NM i friidrett 2024
NM i friidrett 2024 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Sandnes IL | ||
Vertsby | Sandnes | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sandnes stadion | ||
Dato | 27.–29. juni |
Norgesmesterskapet i friidrett 2024 bestod av en rekke arrangementer. Hovedmesterskapet i friidrett for seniorer ble arrangert på Sandnes stadion i Sandnes 27.–29. juni. Arrangør var Sandnes IL. På grunn av vanskelige værforhold ble stavsprang arangert innendørs i Sandneshallen.
Kongepokalene for menn og kvinner ble vunnet av Jakob Ingebrigtsen og Karoline Bjerkeli Grøvdal.
Følgende seniormesterskap ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:[1]
- NM i mangekamp innendørs 2024 – Bærum 27.–28. januar
- NM i friidrett innendørs 2024 – Steinkjer 17.–18. februar
- NM i ultraløp 2024 100 km – Bergen 6. april
- NM i terrengløp 2024 korte distanser – Oslo 20.–21. april
- NM i terrengultra 2024 – Porsgrunn 4. mai
- NM i halvmaraton 2024 – Birkeland 25. mai
- NM i mangekamp 2024 – Bergen 25.–26. mai
- NM i maraton 2024 – Knarvik 22. juni
- NM i motbakkeløp 2024 – Ulvik 13. juli
- NM i stafetter 2024 – Moelv 17.–18. august
- NM i terrengløp 2024 lange distanser – Oslo 13. oktober
Det ble også arrangert egne mesterskap for juniorer og veteraner.
Resultater fra hovedmesterskapet, kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Line Kloster | SK Vidar | 11.40 |
02 | Vilde Humstad Aasmo | IK Tjalve | 11.51 |
03 | Christine Bjelland Jensen | IL Norna-Salhus | 11.66 |
4. | Malin Furuhaug | Lillehammer | 11.76 |
5. | Ingvild Meinseth | Sørild | 11.76 |
6. | Marte Pettersen | IK Tjalve | 11.85 |
7. | Nora Aune | Ranheim IL | 11.98 |
8. | Oda Asdal Hansen | IL Skjalg | 12.13 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Jæger | Aremark | 22.86 |
02 | Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 23.88 |
03 | Marte Pettersen | IK Tjalve | 24.33 |
4. | Vilde Humstad Aasmo | IK Tjalve | 24.53 |
5. | Borghild Oline Holstad | Hareid | 24.73 |
6. | Marlén Aakre | Fredrikstad | 24.85 |
7. | Leah Marie Henriksen Indrebø | Ask | 24.90 |
8. | Mia Prøsch Johnsen | Lillehammer | 25.14 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Jæger | Aremark | 51.69 |
02 | Josefine Tomine Eriksen | Sem | 52.98 |
03 | Lakeri Ertzgaard | IK Tjalve | 53.29 |
4. | Linn Oppegaard | Moss | 55.01 |
5. | Line Al-Saiddi | IL Skjalg | 55.38 |
6. | Laura van der Veen | IK Tjalve | 55.96 |
7. | Lilje Lopes Patey | IL i BUL | 56.08 |
8. | Borghild Oline Holstad | Hareid | 57.48 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malin Hoelsveen | Raufoss | 2:09.19 |
02 | Malin Ingeborg Nyfors | IK Tjalve | 2:09.23 |
03 | Pernille Karlsen Antonsen | IL Norna-Salhus | 2:09.59 |
4. | Amanda Marie Grefstad Frøynes | Sem | 2:09.88 |
5. | Nora Haugen | Sandnes | 2:10.60 |
6. | Solveig Cristina Hernandez Vråle | IK Tjalve | 2:10.92 |
7. | Marte Hovland | Vik | 2:11.80 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Østgård | IK Tjalve | 4:16.00 |
