Lag-EM i friidrett 2019
Lag-EM i friidrett 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | fire byer | ||
Arena(er) | Bydgoszcz, Zdzisław Krzyszkowiak Stadium | ||
Dato | 9.–11. august 2019 | ||
Utgavenummer | 8 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2017 – 2021 |
Lag-EM i friidrett 2019 ble arrangert fra 9. til 11. august 2019.[1]
Europamesterskapet for lag er delt inn i fire "divisjoner" etter deltakerlandenes lagresultater i siste EM for to år siden. Disse kalles henholdsvis superliga, 1. divisjon, 2. divisjon og 3. divisjon. Norge deltar i år på nivået 1. divisjon.
Vertsbyer
Divisjon | Dato | Vertsby | Vertsland |
---|---|---|---|
Superligaen | 9. - 11. august 2019 | Bydgoszcz | Polen |
1. divisjon | 9. - 11. august 2019 | Sandnes | Norge |
2. divisjon | 10. - 11. august 2019 | Varaždin | Kroatia |
3. divisjon | 10. - 11. august 2019 | Skopje | Nord-Makedonia |
Superligaen
Deltakerland:
- Finland
- Frankrike
- Hellas
- Italia
- Polen
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyskland
- Ukraina
Resultater, menn
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m Vind: -1.4 m/s | Jimmy Vicaut Frankrike Frankrike | 10.35 | Marcell Jacobs Italia Italia | 10.39 | Michael Pohl Tyskland | 10.55 |
200 m Vind: -1.0 m/s | Richard Kilty Storbritannia Storbritannia | 20.66 | Eseosa Desalu Italia Italia | 20.69 | Mouhamadou Fall Frankrike Frankrike | 20.70 |
400 m | Davide Re Italia Italia | 45.35 | Dwayne Cowan Storbritannia Storbritannia | 46.18 | Óscar Husillos Spania Spania | 46.36 |
800 m | Adam Kszczot Polen Polen | 1:46.97 | Jamie Webb Storbritannia Storbritannia | 1:47.25 | Álvaro de Arriba Spania Spania | 1:47.48 |
1500 m | Marcin Lewandowski Polen Polen | 3:47.88 | Charlie Grice Storbritannia Storbritannia | 3:48.35 | Jakub Holuša Tsjekkia Tsjekkia | 3:49.18 |
3000 m | Adel Mechaal Spania Spania | 8:02.51 | Kalle Berglund Sverige Sverige | 8:02.79 PB | James West Storbritannia Storbritannia | 8:02.97 |
5000 m | Yeman Crippa Italia Italia | 13:43.30 | Julien Wanders Sveits Sveits | 13:45.31 | Hugo Hay Frankrike Frankrike | 13:58.20 |
3000 meter hinder | Fernando Carro Spania Spania | 8:27.26 | Topi Raitanen Finland Finland | 8:27.68 | Krystian Zalewski Polen Polen | 8:29.12 SB |
110 m hekk Vind: -1.8 m/s | Orlando Ortega Spania Spania | 13.38 | Pascal Martinot-Lagarde Frankrike Frankrike | 13.46 | Gregor Traber Tyskland | 13.54 |
400 m hekk | Patryk Dobek Polen Polen | 48.87 | Ludvy Vaillant Frankrike Frankrike | 48.98 SB | Luke Campbell Tyskland | 49.24 SB |
4 × 100 m | Storbritannia Storbritannia Dominic Ashwell Oliver Bromby Richard Kilty Harry Aikines-Aryeetey | 38.73 | Tyskland Steven Müller Marvin Schulte Roy Schmidt Michael Pohl | 38.88 | Ukraina Ukraina Erik Kostrytsya Oleksandr Sokolov Ihor Bodrov Serhiy Smelyk | 39.02 |
4 × 400 m | Italia Italia Edoardo Scotti Matteo Galvan Brayan Lopez Davide Re | 3:02.04 EL | Frankrike Frankrike Mamadou Kassé Hann Christopher Naliali Thomas Jordier Loïc Prévot | 3:02.08 SB | Polen Polen Wiktor Suwara Rafał Omelko Łukasz Krawczuk Patryk Dobek | 3:02.56 SB |
Høyde | Miguel Ángel Sancho Spania Spania | 2.26 SB | Chris Baker Storbritannia Storbritannia | 2.22 | Stefano Sottile Italia Italia | 2.22 |
