EM i terrengløp 2017
EM i terrengløp 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett, terrengløp | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Šamorín | ||
Vertsland | Slovakia | ||
Arena(er) | Šamorín | ||
Dato | 10. desember 2017 | ||
Utgavenummer | 24 | ||
01 | Kaan Kigen Özbilen, Yasemin Can | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (sk) |
Europamesterskapet i terrengløp 2017 ble arrangert i Šamorín i Slovakia 10. desember 2017.[1]
Resultater
Senior menn
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Kaan Kigen Özbilen | Tyrkia Tyrkia | 29:45 |
02 | Adel Mechaal | Spania Spania | 29:54 |
03 | Andrew Butchart | Storbritannia Storbritannia | 30:00 |
4 | Hassan Chahdi | Frankrike Frankrike | 30:01 |
5 | Soufiane Bouchikhi | Belgia Belgia | 30:04 |
6 | Ben Connor | Storbritannia Storbritannia | 30:08 |
7 | Aras Kaya | Tyrkia Tyrkia | 30:14 |
8 | Daniel Mateo | Spania Spania | 30:16 |
9 | Polat Kemboi Arıkan | Tyrkia Tyrkia | 30:17 |
10 | Ayad Lamdassem | Spania Spania | 30:18 |
11 | Henrik Ingebrigtsen | Norge Norge | 30:19 |
12 | Richard Ringer | Tyskland | 30:24 |
13 | Lander Tijtgat | Belgia Belgia | 30:25 |
14 | Javier Guerra | Spania Spania | 30:29 |
15 | Sean Tobin | Irland Irland | 30:43 |
16 | Rui Pinto | Portugal Portugal | 30:44 |
17 | Lorenzo Dini | Italia Italia | 30:44 |
18 | Djilali Bedrani | Frankrike Frankrike | 30:44 |
19 | Hugh Armstrong | Irland Irland | 30:46 |
20 | Samuel Barata | Portugal Portugal | 30:46 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Tyrkia Tyrkia Kaan Kigen Özbilen, Aras Kaya, Polat Kemboi Arıkan | 1+7+9=17 |
02 | Spania Spania Adel Mechaal, Daniel Mateo, Ayad Lamdassem | 2+8+10=20 |
03 | Storbritannia Storbritannia Andrew Butchart, Ben Connor, Tom Lancashire | 3+6+26=35 |
4 | Frankrike Frankrike Hassan Chahdi, Djilali Bedrani, Benjamin Choquert | 4+18+34=56 |
Senior kvinner
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Yasemin Can | Tyrkia Tyrkia | 26:48 |
02 | Meraf Bahta | Sverige Sverige | 27:03 |
03 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | Norge Norge | 27:04 |
4 | Roxana Bârcă | Romania Romania | 27:21 |
5 | Elena Burkard | Tyskland | 27:21 |
6 | Charlotte Taylor | Storbritannia Storbritannia | 27:23 |
7 | Fabienne Schlumpf | Sveits Sveits | 27:24 |
8 | Emelia Gorecka | Storbritannia Storbritannia | 27:34 |
9 | Gemma Steel | Storbritannia Storbritannia | 27:41 |
10 | Steph Twell | Storbritannia Storbritannia | 27:43 |
11 | Ancuța Bobocel | Romania Romania | 27:46 |
12 | Fionnuala McCormack | Irland Irland | 27:48 |
13 | Trihas Gebre | Spania Spania | 27:53 |
14 | Viktoriya Kalyuzhna | Ukraina Ukraina | 27:54 |
15 | Lily Partridge | Storbritannia Storbritannia | 27:55 |
16 | Cristina Simion | Romania Romania | 27:58 |
17 | Nuria Lugueros | Spania Spania | 27:59 |
18 | Sara Catarina Ribeiro | Portugal Portugal | 28:00 |
19 | Maria Larsson | Sverige Sverige | 28:05 |
20 | Marta Pen | Portugal Portugal | 28:12 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia Charlotte Taylor, Emelia Gorecka, Gemma Steel | 6+8+9=23 |
02 | Romania Romania Roxana Bârcă, Ancuța Bobocel, Cristina Simion | 4+11+16=31 |
