NM i friidrett 2010
NM i friidrett 2010 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Sandnes | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sandnes idrettspark | ||
Dato | 20.–22. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2009 – 2011 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2010 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2010 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert på Sandnes idrettspark i Sandnes i perioden 20. til 22. august. Arrangør var Sandnes IL.
Følgende seniormesterskap ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2010 – Stange
- NM i ultraløp 2010 – Bergen (Bergen Ultra) 10. april
- NM i terrengløp 2010, kort løype og stafett – Tønsberg 10. – 11. april
- NM i halvmaraton 2010 – Sola 15. mai
- NM i maraton 2010 – Oslo (Oslo Maraton) 26. september
- NM i stafetter 2010 – Steinkjer 22. – 23. mai
- NM i kappgang 2010, 5 og 10 km kvinner og 10 og 20 km menn – Sandane, Gloppen 5. – 6. juni
- NM i motbakkeløp 2010 – Voss 20. juni (Lønahorgi Opp)
- NM i mangekamp 2010 – Ranheim – 11. – 12. september
- NM i terrengløp 2010, lang løype – Lillehammer 18. september
- Det arrangeres også egne mesterskap for juniorer og veteraner, og i flere tilfeller er det egne junior- og veteranklasser i mesterskapene nevnt over.
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11,71 |
02 | Siri Eritsland | SK Vidar | 12,15 |
03 | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 12,15 |
4. | Anne Skudal Dolvik | BFG Fana | 12,47 |
5. | Astrid Mangen Cederkvist | Aurskog-Høland | 12,57 |
6. | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 12,65 |
7. | Heidi Hessan Næss | Tyrving IL | 12,68 |
x. | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | DNF |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 24,44 |
02 | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 24,69 |
03 | Anne Skudal Dolvik | BFG Fana | 24,96 |
4. | Ida Bakke Hansen | IL Runar | 25,01 |
5. | Marte Jørgensen | IK Tjalve | 25,01 |
6. | Siri Eritsland | SK Vidar | 25,09 |
7. | Astrid Mangen Cederkvist | Aurskog-Høland | 25,59 |
8. | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 25,71 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stine Meland Tomb | SK Vidar | 53,58 |
02 | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 54,14 |
03 | Benedikte Hauge | Kristiansands IF | 54,63 |
4. | Line Kloster | SK Vidar | 55,28 |
5. | Randi Kjerstad | IL i BUL | 55,57 |
6. | Vilde Svortevik | Laksevåg TIL | 56,55 |
7. | Tara Marie Norum | Steinkjer FIK | 56,76 |
8. | Heidi Ann Bruknapp | IL Gular | 57,73 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvill Måkestad Bovim | IL Gular | 2.02,36 |
02 | Frida Thorsås | Urædd | 2.12,22 |
03 | Ida Fillingsnes | Herkules IF | 2.13,65 |
4. | Ida Kjelkenes | IL Gular | 2.13,78 |
5. | Cecilie Udstuen | Haugesund IL | 2.14,55 |
6. | Sigrid Jervell Våg | Trondheim Friidrett | 2.15,78 |
7. | Ida Margrethe Neverdahl | Skjalg IL | 2.15,78 |
8. | Ingeborg Kristine | IL Gular | 2.19,30 |
9. | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 2.21,32 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | SK Vidar | 4.20,03 |
02 | Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 4.33,53 |
03 | Ida Østerås | Verdal IL | 4.34,19 |
4. | Frida Berge | IL Gular | 4.34,88 |
5. | Mette Riise | SK Vidar | 4.38,75 |
6. | Ingeborg Kristine Lind | IL Gular | 4.38,77 |
7. | Ida Kjelkenes | IL Gular | 4.38,79 |
8. | Sigrid Jervell Våg | Trondheim Friidrett | 4.39,37 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 15.49,61 |
02 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 16.48,44 |
03 | Runa Falch | Steinkjer FIK | 17.10,49 |
4. | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 17.18,02 |
5. | Fride Vullum | SK Vidar | 17.27,17 |
6. | Jessica K. Gunnarsson | SK Vidar | 17.49,93 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 34.04,24 |
02 | Kjersti Karoline Danielsen | SK Vidar | 34.28,02 |
03 | Fride Vullum | SK Vidar | 35.39,39 |
4. | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 36.24,88 |
5. | Merete Helgheim | Gloppen FIL | 37.23,59 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 1:20:39 |
02 | Wenche Kvæven | GTI Stavanger | 1:23:05 |
03 | Kari Langerud | Åskameratene | 1:25:26 |
4. | Lene Rørvik | GTI Stavanger | 1:26:55 |
5. | Kristin Rasdal Håland | Bryne FIK | 1:27:14 |
6. | Elise Hay Opsahl | GTI Stavanger | 1:28:54 |
7. | Elin Rasdal Håland | Bryne FIK | 1:30:33 |