Stav | Piotr Lisek Polen Polen | 5.81 | Melker Svärd Jakobsson Sverige Sverige | 5.71 | Renaud Lavillenie Frankrike Frankrike | 5.71 |
Lengde | Miltiadis Tentoglou Hellas Hellas | 8.30 | Eusebio Cáceres Spania Spania | 8.02 w | Tomasz Jaszczuk Polen Polen | 8.00 |
Tresteg | Ben Williams Storbritannia Storbritannia | 17.14 PB | Simo Lipsanen Finland Finland | 16.76 | Benjamin Compaoré Frankrike Frankrike | 16.67 |
Kule | Michał Haratyk Polen Polen | 21.83 CR | Tomáš Staněk Tsjekkia Tsjekkia | 20.65 | Frédéric Dagée Frankrike Frankrike | 20.03 |
Diskos | Piotr Małachowski Polen Polen | 63.02 | Martin Wierig Tyskland | 61.84 | Daniel Ståhl Sverige Sverige | 61.38 |
Slegge | Wojciech Nowicki Polen Polen | 78.84 | Quentin Bigot Frankrike Frankrike | 76.70 | Mihail Anastasakis Hellas Hellas | 75.77 |
Spyd | Julian Weber Tyskland | 86.86 SB | Jakub Vadlejch Tsjekkia Tsjekkia | 79.88 | Marcin Krukowski Polen Polen | 79.54 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
|}
Resultater, kvinner
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Carolle Zahi Frankrike Frankrike | 11.31 | Daryll Neita Storbritannia Storbritannia | 11.33 | Ewa Swoboda Polen Polen | 11.35 |
200 m | Mujinga Kambundji Sveits Sveits | 22.72 SB | Jodie Williams Storbritannia Storbritannia | 22.89 | Jessica-Bianca Wessolly Tyskland | 23.15 |
400 m | Justyna Święty-Ersetic Polen Polen | 51.23 | Léa Sprunger Sveits Sveits | 51.84 | Maria Benedicta Chigbolu Italia Italia | 52.19 |
800 m | Rénelle Lamote Frankrike Frankrike | 2:01.21 SB | Shelayna Oskan-Clarke Storbritannia Storbritannia | 2:01.45 | Christina Hering Tyskland | 2:01.77 |
1500 m | Sofia Ennaoui Polen Polen | 4:08.37 | Caterina Granz Tyskland | 4:08.52 | Kristiina Mäki Tsjekkia Tsjekkia | 4:09.12 SB |
3000 m | Yolanda Ngarambe Sverige Sverige | 9:07.67 | Marta Zenoni Italia Italia | 9:08.34 | Solange Pereira Spania Spania | 9:09.76 PB |
5000 m | Hanna Klein Tyskland | 15:39.00 | Maitane Melero Spania Spania | 15:44.55 | Sarah Inglis Storbritannia Storbritannia | 15:45.23 |
3000 meter hinder | Gesa-Felicitas Krause Tyskland | 9:36.67 | Irene Sánchez Spania Spania | 9:39.24 | Rosie Clarke Storbritannia Storbritannia | 9:39.85 |
100 m hekk | Luminosa Bogliolo Italia Italia | 12.87 | Cindy Roleder Tyskland | 12.87 SB | Karolina Kołeczek Polen Polen | 12.88 |
400 m hekk | Zuzana Hejnová Tsjekkia Tsjekkia | 55.10 | Anna Ryzhykova Ukraina Ukraina | 55.61 | Joanna Linkiewicz Polen Polen | 55.67 |
4 × 100 m | Frankrike Frankrike Carolle Zahi Orlann Ombissa-Dzangue Estelle Raffai Sarah Richard-Mingas | 43.09 | Sveits Sveits Ajla del Ponte Sarah Atcho Mujinga Kambundji Cornelia Halbheer | 43.11 | Storbritannia Storbritannia Kristal Awuah Alisha Rees Bianca Williams Rachel Miller | 43.46 |
4 × 400 m | Polen Polen Iga Baumgart-Witan Anna Kiełbasińska Małgorzata Hołub-Kowalik Justyna Święty-Ersetic | 3:24.81 EL | Storbritannia Storbritannia Emily Diamond Jodie Williams Zoey Clark Jessica Turner | 3:27.12 SB | Italia Italia Maria Benedicta Chigbolu Ayomide Folorunso Rebecca Borga Giancarla Trevisan | 3:27.32 SB |
Høyde | Yuliya Levchenko Ukraina Ukraina | 1.97 | Erika Kinsey Sverige Sverige | 1.94 | Alessia Trost Italia Italia | 1.94 =SB |
