Takasi Takemoto Maszao | Finnország (FIN) Raime Heinonen Olavi Laimuvirta Onni Lappalainen Berndt Lindfors Martti Mansikka Kalevi Suoniemi |
1960, Róma | Japán (JPN) Aihara Nobujuki Curumi Súdzsi Endó Jukio Micukuri Takasi Ono Takasi Takemoto Maszao | Szovjetunió (URS) Albert Azarján Valerij Kergyemeligyi Nyikolaj Miligulo Vlagyimir Portnoj Borisz Sahlin Jurij Tyitov | Olaszország (ITA) Giovanni Carminucci Pasquale Carminucci Gianfranco Marzolla Franco Menichelli Orlando Polmonari Angelo Vicardi |
1964, Tokió | Japán (JPN) Curumi Súdzsi Endó Jukio Hajata Takudzsi Jamasita Haruhiro Micukuri Takasi Ono Takasi | Szovjetunió (URS) Jurij Capenko Szergej Gyiomidov Viktor Leontyjev Viktor Liszickij Borisz Sahlin Jurij Tyitov | Egyesült Német Csapat (EUA) Siegfried Fülle Philipp Fürst Erwin Koppe Klaus Köste Günter Lyhs Peter Weber |
1968, Mexikóváros | Japán (JPN) Cukahara Micuo Endó Jukio Kató Szavao Kató Takesi Kenmocu Eizó Nakajama Akinori | Szovjetunió (URS) Szergej Gyiomidov Valerij Iljinih Valerij Karaszov Viktor Klimenko Viktor Liszickij Mihail Voronyin | NDK (GDR) Günter Beier Matthias Brehme Gerhard Dietrich Siegfried Fülle Klaus Köste Peter Weber |
1972, München | Japán (JPN) Cukahara Micuo Kaszamacu Sigeru Kató Szavao Kenmocu Eizó Nakajama Akinori Okamura Teruicsi | Szovjetunió (URS) Nyikolaj Andrianov Viktor Klimenko Alekszandr Malejev Edvard Mikaeljan Uladzimir Scsukin Mihail Voronyin | NDK (GDR) Matthias Brehme Wolfgang Klotz Klaus Köste Jürgen Paeke Reinhard Rychly Wolfgang Thüne |
1976, Montréal | Japán (JPN) Cukahara Micuo Fudzsimoto Sun Igarasi Hiszato Kadzsijama Hirosi Kató Szavao Kenmocu Eizó | Szovjetunió (URS) Nyikolaj Andrianov Alekszandr Gyityatyin Gennagyij Kriszin Vlagyimir Marcsenko Vlagyimir Markelov Vlagyimir Tyihonov | NDK (GDR) Roland Brückner Rainer Hanschke Bernd Jäger Wolfgang Klotz Lutz Mack Michael Nikolay |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Nyikolaj Andrianov Eduard Azarján Alekszandr Gyityatyin Bohdan Makuc Vlagyimir Markelov Alekszandr Tkacsov | NDK (GDR) Andreas Bronst Roland Brückner Ralf-Peter Hemmann Lutz Hoffmann Lutz Mack Michael Nikolay | Magyarország (HUN) Donáth Ferenc Guczoghy György Kelemen Zoltán Kovács Péter Magyar Zoltán Vámos István |
1984, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Bart Conner Timothy Daggett Mitchell Gaylord James Hartung Scott Johnson Peter Vidmar | Kína (CHN) Hszü Cse-csiang (Xu Zhiqiang) Li Hsziao-ping (Li Xiaoping) Li Jüe-csiu (Li Yuejiu) Li Ning Lou Jün (Lou Yun) Tung Fej (Tong Fei) | Japán (JPN) Gusiken Kódzsi Hirata Noritosi Jamavaki Kjódzsi Kadzsitani Nobujuki Moriszue Sindzsi Szotomura Kódzsi |
1988, Szöul | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Artyomov Dmitrij Bilozercsev Vladimer Gogoladze Szergej Harkov Valerij Ljukin Vlagyimir Novikov | NDK (GDR) Holger Behrendt Ralf Büchner Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker | Japán (JPN) Iketani Jukio Jamada Takahiro Konisi Hirojuki Mizusima Kóicsi Nisikava Daiszuke Szató Tosiharu |
1992, Barcelona | Egyesített Csapat (EUN) Valeri Belenki Ihor Korobcsinszkij Hrihorij Miszjutyin Rusztam Saripov Vital Scserba Alekszej Voropajev | Kína (CHN) Kuo Lin-jao (Guo Linyao) Li Csing (Li Jing) Li Csun-jang (Li Chunyang) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Li Ko (Li Ge) Li Ta-suang (Li Dashuang) | Japán (JPN) Aihara Jutaka Csinen Takasi Hatakeda Josiaki Iketani Jukio Macunaga Maszajuki Nisikava Daiszuke |
