NM i friidrett 2009
NM i friidrett 2009 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Lillehammer | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Stampesletta | ||
Dato | 31. juli–2. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2008 – 2010 |
NM i friidrett 2009 bestod av en rekke arrangementer. Kongepokalene deles ut til for beste prestasjon under Hovedmesterskapet i friidrett for seniorer. Kongepokalvinnere for 2009 ble spydkasteren Andreas Thorkildsen og kappgjengeren Kjersti Tysse Plätzer.
Hovedmesterskapet ble arrangert over dagene 31. juli til 2. august 2009 på Stampesletta i Lillehammer. Arrangør var Lillehammer IF. For første gang ble kappgang arrangert som en del av mesterskapsøvelsene i friidrett.
Øvelser arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i mangekamp 2009 ble arrangert på Lunderød stadion i Arendal, arrangert av IK Grane den 23. og 24. mai.
- NM i halvmaraton 2009 var Oslo Maraton i Oslo, den 27. september, arrangert av SK Vidar.
- NM i maraton 2009 var Midnight Sun Marathon i Tromsø, 20. juni, med Tromsdalen UIL som arrangør.
- NM i stafetter 2009 gikk på Strandebarm Stadion den 23. og 24. mai, arrangert av Strandebarm IL og IL Gular.
- NM i terrengløp 2009 på 2 og 3 km gikk på Kristiansten Festning i Trondheim den 18. april, med Strindheim IL som arrangør.
- NM i terrengløp 2009 på 6 og 10 km gikk på Jessheim den 3. oktober, med Ullensaker/Kisa IL som arrangør.
- NM i motbakkeløp 2009 var Devold Geiranger Halvmaraton 13. juni, med Geiranger IL som arrangør.
- NM i ultraløp 2009 var Eidsvoll 6-timers på Eidsvoll Stadion, arrangert av LL Spiridon.
- NM i friidrett innendørs 2009 ble arrangert i Stangehallen, Norges største riksanlegg for innendørs friidrett, med Hedmark friidrettskrets som arrangør. Det gikk av stabelen over dagene 28. februar og 1. mars. (Resultatene er ikke med i denne artikkelen.)
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11,66 |
02 | Siri Eritsland | SK Vidar | 11,96 |
03 | Vibecke Brun | IL i BUL | 12,16 |
4. | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 12,19 |
5. | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 12,32 |
6. | Heidi Hessan Næss | Tyrving IL | 12,61 |
Etter fire innledende heat, der Mari Gilde Brubak, Siri Eritsland, Ezinne Okparaebo og Folake Sekinat Akinyemi vant hver sitt, var det to semifinaler. Ezinne Okparaebo vant den ene på tiden 11,81, mens Folake Sekinat Akinyemi vant den andre på 11,95. Åtte utøvere løp finalen, der Okparaebo vant, som hun gjorde året før.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 24,21 |
02 | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 24,45 |
03 | Siri Eritsland | SK Vidar | 24,67 |
4. | Ida Bakke Hansen | IL Runar | 24,73 |
5. | Anne Skudal Dolvik | BFG Fana | 24,85 |
6. | Heidi Berg Sand | IL i BUL | 25,01 |
Etter tre semifinaler, der Elisabeth Slettum, Ida Bakke Hansen og Nina Katrine Brandt vant hver sin, ble åtte utøvere kvalifisert til finalen. Elisabeth Slettum vant finalen, som hun også gjorde året før.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vibecke Brun | IL i BUL | 54,41 |
02 | Irene Høvik Helgesen | FRI IL | 55,01 |
03 | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 55,38 |
4. | Randi Lovise Kjerstad | IL i BUL | 56,79 |
5. | Karoline Nilsson | IL Gular | 57,37 |
6. | Line Kloster | Asker SK | 57,49 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lisbeth Pedersen | IK Tjalve | 2.09,81 |
02 | Alvilde Ossum | SK Vidar | 2.10,29 |
03 | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 2.10,29 |
4. | Martine Eikemo Borge | BFG Fana | 2,10,65 |
5. | Ingeborg Løvnes | Strømmen IF | 2,11,35 |
6. | Frida Thorsås | Urædd | 2,12,26 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvill Hammersland Måkestad | IK Tjalve | 4.10,60 |
02 | Silje Fjørtoft | SK Vidar | 4.25,03 |
03 | Lisbeth Pedersen | IK Tjalve | 4.27,75 |
4. | Ingeborg Løvnes | Strømmen IF | 4.35,02 |
5. | Sigrid Jervell Våg | Trondheim Friidrett | 4,39,05 |
6. | Siri Grude | IK Tjalve | 12,16 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Størmer Steira | SK Vidar | 16.01,76 |
02 | Annie Bersagel | IK Tjalve | 16.56,60 |
03 | Veronika Brennhovd Blom | Modum FIK | 16.57,05 |
4. | Vigdis Bringedal Holst | Skjalg IL | 17,43,97 |
5. | Niina Harkonen | SK Vidar | 17,50,77 |
6. | Hilde Gjessing | IK Tjalve | 18,03,16 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Annie Bersagel | IK Tjalve | 36.57,64 |
02 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 37.13,08 |