02 | Anne Gine Løvnes | IK Tjalve | 4:16.47 |
03 | Selma Løchen Engdahl | Orion | 4:16.55 |
4. | Amalie Manshaus Sæten | Ullensaker/Kisa | 4:16.89 |
5. | Grethe Tyldum | Steinkjer | 4:17.41 |
6. | Malin Hoelsveen | Raufoss | 4:18.09 |
7. | Malin Edland | IK Tjalve | 4:19.30 |
8. | Marte Hovland | Vik | 4:21.28 |
9. | Astrid Cecilie Berntsen | IL Skjalg | 4:21.79 |
10. | Andrea Nygård Vie | IL Norna-Salhus | 4:23.92 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | IK Tjalve | 14:52.17 |
02 | Kristine Eikrem Engeset | IL Norna-Salhus | 15:40.43 |
03 | Amalie Manshaus Sæten | Ullensaker/Kisa | 15:52.93 |
4. | Live Solheimdal | Steinkjer | 16:03.04 |
5. | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim | 16:09.52 |
6. | Malin Edland | IK Tjalve | 16:31.79 |
7. | Madelène Wanvik Holum | SK Vidar | 16:37.38 |
8. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund | 16:38.14 |
9. | Marte Lien Johnsen | Bratsberg | 16:45.80 |
10. | Venus Abraham Teffera | Ullensaker/Kisa | 16:48.79 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Live Solheimdal | Steinkjer | 33:18.69 |
02 | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim | 33:31.53 |
03 | Madelène Wanvik Holum | SK Vidar | 35:05.91 |
4. | Anna Marie Nordengen Sirevåg | SK Vidar | 35:06.63 |
5. | Kristin Waaktaar Opland | Bratsberg | 35:14.02 |
6. | Karoline Harnes Mongstad | IL Gular | 35:28.72 |
7. | Eli Anne Dvergsdal | Fana | 35:29.39 |
8. | Kristine Meinert Rød | SK Vidar | 35:43.83 |
9. | Sunniva Isabel Cook | Strindheim | 35:48.07 |
10. | Silje Torsvik | Spirit | 35:54.74 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lovise Skarbøvik Andresen | Dimna | 13.04 |
02 | Martine Hjørnevik | IL Norna-Salhus | 13.41 |
03 | Elea Jørstad Bock | SK Vidar | 13.47 |
4. | Ingrid Pernille Rismark | SK Vidar | 13.58 |
5. | Selma Ims | Sandnes | 13.76 |
6. | Sunniva Indahl | Ski | 14.01 |
7. | Ida Eikeng | IK Tjalve | 14.20 |
8. | Elise Hoel Ulseth | Norodd | 14.36 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Amalie Iuel | IK Tjalve | 55.49 |
02 | Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 57.72 |
03 | Marlén Aakre | Fredrikstad | 58.53 |
4. | Selma Ims | Sandnes | 1:00.03 |
5. | Andrea Rooth | Lambertseter | 1:00.48 |
6. | Elise Eikeland | Sandnes | 1:01.47 |
7. | Mari Skraastad | Stadsbygd | 1:01.58 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigrid Alvik | IL Tyrving | 9:59.91 |
02 | Andrea Modin Engesæth | IL i BUL | 10:00.89 |
03 | Thea Charlotte Knutsen | Varegg | 10:06.93 |
4. | Sara Aarsvoll Svarstad | Sandnes | 10:09.11 |
5. | Synne Marie Engebretsen | Varegg | 10:28.01 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Siri Gamst Glittenberg | Laksevåg | 22:49.70 |
02 | Maren Karlsen Bekkestad | Sturla | 23:53.51 |
03 | Fride Møller Flatin | Dimna | 24:03.18 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Iben Carnhed | Bækkelagets SK | 6.11 |
02 | Thale Leirfall Bremset | IL Norna-Salhus | 6.01 |