1996, Atlanta | Oroszország (RUS) Szergej Harkov Nyikolaj Krjukov Alekszej Nyemov Jevgenyij Podgornij Dmitrij Trus Dmitrij Vaszilenko Alekszej Voropajev | Kína (CHN) Csang Csing-csin (Zhang Jinjing) Fan Hung-pin (Fan Hongbin) Fan Pin (Fan Bin) Huang Hua-tung (Huang Huadong) Huang Li-ping (Huang Liping) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Sen Csien (Shen Jian) | Ukrajna (UKR) Jurij Jermakov Ihor Korobcsinszkij Oleh Koszjak Hrihorij Miszjutyin Volodimir Samenko Rusztam Saripov Olekszandr Szvitlicsnij |
2000, Sydney | Kína (CHN) Cseng Li-huj (Zheng Lihui) Hsziao Csün-feng (Xiao Junfeng) Hszing Ao-vej (Xing Aowei) Huang Hszü (Huang Xu) Jang Vej (Yang Wei) Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) | Ukrajna (UKR) Olekszandr Beres Valerij Honcsarov Ruszlan Mezencev Valerij Pereskura Olekszandr Szvitlicsnij Roman Zozulja | Oroszország (RUS) Makszim Aljosin Alekszej Bondarenko Dmitrij Drevin Nyikolaj Krjukov Alekszej Nyemov Jevgenyij Podgornij |
2004, Athén | Japán (JPN) Cukahara Naoja Joneda Iszao Kasima Takehiro Mizutori Hiszasi Nakano Daiszuke Tomita Hirojuki | Egyesült Államok (USA) Jason Gatson Morgan Hamm Paul Hamm Brett McClure Blaine Wilson Guard Young | Románia (ROU) Marian Drăgulescu Daniel Popescu Daniel Potra Răzvan Şelariu Ioan Suciu Marius Urzică |
2008, Peking | Kína (CHN) Cou Kaj (Zou Kai) Csen Ji-ping (Chen Yibing) Hsziao Csin (Xiao Qin) Huang Hszü (Huang Xu) Jang Vej (Yang Wei) Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) | Japán (JPN) Kasima Takehiro Nakasze Takuja Okigucsi Makoto Szakamoto Kóki Tomita Hirojuki Ucsimura Kóhei | Egyesült Államok (USA) Sasha Artemev Raj Bhavsar Joey Hagerty Jonathan Horton Justin Spring Kevin Tan |
2012, London | Kína (CHN) Cou Kaj (Zou Kai) Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) Csen Ji-ping (Chen Yibing) Feng Csö (Feng Zhe) Kuo Vej-jang (Guo Weiyang) | Japán (JPN) Jamamuro Kódzsi Kató Rjóhei Tanaka Júszuke Tanaka Kazuhito Ucsimura Kóhei | Nagy-Britannia (GBR) Sam Oldham Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Max Whitlock |
2016, Rio de Janeiro | Japán (JPN) Sirai Kenzó Tanaka Júszuke Jamamuro Kódzsi Ucsimura Kóhei Kató Rjóhei | Oroszország (RUS) Gyenyisz Abljazin David Beljavszkij Ivan Sztretovics Nyikolaj Kukszenkov Nyikita Nagornyij | Kína (CHN) Teng Su-ti (Teng Su-ti) Lin Csao-pan (Lin Chaopan) Liu Jang (Liu Yang) Ju Hao (You Hao) Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) |
Gyűrű
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Joánisz Mitrópulosz Görögország (GRE) | Hermann Weingärtner Németország (GER) | Pétrosz Perszákisz Görögország (GRE) |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | Herman Glass Egyesült Államok (USA) | William Merz Egyesült Államok (USA) | Emil Voigt Egyesült Államok (USA) |
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | Francesco Martino Olaszország (ITA) | Robert Pražák Csehszlovákia (TCH) | Ladislav Vácha Csehszlovákia (TCH) |
1928, Amszterdam | Leon Štukelj Jugoszlávia (YUG) | Ladislav Vácha Csehszlovákia (TCH) | Emanuel Löffler Csehszlovákia (TCH) |
1932, Los Angeles | George Gulack Egyesült Államok (USA) | Bill Denton Egyesült Államok (USA) | Giovanni Lattuada Olaszország (ITA) |
1936, Berlin | Alois Hudec Csehszlovákia (TCH) | Leon Štukelj Jugoszlávia (YUG) | Matthias Volz Németország (GER) |
1948, London | Karl Frei Svájc (SUI) | Michael Reusch Svájc (SUI) | Zdeněk Růžička Csehszlovákia (TCH) |
1952, Helsinki | Hrant Sahinján Szovjetunió (URS) | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Hans Eugster Svájc (SUI) |