Stav | Katerina Stefanidi Hellas Hellas | 4.70 | Maryna Kylypko Ukraina Ukraina | 4.56 SB | Angelica Bengtsson Sverige Sverige Ninon Guillon-Romarin Frankrike Frankrike | 4.46 |
Lengde | Malaika Mihambo Tyskland | 7.11 | Abigail Irozuru Storbritannia Storbritannia | 6.75 SB | Éloyse Lesueur Frankrike Frankrike | 6.72 SB |
Tresteg | Paraskevi Papachristou Hellas Hellas | 14.48 | Ana Peleteiro Spania Spania | 14.27 | Ottavia Cestonaro Italia Italia | 14.18 PB |
Kule | Christina Schwanitz Tyskland | 18.93 | Fanny Roos Sverige Sverige | 18.54 | Sophie McKinna Storbritannia Storbritannia | 17.94 |
Diskos | Claudine Vita Tyskland | 61.09 | Mélina Robert-Michon Frankrike Frankrike | 60.61 | Hrisoúla Anagnostopoúlou Hellas Hellas | 59.02 SB |
Slegge | Alexandra Tavernier Frankrike Frankrike | 72.81 | Joanna Fiodorow Polen Polen | 72.13 | Iryna Klymets Ukraina Ukraina | 71.67 |
Spyd | Alexie Alaïs Frankrike Frankrike | 63.46 PB | Maria Andrejczyk Polen Polen | 63.39 SB | Irena Šedivá Tsjekkia Tsjekkia | 61.32 PB |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
1. divisjon
Deltakerland :
- Belgia
- Belarus
- Irland
- Litauen
- Nederland
- Norge
- Portugal
- Romania
Russland- Slovakia
- Tyrkia
- Ungarn
Resultater, menn
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Carlos Nascimento Portugal Portugal | 10.64 | Hensley Paulina Nederland Nederland | 10.67 | Ján Volko Slovakia Slovakia | 10.75 |
200 m | Chris Garia Nederland Nederland | 20.85 | Ján Volko Slovakia Slovakia | 20.98 | Robin Vanderbemden Belgia Belgia | 21.08 |
400 m | Jonathan Sacoor Belgia Belgia | 46.43 | Christopher O'Donnell Irland Irland | 46.70 SB | Ricardo dos Santos Portugal Portugal | 46.74 SB |
800 m | Balázs Vindics Ungarn Ungarn | 1:49.62 | Mark English Irland Irland | 1:50.06 | Mehmet Çelik Tyrkia Tyrkia | 1:50.24 SB |
1500 m | Jakob Ingebrigtsen Norge Norge | 3:43.43 | Paulo Rosário Portugal Portugal | 3:45.18 | Simas Bertašius Litauen Litauen | 3:45.51 |
3000 m | Isaac Kimeli Belgia Belgia | 8:09.09 | Henrik Ingebrigtsen Norge Norge | 8:09.72 | Mike Foppen Nederland Nederland | 8:09.75 |
5000 m | Filip Ingebrigtsen Norge Norge | 13:37.09 | Aras Kaya Tyrkia Tyrkia | 13:53.95 SB | Nicolae Soare Romania Romania | 13:54.88 PB |
3000 meter hinder | Tom Erling Kårbø Norge Norge | 8:52.00 | André Pereira Portugal Portugal | 8:53.60 | Justinas Beržanskis Litauen Litauen | 8:53.86 |
110 m hekk | Vitali Parakhonka Belarus Belarus | 13.73 | Michael Obasuyi Belgia Belgia | 13.76 | Valdó Szűcs Ungarn Ungarn | 13.92 |
400 m hekk | Yasmani Copello Tyrkia Tyrkia | 49.23 | Nick Smidt Nederland Nederland | 49.99 | Dylan Owusu Belgia Belgia | 50.91 |
4 × 100 m | Tyrkia Tyrkia Kayhan Özer Jak Ali Harvey Emre Zafer Barnes Yiğitcan Hekimoğlu | 39.46 | Portugal Portugal Frederico Curvelo Diogo Antunes Carlos Nascimento Delvis Santos | 39.79 | Belgia Belgia Gaylord Kuba Andreas Vranken Antoine Snyders Charles Niesen | 40.07 |
4 × 400 m | Tyrkia Tyrkia Batuhan Altıntaş Yavuz Can İlyas Çanakçı Yasmani Copello | no time available | Nederland Nederland Ramsey Angela Tony van Diepen Jochem Dobber Terrence Agard | Irland Irland Christopher O'Donnell Andrew Mellon Cathal Crosbie Harry Purcell | 3:08.83 | |