8. | Bjørg Hagen | GTI Stavanger | 1:39:41 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Fride Vullum | SK Vidar | 2:45.39 |
02 | Margaretha Baumann | SK Vidar | 2:47:34 |
03 | Marthe Kathrine Myhre | FIG Gjøvik | 2:51:14 |
4. | Anne Nevin | Strindheim IL | 2:55:45 |
5. | Mari Johanna Brox | Oslostudentenes IK | 2:59:25 |
6. | Anine Nordstrøm | FIK Ren-Eng | 3:02:58 |
7. | Dorte Foss | Raufoss IL | 3:15:53 |
8. | Ingjerd Utistog Kleiv | Vinje IL | 3:18:36 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Vukicevic | Ski IL Friidrett | 13,11 |
02 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 13,99 |
03 | Tale Ørving | Minerva | 14,01 |
4. | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 14,16 |
5. | Kine Aaltvedt | Minerva | 14,46 |
6. | Agathe Holtan Wathne | FRI IL | 14,52 |
7. | Ida Marcussen | IK Våg | 14,65 |
8. | Renate Grimstad | Dimna IL | 15,58 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stine Meland Tomb | SK Vidar | 57,41 |
02 | Vilde Svortevik | Laksevåg TIL | 1.01,29 |
03 | Rachel Nordtømme | Steinkjer FIK | 1.02,74 |
4. | Anne Hansen | IL Gular | 1.04,51 |
5. | Eline Netland | Sandnes IL | 1.05,97 |
6. | Solveig Onstad | Laksevåg TIL | 1.06,87 |
x. | Benedikte Hauge | Kristiansands IF | DNF |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 9.50,74 |
02 | Mari Haugen | Modum FIK | 11.15,98 |
03 | Bertine-Helene Færø | FIL AKS-77 | 11.19,75 |
3000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hanne Liland | TIF Viking | 15.43,39 |
02 | Kristiane Rygg | Gloppen FIL | 16.44,49 |
Det var kun to deltakere.
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | IL i BUL | 1,89 |
02 | Øyunn Grindem | IK Tjalve | 1,89 |
03 | Tonje Angelsen | Trondheim Friidrett | 1,81 |
4. | Katarina Mögenburg | Tyrving IL | 1,75 |
5. | Ida Marcussen | IK Våg | 1,70 |
x. | Linn Vikan | Stjørdal FIK | x |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 4,15 |
02 | Ida Beate Øyen Østhus | Trondheim Friidrett | 3,60 |
03 | Paula Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 3,35 |
4. | Marianne Benserud | BFG Fana | 3,10 |
5. | Malin Vik | FIK Orion | 3,10 |
6. | Karoline Maria Aas | Urædd | 3,00 |
7. | Ingvild Andersen | Norna-Salhus | 2,90 |
8. | Anne Storslett | Moelven IL | 2,80 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ida Marcussen | IK Våg | 6,23 |
02 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 6,10 |
03 | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 6,00 |
4. | Inger-Anne Frøysedal | IK Tjalve | 5,94 (+2,9 m/s) |
5. | Malin Fransson | Kristiansands IF | 5,80 |
6. | Benedicte Abrahamsen | Norna-Salhus | 5,78 (+2,9 m/s) |
7. | Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 5,64 |
8. | Maryon Paulsen Strugstad | Skjalg IL | 5,64 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 13,41 |
02 | Mia Haave | Tyrving IL | 12,46 |
03 | Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 11,99 |
4. | Helene Hoven | IL Sandvin | 11,58 (+2,2 m/s) |
5. | Ingri Bøthun-Leganger | Laksevåg TIL | 11,14 |
6. | Celina M. Solend | Stord IL | 10,95 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Kristin Sundsteigen | IK Våg | 13,38 |
02 | Ida Marcussen | Gloppen FIL | 12,82 |
03 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 12,70 |
4. | Trude Raad | Gloppen FIL | 12,51 |
5. | Silje Nordahl Disserud | IL Sandvin | 12,18 |
6. | Katrine Haarklau | IL Gular | 12,10 |
7. | Mari Kogstad | Skjalg IL | 11,91 |
8. | Mona Christine Holm | IK Tjalve | 11,75 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm Snyder | IK Tjavle | 53,73 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 46,64 |
03 | Mona Christine Holm | IK Tjavle | 45,61 |
4. | Solveig Fredriksen | Norna-Salhus | 44,87 |
5. | Benedicte Øvrebø | Stord IL | 42,86 |
6. | Mona Jaidi Ekroll | Norna-Salhus | 40,72 |
7. | Anne Marie Gausel | Hinna IL | 40,06 |
8. | Mari Kogstad | Skjalg IL | 37,23 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Christine Holm | IK Tjalve | 64,23 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 59,41 |
03 | Katja Vangsnes | Oppegård IL | 56,36 |
4. | Solveig Fredriksen | Norna-Salhus | 50,31 |
5. | Marte Rygg Årdal | Gloppen FIL | 48,81 |
6. | Mari Strange Øya | Urædd | 47,33 |
7. | Helene Hofstad | IL Gular | 46,59 |
8. | Silje Stenersrød | Halden IL | 46,54 |
I kvalifiseringsrunden kastet Trude Raad lengst, med 57,86, foran Mona Christine Holm (56,81) og Katja Vangsnes (51,85). 12 utøvere gikk til finalen.
