U23-EM i friidrett 2011
U23-EM i friidrett 2011 ble arrangert 14. – 17. juli 2011 på Městský stadion i Ostrava i Tsjekkia.
Menn
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | James Alaka Storbritannia | 10,45 | Michael Tumi Italia | 10,47 | Andrew Robertson Storbritannia | 10,52 |
200 meter detaljer | Lykourgos-Stefanos Tsakonas Hellas | 20,56 PB | James Alaka Storbritannia | 20,60 | Pavel Maslák Tsjekkia | 20,67 |
400 meter detaljer | Nigel Levine Storbritannia | 46,10 | Brian Gregan Irland | 46,12 PB | Luke Lennon-Ford Storbritannia | 46,22 |
800 meter detaljer | Adam Kszczot Polen | 1:46,71 | Kevin López Spania | 1:46,93 | Mukhtar Mohammed Storbritannia | 1:48,01 |
1500 meter detaljer | Florian Carvalho Frankrike | 3:50,42 | James Shane Storbritannia | 3:50,58 | David Bustos Spania | 3:50,59 |
5000 meter detaljer | Sindre Buraas Norge | 14:22,69 | Ross Millington Storbritannia | 14:22,78 | Jesper van der Wielen Nederland | 14:23,31 |
10.000 meter detaljer | Sondre Nordstad Moen Norge | 28:41,66 PB | Ahmed El Mazoury Italia | 28:46,97 PB | Musa Roba-Kinkal Tyskland | 28:57,91 SB |
110 meter hekk detaljer | Sergej Sjubenkov Russland | 13,56 | Balázs Baji Ungarn | 13,58 PB | Lawrence Clarke Storbritannia | 13,62 |
400 meter hekk detaljer | Jack Green Storbritannia | 49,13 | Nathan Woodward Storbritannia | 49,28 | Emir Bekrić Serbia | 49,61 NR |
3000 meter hinder detaljer | Sebastián Martos Spania | 8:35,35 | Abdelaziz Merzoughi Spania | 8:36,21 | Alexandru Ghinea Romania | 8:38,51 |
4×100 meter stafett detaljer | Michael Tumi Francesco Basciani Davide Manenti Delmas Obou Italia | 39,05 | Andrew Robertson Kieran Showler-Davis Richard Kilty Daniel Talbot Storbritannia | 39,10 | Florian Hübner Maximilian Kessler Robin Erewa Felix Göltl Tyskland | 39,19 |
4×400 meter stafett detaljer | Nigel Levine Thomas Phillips Jamie Bowie Luke Lennon-Ford Storbritannia | 3:03,53 | Michał Pietrzak Jakub Krzewina Łukasz Krawczuk Mateusz Fórmanski Polen | 3:03,62 | Aleksej Kenig Anton Volobuev Artem Vazhov Vladimir Krasnov Russland | 3:04,01 |
20 km kappgang detaljer | Petr Bogatyrev Russland | 1:24:20 | Dawid Tomala Polen | 1:24:21 | Denis Strelkov Russland | 1:24:25 |
Høydehopp detaljer | Bohdan Bondarenko Ukraina | 2,30 PB | Sergej Mudrov Russland | 2,30 PB | Miguel Ángel Sancho Spania | 2,21 =SB |
Stavsprang detaljer | Paweł Wojciechowski Polen | 5,70 PB | Karsten Dilla Tyskland | 5,60 | Dmitrij Zjeljabin Russland | 5,55 PB |
Lengdehopp detaljer | Aleksandr Menkov Russland | 8,08 | Marcos Chuva Portugal | 7,94 | Guillaume Victorin Frankrike | 7,86 PB |
Tresteg detaljer | Sheryf El-Sheryf Ukraina | 17,72 CR | Aleksej Fjodorov Russland | 16,85 | Jurij Kovaljov Russland | 16,82 |
Kulestøt detaljer | David Storl Tyskland | 20,45 CR | Dmytro Savytskyy Ukraina | 19,18 PB | Marin Premeru Kroatia | 18,83 |
Diskos detaljer | Lawrence Okoye Storbritannia | 60,70 | Mykyta Nesterenko Ukraina | 59,67 | Fredrik Amundgård Norge | 59,42 SB |
Sleggekast detaljer | Paweł Fajdek Polen | 78,54 PB | Javier Cienfuegos Spania | 73,03 | Aleh Dubitski Belarus | 72,52 |
Spydkast detaljer | Till Wöschler Tyskland | 84,38 PB | Fatih Avan Tyrkia | 84,11 | Dmitrij Tarabin Russland | 83,18 |
Tikamp detaljer | Thomas van der Plaetsen Belgia | 8157 NR PB | Eduard Mikhan Belarus | 8152 PB | Mihail Dudaš Serbia | 8117 NR PB |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Kvinner
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter * detaljer | Andreea Ograzeanu Romania | 11,65 | Leena Günther Tyskland | 11,75 | Anna Kiełbasińska Polen | 11,77 |
200 meter * detaljer | Anna Kiełbasińska Polen | 23,23 PB | Moa Hjelmer Sverige | 23,24 | Marit Dopheide Nederland | 23,32 |
400 meter detaljer | Olga Topilskaja Russland | 51,45 | Julija Terekhova Russland | 52,63 | Lena Schmidt Tyskland | 52,66 |
800 meter ** detaljer | Merve Aydin Tyrkia | 2:00,46 SB | Lynsey Sharp Storbritannia | 2:00,65 PB | Aleksandra Bulanova Russland | 2:01,40 |
1500 meter ** detaljer | Tuğba Karakaya Tyrkia | 4:20,80 | Corinna Harrer Tyskland | 4:21,52 | Katarzyna Broniatowska Polen | 4:22,06 |
5000 meter detaljer | Layes Abdullayeva Aserbajdsjan | 15:29,47 NR | Jekaterina Gorbunova Russland | 15:45,14 | Stevie Stockton Storbritannia | 15:58,51 PB |
