NM i friidrett 2006
NM i friidrett 2006 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Oslo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Bislett Stadion | ||
Dato | 28.–30. juli | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2005 – 2007 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2006 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2006 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert på Bislett Stadion i Oslo i perioden 28. til 30. juli. Arrangører var IL i BUL, IK Tjalve og SK Vidar. Kongepokalene ble vunnet av Andreas Thorkildsen og Christina Vukicevic.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2006 – Stange 18. – 19. februar
- Halvmaraton – Kodal 26. august
- Maraton – Oslo 1. oktober (Oslo Maraton)
- Stafetter – Stavanger 9. – 10. september
- NM i mangekamp 2006 – Rena 15. – 16. juli
- Terrengløp, kort løype og stafett – Bergen 22. april
- Terrengløp, lang løype – Halden 23. september
- NM i motbakkeløp 2006 – Ørsta 5. august (Saudehornet rett opp)
Mestvinnende utøver ble Kirsten Marathon Melkevik som ble norgesmester både på 5000 meter, 10000 meter, halvmaraton og 6 km terrengløp, i tillegg til at hun tok sølv i motbakkeløp og bronse i 2 km terrengløp. På herresiden tok Magnus Husby Rostad og Urige Buta to NM-titler hver, mens Øystein Sylta tok 1 gull, 3 sølv og 1 bronse.
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11.70 |
02 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 11.78 |
03 | Folake Akinyemi | IL i BUL | 12.09 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 24.04 |
02 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 24.16 |
03 | Karoline Tjelta Larsen | Skjalg IL | 24.78 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Benedicte Hauge | Kristiansand IF | 54.94 |
02 | Mari Bones | Trondheim Friidrett | 55.75 |
03 | Irene Høvik Helgesen | Fri IL | 56.08 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | SK Vidar | 2:07.39 |
02 | Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 2:08.78 |
03 | Kristine Eikrem Engeset | Tingvoll FIK | 2:09.33 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | SK Vidar | 4:15.80 |
02 | Susanne Wigene | IK Tjalve | 4:16.60 |
03 | Kristine Eikrem Engeset | Tingvoll FIK | 4:19.58 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 16:19.41 |
02 | Jessica Gunnarsson | SK Vidar | 16:49.15 |
03 | Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 16:51.54 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 34:36.10 |
02 | Fride Vullum | SK Vidar | 35:11.20 |
03 | Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 35:17.57 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 1:12:37 |
02 | Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 1:14:59 |
03 | Fride Vullum | SK Vidar | 1:16:23 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Løgavlen | Teie IF | 2:56:06 |
02 | Turi Malme | Hitra FIK | 3:01:58 |
03 | Sharon Broadwell | SK Vidar | 3:02:43 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Runa Bostad | SK Vidar | 06:26 |
02 | Ingvill Måkestad | IL Korlevoll | 06:27 |
03 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 06:27 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 21:17 |
02 | Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 22:27 |
03 | Vigdis Holst | GTI Stavanger | 23:16 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Silje Fjørtoft Karoline Bjerkeli Grøvdal Kristine Eikrem Engeset | Møre og Romsdal | 27:37 |
02 | Anette Johnsen Tone Hjalmarsen Fride Vullum | Oslo | 27:47 |
03 | Martine Borge Eikemo Kirsten Melkevik Otterbu Brit-Helen Simmenes | Hordaland | 27:55 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 56:37 |
02 | Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 58:43 |
03 | Merete Helgheim | Gloppen FIL | 1:09:04 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Vukicevic | IL Tyrving | 13.48 |
02 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 14.04 |
03 | Tale Ørving | Minerva | 14.23 |
Vukicevic mottok kongepokalen for denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 59.64 |
02 | Christine Næsheim Bjørkvik | Skjalg IL | 59.93 |
03 | Mari Bones | Trondheim Friidrett | 59.94 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | Isfjorden IL | 9:55.95 |
02 | Silje Fjørtoft | Ørsta IL | 10:34.94 |
03 | Rut Åshild Utsi Sandstad | Steinkjer FIK | 11:44.11 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christine Næsheim Bjørkvik Elisabeth Slettum Karoline Tjelta Larsen Katrine Alfsnes | IL Skjalg | 47.24 |
02 | Maren Aasheim Kari Marte Brandt Rut Appelkvist Maren W. Aalberg | Steinkjer FIK | 50.70 |
Kun 2 lag fullførte
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Tjelta Larsen Elisabeth Slettum Christine Næsheim Bjørkvik Amalie Tjelta Larsen | IL Skjalg | 3:46.95 |
02 | Victoria Sæland Katrine Alfsnes Anette Bru Silje Bru | IL Skjalg 2. lag | 4:04.68 |
Kun 2 lag deltok
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Victoria Sæland Maiken Sørum Lene Sleire Amalie Tjelta Larsen | IL Skjalg | 9:37.99 |
02 | Ingvild Berg Saksvik Anne Hansen Tonje Straume Ida Kjelkenes | IL Gular | 9:38.18 |
03 | Eli Simmenes Brit-Helen Simmenes Bente Midtun Anette Bru | Osterøy | 9:42.93 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Thorvaldsen Karoline Tjelta Larsen Christine Næsheim Bjørkvik Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 2:09.76 |