03 | Live Haugstad Hilton | IL Gneist | 6.00 |
4. | Mia Guldteig Lien | Ranheim IL | 5.99 |
5. | Lisa Wilker | Tingvoll | 5.83 |
6. | Elise Hoel Ulseth | Norodd | 5.79 |
7. | Sunniva Indahl | Ski | 5.66 |
8. | Hedda Guldseth Sørensen | Selbu | 5.58 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Telma Kristjansson | IK Tjalve | 1.75 |
02 | Ida Eikeng | IK Tjalve | 1.73 |
03 | Michelle Marie Nyberget | Askim | 1.73 |
4. | Mia Guldteig Lien | Ranheim IL | 1.70 |
5. | Lina Svarlien | IL Tyrving | 1.70 |
6. | Madelen Haaheim Sveinungsen | Sørild | 1.67 |
7. | Elise Hoel Ulseth | Norodd | 1.67 |
8. | Jamila Isman | Fredrikstad | 1.64 |
8. | Lillian Amponsah Washington | Hellas | 1.64 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Rachel Ombeni | SK Vidar | 12.81 |
02 | Mathilde Klokseth | IK Tjalve | 12.69 |
03 | Lillian Amponsah Washington | Hellas | 12.30 |
4. | Hannah Rebekah Murai-Ubby | SK Vidar | 12.21 |
5. | Elise Søvik | IK Tjalve | 12.16 |
6. | Iben Carnhed | Bækkelagets SK | 11.94 |
7. | Sigrid Forsmo Kapskarmo | Hattfjelldal | 11.60 |
8. | Lina Svarlien | IL Tyrving | 11.37 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Lene Retzius | IL i BUL | 4.52 |
02 | Embla Matilde Njerve | Bergens TF | 3.91 |
03 | Birgitte Kjuus | Ullensaker/Kisa | 3.81 |
4. | Nora Eikeng | Urædd | 3.61 |
5. | Jennie Irene Bos | Fana | 3.41 |
6. | Sara Benedikte Guttormsen | SK Vidar | 3.41 |
- | Kitty Friele Faye | Fana | NM |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Hanna Emilie Hjeltnes | Ullensaker/Kisa | 13.99 |
02 | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 13.21 |
03 | Emelia Tveitå | Otra | 13.04 |
4. | Elisabeth Thon Rosvold | IK Tjalve | 12.97 |
5. | Mariell Morken | Ullensaker/Kisa | 12.84 |
6. | Helene Mariel Ramslien | IL Norna-Salhus | 12.72 |
7. | Ida Eikeng | IK Tjalve | 12.57 |
8. | Mette-Elise Ødegård Vaskinn | Ringerike | 11.86 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Thon Rosvold | IK Tjalve | 52.34 |
02 | Lotta Flatum | Brandbu | 51.40 |
03 | Helene Mariel Ramslien | IL Norna-Salhus | 49.57 |
4. | Hanna Emilie Hjeltnes | Ullensaker/Kisa | 49.56 |
5. | Emelia Tveitå | Otra | 44.73 |
6. | Else Lundestad Bakkelid | Gloppen | 43.44 |
7. | Mette-Elise Ødegård Vaskinn | Ringerike | 43.10 |
8. | Ida Ramslien | IL Norna-Salhus | 40.04 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Kaja Mørch Pettersen | SK Vidar | 57.93 |
02 | Marie-Therese Obst | IK Tjalve | 56.56 |
03 | Sigrid Borge | IK Tjalve | 55.49 |
4. | Inga Rabben Reimers | Sandnes | 49.32 |
5. | Ellevine Skare | Ski | 47.28 |
6. | Emilie Ingerø | Halden | 45.19 |
7. | Kateryna Retiva | Fyllingen | 44.22 |
8. | Ida Eikeng | IK Tjalve | 43.27 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Beatrice Nedberge Llano | Laksevåg | 66.92 |
02 | Helene Sofie Ingvaldsen | IL Norna-Salhus | 60.56 |
03 | Aurora Fremnesvik | IL i BUL Tromsø | 56.43 |
4. | Sarah-Christine Mikkelsen | Snøgg Notodden | 54.45 |