03 | Niina Harkonen | SK Vidar | 38.12,78 |
Kun 3 utøvere deltok.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Vukicevic | Ski IL Friidrett | 13,07 |
02 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 13,60 |
03 | Hege Vold | Gjesdal IL | 13,64 |
4. | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 13,96 |
5. | Tale Ørving | Minerva | 14,13 |
6. | Ida Marcussen | IK Våg | 14,56 |
Isabelle Pedersen og Tine Teigene Dalen deltok også, men disse fullførte ikke løpet.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hege Vold | Gjesdal IL | 58,42 |
02 | Tine Teigene Dalen | SK Vidar | 1.00,71 |
03 | Rachel Nordtømme | Steinkjer FIK | 1.02,26 |
4. | Line Kloster | Asker SK | 1.02,71 |
5. | Mari Haugen | Modum FIK | 1.03,87 |
6. | Line Gjerde | Urædd | 1.05,27 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 9.52,06 |
02 | Veronika Brennhovd Blom | Modum FIK | 10.30,73 |
03 | Kristin Brøndbo | Steinkjer FIK | 11.19,24 |
Kun 3 utøvere deltok.
3000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjersti Tysse Plätzer | IL Norna-Salhus | 12.00,53 |
Kjersti Tysse Plätzers tid var ny norsk rekord, og gav kongepokal. Hun var eneste deltaker.
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 1,87 |
02 | Tonje Angelsen | Trondheim Friidrett | 1,84 |
03 | Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1,75 |
4. | Katarina Mögenburg | Tyrving IL | 1,70 |
5. | Ida Marcussen | IK Våg | 1,65 |
6. | Linn Vikan | Stjørdal FIK | 1,60 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 4,10 |
02 | Katrine Haarklau | IL Gular | 4,10 (NJR) |
03 | Ida Beate Øyen Østhus | Trondheim Friidrett | 3,75 |
4. | Anne Storslett | Moelven IL | 3,30 |
5. | Ingvild Kåshagen | Moelven IL | 3,10 |
Katrine Haarklaus resultat var ny norsk juniorrekord. Kun 5 utøvere deltok.
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6,64 (NR) |
02 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 6,26 |
03 | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 6,03 |
4. | Ida Marcussen | IK Våg | 6,01 |
5. | Hilde Røsvik | Ålesund FIK | 5,98 |
6. | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 5,87 |
Margrethe Renstrøms vinnerhopp på 6,64 meter var norsk rekord, og hun slo med det Berit Berthelsens gamle norske rekord på 6,56 som hadde stått siden 1968. Denne rekorden var Norges eldste friidrettsrekord.[1]
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 13,21 |
02 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 12,88 |
03 | Christiane Helgestad Gjerde | IL Norna-Salhus | 12,33 |
4. | Helene Hoven | IL Sandvin | 11,65 |
5. | Mia Haave | Tyrving IL | 11,14 |
6. | Ida Marie Søreide Hjelmeland | IL Norna-Salhus | 11,05 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Kristin Sundsteigen | Stord IL | 13,64 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 12,62 |
03 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 12,56 |
4. | Ingvild Rønhovde | Stord IL | 12,34 |
5. | Tove Beate Dahle | IK Tjalve | 11,62 |
6. | Benedicte Øvrebø | Stord IL | 11,26 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 54,46 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 47,85 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 47,23 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Christine Holm | IK Tjalve | 64,40 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 56,29 |
03 | Katja Vangsnes | Oppegård IL | 54,30 |
4. | Marte Rygg Årdal | Gloppen FIL | 52,07 |
5. | Hilde Marie Sæverud-Mehammer | Stord IL | 48,05 |
6. | Henriette Opheim | IL Norna-Salhus | 47,55 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Adriana Haga Thomassen | Giv Akt IL | 48,29 |
02 | Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 46,62 |
03 | Katrine Haarklau | IL Gular | 45,34 |
4. | Helga Reigstad | Osterøy IL | 41,92 |
5. | Marte Aaltvedt | Minerva | 40,80 |
6. | Eline Bye | Ogndal IL | 39,52 |
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Anne Thea Oppegaard, Randi Lovise Kjerstad, Heidi Berg Sand, Vibecke Brun | 2.11,98 |
02 | BFG Fana | Christine Jensen, Iren Vevatne Isaksen, Anne Skudal Dolvik, Martine Eikemo Borge | 2.12,60 |
03 | Kristiansands IF | Malin Fransson, Eline Breilid, Guro Forbord Anderssen, Benedicte Hauge | 2.13,14 |
4. | SK Vidar | Therese Bache, Siri Eritsland, Tine Teigene Dalen, Alvilde Ossum | 2.14,17 |
5. | Trondheim Friidrett | Cecilie Benedicte Isern, Julie Andrea Håskjold, Trine Sjaastad, Julie Bertheussen Falkanger | 2.16,51 |