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ida Marcussen | Gloppen FIL | 48,60 |
02 | Adriana Haga Thomassen | Giv Akt IL | 47,72 |
03 | Mona Jaidi Ekroll | IL Norna-Salhus | 45,61 |
4. | Ina Cathrin Kartum | Stjørdal FIK | 45,32 |
5. | Marte Aaltvedt | Minerva | 45,31 |
6. | Andrea Enerstad Bolle | Vestby IL | 44,54 |
7. | Tove Beate Dahle | IK Tjalve | 44,34 |
8. | Katrine Haarklau | IL Gular | 43,09 |
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | SK Vidar | Vibecke Brun, Siri Eritsland, Line Kloster, Stine Meland Tomb | 2.11,25 |
02 | Kristiansands IF | Malin Fransson, Eline Breilid, Guro Forbord Anderssen, Benedicte Hauge | 2.14,53 |
03 | Steinkjer FIK | Tara Marie Norum, Alisa Andersen, Rachel Nordtømme, Nina Katrine Brandt | 2.14,72 |
4. | IL Gular | Katrine Haarklau, Anne Hansen, Heidi Ann Bruknapp, Ingvill Måkestad Bovim | 2.15,60 |
5. | BFG Fana | Christine Bjelland Jensen, Iren Vevatne Isaksen, Anne Skudal Dolvik, Anne B. Jensen | 2.17,41 |
6. | Laksevåg TIL | Sarah Hovden Øvsthus, Paula Nedberge Llano, Solveig Onstad, Vilde Svortevik | 2.22,34 |
7. | Sandnes IL | Eline Netland, Lisa Willassen, Helena Gramstad, Christina Toogood | 2.26,74 |
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Philip Bjørnå Berntsen | IK Tjalve | 10,80 |
02 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 10,82 |
03 | Peter Rasmussen Osazuwa | IL i BUL | 10,85 |
4. | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 10,90 |
5. | Alexander Karlsson | IL Gular | 10,98 |
6. | Paul Anders Holte | Skjalg IL | 10,98 |
7. | Riquelvis Santiago | Modum FIK | 11,02 |
8. | Jarle Hollund | IL Gular | 11,08 |
Christian Settemsli Mogstad, Peter Rasmussen Osazuwa og Tormod Hjortnæs Larsen vant hvert sitt kvalifiseringsheat, men Philip Bjørnå Berntsen trakk det lengste strået i finalen.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jaysuma Saidy Ndure | IL i BUL | 20,79 |
02 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 21,65 |
03 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 21,77 |
4. | Per Magnus Arjun Solli | Nesbyen IL | 21,80 |
5. | Paul Anders Holte | Skjalg IL | 21,97 |
6. | Peter Rasmussen Osazuwa | IL i BUL | 22,01 |
7. | Alexander Karlsson | IL Gular | 22,57 |
8. | Riquelvis Santiago | Modum FIK | 22,60 |
Jaysuma Ndure og Christian Mogstad vant hver sine semifinale.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lars Jahr Røine | IK Tjalve | 48,49 |
02 | Mauritz Kåshagen | Moelven IL | 48,68 |
03 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 49,16 |
4. | Kristian Magnussen | Haugesund IL | 49,27 |
5. | Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 49,39 |
6. | Jørgen H. Johansen | Norna-Salhus | 49,59 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Thomas Roth | Ull-Kisa | 1:50.05 |
02 | Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1:50.47 |
03 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1:50.84 |
4. | Vidar Dahle | IL Gular | 1:51.57 |
5. | Stian Flo | IK Tjalve | 1:51.78 |
6. | Henrik S. Berg-Olsen | IL i BUL | 1:52.38 |
7. | Torje Klevmo | Steinkjer FIK | 1:56.01 |
x. | Jørgen H. Johansen | Norna-Salhus | DNF |
Det var to forsøksheat før finalen, der Ådne Svahn Dæhlin vant det ene, og Stian Flo det andre.
