EM i terrengløp 2023
EM i terrengløp 2023 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Terrengløp | ||
Vertsby | Brussel | ||
Arena(er) | Brussel | ||
Dato | 10. desember 2023 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2022 – |
EM i terrengløp 2023 ble arrangert i Brussel i Belgia den 10. desember 2023.[1]
Senior, menn (9 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Yann Schrub | Frankrike Frankrike | 30:17 |
02 | Magnus Tuv Myhre | Norge Norge | 30:20 |
03 | Robin Hendrix | Belgia Belgia | 30:22 |
4. | Hugo Milner | Storbritannia Storbritannia | 30:27 |
5. | Tadesse Getahon | Israel Israel | 30:33 |
6. | John Heymans | Belgia Belgia | 30:34 |
7. | Abdessamad Oukhelfen | Spania Spania | 30:40 |
8. | Cormac Dalton | Irland Irland | 30:40 |
9. | Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed | Flyktninglaget | 30:43 |
10. | Fabien Palcau | Frankrike Frankrike | 30:46 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Belgia Belgia | Robin Hendrix (3) John Heymans (6) Isaac Kimeli (11) | 20 |
02 | Frankrike Frankrike | Yann Schrub (1) Fabien Palcau (10) Hugo Hay (15) | 26 |
03 | Norge Norge | Magnus Tuv Myhre (2) Henrik Ingebrigtsen (12) Jacob Boutera (18) | 32 |
Senior, kvinner (9 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | Norge Norge | 33:40 |
02 | Nadia Battocletti | Italia Italia | 34:25 |
03 | Abbie Donnelly | Storbritannia Storbritannia | 34:42 |
4. | Fionnuala McCormack | Irland Irland | 35:00 |
5. | Jessica Warner-Judd | Storbritannia Storbritannia | 35:20 |
6. | Lisa Rooms | Belgia Belgia | 35:29 |
7. | Cecile Jarousseau | Frankrike Frankrike | 35:31 |
8. | Irene Sánchez-Escribano | Spania Spania | 35:32 |
9. | Chloé Herbiet | Belgia Belgia | 35:34 |
10. | Izzy Fry | Storbritannia Storbritannia | 35:37 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia | Abbie Donnelly (3) Jessica Warner-Judd (5) Izzy Fry (10) | 18 |
02 | Spania Spania | Irene Sánchez-Escribano (8) Cristina Ruiz (13) Carolina Robles (16) | 37 |
03 | Belgia Belgia | Lisa Rooms (6) Chloé Herbiet (9) Juliette Thomas (23) | 38 |
U23, menn (7 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Will Barnicoat | Storbritannia Storbritannia | 23:42 |
02 | Valentin Bresc | Frankrike Frankrike | 23:42 |
03 | Matthew Stonier | Storbritannia Storbritannia | 23:51 |
4. | Moa Abounnachat Bollerød | Norge Norge | 23:56 |
5. | Miguel Baidal | Spania Spania | 23:56 |
6. | Joel Ibler Lillesø | Danmark Danmark | 23:57 |
7. | Adisu Guadia | Israel Israel | 24:05 |
8. | Jonathan Hofer | Sveits Sveits | 24:05 |
9. | Mustafe Muuse | Finland Finland | 24:15 |
10. | Yorick van de Kerkhove | Belgia Belgia | 24:17 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia | Will Barnicoat (1) Matthew Stonier (3) James Kingston (21) | 25 |
02 | Frankrike Frankrike | Valentin Bresc (2) Téo-Rubens Banini (15) Flavien Szot (17) | 34 |
03 | Norge Norge | Moa Abounnachat Bollerød (4) Vebjørn Hovdejord (13) Ibrahim Buras (25) | 42 |
U23, kvinner (7 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Megan Keith | Storbritannia Storbritannia | 25:32 |
02 | Ilona Mononen | Finland Finland | 26:55 |
03 | Nathalie Blomqvist | Finland Finland | 27:06 |
4. | Angela Viciosa | Spania Spania | 27:08 |
5. | Greta Karinauskaite | Litauen Litauen | 27:13 |
6. | Maria Forero | Spania Spania | 27:21 |
7. | Jana van Lent | Belgia Belgia | 27:21 |
8. | Danielle Donegan | Irland Irland | 27:24 |
9. | Emmy van den Berg | Nederland Nederland | 27:29 |
10. | Yasna Petrova | Bulgaria | 27:34 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia | Megan Keith (1) Alexandra Millard (11) Eloise Walker (15) | 27 |
02 | Spania Spania | Angela Viciosa (4) Maria Forero (6) María González (40) | 50 |
03 | Tyskland | Lisa Merkel (14) Anneke Vortmeier (16) Mia Jurenka (20) | 50 |
U20, menn (5 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Axel Vang Christensen | Danmark Danmark | 16:09 |
02 | Niels Laros | Nederland Nederland | 16:10 |
03 | Nicholas Griggs | Irland Irland | 16:24 |
4. | Karl Ottfalk | Sverige Sverige | 16:39 |
5. | Sam Mills | Storbritannia Storbritannia | 16:43 |
6. | Henry Dover | Storbritannia Storbritannia | 16:45 |
7. | Simon Jeukenne | Belgia Belgia | 16:47 |
8. | Rubén Leonardo | Spania Spania | 16:48 |
9. | Niall Murphy | Irland Irland | 16:49 |
10. | Jonas Stafford | Irland Irland | 16:50 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Irland Irland | Nicholas Griggs (3) Niall Murphy (9) Jonas Stafford (10) | 22 |
02 | Storbritannia Storbritannia | Sam Mills (5) Henry Dover (6) Rowan Miell-Ingram (13) | 24 |
03 | Spania Spania | Rubén Leonardo (8) Unai Naranjo (15) Aleix Vives (20) | 43 |
U20, kvinner (5 km)
Individuelt
Plass | Navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 | Innes Fitzgerald | Storbritannia Storbritannia | 18:19 |
02 | Sofia Thøgersen | Danmark Danmark | 18:38 |
03 | Jade Le Corre | Frankrike Frankrike | 18:49 |
4. | Kira Weis | Tyskland | 18:54 |
5. | Elsa Sundqvist | Sverige Sverige | 19:10 |
6. | Shirin Kerber | Sveits Sveits | 19:30 |
7. | Anna Gardiner | Irland Irland | 19:31 |
8. | Jess Bailey | Storbritannia Storbritannia | 19:31 |
9. | Franziska Drexler | Tyskland | 19:34 |
10. | Thea Charlotte Knutsen | Norge Norge | 19:38 |
Lagkonkurranse
Plass | Land | Navn | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Storbritannia Storbritannia | Innes Fitzgerald (1) Jess Bailey (8) Lizzie Wellsted (13) | 22 |
02 | Tyskland | Kira Weis (4) Franziska Drexler (9) Emily Junginger (21) | 34 |
03 | Sverige Sverige | Elsa Sundqvist (5) Ebba Broms (14) Tilda Månsson (18) | 37 |
Blandet stafett
Plass | Land | Navn | Tid |
---|---|---|---|
01 | Frankrike Frankrike | Berenice Cleyet-Merle Antoine Senard Sarah Madeleine Alexis Miellet | 19:44 |
02 | Nederland Nederland | Kevin Viezee Jetske van Kampen Maureen Koster Bram Andriessen | 19:46 |
03 | Storbritannia Storbritannia | Joshua Lay Bethan Morley Adam Fogg Khahisa Mhlanga | 19:48 |
Referanser
- ^ «SPAR European Cross Country Championships».
Kilder
- european-athletics.com: 29th SPAR European Cross Country Championships
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata