Junior-EM i friidrett 2011
Junior-EM i friidrett 2011 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Tallinn | ||
Vertsland | Estland | ||
Arena(er) | Kadriorg Stadium | ||
Dato | 2011 | ||
Utgavenummer | 21 | ||
Deltakere | 954 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) |
Junior-EM i friidrett 2011 ble arrangert i Tallinn i Estland i 2011.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Jimmy Vicaut Frankrike Frankrike | 10.07 PB | Adam Gemili Storbritannia Storbritannia | 10.41 | David Bolarinwa Storbritannia Storbritannia | 10.46 |
200 meter | David Bolarinwa Storbritannia Storbritannia | 21.07 PB | Pierre Vincent Frankrike Frankrike | 21.22 PB | Jeffrey John Frankrike Frankrike | 21.24 |
400 meter | Marcell Deák-Nagy Ungarn Ungarn | 45.42 NR | Nikita Uglov Russland Russland | 46.01 PB | Michele Tricca Italia Italia | 46.09 PB |
800 meter | Pierre-Ambroise Bosse Frankrike Frankrike | 1:47.14 | Žan Rudolf Slovenia | 1:47.73 PB | Johan Rogestedt Sverige Sverige | 1:47.88 |
1500 meter | Adam Cotton Storbritannia Storbritannia | 3:43.98 | Thomas Solberg Eide Norge Norge | 3:44.70 | Alexander Schwab Tyskland | 3:44.82 PB |
5000 meter | Gabriel Navarro Spania Spania | 14:07.06 PB | Bartosz Kowalczyk Polen Polen | 14:07.17 PB | Jonathan Hay Storbritannia Storbritannia | 14:07.78 |
10 000 meter | Gabriel Navarro Spania Spania | 30:02.18 SB | Emmanuel Lejeune Belgia Belgia | 31:35.19 | Szymon Kulka Polen Polen | 31:50.13 |
110 meter hekk | Jack Meredith Storbritannia Storbritannia | 13.50 | Andrew Pozzi Storbritannia Storbritannia | 13.57 | Rahib Mammadov Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 13.78 |
400 meter hekk | Varg Königsmark Tyskland | 49.70 CR | Stef Vanhaeren Belgia Belgia | 50.01 PB | Jose Reynaldo Bencosme de Leon Italia Italia | 50.30 PB |
3000 meter hinder | Ilgizar Safiullin Russland Russland | 8:37.94 CR | Muhammet Emin Tan Tyrkia Tyrkia | 8:46.74 PB | Martin Grau Tyskland | 8:48.79 PB |
4 × 100 meter stafett | Frankrike Frankrike Vincent Michalet Jimmy Vicaut Jeffrey John Ken Romain | 39.35 | Storbritannia Storbritannia Dannish Walker-Khan Sam Watts Adam Gemili David Bolarinwa | 39.48 | Polen Polen Konrad Donczew Kamil Supinski Kamil Bijowski Tomasz Kluczynski | 40.42 |
4 × 400 meter stafett | Italia Italia Michele Tricca Paolo Danesini Alberto Rontini Marco Lorenzi | 3:06.46 | Russland Russland Evgeny Khokhlov Radel Kashefrazov Denis Nesmashnyy Nikita Uglov | 3:07.47 | Tyskland Varg Königsmark Lukas Schmitz Lukas Hamich Johannes Trefz | 3:08.56 |
10 km kappgang | Hagen Pohle Tyskland | 40:43.73 | Ihor Lyashchenko Ukraina Ukraina | 41:10.43 SB | Luís Alberto Amezcua Spania Spania | 41:34.13 PB |
Høydehopp | Nikita Anishchenkov Russland Russland | 2.27 | Janick Klausen Danmark Danmark | 2.25 PB | Gianmarco Tamberi Italia Italia | 2.25 |
Stavsprang | Emile Denecker Frankrike Frankrike | 5.50 | Kévin Menaldo Frankrike Frankrike | 5.50 PB | Dídac Salas Spania Spania | 5.40 |
