Junior-EM i friidrett 2015
Junior-EM i friidrett 2015 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Eskilstuna | ||
Vertsland | Sverige | ||
Arena(er) | Eskilstuna | ||
Dato | 2015 | ||
Utgavenummer | 23 | ||
Deltakere | 1 038 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
Junior-EM i friidrett 2015 ble arrangert i Eskilstuna i Sverige i 2015.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Ojie Edoburun Storbritannia Storbritannia | 10.36 | Joseph Dewar Storbritannia Storbritannia | 10.46 | Emil von Barth Sverige Sverige | 10.64 |
200 meter | Tommy Ramdhan Storbritannia Storbritannia | 20.57 | Elliot Powell Storbritannia Storbritannia | 20.72 | Even Meinseth Norge Norge | 20.94 |
400 meter | Benjamin Lobo Vedel Danmark Danmark | 46.48 | Karsten Warholm Norge Norge | 46.50 | Batuhan Altintas Tyrkia Tyrkia | 46.95 |
800 meter | Kyle Langford Storbritannia Storbritannia | 1:48.99 | Konstantin Tolokonnikov Russland Russland | 1:49.00 | Mateusz Borkowski Polen Polen | 1:49.21 |
1500 meter | Josh Kerr Storbritannia Storbritannia | 3:49.62 | Baptiste Mischler Frankrike Frankrike | 3:49.88 | Andriy Aliksiychuk Ukraina Ukraina | 3:50.22 |
5000 meter | Alex George Storbritannia Storbritannia | 14:34.42 | Simon Debognies Belgia Belgia | 14:34.67 | Yemaneberhan Crippa Italia Italia | 14:35.39 |
10 000 meter | Pietro Riva Italia Italia | 30:20.45 | Fabian Gering Tyskland | 30:20.69 | Dieter Kersten Belgia Belgia | 30:21.85 |
110 meter hekk | Kamil Salimullin Russland Russland | 13.60 | Florian Lickteig Tyskland | 13.64 | Henrik Hannemann Tyskland | 13.67 |
400 meter hekk | Victor Coroller Frankrike Frankrike | 50.53 | Joshua Abuaku Tyskland | 51.46 PB | Dominik Hufnagl Østerrike Østerrike | 51.74 PB |
3000 meter hinder | Yohanes Chiappinelli Italia Italia | 8:47.58 | Patrick Karl Tyskland | 8:54.10 | Balázs Juhász Ungarn Ungarn | 8:58.11 PB |
4 × 100 meter stafett | Sverige Sverige Emil von Barth Austin Hamilton Thobias Montler Gustav Kjell | 39.73 NJR | Polen Polen Artur Wasilewski Przemyslaw Adamski Krzysztof Wróbel Eryk Hampel | 40.00 | Frankrike Frankrike Nans André Maxime Gardès Dylan Barbier Amaury Golitin | 40.02 |
4 × 400 meter stafett | Russland Russland Andrey Yefremov Andrey Kukharenko Konstantin Tolokonnikov Ilya Krasnov | 3:08.35 | Italia Italia Giuseppe Leonardi Leonardo Vanzo Simone Serafini Daniele Corsa | 3:10.04 | Tyskland Constantin Schmidt Pascal Unbehaun Jaakkima Rösler Aleksi Rösler | 3:10.12 |
10 km kappgang | Diego García Spania Spania | 40:05.21 | Vladislav Saraykin Russland Russland | 40:59.28 PB | Pablo Oliva Spania Spania | 41:00.73 PB |
Høydehopp | Jonas Kløjgård Jensen Danmark Danmark | 2.23 PB | Dawid Wawrzyniak Polen Polen | 2.23 PB | Oleksandr Barannikov Ukraina Ukraina | 2.19 |
Stavsprang | Adam Hague Storbritannia Storbritannia | 5.50 | Niko Koskinen Finland Finland | 5.35 PB | Alioune Sene Frankrike Frankrike | 5.30 |
Lengdehopp | Anatoliy Ryapolov Russland Russland | 7.96 PB | Jacob Fincham-Dukes Storbritannia Storbritannia | 7.75 PB | Filippo Randazzo Italia Italia | 7.74 PB |