5. | Ruth-Magrethe Austad Nilsen | Modum | 52.04 |
6. | Julie Lie Karlberg | Snøgg Notodden | 51.62 |
7. | Oda Marie Myklebust | Bergens TF | 51.49 |
8. | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 51.34 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vilde Humstad Aasmo Ida Eikeng Lakeri Ertzgaard Amalie Iuel | IK Tjalve | 2:06.94 |
02 | Oda Asdal Hansen Guro Oppistov Finnesand Elisabeth Slettum Line Al-Saiddi | IL Skjalg | 2:08.67 |
03 | Victoria Sørland Elise Eikeland Selma Ims Nora Haugen | Sandnes | 2:08.93 |
4. | Tjalve 2 | 2:12.07 | |
5. | Gneist | 2:15.48 | |
6. | BUL | 2:22.84 |
Resultater fra hovedmesterskapet, menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sondre Witzøe | Sandvin | 10.33 |
02 | Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 10.36 |
03 | Edem Schaanning Agbo | IL i BUL | 10.39 |
4. | Even Meinseth | Sørild | 10.42 |
5. | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø | 10.45 |
6. | Jørgen Homstad | Overhalla | 10.54 |
7. | Marius Bull Hjeltnes | IK Tjalve | 10.56 |
8. | Jonas Berggård Skåden | Sandnes | 10.58 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 20.98 |
02 | Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven | 21.00 |
03 | Kenny Emi Tijani-Ajayi | IK Tjalve | 21.06 |
4. | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø | 21.24 |
5. | Stephan Skogheim Kyeremeh | IL i BUL | 21.52 |
6. | Sebastian Berntsen | Tønsberg | 21.65 |
7. | Andreas Grimerud | Moelven | 21.72 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven | 46.13 |
02 | Andreas Grimerud | Moelven | 47.04 |
03 | Tobias Grønstad | IK Tjalve | 47.74 |
4. | Andreas Ofstad Kulseng | IK Tjalve | 48.37 |
5. | Herman Sandor Baranyi-Berge | Borg | 48.67 |
6. | Leon Samuel Douglas Mjaaland | IL i BUL | 49.01 |
7. | Fredrik Haavardtun Gullachsen | IL Norna-Salhus | 49.44 |
8. | Ole Jakob Solbu | Ås | 49.52 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tobias Grønstad | IK Tjalve | 1:57.37 |
02 | Sigurd Tveit | Krsand IF | 1:57.53 |
03 | Luca Thompson | Viking | 1:57.84 |
4. | Andreas Fantoft | IL Gneist | 1:58.21 |
5. | Markus Westhagen | SK Vidar | 1:58.40 |
6. | John Petter Stevik | IL Gular | 1:58.47 |
7. | Ole Sivert Røyrhus | Ranheim IL | 1:59.11 |
8. | Teodor Hansen | Ullensaker/Kisa | 2:00.79 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes | 3:34.03 |
02 | Kristoffer Sagli | Aure | 3:47.66 |
03 | Andreas Fjeld Halvorsen | Ullensaker/Kisa | 3:47.78 |
4. | Håkon Moe Berg | Kyrksæterøra | 3:47.79 |
5. | Esten Hansen-Møllerud Hauen | Ren-Eng | 3:48.58 |
6. | Kjetil Brenno Gagnås | Børsa Idrettslag | 3:48.89 |
7. | Magnus Øyen | Rindal | 3:49.09 |
8. | Mikkel Blikstad Thomassen | IK Tjalve | 3:49.77 |
9. | Sondre Rishøi | Selsbakk | 3:50.72 |
10. | Vegard Vesterhaug Warnes | Svorkmo | 3:52.14 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes | 13:14.36 |
02 | Narve Gilje Nordås | Sandnes | 13:14.99 |
03 | Awet Nftalem Kibrab | Ullensaker/Kisa | 13:24.25 |