Lengdehopp | Sergej Morgunov Russland Russland | 8.18 PB | Tomasz Jaszczuk Polen Polen | 8.11 PB | Evgeny Antonov Russland Russland | 7.83 |
Tresteg | Alexander Yurchenko Russland Russland | 16.31 | Murad Ibadullayev Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 16.25 PB | Georgi Tsonov Bulgaria | 15.90 |
Kulestøt | Krzysztof Brzozowski Polen Polen | 20.92 | Daniele Secci Italia Italia | 20.45 | Christian Jagusch Tyskland | 19.80 |
Diskoskast | Lukas Weisshaidinger Østerrike Østerrike | 63.83 PB | Danijel Furtula Montenegro Montenegro | 63.54 PB | Benedikt Stienen Tyskland | 62.33 |
Sleggekast | Quentin Bigot Frankrike Frankrike | 78.45 PB | Serghei Marghiev Moldova Moldova | 76.60 PB | Elias Håkansson Sverige Sverige | 74.99 PB |
Spydkast | Zigismunds Sirmais Latvia Latvia | 81.53 CR | Marcin Krukowski Polen Polen | 79.19 PB | Pavel Mjalesjka Belarus Belarus | 76.59 |
Tikamp | Kévin Mayer Frankrike Frankrike | 8124 pts. CR | Mathias Brugger Tyskland | 7853 pts. PB | Johannes Hock Tyskland | 7806 pts. |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Jodie Williams Storbritannia Storbritannia | 11.18 CR | Jamile Samuel Nederland Nederland | 11.43 PB | Tatjana Pinto Tyskland | 11.48 SB |
200 meter | Jodie Williams Storbritannia Storbritannia | 22.94 SB | Jamile Samuel Nederland Nederland | 23.31 | Jennifer Galais Frankrike Frankrike | 23.55 |
400 meter | Bianca Razor Romania Romania | 51.96 PB | Yulia Yurenya Belarus Belarus | 53.03 PB | Madiea Ghafoor Nederland Nederland | 53.73 |
800 meter | Anastasija Tkatsjuk Ukraina Ukraina | 2:02.73 | Rowena Cole Storbritannia Storbritannia | 2:03.43 PB | Ayvika Malanova Russland Russland | 2:03.59 PB |
1500 meter | Amela Terzic Serbia Serbia | 4:15.40 SB | Ciara Mageean Irland Irland | 4:16.82 SB | Ioana Doaga Romania Romania | 4:20.73 |
3000 meter | Amela Terzic Serbia Serbia | 9:17.61 PB | Esma Aydemir Tyrkia Tyrkia | 9:19.61 PB | Lisa Jäsert Tyskland | 9:30.23 |
5000 meter | Esma Aydemir Tyrkia Tyrkia | 16:12.16 PB | Emelia Gorecka Storbritannia Storbritannia | 16:13.04 | Annabel Gummow Storbritannia Storbritannia | 16:14.62 |
100 meter hekk | Nooralotta Neziri Finland Finland | 13.34 PB | Isabelle Pedersen Norge Norge | 13.37 SB | Ekaterina Bleskina Russland Russland | 13.47 PB |
400 meter hekk | Vera Rudakova Russland Russland | 57.24 | Aurelie Chaboudez Frankrike Frankrike | 57.35 PB | Maeva Contion Frankrike Frankrike | 58.03 PB |
3000 meter hinder | Gesa Felicitas Krause Tyskland | 9:51.08 SB | Gulshat Fazlitdinova Russland Russland | 9:56.98 PB | Elena Panaet Romania Romania | 10:17.37 PB |
4 × 100 meter stafett | Tyskland Alexandra Burghardt Katharina Grompe Tatjana Pinto Anna-Lena Freese | 43.42 EJR, CR | Italia Italia Oriana De Fazio Irene Siragusa Anna Bongiorni Gloria Hooper | 44.52 | Storbritannia Storbritannia Marylyn Nwawulor Bianca Williams Jennie Batten Jodie Williams | 45.00 |