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 3:46.50 |
02 | Hans Kristian Fløystad | IK Tjalve | 3:47.30 |
03 | Morten Velde | Haugesund IL | 3:49.33 |
4. | Audun Nordtveit | IK Tjalve | 3:51.32 |
5. | Sindre Buraas | SK Vidar | 3:51.65 |
6. | Vegard Ølstad | FIK Ren-Eng | 3:52.97 |
7. | Johannes Alnes | Bækkelagets SK | 3:53.22 |
8. | Vetle Aasland | Ullensaker/Kisa IL | 3:55.95 |
Etter to semifinaler, som ble vunnet av hhv. Henrik Ingebrigtsen og Hans Kristian Fløystad, gikk 12 utøvere til finalen. Henrik Ingebrigtsen, som vant sølv på samme distanse året før dro i land seieren i finalen.
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 14:00.19 |
02 | Sindre Buraas | SK Vidar | 14:00.48 |
03 | Urige Buta | Haugesund IL | 14:05.23 |
4. | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 14:05.93 |
5. | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 14:07.51 |
6. | Lars Erik | Skjalg IL | 14:21.70 |
7. | Lars Nesbø Bakke | FRI IL | 14:37.76 |
8. | Asbjørn Ellefsen Persen | IK Tjalve | 14:39.34 |
27 deltakere stilte til start, hvorav 23 kom i mål.
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Dabaya Badhaso | Skjalg IL | 29:24.44 |
02 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 29:26.65 |
03 | Lars Erik Malde | Skjalg IL | 30:36.94 |
4. | Asbjørn Ellefsen Persen | IK Tjalve | 31:16.59 |
5. | Terje Charles Aggvin | IL Gular | 31:28.10 |
6. | Ahmad Muktar Adam | Sandnes IL | 31:29.48 |
7. | Terje Olsen | Heimdal IF | 31:36.08 |
8. | André Hammerø Løseth | Kristiansands IF | 31:44.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Dabaya Badhaso | Skjalg IL | 1:06.22 |
02 | Svein Ove Risa | Undheim IL | 1:10.17 |
03 | Mikael Olsen | Namdal LK | 1:10.23 |
4. | Bjarte Vik | Osterøy IL | 1:10.28 |
5. | André Hammerø Løseth | Kristiansand IF | 1:10.39 |
6. | Trond Arne Rugland | Tønsberg FIK | 1:11.02 |
7. | Helge Dolsvåg | Kristiansand IF | 1:11.09 |
8. | John Henry Strupstad | FIK Ren-Eng | 1:12.11 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Høye | Slevik IL | 2:29:24 |
02 | John Henry Strupstad | FIK Ren-Eng | 2:30.26 |
03 | Jens Kristian Berg | SK Vidar | 2:32:13 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trond Nymark | TIF Viking | 19.59,41 |
02 | Håvard Haukenes | TIF Viking | 21.34,27 |
03 | Bjørn Ove Myrvoll Ølness | Søfteland TIL | 23.02,22 |
4. | Joakim Sælen | TIF Viking | 23.45,92 |
5. | Sindre Ølness | Søfteland TIL | 23.59,24 |
6. | Syver Andersen Morvik | TIF Viking | 25.08,90 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Ole Vee-Haugen | Lørenskog IF | 4,30 m |
02 | Stein Eirik Sollien | Moelven IL | 4,20 m |
03 | Marius Fauskrud | Moelven IL | 4,20 m |
4. | Magnus Løvstad | Moelven IL | 4,00 m |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 7,35 m |
02 | Jonas Mögenburg | Tyrving IL | 7,25 m |
03 | Rune Augdal | Steinkjer FIK | 7,20 m |
4. | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 7,19 m |
5. | Pål Jostad | Moelven IL | 6,93 m |
6. | Lars Tangnes Frantzen | IK Tjalve | 6,86 m |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sindre Almsengen | IL Norna-Salhus | 15,52 m |
02 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 15,15 m |
03 | Joakim Henrik Urdahl | IL Norna-Salhus | 14,88 m |
4. | Christian Boe Helland | IL Norna-Salhus | 14,66 m |
5. | Stian Aaltvedt | Urædd | 14,39 m |
6. | Jan Olav Horten | Stjørdal FIK | 6,86 m |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Ivan Kristoffer Nilsen | IL i BUL | 2,21 m |
02 | Brede Raa Ellingsen | Norna-Salhus | 2,15 m |
03 | Marius Eriksrud | IL i BUL | 2,04 m |
4. | Tor Martin Austad | Skjalg | 2,00 m |
5. | Jørgen Landsem | Namsen FIF | 1,95 m |
6. | Frederik Jahr | Tyrving | 1,95 m |
Jørgen Landsem slo Frederik Jahr fordi han greide 1,95 på færre forsøk.