Dmitro Leonkin Szovjetunió (URS) | |||
1956, Melbourne | Albert Azarján Szovjetunió (URS) | Valentyin Muratov Szovjetunió (URS) | Takemoto Maszao Japán (JPN) |
Kubota Maszami Japán (JPN) | |||
1960, Róma | Albert Azarján Szovjetunió (URS) | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | Velik Kapszazov Bulgária (BUL) |
Ono Takasi Japán (JPN) | |||
1964, Tokió | Hajata Takudzsi Japán (JPN) | Franco Menichelli Olaszország (ITA) | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | Kató Szavao Japán (JPN) |
1972, München | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | Cukahara Micuo Japán (JPN) |
1976, Montréal | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Dănut Grecu Románia (ROU) |
1980, Moszkva | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Alekszandr Tkacsov Szovjetunió (URS) | Jiří Tabák Csehszlovákia (TCH) |
1984, Los Angeles | Gusiken Kódzsi Japán (JPN) | Nem adták ki | Mitchell Gaylord Egyesült Államok (USA) |
Li Ning Kína (CHN) | |||
1988, Szöul | Holger Behrendt NDK (GDR) | Nem adták ki | Sven Tippelt NDK (GDR) |
Dmitrij Bilozercsev Szovjetunió (URS) | |||
1992, Barcelona | Vital Scserba Egyesített Csapat (EUN) | Li Csing (Li Jing) Kína (CHN) | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Kína (CHN) |
Andreas Wecker Németország (GER) | |||
1996, Atlanta | Jury Chechi Olaszország (ITA) | Dan Burincă Románia (ROU) | Nem adták ki |
Csollány Szilveszter Magyarország (HUN) | |||
2000, Sydney | Csollány Szilveszter Magyarország (HUN) | Dimoszthénisz Tambákosz Görögország (GRE) | Jordan Jovcsev Bulgária (BUL) |
2004, Athén | Dimoszthénisz Tambákosz Görögország (GRE) | Jordan Jovcsev Bulgária (BUL) | Jury Chechi Olaszország (ITA) |
2008, Peking | Csen Ji-ping (Chen Yibing) Kína (CHN) | Jang Vej (Yang Wei) Kína (CHN) | Olekszandr Vorobjov Ukrajna (UKR) |
2012, London | Arthur Zanetti Brazília (BRA) | Csen Ji-ping (Chen Yibing) Kína (CHN) | Matteo Morandi Olaszország (ITA) |
2016, Rio de Janeiro | Eleftherios Petrounias Görögország (GRE) | Arthur Zanetti Brazília (BRA) | Denis Ablyazin Oroszország (RUS) |
2020, Tokió | Liu Yang Kína (CHN) | You Hao Kína (CHN) | Eleftherios Petrounias Görögország (GRE) |
Korlát
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Alfred Flatow Németország (GER) | Louis Zutter Svájc (SUI) | Nem adták ki |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | George Eyser Egyesült Államok (USA) | Anton Heida Egyesült Államok (USA) | John Duha Egyesült Államok (USA) |
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | August Güttinger Svájc (SUI) | Robert Pražák Csehszlovákia (TCH) | Giorgio Zampori Olaszország (ITA) |
1928, Amszterdam | Ladislav Vácha Csehszlovákia (TCH) | Josip Primožič Jugoszlávia (YUG) | Hermann Hänggi Svájc (SUI) |
1932, Los Angeles | Romeo Neri Olaszország (ITA) | Pelle István Magyarország (HUN) | Heikki Savolainen Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Konrad Frey Németország (GER) | Michael Reusch Svájc (SUI) | Alfred Schwarzmann Németország (GER) |
1948, London | Michael Reusch Svájc (SUI) | Veikko Huhtanen Finnország (FIN) | Christian Kipfer Svájc (SUI) |
Josef Stalder Svájc (SUI) | |||
1952, Helsinki | Hans Eugster Svájc (SUI) | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Josef Stalder Svájc (SUI) |
1956, Melbourne | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Kubota Maszami Japán (JPN) | Ono Takasi Japán (JPN) |
Takemoto Maszao Japán (JPN) | |||
