NM i friidrett 1999
NM i friidrett 1999 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Byrkjelo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Byrkjelo stadion | ||
Dato | 6.–8. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
1998 – 2000 |
Norgesmesterskapet i friidrett 1999 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 1999 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert i Byrkjelo 6. – 8. august. Arrangører var Breimsbygda IL. Kongepokalene ble vunnet av Ketill Hanstveit og Hanne Haugland.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i hopp uten tilløp 1999 – Stange 20. - 21. februar
- Halvmaraton – Bislett 4. september (Oslo Maraton)
- Maraton – Drammen 3. oktober (Drammen Maraton)
- Stafetter – Lillehammer 22. – 23. mai
- NM i mangekamp 1999 – Stord 24. – 25. juli
- Terrengløp – Trondheim 18. september
Sigvor Melve ble mestvinnende utøver individuelt med gull på 100 meter og 200 meter, samt sølv på 400 meter. På herresiden tok Geir Moen, Terje Næss og Tom Erik Olsen alle to gull hver.
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigvor Melve | IL i BUL | 11.98 |
02 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 11.99 |
03 | Marit Nyberg Birknes | IL i BUL | 12.24 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigvor Melve | IL i BUL | 23.78 |
02 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 24.17 |
03 | Camilla Dahle | BFG Fana | 24.98 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 53.75 |
02 | Sigvor Melve | IL i BUL | 54.29 |
03 | Claire Phythian | Oppdal FIK | 55.95 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:07.45 |
02 | Trine Pilskog | Oppdal FIK | 2:08.45 |
03 | Elin Randli | Oppdal FIK | 2:10.94 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susanne Wigene | Haugesund IL | 4:21.91 |
02 | Trine Pilskog | Oppdal FIK | 4:23.36 |
03 | Veslemøy Hausken | BFG Fana | 4:23.69 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle | IL Runar | 15:41.08 |
02 | Susanne Wigene | IL Runar | 15:41.57 |
03 | Lene Hove | BFG Fana | 15:56.44 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle | IL Runar | 32:47.56 |
02 | Hilde Hovdenak | IL i BUL | 34:42.47 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stine Larsen | BFG Fana | 1:13:03 |
02 | Bente Landøy | Fri IL | 1:16:12 |
03 | Hilde Hovdenak | IL i BUL | 1:16:30 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jorunn Rekkedal | Ås IL | 2:46:03 |
02 | Gry Wilhelmsen | SK Vidar | 2:50:21 |
03 | Berry van der Bosch | Strindheim IL | 2:53.17 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elin Randli | Oppdal FIK | 06:39 |
02 | Runa Bostad | SK Vidar | 06:46 |
03 | Marit Brennhovd | SK Vidar | 06:55 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hilde Hovdenak | IL i BUL | 20:46 |
02 | Lene Hove | BFG Fana | 20:54 |
03 | Bente Landøy | Fri IL | 21:32 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elin Randli Laila Selbæk Magni Solum Trine Pilskog | Oppdal FIK | 59:08 |
02 | Sigrid Haaland Elisabeth Omsjø Tonje Amb Aksnes Eva Slørdahl Conradi | Oslostudentenes IK | 59:56 |
03 | Marit Brennhovd Kristin Lie Runa Bostad Nina Hansteen | SK Vidar | 60:25 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 14.00 |
02 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 14.19 |
03 | Ingvild Larsen | Laksevåg TIL | 14.20 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mari Bjone | IL i BUL | 59.22 |
02 | Lise Margareth Jensen | Ski IL | 60.40 |
03 | Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 60.86 |
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Inger Elisabeth Tørre Anne Cathrine Bakken Marit Nyberg Birknes Sigvor Melve | IL i BUL | 47.87 |
02 | Nina Johannessen Lene Espegren Astrid Larssen Cecilie Ringvold | IK Tjalve | 47.98 |
03 | Elizabeth Sannes Heidi Trollås Marianne Hansen Ellen Strøm | IL Runar | 49.42 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elin Mellemstrand Karianne Kullerud Mette Brandstadmoen Helle Hoem | SK Vidar | 4:01.56 |
02 | Anne Kristine Nytun Monica Viksaas Hval Marthe Børseth Anne Cathrine Bakken | IL i BUL | 4:04.57 |
03 | Ragnhild Kvarberg Mari-Louise Pabsdorff Isabel Syverhuset Lene Brennodden | FIK Orion | 4:04.86 |
4 x 800 meter stafett
Ingen lag deltok i seniorklassen. FIK Orion vant juniorklassen på 10:00.49.