03 | Tyrkia Tyrkia Yasemin Can, Özlem Kaya, Esma Aydemir | 1+26+27=54 |
4 | Portugal Portugal Sara Catarina Ribeiro, Marta Pen, Inês Monteiro | 18+20+22=60 |
Senior mix stafett
Plass | Lag | Tid (mm:ss) |
---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia Melissa Courtney, Cameron Boyek, Sarah McDonald, Tom Marshall | 18:24 |
02 | Tsjekkia Tsjekkia Simona Vrzalová, Filip Sasínek, Kristiina Mäki, Jakub Holuša | 18:25 |
03 | Spania Spania Solange Pereira, Víctor Ruiz, Esther Guerrero, Jesús Gómez | 18:26 |
4 | Sverige Sverige Linn Nilsson, Emil Blomberg, Hanna Hermansson, Daniel Lundgren | 19:02 |
5 | Frankrike Frankrike Élodie Normand, Martin Casse, Maëva Danois, Samir Dahmani | 19:04 |
6 | Italia Italia Elena Bello, Mohad Abdikadar Sheik Ali, Chiara Casolari, Lorenzo Pilati | 19:10 |
7 | Tyskland Diana Sujew, Maximilian Thorwirth, Denise Krebs, Marius Probst | 19:10 |
8 | Tyrkia Tyrkia Sebahat Akpinar, Ramazan Özdemir, Emina Tuna, Levent Ateş | 19:14 |
9 | Ukraina Ukraina Nataliya Batrak, Yuriy Kyshchenko, Lyubov Sukhovirska, Volodymyr Kyts | 19:26 |
10 | Danmark Danmark Line Kalstrup Schulz, Nick Jensen, Laura Møller, Jacob Ilbjerg Stengaard | 19:36 |
11 | Slovakia Slovakia Kristína Hegedüsová, Jozef Pelikán, Katarina Belová, Jozef Repčík | 20:31 |
U23 menn
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Jimmy Gressier | Frankrike Frankrike | 24:35 |
02 | Hugo Hay | Frankrike Frankrike | 24:37 |
03 | Yemaneberhan Crippa | Italia Italia | 24:42 |
4 | Emmanuel Roudolff Lévisse | Frankrike Frankrike | 24:43 |
5 | Carlos Mayo | Spania Spania | 24:46 |
6 | Simon Debognies | Belgia Belgia | 24:47 |
7 | Alexis Miellet | Frankrike Frankrike | 24:47 |
8 | Topi Raitanen | Finland Finland | 24:47 |
9 | Robin Hendrix | Belgia Belgia | 24:48 |
10 | Süleyman Bekmezci | Tyrkia Tyrkia | 24:49 |
11 | Michael Somers | Belgia Belgia | 24:49 |
12 | Mahamed Mahamed | Storbritannia Storbritannia | 24:50 |
13 | Chris Olley | Storbritannia Storbritannia | 24:52 |
14 | Dorian Boulvin | Belgia Belgia | 24:58 |
15 | Mohamed-Amine El Bouajaji | Frankrike Frankrike | 25:02 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Frankrike Frankrike Jimmy Gressier, Hugo Hay, Emmanuel Roudolff Lévisse | 1+2+4=7 |
02 | Belgia Belgia Simon Debognies, Robin Hendrix, Michael Somers | 6+9+11=26 |
03 | Storbritannia Storbritannia Mahamed Mahamed, Chris Olley, Patrick Dever | 12+13+16=41 |
4 | Spania Spania Carlos Mayo, Sergio Paniagua, Yago Rojo | 5+17+23=45 |
U23 kvinner
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Alina Reh | Tyskland | 20:22 |
02 | Konstanze Klosterhalfen | Tyskland | 20:25 |
03 | Jessica Judd | Storbritannia Storbritannia | 20:45 |
4 | Amy-Eloise Neale | Storbritannia Storbritannia | 20:59 |
5 | Amy Griffiths | Storbritannia Storbritannia | 21:02 |
6 | Isabelle Brauer | Sverige Sverige | 21:09 |
7 | Anna-Emilie Møller | Danmark Danmark | 21:14 |
8 | Weronika Pyzik | Polen Polen | 21:18 |
9 | Mhairi MacLennan | Storbritannia Storbritannia | 21:26 |
10 | Phoebe Law | Storbritannia Storbritannia | 21:26 |
11 | Emine Tuna | Tyrkia Tyrkia | 21:27 |
12 | Anna Gehring | Tyskland | 21:28 |