1960, Róma | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | Giovanni Carminucci Olaszország (ITA) | Ono Takasi Japán (JPN) |
1964, Tokió | Endó Jukio Japán (JPN) | Curumi Súdzsi Japán (JPN) | Franco Menichelli Olaszország (ITA) |
1968, Mexikóváros | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | Viktor Klimenko Szovjetunió (URS) |
1972, München | Kató Szavao Japán (JPN) | Kaszamacu Sigeru Japán (JPN) | Kenmocu Eizó Japán (JPN) |
1976, Montréal | Kató Szavao Japán (JPN) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Cukahara Micuo Japán (JPN) |
1980, Moszkva | Alekszandr Tkacsov Szovjetunió (URS) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Roland Brückner NDK (GDR) |
1984, Los Angeles | Bart Conner Egyesült Államok (USA) | Kadzsitani Nobujuki Japán (JPN) | Mitchell Gaylord Egyesült Államok (USA) |
1988, Szöul | Vlagyimir Artyomov Szovjetunió (URS) | Valerij Ljukin Szovjetunió (URS) | Sven Tippelt NDK (GDR) |
1992, Barcelona | Vital Scserba Egyesített Csapat (EUN) | Li Csing (Li Jing) Kína (CHN) | Ihor Korobcsinszkij Egyesített Csapat (EUN) |
Kuo Lin-jao (Guo Linyao) Kína (CHN) | |||
Macunaga Maszajuki Japán (JPN) | |||
1996, Atlanta | Rusztam Saripov Ukrajna (UKR) | Jair Lynch Egyesült Államok (USA) | Vital Scserba Fehéroroszország (BLR) |
2000, Sydney | Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) Kína (CHN) | I Dzsuhjong (Lee Ju-hyeong) Dél-Korea (KOR) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) |
2004, Athén | Valerij Honcsarov Ukrajna (UKR) | Tomita Hirojuki Japán (JPN) | Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) Kína (CHN) |
2008, Peking | Li Hsziao-peng (Li Xiaopeng) Kína (CHN) | Ju Voncshol (Yu Won-cheol) Dél-Korea (KOR) | Anton Fokin Üzbegisztán (UZB) |
2012, London | Feng Csö (Feng Zhe) Kína (CHN) | Marcel Nguyen Németország (GER) | Hamilton Sabot Franciaország (FRA) |
Lólengés
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Louis Zutter Svájc (SUI) | Hermann Weingärtner Németország (GER) | Nem adták ki |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | Anton Heida Egyesült Államok (USA) | George Eyser Egyesült Államok (USA) | William Merz Egyesült Államok (USA) |
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | Josef Wilhelm Svájc (SUI) | Jean Gutweniger Svájc (SUI) | Antoine Rebetez Svájc (SUI) |
1928, Amszterdam | Hermann Hänggi Svájc (SUI) | Georges Miez Svájc (SUI) | Heikki Savolainen Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles | Pelle István Magyarország (HUN) | Omero Bonoli Olaszország (ITA) | Frank Haubold Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Konrad Frey Németország (GER) | Eugen Mack Svájc (SUI) | Albert Bachmann Svájc (SUI) |
1948, London | Paavo Aaltonen Finnország (FIN) | Nem adták ki | Nem adták ki |
Veikko Huhtanen Finnország (FIN) | |||
Heikki Savolainen Finnország (FIN) | |||
1952, Helsinki | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Jevgenyij Korolkov Szovjetunió (URS) | Nem adták ki |
Hrant Sahinján Szovjetunió (URS) | |||
1956, Melbourne | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | Ono Takasi Japán (JPN) | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) |
1960, Róma | Eugen Ekman Finnország (FIN) | Nem adták ki | Curumi Súdzsi Japán (JPN) |
Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | |||
1964, Tokió | Miroslav Cerar Jugoszlávia (YUG) | Curumi Súdzsi Japán (JPN) | Jurij Capenko Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Miroslav Cerar Jugoszlávia (YUG) | Olli Laiho Finnország (FIN) | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) |