4. | Per Svela | IL Norna-Salhus | 13:24.34 |
5. | Ferdinand Kvan Edman | IK Tjalve | 13:24.44 |
6. | Senay Fissehatsion | Ullensaker/Kisa | 13:33.51 |
7. | Abdullahi Dahir Rabi | IL i BUL | 13:54.92 |
8. | Vebjørn Hovdejord | Snøgg Notodden | 13:56.68 |
9. | Kristian Bråthen Børve | Ullensaker/Kisa | 13:59.22 |
10. | Magnus Øyen | Rindal | 13:59.40 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Senay Fissehatsion | Ullensaker/Kisa | 29:24.94 |
02 | Petter Johansen | Lillehammer | 29:27.46 |
03 | Bjørnar Sandnes Lillefosse | IL Gular | 30:03.72 |
4. | Tedros Gebretensai Haile | Haugesund | 30:06.44 |
5. | Mathias Flak | Steinkjer | 30:07.24 |
6. | Sjur Krystad Prestsæter | SK Vidar | 30:08.82 |
7. | Eivind Øygard | Jølster | 30:09.63 |
8. | Trond Einar Moen Pedersli | SK Vidar | 30:13.86 |
9. | Marius Vedvik | Førde | 30:44.02 |
10. | Marius Garmann Sørli | Ask | 30:44.05 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vladimir Vukicevic | SK Vidar | 13.82 |
02 | Herman Ellingsen | IL Gneist | 13.96 |
03 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 14.34 |
4. | Jonathan Hertwig-Ødegaard | SK Vidar | 14.60 |
5. | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 14.84 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Haara Bakketun | IL Gular | 50.57 |
02 | Andreas Joseph Dixon | Fana | 54.39 |
03 | Aiden Floyd Vincent | IK Tjalve | 54.75 |
4. | Olav Kvåle Gissinger | Ranheim IL | 54.97 |
5. | Runar Soriano Ervik | Dimna | 57.34 |
6. | Lucas Grimstad Nilsen | Sandnes | 58.00 |
7. | Ole Einar Gjetrang | Larvik | 58.92 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jacob Boutera | Ullensaker/Kisa | 8:32.14 |
02 | Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa | 8:35.08 |
03 | Tom Erling Kårbø | Stord | 8:38.10 |
4. | Vebjørn Hovdejord | Snøgg Notodden | 8:41.23 |
5. | Abdalla Targan Tambaw Yousif | Spirit | 8:55.68 |
6. | Didrik Røssum Jensen | Nittedal | 9:00.71 |
7. | Johannes Sandvik Bø | Stord | 9:02.43 |
8. | Lars Horten Jordet | Ren-Eng | 9:09.45 |
9. | Jesper Andreas Matsson Lundin | IL i BUL Tromsø | 9:13.57 |
10. | Kristoffer Petersen Skonnord | Lillehammer | 9:13.86 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristoffer Randall | Drøbak-Frogn | 22:56.68 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 7.94 |
02 | Ingar Bratseth-Kiplesund | SK Vidar | 7.78 |
03 | Henrik Flåtnes | Tønsberg | 7.71 |
4. | Sebastian Berntsen | Tønsberg | 7.29 |
5. | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 6.99 |
6. | Benjamin Christensen Moen | Fana | 6.98 |
7. | Simen Gimnes | IL Tyrving | 6.93 |
8. | Marcus Valentin Giørtz | Sandvin | 6.76 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 2.15 |
02 | Abraham Sandvin Vogelsang | IK Tjalve | 2.05 |
03 | Sondre Jahren | IK Tjalve | 2.03 |
4. | Marcus Valentin Giørtz | Sandvin | 2.00 |
5. | Tobias Heldal | Fana | 1.97 |
6. | Teodor Heldal | Fana | 1.97 |
7. | Michael Chen Reklev | Ullensaker/Kisa | 1.94 |
8. | Vetle Raa Ellingsen | Fana | 1.86 |
