NM i friidrett 2007
NM i friidrett 2007 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Askim | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Askim | ||
Dato | 10.–12. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2006 – 2008 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2007 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2007 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert i Askim 10. – 12. august. Arrangør var Askim IF. Kongepokalene ble vunnet av Jaysuma Saidy Ndure og Mona Holm.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2007 – Stange 10. – 11. februar
- Halvmaraton – Namsos 10. juni
- Maraton – Sola 21. april
- Stafetter – Osterøy 26. – 27. mai
- NM i mangekamp 2007 – Hammerfest 28. – 29. juli
- Terrengløp, kort løype og stafett – Lyngdal 14. april
- Terrengløp, lang løype – Rindal 23. september
- NM i motbakkeløp 2007 – Luster 11. august (Fanaråken Opp)
Kirsten Melkevik Otterbu ble norgesmester både på 10000 meter, 2 km terrengløp og 6 km terrengløp, og ble dermed mestvinnende kvinne. Like mange titler tok Urige Buta etter å ha vunnet 10000 meter, halvmaraton og 10 km terrengløp på herresiden.
Kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11.70 |
02 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 11.93 |
03 | Siri Eritsland | SK Vidar | 12.00 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 23.85 |
02 | Irene Høvik Helgesen | Fri IL | 24.55 |
03 | Folake Akinyemi | IL i BUL | 24.83 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Høvik Helgesen | Fri IL | 54.60 |
02 | Benedicte Hauge | Kristiansand IF | 54.62 |
03 | Kari Marte Brandt | Steinkjer FIK | 56.33 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvill Måkestad | IK Tjalve | 2:06.59 |
02 | Martine Eikemo Borge | BFG Fana | 2:09.14 |
03 | Alvilde Ossum | SK Vidar | 2:09.71 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristine Eikrem Engeset | Tingvoll FIK | 4:15.35 |
02 | Ingvill Måkestad | IK Tjalve | 4:16.95 |
03 | Ragnhild Kvarberg | SK Vidar | 4:21.56 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingunn Opsal | IK Tjalve | 16:07.04 |
02 | Kjersti Karoline Danielsen | SK Vidar | 17:18.17 |
03 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 17:21.25 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 36:11.53 |
02 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 36:42.26 |
03 | Helene Pemmer | Fri IL | 36:43.35 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 1:20:23 |
02 | Anne Sissel Vehus | Vinne IL | 1:29:33 |
03 | Randi Mo | Overhalla IL | 1:33:19 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marit Årthun | GTI Stavanger | 2:59:58 |
02 | Vigdis Holst | GTI Stavanger | 3:01:15 |
03 | Kristin Rasdal Håland | Bryne FIK | 3:15:03 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 05:57 |
02 | Silje Fjørtoft | Ørsta IL | 06:19 |
03 | Fride Vullum | SK Vidar | 06:24 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 21:18 |
02 | Runa Bostad | SK Vidar | 22:08 |
03 | Ingunn Weltzien | IL Tyrving | 22:26 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Silje Fjørtoft Karoline Bjerkeli Grøvdal Kristine Eikrem Engeset | Møre og Romsdal | 24:37 |
02 | Pernille Thomassen Kirsten Melkevik Otterbu Ida Kjelkenes | Hordaland | 25:49 |
03 | Victoria Sæland Miriam Berg Hovda Christina Toogood | Rogaland | 27:11 |
Motbakkeløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 1:05:53 |
02 | Marthe Katrine Myhre | Gjøvik FIK | 1:19:12 |
03 | Merete Helgheim | Gloppen FIL | 1:19:33 |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Vukicevic | IL Tyrving | 13.34 |
02 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 13.96 |
03 | Christine Skodvin | Ski IL | 14.01 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Rachel Nordtømme | Steinkjer FIK | 60.29 |