02 | Stine Kufaas Trine Sjaastad Stine Meland Tomb Mari Bones | Trondheim Friidrett | 2:11.28 |
03 | Nina Katrine Brandt Kari Marte Brandt Rachel Nordtømme Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 2:12.80 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 1.83 |
02 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.81 |
03 | Tonje Angelsen | Trondheim Friidrett | 1.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6.32 |
02 | Ida Marcussen | IK Våg | 6.14 |
03 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 6.12 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 3.90 |
02 | Lene Secher Myrmel | Fri IL | 3.40 |
03 | Elin Dølør | IL i BUL | 3.30 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 13.25 |
02 | Mia Haave | IL Tyrving | 12.68 |
03 | Hedvig Glomsrød | Fredrikstad IF | 12.55 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ida Tangen | IK Tjalve | 47.50 |
02 | Marie Lindeberg | Kristiansand IF | 44.43 |
03 | Charlotte Lund Abrahamsen | IL Sandvin | 44.30 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 54.86 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 46.36 |
03 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 44.98 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Charlotte L. Abrahamsen | IL Sandvin | 14.26 |
02 | Maren Romstad | Løten Friidrett | 14.19 |
03 | Ida Marcussen | IK Våg | 13.17 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Holm | IL Norna-Salhus | 64.68 |
02 | Ingelin Bareksten | IL Norna-Salhus | 53.22 |
03 | Trude Raad | Gloppen FIL | 51.06 |
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Elin Marvik | Haugesund IL | 4621 |
02 | Lene Secher Myrmel | Fri IL | 3854 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 10.60 |
02 | Andreas Kristiansen | IL Gular | 10.87 |
03 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 10.89 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Steffen Kjønnås | Mosjøen FIK | 21.82 |
02 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 21.86 |
03 | Quincy Douglas | IL Gular | 21.95 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 46.92 |
02 | Morten Sand | Lillehammer IF | 47.01 |
03 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 47.58 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1:50.96 |
02 | Morten Sand | Lillehammer IF | 1:52.67 |
03 | Stian Flo | Sørild FIK | 1:54.01 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Morten Velde | Haugesund IL | 3:55.03 |
02 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 3:55.09 |
03 | Joachim Brøndbo | Mosvik IL | 3:56.10 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bård Kvalheim | IK Tjalve | 14:22.11 |
02 | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 14:23.26 |
03 | Øystein Sylta | SK Vidar | 14:24.06 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 30:05.61 |
02 | Daabayaa Badhaso | Skjalg IL | 30:10.28 |
03 | Ørjan Lunde | SK Vidar | 30:38.87 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 1:03:08 |
02 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 1:06:33 |
03 | Mikael Olsen | Namdal LK | 1:07:39 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Sandstad | Steinkjer FIK | 2:24:03 |
02 | Martin Kjäll-Ohlsson | SK Vidar | 2:25:10 |
03 | Rune Opem | Stjørdal FIK | 2:36:31 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Øystein Sylta | SK Vidar | 08:26 |
02 | Kjetil F. Angeltvedt | IL Norna-Salhus | 08:32 |
03 | Joachim Brøndbo | Mosvik IL | 08:38 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 32:04 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 32:12 |
03 | Anders Aukland | Tønsberg FIK | 33:07 |
Terrengstafett
Plass | Utøver | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Håvard Solberg Kristian Breili Sindre Buraas | Akershus | 23:48 |
02 | Tommy Berland Laitinen Kjetil Foss Angeltvedt Terje Aggvin | Hordaland | 23:51 |
03 | Thomas Mellin-Olsen Øystein Sylta Svein Inge Buhaug | Oslo | 23:52 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jon Tvedt | IL Gular | 48:53 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 50:58 |
03 | Tormod Tjørnhom | IK Tjalve | 51:31 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 14.23 |
02 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 14.44 |
03 | Eivind Stavang | Florø TIF | 14.69 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 51.65 |
02 | Michael Tomala | Minerva | 52.04 |
03 | Steffen Kjønnås | Mosjøen FIK | 52.19 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:43.10 |
02 | Øystein Sylta | SK Vidar | 9:16.62 |
03 | Mhretu Dessaleng | IL Norna-Salhus | 9:22.80 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erlend Sæterstøl Andreas Kristiansen Eystein Lysholm Quincy Douglas | IL Gular | 41.90 |
02 | Vegard Sjursen Kristian David Smogeli Petter Gire Døhlie Alf Inge Hellevik | Trondheim Friidrett | 42.70 |
03 | Steffen Løvås Ove Lindekleiv Trond Lindanger Torleiv Hølland | Sandnes IL | 43.14 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eystein Lysholm Quincy Douglas Hans Christian van Nijkerk Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 3:15.72 |
02 | Jon Inge Hagen Tormod Hjortnæs Larsen Noor Jamae Adan Morten Krog Sand | Lillehammer IF | 3:17.15 |
03 | Alf Inge Hellevik Arne Gunnar Mathisen Eivind Blomholm Gausland Petter Gire Døhlie | Trondheim Friidrett | 3:26.67 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tord Indredavik Lars Røttingen Tomm Laitinen Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 16:17.55 |