6. | FIK Orion | Kirsti Tomassen, Silje Aukrust, Nina Olsen Harvei, Andrea Gaukerud Høye | 2.16,82 |
7. | Steinkjer FIK | Alisa Andersen, Silje Marie Sparildnes, Tara Marie Norum, Nina Katrine Brandt | 2.17,91 |
Plass | Utøver | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|
01 | Lene Secher Myrmel | IL Fri | 5263 |
02 | Mari Haugen | Modum FIK | 4163 |
Kun to utøvere stilte til start.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjersti Karoline Danielsen | SK Vidar | 1:15:34 |
02 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 1:17:46 |
03 | Anne Nevin | Strindheim IL | 1:20:35 |
For flere resultater, se NM i halvmaraton 2009
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anne Jorunn Hodne | GTI Stavanger | 2:47:15 |
02 | Wenche Lægreid Kvæven | GTI Stavanger | 2:55:42 |
03 | Nina Wavik Ytterstad | SK Vidar | 2:57:27 |
For flere resultater, se NM i maraton 2009
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Benedicte Abrahamsen Christiane Helgestad Ingvild Andersen Isabelle Pedersen | IL Norna-Salhus | 48,05 |
02 | Marte Kristoffersen Julie Andrea Håskjold Trine Sjaastad Andrea Gaukerud Høye | Trondheim Friidrett | 48,30 |
03 | Tara Norum Marit Bruvoll Rachel Nordtømme Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 48,45 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tara Norum Marit Bruvoll Rachel Nordtømme Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 3:50,49 |
02 | Trine Sjaastad Julie Andrea Håskjold Viktoria Kvalsvik Andrea Gaukerud Høye | Trondheim Friidrett | 3:51,20 |
03 | Guro Ørndal Nilsen Ane Vognild Volden Julie Skevik Anna Victoria Van Der Zwaag | Ranheim IL | 4:43,36 |
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andrea Gaukerud Høye Mari Steinkjer Øyen Sigrid Jervell Våg Viktoria Kvalsvik | Trondheim Friidrett | 9:20,76 |
02 | Marit Bruvoll Kristin Brøndbo Runa Falch Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 9:28,39 |
03 | Ingvill Berge Saksvik Heidi Ann Bruknapp Tonje Svendsen Karoline Finne | IL Gular | 9:42,42 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 6:23,2 |
02 | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 6:59,4 |
03 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 7:00,6 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 18:49 |
02 | Anne Margrethe Hausken | IK Tjalve | 19:11 |
03 | Guro Flatekval | Oppsal IL | 19:54 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Veslemøy Hausken Karoline Bjerkeli Grøvdal Christina Bus Holth | Oslo | 8:58,2 |
02 | Ida Østerås Kristin Brøndbo Runa Falch | Nord-Trøndelag | 9:00,1 |
03 | Mari Haugen Veronika Blom Silje Hørthe | Buskerud | 9:01,1 |
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 10,67 |
02 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 10,77 |
03 | Peter Osazuwa | IL i BUL | 10,89 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 21,28 |
02 | Per Magnus Arjun Solli | Nesbyen IL | 21,60 |
03 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 21,69 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristoffer Ringerud Nyhuus | IK Tjalve | 47,99 |
02 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 48,28 |
03 | Kristian Magnussen | Haugesund IL | 48,63 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eivind Jenssen | Steinkjer FIK | 1.50,13 |
02 | Jørgen H. Johansen | IL Norna-Salhus | 1.50,24 |
03 | Thomas Roth | Ullensaker/Kisa IL | 1.50,39 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Morten Kolstø Velde | Haugesund IL | 3.46,64 |
02 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3.48,43 |
03 | Thomas Solberg Eide | Haugesund IL | 3.51,78 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 14.20,10 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 14.20,39 |
03 | Sindre Buraas | SK Vidar | 14.20,69 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 29.14,21 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 29.17,99 |
03 | Lars Erik Malde | Skjalg IL | 30.36,15 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vladimir Vukicevic | Ski IL | 14,36 |
02 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 14,86 |
03 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 15,25 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Totsås | SK Vidar | 51,74 |
02 | Atle McAdam | IK Tjalve | 52,57 |
03 | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø Turn og IF | 53,38 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8.31,93 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 9.03,37 |