Tresteg | Nazim Babayev Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 17.04 CR | Tobia Bocchi Italia Italia | 16.51 | Pavlo Beznits Ukraina Ukraina | 16.10 |
Kulestøt | Konrad Bukowiecki Polen Polen | 22.62 CR | Andrei Toader Romania Romania | 20.78 | Sebastiano Bianchetti Italia Italia | 20.71 NJR |
Diskoskast | Bartlomiej Stój Polen Polen | 68.02 CR | Martin Markovic Kroatia Kroatia | 67.11 | Henning Prüfer Tyskland | 64.18 |
Sleggekast | Bence Halász Ungarn Ungarn | 79.60 CR | Miguel Alberto Blanco Spania Spania | 79.05 PB | Matija Greguric Kroatia Kroatia | 77.35 |
Spydkast | Matija Muhar Slovenia | 79.20 WJL | Simon Litzell Sverige Sverige | 78.34 | Edis Matusevicius Litauen Litauen | 77.48 PB |
Tikamp | Jan Doležal Tsjekkia Tsjekkia | 7929 pts. PB | Karsten Warholm Norge Norge | 7764 pts. PB | Maksim Andraloits Belarus Belarus | 7717 pts. PB |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Ewa Swoboda Polen Polen | 11.52 | Lisa Mayer Tyskland | 11.64 | Kristina Sivkova Russland Russland | 11.68 |
200 meter | Gina Lückenkemper Tyskland | 22.41 | Shannon Hylton Storbritannia Storbritannia | 22.73 | Maroussia Paré Frankrike Frankrike | 23.05 |
400 meter | Laviai Nielsen Storbritannia Storbritannia | 52.58 | Cheriece Hylton Storbritannia Storbritannia | 53.16 PB | Anastasiya Bednova Russland Russland | 53.27 |
800 meter | Renée Eykens Belgia Belgia | 2:02.83 | Sarah Schmidt Tyskland | 2:04.55 | Aníta Hinriksdóttir Island Island | 2:05.04 |
1500 meter | Bobby Clay Storbritannia Storbritannia | 4:17.91 | Amy Griffiths Storbritannia Storbritannia | 4:20.41 | Konstanze Klosterhalfen Tyskland | 4:20.84 |
3000 meter | Alina Reh Tyskland | 9:12.29 | Célia Antón Spania Spania | 9:16.36 | Anna Emilie Møller Danmark Danmark | 9:17.36 PB |
5000 meter | Alina Reh Tyskland | 16:02.01 | Anna Emilie Møller Danmark Danmark | 16:07.43 PB | Carmela Cardama Spania Spania | 16:23.81 PB |
100 meter hekk | Elvira Herman Belarus Belarus | 13.15 | Luca Kozák Ungarn Ungarn | 13.20 | Laura Valette Frankrike Frankrike | 13.21 |
400 meter hekk | Nenah De Coninck Belgia Belgia | 57.85 PB | Inge Drost Nederland Nederland | 57.88 PB | Ayomide Folorunso Italia Italia | 58.44 |
3000 meter hinder | Sümeyye Erol Tyrkia Tyrkia | 10:19.15 PB | Carolina Johnsson Sverige Sverige | 10:28.31 | Alisa Vainio Finland Finland | 10:30.83 |
4 × 100 meter stafett | Storbritannia Storbritannia Shannon Malone Shannon Hylton Charlotte McLennaghan Imani Lansiquot | 44.18 | Polen Polen Weronika Blazek Zuzanna Kaniecka Karolina Ciesielska Ewa Swoboda | 45.28 | Frankrike Frankrike Caroline Chaillou Cynthia Leduc Maroussia Paré Floriane Gnafoua | 45.35 |
4 × 400 meter stafett | Storbritannia Storbritannia Cheriece Hylton Lina Nielsen Lily Beckford Laviai Nielsen | 3:34.36 | Italia Italia Alice Mangione Virginia Troiani Federica Putti Ayomide Folorunso | 3:37.45 | Russland Russland Anastasiya Kudryavtseva Yuliya Kondrashkina Valeriya Tsaplina Anastasiya Bednova | 3:37.57 |