02 | Børge Havrestad Daabayaa Badhaso Asle Tjelta Kjetil Gjøvåg | IL Skjalg | 16:24.94 |
03 | Anders Knudsen Jon Andre Preststulen Kristian Nedregård Stian Flo | IK Tjalve | 16:44.18 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Erlend Sæterstøl Andreas Kristiansen Eystein Lysholm Quincy Douglas | IL Gular | 1:54.70 |
02 | Ole Chr. Østren Jon Inge Hagen Tormod Hjortnæs Larsen Morten Krog Sand | Lillehammer IF | 1:55.18 |
03 | Pål Jostad Steffen Nøvik Marius Frøvig Schneider Per Bjørnson Lunke | IL i BUL | 1:56.67 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Steinar Grini | Spydeberg IL | 2.04 |
02 | Andreas Aune Viken | Fredrikstad IF | 2.00 |
03 | Thor Chr. Maast | IK Tjalve | 1.95 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sindre Almsengen | IK Tjalve | 7.37 |
02 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 7.24 |
03 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 7.18 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 4.80 |
02 | Runar Heltne | IK Tjalve | 4.40 |
03 | Alexander Olsen | Fri IL | 4.40 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 15.20 |
02 | Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 14.84 |
03 | Joakim Urdahl | IL Norna-Salhus | 14.64 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Thorkildsen | Kristiansand IF | 85.02 |
02 | Ronny Nilsen | IL Norna-Salhus | 76.00 |
03 | Sturle Sæbø | IL Norna-Salhus | 64.13 |
Thorkildsen mottok kongepokalen for denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 57.57 |
02 | Steffen Nerdal | IL Norna-Salhus | 53.26 |
03 | Thomas Rosvold | IK Tjalve | 51.61 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 17.45 |
02 | Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 17.42 |
03 | Knut Steinar Syversen | FIL Borg | 16.01 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Steffen Nerdal | IL Norna-Salhus | 63.89 |
02 | Andersen Halvorsen | IL Norna-Salhus | 56.45 |
03 | Erlend Vada | Løten Friidrett | 53.91 |
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 6320 |
02 | Bjørn Åge Herdelevær | Fri IL | 3118 |
Kun to utøvere deltok i øvelsen
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IL Norna-Salhus | 5 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 8 | 3 |
IK Tjalve | 7 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 3 | 4 |
IL Gular | 2 | 2 | 2 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | 3 | 2 |
SK Vidar | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 4 | 6 | 4 |
Skjalg IL | 1 | 4 | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 1 |
Steinkjer FIK | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 3 |
Haugesund IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 |
BFG Fana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 |
Trondheim Friidrett | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 |
IL i BUL | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 |
Kristiansand IF | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 |
Lillehammer IF | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
Fri IL | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 |
Sandnes IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
Osterøy IL | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 |
IL Tyrving | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Fredrikstad IF | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 |
IL Sandvin | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Mosjøen FIK | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Løten Friidrett | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
Gloppen FIL | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 |
Teie IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Isfjorden IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
IL i BUL Tromsø | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Øystre Slidre IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Minerva | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
IK Våg | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
SK Snøgg | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
IL Korlevoll | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ørsta IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Iveland IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Hitra FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Tingvoll FIK | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Mosvik IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Stjørdal FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
GTI Stavanger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Fagernes IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Namdal LK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Florø TIF | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sørild FIK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Tønsberg FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
FIL Borg | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- friidrett.no: Resultater fra hovedmesterskapet 30.07
- friidrett.no: NM Stafetter 2006 - lørdag
- friidrett.no: NM Stafetter 2006 - søndag
- v
- d
- r
- 1896
- 1897
- 1898
- 1899
- 1900
- 1901
- 1902
- 1903
- 1904
- 1905
- 1906
- 1907
- 1908
- 1909
- 1910
- 1911
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- (1940–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024