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Monica Grimsrud Marit Nyberg Birknes Mari Bjone Sigvor Melve | IL i BUL | 2:11.36 |
02 | Ingeborg Ødven June Andenes Cecilie Rise Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:15.87 |
03 | Lisa Hårstad Grete Slettom Claire Phythian Randi Sandsund | Oppdal FIK | 2:16.54 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Hanne Haugland | Minerva | 1.94 |
02 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.78 |
03 | Mimi Storm-Hansen | IK Tjalve | 1.75 |
Hanne Haugland mottok kongepokalen for denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Espegren | IK Tjalve | 6.37 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 5.97 |
03 | Nina Johannessen | IK Tjalve | 5.83 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Monica Grimsrud | IL i BUL | 3.50 |
02 | Elin Dølør | SK Vidar | 3.30 |
03 | Christine G. Kurth | IL Gular | 3.20 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Espegren | IK Tjalve | 13.97 |
02 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 13.16 |
03 | Christine G. Kurth | IL Gular | 13.14 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Trine Hattestad | Minerva | 61.61 |
02 | Laila Bergskås | IK Tjalve | 48.62 |
03 | Unn Merete Lie | SK Vidar | 47.97 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mette Bergmann | SK Vidar | 58.80 |
02 | Grete Etholm | SK Snøgg | 50.51 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 50.06 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Katarina Sederholm | Stjørdal FIK | 16.33 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 14.91 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 13.44 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Unn Merete Lie | SK Vidar | 56.57 |
02 | Mette Bergmann | SK Vidar | 54.75 |
03 | Veronica Juvik | FIL AKS-77 | 48.58 |
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 5399 |
02 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 5397 |
03 | Gunn Torhild Johannessen | FIL AKS-77 | 4376 |
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Moen | Moss IL | 10.49 |
02 | Erik Kringeland | Haugesund IL | 10.62 |
03 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 10.77 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Moen | Moss IL | 21.04 |
02 | Erik Kringeland | Haugesund IL | 21.19 |
03 | Martin Blekkerud | Moss IL | 21.50 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 46.38 |
02 | Frank Fiske | Frol IL | 46.99 |
03 | Roald Bergheim | Norna-Salhus | 47.51 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vebjørn Rodal | Oppdal FIK | 1:47.41 |
02 | Tor Øivind Ødegård | Fredrikstad IF | 1:48.99 |
03 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 1:50.54 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Abderrahim Goumri | IL i BUL | 3:47.95 |
02 | Tor Øivind Ødegård | Fredrikstad IF | 3:48.25 |
03 | Bjørn Arild Bøhleng | IL i BUL | 3:50.95 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Abderrahim Goumri | IL i BUL | 14:07.41 |
02 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 14:25.20 |
03 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 14:28.68 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 30:16.59 |
02 | Terje Olsen | Heimdal IF | 30:18.08 |
03 | Henrik Grøseth | Rindals-Troll | 30:19.08 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Terje Næss | SK Vidar | 1:08:12 |
02 | Tor-Erik Nyquist | Ullensaker/Kisa IL | 1:08:14 |
03 | Nils Engevik | Norna-Salhus | 1:08:34 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Terje Næss | SK Vidar | 2:20:44 |
02 | Petter Antonsen | SK Vidar | 2:21:46 |
03 | Eiliv Gjesdal | SK Vidar | 2:22:57 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 08:21 |
02 | Terje Aggvin | IL Korlevoll | 08:27 |
03 | Jan Erik Christiansen | BFG Fana | 08:28 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Abderrahim Goumri | IL i BUL | 30:48 |
02 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 31:23 |
03 | Jon Tvedt | IL Gular | 31:28 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Berg Svein Inge Buhaug Michael Dikes Abderrahim Goumri | IL i BUL | 49:09 |
02 | Eiliv Gjesdal Petter Antonsen Jon Didriksen Terje Næss | SK Vidar | 49:12 |
03 | Atle Tanum Knut Eirik Rame Bjørn Eriksen Tore Bye | Gjesdal IL | 49:15 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tom Erik Olsen | SK Vidar | 14.19 |
02 | Kenneth Halhjem | IL Gular | 14.26 |
03 | Benjamin Jensen | IK Tjalve | 14.61 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Per Øivin Sola | SK Vidar | 52.12 |
02 | Ragnar Bergheim | Norna-Salhus | 54.53 |
03 | Jon A. Rove | IL Runar | 54.88 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jim Svenøy | Fræna FIK | 8:40.98 |
02 | Øyvind Fretheim | BFG Fana | 8:51.47 |
03 | Odd-Bjørn Hjelmeset | Gloppen FIL | 8:54.42 |
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Birger Hermansen Jørn Tollefsen Martin Blekkerud Jonas Sjolte Bakken | Moss IL | 42.39 |
02 | Rivo Andrianjafintrimo Martin Hjelseth Chisom Okeke Christopher Selmer | IK Tjalve | 43.66 |
03 | Erik Ulvestad Yngve Sundsfjord Martin Rygh Kenneth Hoffmann | Trondheim Friidrett | 43.85 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Martin Rygh Lars Kvaale Erlend Kolstø Yngve Sundsfjord | Trondheim Friidrett | 3:21.83 |
02 | Espen Kvalheim Ørjan Vie Arild Solheim Jon Are Sundland | IL FRI | 3:23.39 |