02 | Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 60.54 |
03 | Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 60.93 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Silje Fjørtoft | Ørsta IL | 10:08.11 |
02 | Kristin Brøndbo | Steinkjer FIK | 10:52.29 |
Kun to utøvere deltok i øvelsen
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo Folake Akinyemi Catharina Wahl Heidi Berg Sand | IL i BUL | 47.24 |
02 | Alisa Andersen Kari Marte Brandt Rachel Nordtømme Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 50.07 |
03 | Mia Haave Heidi Hessan Næss Katarina Mögenburg Therese Bache | IL Tyrving 1 | 50.65 |
4. | Ida M. Lampe Maren Lampe Kristine Mjøs Eli Simmenes | Osterøy IL 1 | 52.33 |
5. | Maren Kjærnes Karoline Madsen Jannicke S. Eide Line Skjervheim Gilhuus | Tyrving IL 2 | 55.17 |
6. | Susanne Hellan Kaja Hellan Sara-Karoline Finnsnes Ida Nesse | Tyrving IL 3 | 56.52 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trine Sjaastad Cecilie Benedicte Isern Ellen Strøm Stine Tomb | Trondheim Friidrett | 3:50.79 |
02 | Kamilla Hagen Trine Mjåland Maren Helle Benedicte Hauge | Kristiansand IF | 3:54.35 |
03 | Rachel Nordtømme Alisa Andersen Kari Marte Brandt Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 3:55.38 |
4. | Eli Simmenes Karoline Loftås Annette Bru Ida M. Lampe | Osterøy IL | 4:10.86 |
5. | Ida Kjelkenes Ingvild Berg Saksvik Julie Ness Mari Manger | IL Gular | 4:14.04 |
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Brøndbo Rut Appelkvist Runa Skrove Falch Maren Aalberg | Steinkjer FIK | 9:26.29 |
02 | Ingvild Berg Saksvik Julie Ness Lena Indrebø Ida Kjelkenes | IL Gular 1 | 9:32.44 |
03 | Siri Grude Randi Nymoen Tonje Helle Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 9:33.46 |
4. | Bente Midttun Anette Bru Hilde Aasheim Eli Simmenes | Osterøy IL | 9:57.03 |
5. | Mari Manger Anne Havn Berit Skorpen Tonje Straume | IL Gular 2 | 10:32.60 |
Tyrving IL stilte ikke til start.
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Eskeland Henriette Thorvaldsen Christine Næsheim Bjørkvik Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 2:12.71 |
02 | Alisa Andersen Liv-Miriam Nordtømme Rachel Nordtømme Kari Marte Brandt | Steinkjer FIK | 2:14.28 |
03 | Stine Kufaas Ellen Strøm Trine Sjaastad Cecilie Benedicte Isern | Trondheim Friidrett | 2:14.36 |
4. | Inger Anne Frøysedal Randi Nymoen Margit Katrine Strand Ingund Måkestad | Tjalve IK | 2:15.28 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.84 |
02 | Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 1.81 |
03 | Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1.81 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6.33 |
02 | Ida Marcussen | IK Våg | 6.09 |
03 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 5.72 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 4.15 |
02 | Kristin Holte | IL Sandvin | 3.70 |
03 | Katrine Haarklau | IL Gular | 3.50 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 12.84 |
02 | Mia Haave | IL Tyrving | 12.50 |
03 | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 12.33 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ina Cathrin Kartum | Stjørdal FIK | 50.33 |
02 | Ida Marcussen | IK Våg | 43.12 |
03 | Lene Emilie Vik | IF Sturla | 42.87 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 52.91 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 46.34 |
03 | Elin Isane | Gloppen FIL | 46.01 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Charlotte L. Abrahamsen | IL Sandvin | 14.25 |
02 | Kristin Sundsteigen | Stord IL | 13.17 |
03 | Ida Marcussen | IK Våg | 13.17 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Holm | IL Norna-Salhus | 65.14 |
02 | Trude Raad | Gloppen FIL | 53.22 |
03 | Katja Vangsnes | Oppegård IL | 48.91 |
Holm mottok kongepokalen for denne seieren
Sjukamp
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Silje Pettersen | IL Fenring | 3914 |
Kun 1 utøver deltok i øvelsen
Menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jaysuma Saidy Ndure | IL i BUL | 10.14 |
02 | Philip Bjørnå Berntsen | Ski IL | 10.78 |
03 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 10.80 |
Ndure mottok kongepokalen for denne seieren
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jaysuma Saidy Ndure | IL i BUL | 20.75 |
02 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 21.56 |
03 | Philip Bjørnå Berntsen | Ski IL | 21.99 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 47.89 |
02 | Morten Sand | Lillehammer IF | 47.91 |
03 | Kristoffer Nyhuus | SK Vidar | 48.00 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stian Flo | IK Tjalve | 1:53.67 |
02 | Morten Velde | Haugesund IL | 1:54.12 |
03 | Per Lunke | IL i BUL | 1:54.18 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Morten Velde | Haugesund IL | 3:51.36 |
02 | Joachim Brøndbo | Steinkjer FIK | 3:51.83 |
03 | Stian Flo | IK Tjalve | 3:51.99 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 14:27.86 |
02 | Anders Aukland | IK Tjalve | 14:28.02 |
03 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 14:31.49 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 30:02.26 |
02 | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 30:03.95 |
03 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 30:05.62 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 1:05:29 |
02 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 1:06:39 |
03 | Mikael Olsen | Namdal LK | 1:08:33 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trond Idland | Gjesdal IL | 2:21:25 |
02 | Svein Ove Risa | Undheim IL | 2:28:32 |
03 | John Henry Strupstad | FIK Ren-Eng | 2:29:55 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Joachim Brøndbo | Steinkjer FIK | 08:45 |
02 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 08:47 |
03 | Hassan Abdi Ali | Horten FIK | 08:48 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 30:12 |
02 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 31:04 |
03 | Rune Fenne | SK Vidar | 31:17 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Dabaya Badhaso Bjørnar Ustad Kristensen Trond Idland | Rogaland | 21:42 |
02 | Joachim Brøndbo Henrik Sandstad Eivind Jenssen | Nord-Trøndelag | 22:00 |
03 | Lars Røttingen Terje Aggvin Arnt Inge Nilsen | Hordaland | 22:19 |
Motbakkeløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jon Tvedt | IL Gular | 57:23 |
02 | Kristen Skjeldal | Voss IL | 59:42 |
03 | Arne Post | Oppegård IL | 1:00:56 |
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eivind Stavang | Florø TIF | 14.76 |
02 | Vidar Stenshall | SK Vidar | 15.56 |
03 | Eric Ringdal | SK Vidar | 16.25 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andreas Totsås | SK Vidar | 51.64 |
02 | Atle McAdam | IK Tjalve | 52.19 |
03 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 53.19 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:42.31 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 8:59.91 |
03 | Christian Søreng Bjørge | Haugesund IL | 9:19.46 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erlend Sæterstøl Andreas Kristiansen Alexander Karlsson Quincy Douglas | IL Gular | 42.50 |
02 | Vegard Sjursen Børge Angell-Petersen Petter Gire Døhlie Alf Inge Hellevik | Trondheim Friidrett | 42.59 |
03 | Kjartan Løvoll Ove Lindekleiv Trond Lindanger Sveinung Oseland | Sandnes IL | 43.50 |
4. | Thomas Bugge Paul Anders Holte Kristian Fagerland Sigvald Andre Hansen | IL Skjalg | 43.56 |
5. | Mikkel Bugge Lawrence Pupo Lars Ree Mohamed Ballagneche | Asker Skiklubb | 46.81 |
x. | Håvard Foosneæs Lars Eric Sæther Daniel Wannebo Magnus H. Rostad | Steinkjer FIK | DNF |
IL Norna-Salhus var også påmeldt, men stilte ikke til start.