03 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 9.19,41 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erik Tysse | IL Norna-Salhus | 18.37,17 |
02 | Håvard Haukenes | TIF Viking | 22.12,93 |
03 | Pål Erik Lund | TIF Viking | 22.16,63 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Brede Raa Ellingsen | IL Norna-Salhus | 2,15 |
02 | Kjølv Egeland | IL i BUL | 2,10 |
03 | Erlend Jakobsen Rønningen | IL i BUL | 2,07 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 4,80 |
02 | Henning Dahl Holti | Moelven IL | 4,60 |
03 | Magnus Løvstad | Moelven IL | 4,50 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 7,60 |
02 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 7,45 |
03 | Jonas Mögenburg | IL Tyrving | 7,28 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Sindre Almsengen | IL Norna-Salhus | 15,67 |
02 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 15,35 |
03 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 15,27 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IK Tjalve | 17,75 |
02 | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 16,06 |
03 | Fredrik Amundgård | IL Tyrving | 16,02 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IK Tjalve | 60,44 |
02 | Fredrik Amundgård | IL Tyrving | 56,23 |
03 | Magnus Røsholm Berntsen | Aurskog-Høland | 54,31 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Steffen Nerdal | IL Norna-Salhus | 69,36 |
02 | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 69,07 |
03 | Steinar Kleppe | Florø Turn og IF | 57,31 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Knut Harald Sommerfeldt | Hellas IF | 67,39 |
02 | Paul Andre Solberg | IK Tjalve | 65,38 |
03 | Bjørn Arne Kristiansen | IK Tjalve | 58,24 |
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anders Skarland, Torje Klevmo, Eivind Jenssen, Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 1.55,30 |
02 | Martin Forbergskog, Mauritz Kåshagen, Pål Jostad, Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 1.55,72 |
03 | Anders Løkken, Håkon Morken, Morten Sand, Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 1.55,75 |
Plass | Utøver | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|
01 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 7073 |
02 | Bjørn Åge Herdlevæ | IL Fri | 2084 |
Kun to utøvere stilte til start.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Øystein Sylta | SK Vidar | 1:06:34 |
02 | Tomsa Robele Oda | Namdal LK | 1:08:25 |
03 | Jon Andrè Preststulen | Tjalve IK | 1:09:43 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ronny Hognestad | Sandnes IL | 2:32:16 |
02 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 2:34:13 |
03 | Jens Kristian Berg | SK Vidar | 2:34:43 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Pål Jostad Alexander Dahlstrøm Winger Carl Emil Kåshagen Martin Forbergskog | Moelven IL | 42,28 |
02 | Erik Johansen Jonathan Byrkjenes Ragnar Bergheim Jørgen H. Johansen | IL Norna-Salhus | 42,42 |
03 | Stein Eirik Sollien Fredrik Bergseteren Øystein Sva Lars Tangnes Frantzen | IL Mogutten | 43,33 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Rune Augdal Torje Klevmo Eivind Jensen Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 3:13,07 |
02 | Alexander Dahlstrøm Winger Carl Emil Kåshagen Pål Jostad Mauritz Kåshagen | Moelven IL | 3:14,17 |
03 | Henrik Johansen Abdi Guleed Lars Ytterhaug Kristoffer Nyhuus | IK Tjalve | 3:21,12 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Per Erik Vullum Torje Klevmo Joachim Brøndbo Eivind Jensen | Steinkjer FIK | 15:43,83 |
02 | Urige Buta Christian Søreng Bjørge Thomas Solberg Eide Morten Velde | Haugesund IL | 15:51,55 |
03 | Kjetil Foss Angeltveit Lars Erik Malde Dabayaa Badosho Asle Rønning Tjelta | IL Skjalg | 16:03,09 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:58,2 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 9:00,1 |
03 | Øystein Sylta | SK Vidar | 9:01,1 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 28:47 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 28:53 |
03 | Øystein Sylta | SK Vidar | 29:44 |
Referanser
- ^ Nettavisen - Margrethe Renstrøm slo til under NM på Lillehammer, besøkt 17. oktober 2011.
Eksterne lenker
- friidrett.no Kongepokaler til Kjersti og Andreas
- andro.no: Resultater hovedmesterskapet
- nm-mangekamp.webs.com: Mangekamp-NM[død lenke]
- Resultater NM halvmaraton[død lenke]
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024