1972, München | Viktor Klimenko Szovjetunió (URS) | Kató Szavao Japán (JPN) | Kenmocu Eizó Japán (JPN) |
1976, Montréal | Magyar Zoltán Magyarország (HUN) | Kenmocu Eizó Japán (JPN) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) |
Michael Nikolay NDK (GDR) | |||
1980, Moszkva | Magyar Zoltán Magyarország (HUN) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Michael Nikolay NDK (GDR) |
1984, Los Angeles | Li Ning Kína (CHN) | Nem adták ki | Timothy Daggett Egyesült Államok (USA) |
Peter Vidmar Egyesült Államok (USA) | |||
1988, Szöul | Dmitrij Bilozercsev Szovjetunió (URS) | Nem adták ki | Nem adták ki |
Borkai Zsolt Magyarország (HUN) | |||
Ljubomir Geraszkov Bulgária (BUL) | |||
1992, Barcelona | Pe Gilszu Észak-Korea (PRK) | Nem adták ki | Andreas Wecker Németország (GER) |
Vital Scserba Egyesített Csapat (EUN) | |||
1996, Atlanta | Donghua Li Svájc (SUI) | Marius Urzică Románia (ROU) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) |
2000, Sydney | Marius Urzică Románia (ROU) | Éric Poujade Franciaország (FRA) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) |
2004, Athén | Teng Haj-pin (Teng Haibin) Kína (CHN) | Marius Urzică Románia (ROU) | Kasima Takehiro Japán (JPN) |
2008, Peking | Hsziao Csin (Xiao Qin) Kína (CHN) | Filip Ude Horvátország (CRO) | Louis Smith Nagy-Britannia (GBR) |
2012, London | Berki Krisztián Magyarország (HUN) | Louis Smith Nagy-Britannia (GBR) | Max Whitlock Nagy-Britannia (GBR) |
Nyújtó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Hermann Weingärtner Németország (GER) | Alfred Flatow Németország (GER) | Nem adták ki |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | Anton Heida Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki | George Eyser Egyesült Államok (USA) |
Edward Hennig Egyesült Államok (USA) | |||
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | Leon Štukelj Jugoszlávia (YUG) | Jean Gutweniger Svájc (SUI) | Alphonse Higelin Franciaország (FRA) |
1928, Amszterdam | Georges Miez Svájc (SUI) | Romeo Neri Olaszország (ITA) | Eugen Mack Svájc (SUI) |
1932, Los Angeles | Dallas Bixler Egyesült Államok (USA) | Heikki Savolainen Finnország (FIN) | Einari Teräsvirta Finnország (FIN) |
1936, Berlin | Aleksanteri Saarvala Finnország (FIN) | Konrad Frey Németország (GER) | Alfred Schwarzmann Németország (GER) |
1948, London | Josef Stalder Svájc (SUI) | Walter Lehmann Svájc (SUI) | Veikko Huhtanen Finnország (FIN) |
1952, Helsinki | Jack Günthard Svájc (SUI) | Alfred Schwarzmann Németország (GER) | Nem adták ki |
Josef Stalder Svájc (SUI) | |||
1956, Melbourne | Ono Takasi Japán (JPN) | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) | Takemoto Maszao Japán (JPN) |
1960, Róma | Ono Takasi Japán (JPN) | Takemoto Maszao Japán (JPN) | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) | Miroslav Cerar Jugoszlávia (YUG) |
1968, Mexikóváros | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Nem adták ki | Kenmocu Eizó Japán (JPN) |
Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | |||
1972, München | Cukahara Micuo Japán (JPN) | Kató Szavao Japán (JPN) | Kaszamacu Sigeru Japán (JPN) |
1976, Montréal | Cukahara Micuo Japán (JPN) | Kenmocu Eizó Japán (JPN) | Eberhard Gienger NSZK (FRG) |
Henri Boërio Franciaország (FRA) | |||
1980, Moszkva | Sztojan Delcsev Bulgária (BUL) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles | Moriszue Sindzsi Japán (JPN) | Tung Fej (Tong Fei) Kína (CHN) | Gusiken Kódzsi Japán (JPN) |