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Thorkildsen | Kristiansand IF | 87,10 m |
02 | Teemu Juhani Pasanen | Halden IL | 71,56 m |
03 | Paul André Solberg | IK Tjalve | 70,66 m |
4. | Petter Ormsettrø | Tingvoll IL | 64,51 m |
5. | Inge Tansø | IL Gular | 63,24 m |
6. | Størk Avelsgaard Lien | Stjørdal FIK | 62,88 m |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | Norna-Salhus | 60,10 m |
02 | Magnus Røsholm Berntsen | Aurskog-Høland | 52,20 m |
03 | Vegard P. Henriksen | IK Tjalve | 49,27 m |
4. | Stian Andersen | Urædd | 48,93 m |
5. | Morten Bredholt | Rakkestad IF | 48,07 m |
6. | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 47,84 m |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IK Tjalve | 17,32 m |
02 | Stian Andersen | Urædd | 16,88 m |
03 | Knut Steinar Syversen | FIL Borg | 16,42 m |
4. | Idar Grøneng Havn | Florø Turn og IF | 15,87 m |
5. | Yngve Grøneng Havn | Florø Turn og IF | 15,37 m |
6. | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 15,16 m |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 70,57 m |
02 | Steffen Andreas Steinkopf Nerdal | Norna-Salhus | 67,11 m |
03 | Knut Steinar Syversen | FIL Borg | 58,92 m |
4. | Steinar Kleppe | Florø Turn og IF | 56,33 m |
5. | Martin Hansen Lillevik | Jægervatnet IL | 55,38 m |
6. | Martin Roe | FRI IL | 51,03 m |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vladimir Vukicevic | Ski IL | 14,20 |
02 | Eivind Stavang | Florø Turn og IF | 14,67 |
03 | Hans Olav Uldal | IK Grane | 14,89 |
4. | Anders Govasmark Lerberg | Stjørdal FIK | 16,31 |
x. | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | DNF |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Totsås | SK Vidar | 52.18 |
02 | Anders Idås | Horten FIK | 53.01 |
03 | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø Turn og IF | 53.11 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:42.17 |
02 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 9:05.80 |
03 | Jonas Lurås Hammer | Lørenskog FIL | 9:13.92 |
4. | Harald Kårbø | Stord IL | 9:21.83 |
5. | Terje Charles Aggvin | IL Gular | 9:31.03 |
6. | Halfdan-Emil Færø | FIL AKS-77 | 9:37.45 |
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Ivan Kristoffer Nilsen, Peter Rasmussen Osazuwa, Jaysuma Saidy Ndure, Thomas Arthur Bydal Jakobsen | 1.56,40 |
02 | Sandnes IL 1 | Rein Åsmund Torsvik, Kjartan Løvoll, Ove Lindekleiv, Marius Bakken Støle | 1.58,69 |
03 | IK Tjalve | Lars Tangnes Frantzen, Atle McAdam, Stian Flo, Lars Jahr Røine | 1.58,87 |
4. | Lillehammer IF | Sondre Mulongo Nystrøm, Anders Løkken, Håkon Morken, Tormod Hjortnæs Larsen | 1.58,94 |
5. | IL Gular | Torbjørn Lysne, Alexander Karlsson, Ådne Svahn Dæhlin, Vidar Dahle | 1.59,12 |
6. | Steinkjer FIK | Eirik Røe, Rune Augdal, Torje Klevmo, Lars Eric Sæther | 1.59,36 |
Eksterne lenker
- www.friidrett.no
- Hjemmeside til NM i friidrett i Sandnes 2010, besøkt 30.08.10
- Resultater fra NM i halvmaraton (PDF)
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024