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torje Klevmo Eivind Jenssen Magnus H. Rostad Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 3:16.53 |
02 | Eystein Lysholm Quincy Douglas Tord Indredavik Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 3:16.70 |
03 | Tormod Larsen Jon Inge Hagen Noor Jamage Adan Morten Sand | Lillehammer IF | 3:16.83 |
4. | Marius Schneider Ragnar Bergheim Jørgen Hasle Johansen Steinar Bergheim | IL Norna-Salhus | 3:20.51 |
5. | Magne Daaland Often Eivind Blomholm Gunsland Børge Angel Petersen Petter Gire Døhli | Trondheim Friidrett | 3:24.23 |
6. | Henning Grønnes Kristian Fagerland Ketil Gjøvåg Paul Anders Holte | IL Skjalg | 3:24.58 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Sandstad Torje Klevmo Eivind Jenssen Joachim Brøndbo | Steinkjer FIK | 15:58.65 |
02 | Espen Kristiansen Tord Indredavik Lars Røttingen Kjetil Måkestad | IL Gular 1 | 15:59.45 |
03 | Børge Harestad Lars Erik Dahle Dabaya Badhaso Asle Tjelta | Skjalg IL | 16:03.03 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erlend Sæterstøl Andreas Kristiansen Quincy Douglas Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1:53.64 |
02 | Peter Osazuwa Pål Jostad Jaysuma Saidy Ndure Per Bjørnson Lunke | IL i BUL | 1:53.94 |
03 | Anders Løkken Jon Inge Hagen Tormod Hjortnæs Larsen Morten Sand | Lillehammer IF | 1:54.59 |
4. | Anders Nyhus Vidar Stenshall Andreas Totsås Kristoffer Nyhuus | SK Vidar | 1:56.44 |
5. | Torje Klevmo Joachim Brøndbo Eivind Jenssen Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 1:56.51 |
6. | Benjamin Jensen Jonathan Byrkjenes Marius Schneider Jørgen H. Johansen | IL Norna-Salhus | 1:56.78 |
7. | Sindre Almsengen Lars Ytterhaug Stian Elo Andreas Høiby | Tjalve IK | 2:02.18 |
8. | Kim Keppler Joachim Haugli Magnus Skaar Vetle Aasland | Askim IF | 2:03.45 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Brede Raa Ellingsen | IL Norna-Salhus | 2.10 |
02 | Andreas Aune Viken | Fredrikstad IF | 2.07 |
03 | Steinar Grini | Spydeberg IL | 2.04 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 7.28 |
02 | Sindre Almsengen | IK Tjalve | 7.20 |
03 | Pål Jostad | IL i BUL | 7.18 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 4.70 |
02 | Øystein Kamperud | Moelven IL | 4.60 |
03 | Henning Dahl Holti | IL Ilar | 4.60 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Eric Sæther | Steinkjer | 15.35 |
02 | Joakim Urdahl | IL Norna-Salhus | 15.14 |
03 | Trond Erik Nilsen | Ask IL | 15.10 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ronny Nilsen | IL Norna-Salhus | 73.01 |
02 | Teemu Pasanen | Halden IL | 71.60 |
03 | Paul Solberg | IK Tjalve | 64.58 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 55.99 |
02 | Steffen Nerdal | IL Norna-Salhus | 52.12 |
03 | Morten Bredholt | Sarpsborg IL | 50.91 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 17.11 |
02 | Yngve Grøneng Havn | Florø TIF | 16.02 |
03 | Trond Ulleberg | Oppegård IL | 15.29 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Steffen Nerdal | IL Norna-Salhus | 63.22 |
02 | Steinar Kleppe | Florø TIF | 59.26 |
03 | Eivind Henriksen | IK Tjalve | 57.80 |
Tikamp
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 7191 |
02 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 6533 |
03 | Einar-Andre Jakobsen | Sørbråten IL | 5247 |
4. | Thomas A. Jakobsen | Sørbråten IL | 4628 |
x. | Bjørn Åge Herdlevær | FRI IL | DNF |
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IK Tjalve | 8 | 4 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 4 | 6 |
Steinkjer FIK | 2 | 2 | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 | 6 | 5 |
IL Norna-Salhus | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 3 | 0 |
SK Vidar | 1 | 4 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | 8 |
IL i BUL | 4 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 3 |
IL Gular | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 3 | 1 |
Haugesund IL | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 |
BFG Fana | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 |
Skjalg IL | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 |
Trondheim Friidrett | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 |
Sandnes IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 |
Florø TIF | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
IL Tyrving | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Fri IL | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
IL Sandvin | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Gloppen FIL | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 |
GTI Stavanger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Ørsta IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IK Våg | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 |
Fredrikstad IF | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Kristiansand IF | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Lillehammer IF | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Stjørdal FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Gjesdal IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Tingvoll FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Iveland IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
IL Fenring | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Øystre Slidre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Raufoss IL | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Oppegård IL | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 |
Vinne IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Stord IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Undheim IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Moelven IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Halden IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Gjøvik FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Voss IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IF Sturla | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Spydeberg IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Ask IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Overhalla IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Bryne FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Fagernes IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
FIK Ren-Eng | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Namdal LK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Horten FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
IL Ilar | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sarpsborg IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sørbråten IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Osterøy IL - Resultat NM stafettar Osterøy Stadion 26. mai 2007
- Norsk Friidrett – Resultater NM mangekamp Hammerfest 28-29/7-07 (DOC)
- Tore Johansen, Egil Svendsby (red.) Sportsboken 2007, s. 247-53. Schibsted. ISBN 978-82-516-2384-1.
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024