1988, Szöul | Vlagyimir Artyomov Szovjetunió (URS) | Nem adták ki | Holger Behrendt NDK (GDR) |
Valerij Ljukin Szovjetunió (URS) | Marius Gherman Románia (ROU) | ||
1992, Barcelona | Trent Dimas Egyesült Államok (USA) | Hrihorij Miszjutyin Egyesített Csapat (EUN) | Nem adták ki |
Andreas Wecker Németország (GER) | |||
1996, Atlanta | Andreas Wecker Németország (GER) | Kraszimir Dunev Bulgária (BUL) | Fan Pin (Fan Bin) Kína (CHN) |
Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | |||
Vital Scserba Fehéroroszország (BLR) | |||
2000, Sydney | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | Benjamin Varonian Franciaország (FRA) | I Dzsuhjong (Lee Ju-hyeong) Dél-Korea (KOR) |
2004, Athén | Igor Cassina Olaszország (ITA) | Paul Hamm Egyesült Államok (USA) | Joneda Iszao Japán (JPN) |
2008, Peking | Cou Kaj (Zou Kai) Kína (CHN) | Jonathan Horton Egyesült Államok (USA) | Fabian Hambüchen Németország (GER) |
2012, London | Epke Zonderland Hollandia (NED) | Fabian Hambüchen Németország (GER) | Cou Kaj (Zou Kai) Kína (CHN) |
Talaj
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1932, Los Angeles | Pelle István Magyarország (HUN) | Georges Miez Svájc (SUI) | Mario Lertora Olaszország (ITA) |
1936, Berlin | Georges Miez Svájc (SUI) | Josef Walter Svájc (SUI) | Konrad Frey Németország (GER) |
Eugen Mack Svájc (SUI) | |||
1948, London | Pataki Ferenc Magyarország (HUN) | Mogyorósi-Klencs János Magyarország (HUN) | Zdeněk Růžička Csehszlovákia (TCH) |
1952, Helsinki | William Thoresson Svédország (SWE) | Jerzy Jokiel Lengyelország (POL) | Nem adták ki |
Ueszako Tadao Japán (JPN) | |||
1956, Melbourne | Valentyin Muratov Szovjetunió (URS) | Aihara Nobujuki Japán (JPN) | Nem adták ki |
Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | |||
William Thoresson Svédország (SWE) | |||
1960, Róma | Aihara Nobujuki Japán (JPN) | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) | Franco Menichelli Olaszország (ITA) |
1964, Tokió | Franco Menichelli Olaszország (ITA) | Endó Jukio Japán (JPN) | Nem adták ki |
Viktor Liszickij Szovjetunió (URS) | |||
1968, Mexikóváros | Kató Szavao Japán (JPN) | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Kató Takesi Japán (JPN) |
1972, München | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Nakajama Akinori Japán (JPN) | Kaszamacu Sigeru Japán (JPN) |
1976, Montréal | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Vlagyimir Marcsenko Szovjetunió (URS) | Peter Kormann Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva | Roland Brückner NDK (GDR) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles | Li Ning Kína (CHN) | Lou Jün (Lou Yun) Kína (CHN) | Szotomura Kódzsi Japán (JPN) |
Philippe Vatuone Franciaország (FRA) | |||
1988, Szöul | Szergej Harkov Szovjetunió (URS) | Vlagyimir Artyomov Szovjetunió (URS) | Iketani Jukio Japán (JPN) |
Lou Jün (Lou Yun) Kína (CHN) | |||
1992, Barcelona | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Kína (CHN) | Iketani Jukio Japán (JPN) | Nem adták ki |
Hrihorij Miszjutyin Egyesített Csapat (EUN) | |||
1996, Atlanta | Joánisz Meliszanídisz Görögország (GRE) | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Kína (CHN) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) |
2000, Sydney | Igors Vihrovs Lettország (LAT) | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | Jordan Jovcsev Bulgária (BUL) |