03 | Kyrre Øvrebø Øystein Kroken Trygve Spanne Bjørn Slåen | Ås IL | 3:31.27 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Berg Bjørn Arild Bøhleng Jan Gisle Berger Abderrahim Goumri | IL i BUL | 16:25.40 |
02 | Anton Bueie Knut Lium Rex Hinchliffe Geir Belsvik | Lillehammer IF | 16:45.98 |
03 | Johannes Alne Øystein Kroken Terje Aggvin Eyvind Solbu | Ås IL | 16:51.55 |
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ådne Nerhus Kenneth Halhjem Bård Venholen Quincy Douglas | IL Gular | 1:53.80 |
02 | Espen Kvalheim Ørjan Vie Arild Solheim Jon Are Sundland | IL FRI | 1:57.12 |
03 | Christopher Selmer Helge Farbrot Martin Hjelseth Tom Syring | IK Tjalve | 1:57.68 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Bjørn Olsson | IK Tjalve | 2.21 |
02 | Steinar Grini | Spydeberg IL | 2.19 |
03 | Jon Sigurd Utgårdsløkken | Norna-Salhus | 2.14 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Tom Erik Olsen | SK Vidar | 7.42 |
02 | Arjan Bos | IK Tjalve | 7.39 |
03 | Håvard Skjerven | IK Tjalve | 7.37 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Trond Barthel | Gjøvik FIK | 5.40 |
02 | Benjamin Jensen | IK Tjalve | 5.20 |
03 | Ketil Rønneberg | SK Vidar | 5.20 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ketill Hanstveit | Norna-Salhus | 17.27 |
02 | Trond Erik Nilsen | Ask IL | 15.48 |
03 | Ronny Skårdal | Lyngdal IL | 15.47 |
Ketill Hanstveit mottok kongepokalen for denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Pål Arne Fagernes | IK Tjalve | 79.74 |
02 | Sturle Sæbø | Norna-Salhus | 73.65 |
03 | Ronny Nilsen | Norna-Salhus | 71.12 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Einar Kristian Tveitå | IL i BUL | 61.09 |
02 | Svein Inge Valvik | IK Tjalve | 60.62 |
03 | Olav Jenssen | Urædd | 59.74 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Roar Hoff | Stjørdal FIK | 18.20 |
02 | Jan Sagedal | IK Tjalve | 18.02 |
03 | Gjøran Sørli | Egersund IK | 17.85 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Bjørn Erik Pettersen | Moss IL | 63.96 |
02 | Knut Vikne | SK Vidar | 62.05 |
03 | Kåre Sagedal | IK Tjalve | 60.88 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Vegar Sellæg | Namsen FIF | 6850 |
02 | Ove Lindekleiv | IL Trio | 6167 |
03 | Mats Eirik Elvik | Osterøy IL | 6019 |
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IL i BUL | 7 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 13 | 2 | 3 |
SK Vidar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | 7 | 5 |
IK Tjalve | 4 | 5 | 6 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 7 |
Moss IL | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 1 |
Oppdal FIK | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 3 |
Fredrikstad IF | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 |
BFG Fana | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 |
IL Gular | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 |
Norna-Salhus | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 |
Fri IL | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 |
IL Runar | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Gloppen FIL | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
Åmdal IL | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
Haugesund IL | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
Minerva | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Stjørdal FIK | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Ås IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
Heimdal IF | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Steinkjer FIK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Trondheim Friidrett | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
FIL AKS-77 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
Fræna FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Gjøvik FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Namsen FIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
IL Korlevoll | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Frol IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Spydeberg IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ask IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ski IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Iveland IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Oslostudentenes IK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Lillehammer IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
SK Snøgg | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IL Trio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ullensaker/Kisa IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Rindals-Troll | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Egersund IK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Osterøy IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Strindheim IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Laksevåg TIL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Urædd | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Lyngdal IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Tore Johansen (red.) Sportsboken 1999, s. 288-90. Schibsted. ISBN 82-516-1756-1.
- friidrett.no: Årsstatistikk menn 1999
- friidrett.no: Årsstatistikk kvinner 1999
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024