13 | Philippa Bowden | Storbritannia Storbritannia | 21:29 |
14 | Valeriya Zinenko | Ukraina Ukraina | 21:32 |
15 | Emma Oudiou | Frankrike Frankrike | 21:34 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia Jessica Judd, Amy-Eloise Neale, Amy Griffiths | 3+4+5=12 |
02 | Tyskland Alina Reh, Konstanze Klosterhalfen, Anna Gehring | 1+2+12=15 |
03 | Tyrkia Tyrkia Emine Tuna, Büsra Koku, Yayla Kiliç | 11+16+19=46 |
4 | Sverige Sverige Isabelle Brauer, Sara Christiansson, Isabella Andersson | 6+21+25=52 |
Junior menn (U20)
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Jakob Ingebrigtsen | Norge Norge | 18:39 |
02 | Ramazan Barbaros | Tyrkia Tyrkia | 18:41 |
03 | Louis Gilavert | Frankrike Frankrike | 18:45 |
4 | Yani Khelaf | Frankrike Frankrike | 18:47 |
5 | Miguel González | Spania Spania | 18:48 |
6 | Adrian Garcea | Romania Romania | 18:48 |
7 | Annasse Mahboub | Spania Spania | 18:49 |
8 | Ignacio Fontes | Spania Spania | 18:50 |
9 | Mario García | Spania Spania | 18:50 |
10 | Markus Görger | Tyskland | 18:50 |
11 | Tim van de Velde | Belgia Belgia | 18:51 |
12 | Dorin Andrei Rusu | Romania Romania | 18:52 |
13 | Tariku Novales | Spania Spania | 18:54 |
14 | Matthew Willis | Storbritannia Storbritannia | 18:57 |
15 | Andreas Holst Lindgreen | Danmark Danmark | 19:01 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Spania Spania Miguel González, Annasse Mahboub, Ignacio Fontes | 5+7+8=20 |
02 | Frankrike Frankrike Louis Gilavert, Yani Khelaf, Ilyes Boum | 3+4+20=27 |
03 | Tyrkia Tyrkia Ramazan Barbaros, Abdurrahman Gediklioglu, Ömer Amaçtan | 2+21+26=49 |
4 | Belgia Belgia Tim van de Velde, Dries De Smet, John Heymans | 11+16+24=51 |
Junior kvinner (U20)
Plass | Navn | Land | Tid (mm:ss) |
---|---|---|---|
01 | Harriet Knowles-Jones | Storbritannia Storbritannia | 13:48 |
02 | Lili Tóth | Ungarn Ungarn | 13:59 |
03 | Miriam Dattke | Tyskland | 14:03 |
4 | Jasmijn Lau | Nederland Nederland | 14:05 |
5 | Nadia Battocletti | Italia Italia | 14:07 |
6 | Francesca Tommasi | Italia Italia | 14:07 |
7 | Mathilde Sénéchal | Frankrike Frankrike | 14:08 |
8 | Alberte Kjær Pedersen | Danmark Danmark | 14:09 |
9 | Cari Hughes | Storbritannia Storbritannia | 14:15 |
10 | Sophie Murphy | Irland Irland | 14:15 |
11 | Khahisa Mhlanga | Storbritannia Storbritannia | 14:16 |
12 | Niamh Brown | Storbritannia Storbritannia | 14:17 |
13 | Marta García | Spania Spania | 14:17 |
14 | Tatsiana Shabanava | Belarus Belarus | 14:17 |
15 | Lucía Rodríguez | Spania Spania | 14:18 |
Plass | Lag | Poeng |
---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia Harriet Knowles-Jones, Cari Hughes, Khahisa Mhlanga | 1+9+11=21 |
02 | Italia Italia Nadia Battocletti, Francesca Tommasi, Elisa Cherubini | 5+6+22=33 |
03 | Spania Spania Marta García, Lucía Rodríguez, Carla Gallardo | 13+15+19=47 |
4 | Frankrike Frankrike Mathilde Sénéchal, Alexa Lemitre, Julie Lejarraga | 7+23+30=60 |
Referanser
- ^ «2017 in sports». Arkivert fra originalen 13. januar 2017. Besøkt 11. januar 2017.
Kilder
- Resultater
- Senior menn
- Senior kvinner
- Senior mix stafett
- U23 menn
- U23 kvinner
- U20 menn
- U20 kvinner