9. | Jonathan Hertwig-Ødegaard | SK Vidar | 1.81 |
10. | Nikolai Stavik Moshagen | Søndre Land | 1.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Henrik Flåtnes | Tønsberg | 15.63 |
02 | Viljar Helgestad Gjerde | IL Norna-Salhus | 15.14 |
03 | Christian André Thomassen | Aremark | 14.87 |
4. | Sondre Vie Ytrearne | Fana | 14.85 |
5. | Sigmund Le Fjeld | IL Tyrving | 13.28 |
6. | Oscar Barikmo Stuhr | Fana | 13.24 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Simen Guttormsen | SK Vidar | 5.52 |
02 | Sondre Guttormsen | SK Vidar | 5.22 |
03 | Philip Andreas Kubon | Fana | 5.12 |
4. | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 4.77 |
5. | Sander Oppen | Sturla | 4.77 |
6. | Gustav Vincent Holmefjord | Fana | 4.77 |
7. | Lucas Fernandes Thomaz Gjesdal | IK Tjalve | 4.62 |
8. | Sondre Jahren | IK Tjalve | 4.42 |
8. | Siver Olavsbråten Ebbestad | Sandvin | 4.42 |
10. | Eskil Reier Njerve | Bergens TF | 4.42 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Marcus Thomsen | IL Norna-Salhus | 20.73 |
02 | Henrik From Vesterlid | Hattfjelldal | 16.83 |
03 | Marcin Tomasz Gasiorowski | Begnadalen | 15.64 |
4. | Oscar Sederholm Hoff | Stjørdal | 14.55 |
5. | Mathias Andreas Reksten Dale | Gloppen | 14.25 |
6. | Jonathan Hertwig-Ødegaard | SK Vidar | 13.93 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ola Stunes Isene | Sturla | 58.80 |
02 | Erik Johannes Rosvold | IK Tjalve | 50.21 |
03 | Brage Viljar Arumairasa | Sømna | 50.18 |
4. | Erlend Bergfjord Næss | Ask | 48.24 |
5. | Sondre Jahren | IK Tjalve | 47.89 |
6. | Håkon Hansesæter | Aremark | 47.38 |
7. | Bjørn Terje Newman Pay | ROS IL | 44.77 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Myron Weinberg | Våg | 75.05 |
02 | Daniel Thrana | Krsand IF | 71.89 |
03 | Eric Christopher Becklund | IK Tjalve | 64.04 |
4. | Vebjørn Kaldahl Bottenvik | Bryne | 63.37 |
5. | Marcus Henriksen | Orion | 61.31 |
6. | Elias Hovden Nilsen | Ørsta | 57.60 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Thomas Mardal | Gloppen | 75.74 |
02 | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 73.25 |
03 | Truls Engen Olsen | Løten | 56.89 |
4. | Øystein Solheim Hytten | Tønsberg | 55.18 |
5. | Sondre Kolbjørnsen | IL Gneist | 53.29 |
6. | Håkon Hansesæter | Aremark | 48.98 |
7. | Niklas Liland | Fana | 48.70 |
8. | Arne Olav Brøndbo Dahl | Hattfjelldal | 46.70 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sondre Matias Rudi Alexander Løvik Nyheim Andreas Grimerud Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven | 1:51.41 |
02 | Edem Schaanning Agbo Christopher Ekene Nordlie Stephan Skogheim Kyeremeh Leon Samuel Douglas Mjaaland | IL i BUL | 1:52.29 |
03 | Sivert Fløgstad Sellevold Sondre Lindaas Gjesdal Filip Bøe Andreas Haara Bakketun | IL Gular | 1:52.58 |
4. | IK Tjalve | 1:53.10 | |
5. | Sandnes | 1:55.97 |
Referanser
- ^ Hovedterminliste for 2024
Kilder
- NM 2024
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024
Autoritetsdata