2004, Athén | Kyle Shewfelt Kanada (CAN) | Marian Drăgulescu Románia (ROU) | Jordan Jovcsev Bulgária (BUL) |
2008, Peking | Cou Kaj (Zou Kai) Kína (CHN) | Gervasio Deferr Spanyolország (ESP) | Anton Golocuckov Oroszország (RUS) |
2012, London | Cou Kaj (Zou Kai) Kína (CHN) | Ucsimura Kóhei Japán (JPN) | Gyenyisz Abljazin Oroszország (RUS) |
Ugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Carl Schuhmann Németország (GER) | Louis Zutter Svájc (SUI) | Hermann Weingärtner Németország (GER) |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | George Eyser Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki | William Merz Egyesült Államok (USA) |
Anton Heida Egyesült Államok (USA) | |||
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | Frank Kriz Egyesült Államok (USA) | Jan Koutný Csehszlovákia (TCH) | Bohumil Mořkovský Csehszlovákia (TCH) |
1928, Amszterdam | Eugen Mack Svájc (SUI) | Emanuel Löffler Csehszlovákia (TCH) | Stane Derganc Jugoszlávia (YUG) |
1932, Los Angeles | Savino Guglielmetti Olaszország (ITA) | Alfred Jochim Egyesült Államok (USA) | Edward Carmichael Egyesült Államok (USA) |
1936, Berlin | Alfred Schwarzmann Németország (GER) | Eugen Mack Svájc (SUI) | Matthias Volz Németország (GER) |
1948, London | Paavo Aaltonen Finnország (FIN) | Olavi Rove Finnország (FIN) | Mogyorósi-Klencs János Magyarország (HUN) |
Pataki Ferenc Magyarország (HUN) | |||
Leo Sotorník Csehszlovákia (TCH) | |||
1952, Helsinki | Viktor Csukarin Szovjetunió (URS) | Takemoto Maszao Japán (JPN) | Ono Takasi Japán (JPN) |
Ueszako Tadao Japán (JPN) | |||
1956, Melbourne | Helmut Bantz Egyesült Német Csapat (EUA) | Nem adták ki | Jurij Tyitov Szovjetunió (URS) |
Valentyin Muratov Szovjetunió (URS) | |||
1960, Róma | Ono Takasi Japán (JPN) | Nem adták ki | Vlagyimir Portnoj Szovjetunió (URS) |
Borisz Sahlin Szovjetunió (URS) | |||
1964, Tokió | Jamasita Haruhiro Japán (JPN) | Viktor Liszickij Szovjetunió (URS) | Hannu Rantakari Finnország (FIN) |
1968, Mexikóváros | Mihail Voronyin Szovjetunió (URS) | Endó Jukio Japán (JPN) | Szergej Gyiomidov Szovjetunió (URS) |
1972, München | Klaus Köste NDK (GDR) | Viktor Klimenko Szovjetunió (URS) | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) |
1976, Montréal | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Cukahara Micuo Japán (JPN) | Kadzsijama Hirosi Japán (JPN) |
1980, Moszkva | Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) | Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) | Roland Brückner NDK (GDR) |
1984, Los Angeles | Lou Jün (Lou Yun) Kína (CHN) | Mitchell Gaylord Egyesült Államok (USA) | Nem adták ki |
Gusiken Kódzsi Japán (JPN) | |||
Li Ning Kína (CHN) | |||
Moriszue Sindzsi Japán (JPN) | |||
1988, Szöul | Lou Jün (Lou Yun) Kína (CHN) | Sylvio Kroll NDK (GDR) | Pak Csonghun (Park Jong-hun) Dél-Korea (KOR) |
1992, Barcelona | Vital Scserba Egyesített Csapat (EUN) | Hrihorij Miszjutyin Egyesített Csapat (EUN) | Ju Ongnjol (Yu Ongnyeol) Dél-Korea (KOR) |
1996, Atlanta | Alekszej Nyemov Oroszország (RUS) | Jo Hongcshol (Yeo Hong-cheol) Dél-Korea (KOR) | Vital Scserba Fehéroroszország (BLR) |
2000, Sydney | Gervasio Deferr Spanyolország (ESP) | Alekszej Bondarenko Oroszország (RUS) | Leszek Blanik Lengyelország (POL) |
2004, Athén | Gervasio Deferr Spanyolország (ESP) | Jevgēņijs Saproņenko Lettország (LAT) | Marian Drăgulescu Románia (ROU) |
2008, Peking | Leszek Blanik Lengyelország (POL) | Thomas Bouhail Franciaország (FRA) | Anton Golocuckov Oroszország (RUS) |