10.000 meter detaljer | Layes Abdullayeva Aserbajdsjan | 32:18,05 CR | Lyudmyla Kovalenko Ukraina | 33:35,36 | Catarina Ribeiro Portugal | 34:10,39 PB |
100 meter hekk detaljer | Alina Talay Belarus | 12,91 SB | Lisa Urech Sveits | 13,00 | Cindy Roleder Tyskland | 13,10 |
400 meter hekk detaljer | Hanna Yaroshchuk Ukraina | 54,77 PB | Hanna Titimets Ukraina | 54,91 | Meghan Beesley Storbritannia | 55,69 PB |
3000 meter hinder detaljer | Gülcan Mingir Tyrkia | 9:47,83 | Jana Sussmann Tyskland | 9:48,01 | Mariya Shatalova Ukraina | 9:48,22 SB |
4×100 meter stafett * detaljer | Jekaterina Filatova Alena Tamkova Jekaterina Kuzina Nina Argunova Russland | 44,14 | Yariatou Toure Sarah Goujon Orlann Ombissa Cornnelly Calydon Frankrike | 44,26 | Annabelle Lewis Emily Diamond Torema Thompson Asha Philip Storbritannia | 44,34 |
4×400 meter stafett detaljer | Jevgenija Subbotina Jekaterina Jefimova Julija Terekheva Olga Topilskaja Russland | 3:27,72 | Kateryna Plyashetsjuk Alina Lohvynenko Hanna Yarosjtsjuk Juilja Olisjevska Ukraina | 3:30,13 | Clemence Sorgnard Marie Gayot Elea Mariama Diarra Florie Guei Frankrike | 3:31,73 |
20 km kappgang detaljer | Tatjana Minejeva Russland | 1:31:42 | Nina Okhotnikova Russland | 1:31:51 | Julia Takács Spania | 1:31:55 |
Høydehopp detaljer | Esthera Petre Romania | 1,98 =CR | Oksana Okuneva Ukraina | 1,94 PB | Burcu Ayhan Tyrkia | 1,94 NR |
Stavsprang detaljer | Holly Bleasdale Storbritannia | 4,55 | Ekateríni Stefanídi Hellas | 4,45 PB | Annika Roloff Tyskland | 4,40 PB |
Lengdehopp detaljer | Darja Klisjina Russland | 7,05 CR | Ivana Španović Serbia | 6,74 SB | Sosthene Moguenara Tyskland | 6,74 PB |
Tresteg detaljer | Paraskevi Parahristou Hellas | 14,40 | Carmen Toma Romania | 13,92 | Anna Jagaciak Polen | 13,86 |
Kulestøt detaljer | Jevgenija Kolodko Russland | 18,87 | Sophie Kleeberg Tyskland | 17,92 PB | Melissa Boekelman Nederland | 17,88 |
Diskos detaljer | Julia Fischer Tyskland | 59,60 PB | Nastassja Kasjtanava Belarus | 56,25 | Anita Márton Ungarn | 54,14 |
Sleggekast detaljer | Bianca Perie Romania | 71,59 CR | Joanna Fiodorow Polen | 70,06 PB | Sophie Hitchon Storbritannia | 69,59 NR |
Spydkast detaljer | Sarah Mayer Tyskland | 59,29 PB | Vira Rebryk Ukraina | 58,95 | Oona Sormunen Finland | 58,54 |
Sjukamp detaljer | Grit Šadeiko Estland | 6134 PB | Kateřina Cachová Tsjekkia | 6123 PB | Yana Maksimava Belarus | 6075 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Noter: *) Darja Pizhankovafra Ukraina vant opprinnelig tre medaljer, på 100 m, 200 m og 4 x 100 m stafett, men ble senere diskvalifisert for dopinng, og fratatt medaljene. Uljana Lepska, som også deltok på stafetten, ble også diskvalifisert av samme grunn.[1] **) Jelena Arzhakova fra Russland vant opprinnelig to gullmedaljer på 800 m and 1500 m, men ble senere diskvalifisert for dopinng, og fratatt medaljene.[2]
Medaljeoversikt
Vertland
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 9 | 5 | 6 | 20 |
2 | Storbritannia | 6 | 6 | 8 | 20 |
3 | Tyskland | 4 | 4 | 7 | 15 |
4 | Polen | 4 | 3 | 3 | 10 |
5 | Ukraina | 3 | 7 | 1 | 11 |
6 | Romania | 3 | 1 | 1 | 5 |
6 | Tyrkia | 3 | 1 | 1 | 5 |
8 | Hellas | 2 | 1 | 0 | 3 |
9 | Norge | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Aserbajdsjan | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Spania | 1 | 3 | 3 | 7 |
12 | Belarus | 1 | 2 | 2 | 5 |
13 | Italia | 1 | 2 | 0 | 3 |
14 | Frankrike | 1 | 0 | 3 | 4 |
15 | Belgia | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Estland | 1 | 0 | 0 | 1 |
17 | Serbia | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Tsjekkia | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Ungarn | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Portugal | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Irland | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Sverige | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Sveits | 0 | 1 | 0 | 1 |
23 | Nederland | 0 | 0 | 3 | 3 |
24 | Kroatia | 0 | 0 | 1 | 1 |
24 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 44 | 44 | 44 | 132 |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) 2011 European Athletics U23 Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- Arkivert utgave av offisielt nettsted
- Ostrava2011.com Arkivert 4. november 2013 hos Wayback Machine.
Autoritetsdata