10 km kappgang | Klavdiya Afanasyeva Russland Russland | 43:36.88 WL | Olga Shargina Russland Russland | 44:01.08 PB | Mariya Losinova Russland Russland | 44:07.44 |
Høydehopp | Morgan Lake Storbritannia Storbritannia | 1.91 | Nawal Meniker Frankrike Frankrike | 1.86 | Ellen Ekholm Sverige Sverige | 1.83 PB |
Stavsprang | Angelica Moser Sveits Sveits | 4.35 | Alyona Lutkovskaya Russland Russland | 4.20 | Kamila Przybyla Polen Polen | 4.20 |
Lengdehopp | Florentina Marincu Romania Romania | 6.78 | Anna Bühler Tyskland | 6.55 | Fatima Diame Spania Spania | 6.55 |
Tresteg | Valentina Kosolapova Russland Russland | 13.27 | Kristina Malaya Russland Russland | 13.25 | Florentina Marincu Romania Romania | 13.08 |
Kulestøt | Emel Dereli Tyrkia Tyrkia | 18.40 NR | Claudine Vita Tyskland | 17.13 PB | Alyona Bugakova Russland Russland | 16.81 |
Diskoskast | Claudine Vita Tyskland | 57.47 | Veronika Domjan Slovenia | 56.63 NR | Anastasiya Vityugova Russland Russland | 54.21 PB |
Sleggekast | Audrey Ciofani Frankrike Frankrike | 67.20 | Beatrice Nedberge Llano Norge Norge | 64.76 | Katarzyna Furmanek Polen Polen | 63.80 |
Spydkast | Maria Andrejczyk Polen Polen | 59.73 PB | Anete Kocina Latvia Latvia | 58.88 PB | Aleksandra Ostrowska Polen Polen | 56.24 PB |
Sjukamp | Caroline Agnou Sveits Sveits | 6123 pts. | Hanne Maudens Belgia Belgia | 5720 pts. PB | Louisa Grauvogel Tyskland | 5704 pts. |
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Storbritannia (GBR) | 11 | 6 | 0 | 17 |
2 | Russland (RUS) | 5 | 5 | 6 | 16 |
3 | Tyskland (GER) | 4 | 8 | 5 | 17 |
4 | Polen (POL) | 4 | 3 | 4 | 11 |
5 | Italia (ITA) | 2 | 3 | 4 | 9 |
6 | Frankrike (FRA) | 2 | 2 | 5 | 9 |
7 | Belgia (BEL) | 2 | 2 | 1 | 5 |
8 | Danmark (DEN) | 2 | 1 | 1 | 4 |
9 | Tyrkia (TUR) | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Sveits (SUI) | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Spania (ESP) | 1 | 2 | 3 | 6 |
12 | Sverige (SWE)* | 1 | 2 | 2 | 5 |
13 | Romania (ROU) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Ungarn (HUN) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
15 | Slovenia (SLO) | 1 | 1 | 0 | 2 |
16 | Belarus (BLR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
17 | Aserbajdsjan (AZE) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Tsjekkia (CZE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
19 | Norge (NOR) | 0 | 3 | 1 | 4 |
20 | Finland (FIN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kroatia (CRO) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
22 | Latvia (LAT) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nederland (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24 | Ukraina (UKR) | 0 | 0 | 3 | 3 |
25 | Island (ISL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Litauen (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Østerrike (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt (27 land) | 44 | 44 | 44 | 132 |
Referanser
- ^ «European Athletics Championships Statistics Junior – Men».