2012, London | Jang Hakszon (Yang Hak-seon) Dél-Korea (KOR) | Gyenyisz Abljazin Oroszország (RUS) | Ihor Ragyivilov Ukrajna (UKR) |
Megszűnt versenyszámok
Hármas összetett, egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Adolf Spinnler Svájc (SUI) | Julius Lenhart Egyesült Államok (USA) | Wilhelm Weber Németország (GER) |
Négyes összetett, egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Anton Heida Egyesült Államok (USA) | George Eyser Egyesült Államok (USA) | William Merz Egyesült Államok (USA) |
Buzogány
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1904, St. Louis | Edward Hennig Egyesült Államok (USA) | Emil Voigt Egyesült Államok (USA) | Ralph Wilson Egyesült Államok (USA) |
1908–1928 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1932, Los Angeles | George Roth Egyesült Államok (USA) | Philip Erenberg Egyesült Államok (USA) | William Kuhlemeier Egyesült Államok (USA) |
Kötélmászás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Nikólaosz Andriakópulosz Görögország (GRE) | Thomász Xenákisz Görögország (GRE) | Fritz Hofmann Németország (GER) |
1900 Párizs | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1904, St. Louis | George Eyser Egyesült Államok (USA) | Charles Krause Egyesült Államok (USA) | Emil Voigt Egyesült Államok (USA) |
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs | Bedřich Šupčík Csehszlovákia (TCH) | Albert Séguin Franciaország (FRA) | August Güttinger Svájc (SUI) |
Ladislav Vácha Csehszlovákia (TCH) | |||
1928 Amszterdam | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1932, Los Angeles | Raymond Bass Egyesült Államok (USA) | William Galbraith Egyesült Államok (USA) | Thomas Connolly Egyesült Államok (USA) |
Lóugrás keresztben
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1924, Párizs | Albert Séguin Franciaország (FRA) | François Gangloff Franciaország (FRA) | Nem adták ki |
Jean Gounot Franciaország (FRA) |
Akrobatikus ugrás
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1932, Los Angeles | Rowland Wolfe Egyesült Államok (USA) | Edwin Gross Egyesült Államok (USA) | William Hermann Egyesült Államok (USA) |
Korlát, csapat
Nyújtó, csapat
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1896, Athén | Németország (GER) Conrad Böcker Alfred Flatow Gustav Flatow Georg Hilmar Fritz Hofmann Friedrich Manteuffel Karl Neukirch Richard Röstel Gustav Schuft Carl Schuhmann Hermann Weingärtner | Nem adták ki | Nem adták ki |
Svéd rendszerű, csapat
Szabadon választott gyakorlatok, csapat
Egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2000, Sydney | Alekszandr Moszkalenko Oroszország (RUS) | Ji Wallace Ausztrália (AUS) | Mathieu Turgeon Kanada (CAN) |
2004, Athén | Jurij Nyikityin Ukrajna (UKR) | Alekszandr Moszkalenko Oroszország (RUS) | Henrik Stehlik Németország (GER) |
2008, Peking | Lu Csun-lung (Lu Chunlong) Kína (CHN) | Jason Burnett Kanada (CAN) | Tung Tung (Dong Dong) Kína (CHN) |
2012, London | Tung Tung (Dong Dong) Kína (CHN) | Dmitrij Usakov Oroszország (RUS) | Lu Csun-lung (Lu Chunlong) Kína (CHN) |
Jegyzetek
- ↑ a b c d Egyes források szerint ezek a sportolók nem voltak a csapat tagjai.
Források
- Gymnastics (angol nyelven). sports-reference.com. [2008. július 26-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. december 22.)
- Trampolining (angol nyelven). sports-reference.com. [2009. február 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. december 22.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap