NM i friidrett 2005
NM i friidrett 2005 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Bergensalliansen | ||
Vertsby | Bergen | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Fana Stadion | ||
Dato | 19.–21. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2004 – 2006 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2005 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2005 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene. For første gang ble motbakkeløp også regnet som mesterskapsøvelse i friidrett.
Hovedmesterskapet ble arrangert på Fana stadion i Bergen 19. – 21. august. Arrangører var Bergensalliansen. Kongepokalene ble vunnet av Andreas Thorkildsen og Susanne Wigene.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2005 – Stange 12. – 13. februar
- Halvmaraton – Drammen 3. september (Drammensmaraton)
- Maraton – Oslo 2. oktober (Oslo Maraton)
- Stafetter – Steinkjer 28. – 29. mai
- NM i mangekamp 2005 – Drammen 23. – 24. juli
- Terrengløp, kort løype og stafett – Åheim 9. april
- Terrengløp, lang løype – Jessheim 17. september
- NM i motbakkeløp 2005 – Loen 13. august (Skåla 1848 meter rett opp)
Mestvinnende utøver ble Benjamin Jensen som ble norgesmester både på 110 meter hekk og i stavsprang i tillegg til at han tok sølv i lengdehopp. På kvinnesiden tok Ragnhild Kvarberg, Anita Håkenstad Evertsen og Susanne Wigene to NM-titler hver.
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11.71 |
02 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 11.82 |
03 | Anne Cathrine Bakken | IK Tjalve | 11.90 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 23.96 |
02 | Anne Cathrine Bakken | IK Tjalve | 24.90 |
03 | Tina Stilson | Trondheim Friidrett | 24.91 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 55.45 |
02 | Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 56.05 |
03 | Mari Bones | Trondheim Friidrett | 56.59 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 2:05.56 |
02 | Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 2:06.44 |
03 | Lisbeth Pedersen | IK Tjalve | 2:09.75 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 4:20.54 |
02 | Alvilde Ossum | SK Vidar | 4:24.67 |
03 | Ingvill Måkestad | IL Korlevoll | 4:26.63 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susanne Wigene | IK Tjalve | 15:01.05 |
02 | Siri Merete Alfheim Espin | IL Norna-Salhus | 15:43.18 |
03 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 16:28.03 |
Wigene mottok kongepokalen for denne seieren
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Siri Merete Alfheim Espin | IL Norna-Salhus | 34:48.83 |
02 | Fride Vullum | SK Vidar | 35:35.08 |
03 | Sharon Broadwell | SK Vidar | 36:29.48 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Turi Malme | Fræna FIK | 1:20:08 |
02 | Sofie Spiten | SK Vidar | 1:20:24 |
03 | Sharon Broadwell | SK Vidar | 1:20:41 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sofie Spiten | SK Vidar | 2:54:08 |
02 | Turi Malme | Fræna FIK | 2:54:35 |
03 | Christina Holth | SK Vidar | 3:04:58 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susanne Wigene | IK Tjalve | 07:00 |
02 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 07:07 |
03 | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 07.13 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 22:30 |
02 | Runa Bostad | SK Vidar | 22:34 |
03 | Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 22:38 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hilde Gjessing Susanne Wigene Hanne Lyngstad | Oslo | 29:25 |
02 | Martine Borge Eikemo Kirsten Melkevik Otterbu Brit-Helen Simmenes | Hordaland | 29:37 |
03 | Karoline Bjerkeli Grøvdal Brynhild Synstnes Trine Pilskog | Møre og Romsdal | 20:06 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 1:23:03 |
02 | Kristin Størmer Steira | SK Vidar | 1:23:16 |
03 | Ine Wigernes | IK Tjalve | 1:34:20 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Vukicevic | IL Tyrving | 14.05 |
02 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 14.18 |
03 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 14.54 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 58.43 |
02 | Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 59.54 |
03 | Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 59.99 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hanne Lyngstad | Tjalve | 10:19.98 |
02 | Rut Åshild Utsi Sandstad | Oslostudentenes IK | 11:22.09 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Tjelta Larsen Elisabeth Slettum Christine Næsheim Bjørkvik Katrine Alfsnes | IL Skjalg | 47.75 |
02 | Tina Stilson Ellen Strøm Trine Sjaastad Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 47.96 |
03 | Maren Aasheim Kari Marte Brandt Linda Røstad Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 49.16 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ellen Strøm Mari Bones Cecilie Benedicte Isern Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 3:48.72 |
02 | Kari Marte Brandt Linda Røstad Nina Katrine Brandt Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 3:54.19 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Cecilie Benedicte Isern Kjersti Oslandsbotten Stine Meland Tomb Mari Bones | Trondheim Friidrett | 9:30.43 |
02 | Ingeborg Ålmo Nina Katrine Brandt Anette Foss Lia Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 9:37.28 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trine Sjaastad Tina Stilsson Mari Bones Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 2:11.04 |
02 | Karoline Tjelta Larsen Katrine Alfsnes Christine Næsheim Bjørkvik Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 2:12.70 |
03 | Ezinne Okparaebo Folake Akinyemi Cathrine Larsåsen Ingrid Magnus | IL i BUL | 2.13.71 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.86 |
02 | Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 1.81 |
03 | Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6.11 |
02 | Ida Marcussen | Kristiansand IF | 6.08 |
03 | Lissie Moe | IL Tyrving | 5.98 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 3.71 |
02 | Elin Dølør | IL i BUL | 3.20 |
03 | Kristin Holte | IL Sandvin | 3.10 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 13.14 |
02 | Maria Høgheim | Lysekloster IL | 12.88 |
03 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 12.84 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grethe Kleggetveit | Iveland IL | 48.78 |
02 | Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 47.62 |
03 | Helga Reigstad | Osterøy IL | 47.06 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 54.49 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 51.12 |
03 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 45.88 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 14.39 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 13.63 |
03 | Ida Marcussen | Kristiansand IF | 13.19 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Holm | IL Norna-Salhus | 62.82 |
02 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 54.37 |
03 | Ingelin Bareksten | Fri IL | 51.20 |
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Ellen Kr. Strøm | Trondheim Friidrett | 4621 |
02 | Elin Marvik | Haugesund IL | 3769 |
03 | Jessie Grandlund | IF Hellas | 3298 |
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 10.51 |
02 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 10.57 |
03 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 10.70 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 21.61 |
02 | Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 21.64 |
03 | Einar Inge Aasen | IF Hellas | 21.93 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 47.10 |
02 | Einar Inge Aasen | IF Hellas | 47.31 |
03 | Morten Sand | Lillehammer IF | 48.28 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1:53.02 |
02 | Stig Vervik Ellingsen | IL Tyrving | 1:53.45 |
03 | Kjetil Gjøvåg | Skjalg IL | 1:53.65 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 3:49.18 |
02 | Morten Velde | Haugesund IL | 3:50.44 |
03 | Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 3:50.81 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marius Bakken | IL Runar | 13:48.21 |
02 | Urige Buta | Haugesund IL | 14:01.98 |
03 | Henrik Sandstad | SK Vidar | 14:17.35 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 29.23.02 |
02 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 29:32.69 |
03 | Henrik Sandstad | SK Vidar | 29:51.07 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 1:04:26 |
02 | Henrik Sandstad | SK Vidar | 1:07:21 |
03 | Ørjan Lunde | IL Norna-Salhus | 1:07:30 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jan Helgesen | IK Tjalve | 2:26:09 |
02 | Martin Kjäll-Ohlsson | SK Vidar | 2:27:02 |
03 | Morten Skarstad | Namdal LK | 2:29:30 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 09.21 |
02 | Trond Idland | Gjesdal IL | 09.24 |
03 | Endre Evensen | IK Tjalve | 09.26 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trond Idland | Gjesdal IL | 31:06 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 31:15 |
03 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 31:26 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jon Andre Preststulen Endre Evensen Bård Kvalheim | Oslo | 25:01 |
02 | Christian Bjørge Trond Idland Terje Aggvin | Rogaland | 25:21 |
03 | Lars Røttingen Asbjørn Amundsen Tommy Berland Laitinen | Hordaland | 25:36 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jon Tvedt | IL Gular | 1:11:02 |
02 | Oddbjørn Hjelmeset | Fjellhug/Vereide IL | 1:15:57 |
03 | Hans Martin Gjedrem | Valldal IL | 1:16:02 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 14.05 |
02 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 14.42 |
03 | Eivind Stavang | Florø TIF | 14.55 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 51.64 |
02 | Michael Tomala | Minerva | 52.20 |
03 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 53.23 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:44.54 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 9:15.72 |
03 | Terje Aggvin | Gjesdal IL | 9:22.21 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Kristiansen Thomas Mellin-Olsen Eystein Lysholm Quincy Douglas | IL Gular | 42.62 |
02 | Jens Otto Hammer Børge Angell-Petersen Alf Inge Hellevik Kristian David Smogeli | Trondheim Friidrett | 43.14 |
Kun to lag oppnådde gyldig resultat.
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Steffen Kjønnås Yngve Sundsfjord Steinar Bergheim Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 3:14.71 |
02 | Eystein Lysholm Ådne Svahn Dæhlin Kjetil Hodnekvam Quincy Douglas | IL Gular | 3:16.11 |
03 | Anders Nyhuus Vidar Stenshall Thomas Schibbye Kristoffer Nyhuus | SK Vidar | 3:18.01 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ådne Svahn Dæhlin Tommy Berland Laitinen Tord Indredavik Lars Røttingen | IL Gular | 16:28.23 |
02 | Stian Stensland Kristian Breili Lasse Blom Johannes Alne | Ås IL | 16:39.08 |
03 | Børge Leiren Birger Dragsten Ola Sakshaug Juan Miguel Valdez Rondrigues | Heimdal IF | 16:46.95 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Espen Ellingsen Yngve Sundsfjord Ragnar Bergheim Steffen Kjønnås | IL Norna-Salhus | 1:55.28 |
02 | Vidar Stenshall Anders Nyhuus Thomas Schibbye Kristoffer Nyhuus | SK Vidar | 1:56.53 |
03 | Alexander Karlsson Andreas Kristiansen Eystein Lysholm Hans Christian van Nijkerk | IL Gular | 1:58.29 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Aune Viken | Fredrikstad IF | 2.07 |
02 | Thor Chr. Maast | IK Tjalve | 2.07 |
03 | Kjetil S. Midthun | IL Norna-Salhus | 2.04 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 7.57 |
02 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 7.53 |
03 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 7.28 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 5.00 |
02 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 4.70 |
03 | Maciek Musial | IL i BUL | 4.60 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Eric Sæther | Steinkjer | 15.24 |
02 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 15.24 |
03 | Michael Hopsdal | IL Norna-Salhus | 15.19 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Thorkildsen | SK Vidar | 83.63 |
02 | Paul Solberg | IL Norna-Salhus | 68.51 |
03 | Olav Røe | Steinkjer FIK | 66.05 |
Thorkildsen mottok kongepokalen for denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 60.71 |
02 | Thomas Rosvold | IK Tjalve | 53.50 |
03 | Svein Inge Valvik | Urædd | 52.14 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 18.64 |
02 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 17.49 |
03 | Stein T. Syversen | Sarpsborg IL | 15.89 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Anders Halvorsen | IL Norna-Salhus | 59.20 |
02 | Bjørn Henning Bøe | Vestre Slidre IL | 58.34 |
03 | Bjørnar Halvorsen | IL Norna-Salhus | 57.07 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 7752 |
02 | Knut Harald Sommerfeldt | IF Hellas | 7643 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IL Norna-Salhus | 8 | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 | 4 |
IK Tjalve | 6 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 9 | 5 | 6 |
SK Vidar | 1 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 10 | 6 |
Trondheim Friidrett | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 3 | 3 |
IL Gular | 3 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 1 | 3 |
Steinkjer FIK | 1 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
Haugesund IL | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 |
Skjalg IL | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 |
IL i BUL | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Gloppen FIL | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 |
Iveland IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
FIK Ren-Eng | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Øystre Slidre IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
IL Tyrving | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Gjesdal IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Løten Friidrett | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
IK Grane | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
IF Hellas | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
Fredrikstad IF | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Fræna FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Sandnes IL | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IL i BUL Tromsø | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IL Runar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
BFG Fana | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kristiansand IF | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Minerva | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ås IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Oslostudentenes IK | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Lysekloster IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Vestre Slidre IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IL Sandvin | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Osterøy IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Fjellhug/Vereide IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Fri IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Korlevoll | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Moss IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Heimdal IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Lillehammer IF | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Namdal LK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Florø TIF | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sarpsborg IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Urædd | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Valldal IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Tore Johansen, Egil Svendsby (red.) Sportsboken 2005, s. 246-48. Schibsted. ISBN 978-82-516-2168-7.
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024