4 × 400 meter stafett | Storbritannia Storbritannia Katie Kirk Lucy James Amelia Clifford Kirsten McAslan | 3:35.29 | Polen Polen Patrycja Wyciszkiewicz Malgorzata Holub Justyna Swiety Magdalena Gorzkowska | 3:35.35 | Tyskland Sabrina Häfele Stefanie Gotzhein Kim Carina Schmidt Christina Zwirner | 3:36.26 |
10 km kappgang | Elena Lashmanova Russland Russland | 42:59.48 WJR, CR | Svetlana Vasilyeva Russland Russland | 44:52.98 | Anna Ermina Russland Russland | 46:49.00 PB |
Høydehopp | Mariya Kuchina Russland Russland | 1.95 | Airine Palšyte Litauen Litauen | 1.91 SB | Nadja Kampschulte Tyskland | 1.88 PB |
Stavsprang | Angelica Bengtsson Sverige Sverige | 4.57 CR | Lilli Schitzerling Tyskland | 4.20 | Natalia Demidenko Russland Russland | 4.20 |
Lengdehopp | Lena Malkus Tyskland | 6.40 | Alina Rotaru Romania Romania | 6.36 | Polina Yurchenko Russland Russland | 6.11 |
Tresteg | Yana Borodina Russland Russland | 14.00 | Kristiina Mäkelä Finland Finland | 13.67 PB | Ganna Aleksandrova Ukraina Ukraina | 13.14 |
Kulestøt | Lena Urbaniak Tyskland | 16.31 | Anna Wloka Polen Polen | 16.23 PB | Anna Rüh Tyskland | 16.01 PB |
Diskoskast | Shanice Craft Tyskland | 58.65 PB | Anna Rüh Tyskland | 58.10 | Viktoriya Klochko Ukraina Ukraina | 54.03 |
Sleggekast | Barbara Špiler Slovenia | 67.06 CR, NR | Kivilcim Kaya Tyrkia Tyrkia | 66.74 PB | Alexia Sedykh Frankrike Frankrike | 65.02 PB |
Spydkast | Liina Laasma Estland Estland | 55.99 | Lina Muze Latvia Latvia | 55.83 | Laura Henkel Tyskland | 55.37 PB |
Sjukamp | Dafne Schippers Nederland Nederland | 6153 | Sara Gambetta Tyskland | 6108 PB | Laura Ikauniece Latvia Latvia | 6063 PB |
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 8 | 4 | 6 | 18 |
2 | Tyskland | 7 | 4 | 12 | 23 |
3 | Storbritannia | 6 | 5 | 4 | 15 |
4 | Frankrike | 6 | 3 | 4 | 13 |
5 | Spania | 2 | 0 | 2 | 4 |
6 | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | Polen | 1 | 5 | 2 | 8 |
8 | Tyrkia | 1 | 3 | 0 | 4 |
9 | Italia | 1 | 2 | 3 | 6 |
10 | Nederland | 1 | 2 | 1 | 4 |
11 | Ukraina | 1 | 1 | 2 | 4 |
Romania | 1 | 1 | 2 | 4 | |
13 | Latvia | 1 | 1 | 1 | 3 |
14 | Slovenia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Finland | 1 | 1 | 0 | 2 | |
16 | Sverige | 1 | 0 | 2 | 3 |
17 | Ungarn | 1 | 0 | 0 | 1 |
Estland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Østerrike | 1 | 0 | 0 | 1 | |
20 | Belgia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Norge | 0 | 2 | 0 | 2 | |
22 | Belarus | 0 | 1 | 1 | 2 |
Aserbajdsjan | 0 | 1 | 1 | 2 | |
24 | Irland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Montenegro | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Litauen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Danmark | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Moldova | 0 | 1 | 0 | 1 | |
29 | Bulgaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt (29 land) | 44 | 44 | 44 | 132 |
Referanser
- ^ «European Athletics Championships Statistics Junior – Men».