Høyde | Alperen Acet Tyrkia Tyrkia | 2.21 | Dzmitry Nabokau Belarus Belarus | 2.18 | Matúš Bubeník Slovakia Slovakia | 2.18 |
Stav | Sondre Guttormsen Norge Norge | 5.51 | Ben Broeders Belgia Belgia | 5.46 | Ersu Şaşma Tyrkia Tyrkia | 5.41 |
Lengde | Tomáš Veszelka Slovakia Slovakia | 7.79 PB | Uladzislau Bulakhau Belarus Belarus | 7.78 SB | Ingar Kiplesund Norge Norge | 7.76 |
Tresteg | Pedro Pablo Pichardo Portugal Portugal | 16.98 | Răzvan Cristian Grecu Romania Romania | 16.82 w | Tomáš Veszelka Slovakia Slovakia | 16.51 |
Kule | Denzel Comenentia Nederland Nederland | 20.61 | Aliaksei Nichypar Belarus Belarus | 19.90 | Marcus Thomsen Norge Norge | 19.62 |
Diskos | Ola Stunes Isene Norge Norge | 64.80 | Philip Milanov Belgia Belgia | 64.73 SB | Alin Alexandru Firfirică Romania Romania | 62.50 |
Slegge | Bence Halász Ungarn Ungarn | 75.36 | Eivind Henriksen Norge Norge | 74.55 | Hleb Dudarau Belarus Belarus | 73.58 |
Spyd | Edis Matusevičius Litauen Litauen | 82.35 | Pavel Mialeshka Belarus Belarus | 77.94 | Norbert Rivasz-Tóth Ungarn Ungarn | 77.04 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Resultater, kvinner
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Marije van Hunenstijn Nederland Nederland | 11.63 | Lorène Bazolo Portugal Portugal | 11.75 | Ciara Neville Irland Irland | 11.82 |
200 m | Lorène Bazolo Portugal Portugal | 23.78 | Krystsina Tsimanouskaya Belarus Belarus | 23.81 | Imke Vervaet Belgia Belgia | 23.90 |
400 m | Lisanne de Witte Nederland Nederland | 52.05 | Modesta Morauskaitė Litauen Litauen | 52.43 | Cátia Azevedo Portugal Portugal | 52.44 |
800 m | Hedda Hynne Norge Norge | 2:04.94 | Renée Eykens Belgia Belgia | 2:05.24 | Claudia Bobocea Romania Romania | 2:05.60 |
1500 m | Daryia Barysevich Belarus Belarus | 4:50.60 | Claudia Bobocea Romania Romania | 4:51.05 | Britt Ummels Nederland Nederland | 4:51.40 |
3000 m | Karoline Bjerkeli Grøvdal Norge Norge | 9:45.20 | Maureen Koster Nederland Nederland | 9:46.29 | Mariana Machado Portugal Portugal | 9:49.98 |
5000 m | Roxana Bârcă Romania Romania | 15:59.66 SB | Mariana Machado Portugal Portugal | 16:01.14 EU20L | Fionnuala McCormack Irland Irland | 16:02.78 |
3000 meter hinder | Viktória Gyürkés Ungarn Ungarn | 9:53.48 | Irene van der Reijken Nederland Nederland | 9:56.35 | Claudia Prisecaru Romania Romania | 9:56.52 |
100 m hekk | Nadine Visser Nederland Nederland | 12.98 | Elvira Herman Belarus Belarus | 13.15 | Luca Kozák Ungarn Ungarn | 13.20 |
400 m hekk | Amalie Iuel Norge Norge | 55.80 | Femke Bol Nederland Nederland | 56.97 | Paulien Couckuyt Belgia Belgia | 56.99 |
4 × 100 m | Belgia Belgia Élise Mehuys Rani Rosius Imke Vervaet Manon Depuydt | 44.53 SB | Ungarn Ungarn Anasztázia Nguyen Klaudia Sorok Éva Kaptur Luca Kozák | 44.73 SB | Portugal Portugal Sofia Duarte Lorène Bazolo Olimpia Barbosa Catarina Lourenco | 44.94 SB |
4 × 400 m | Norge Norge Sara Dorthea Jensen Elisabeth Slettum Line Kloster Amalie Iuel | 3:33.69 | Portugal Portugal Rivinilda Mentai Vera Barbosa Dorothé Évora Cátia Azevedo | 3:33.95 SB | Nederland Nederland Laura de Witte Lieke Klaver Bianca Baak Maureen Ellsworth | 3:33.97 |
Høyde | Karina Taranda Belarus Belarus | 1.92 | Claire Orcel Belgia Belgia | 1.90 | Tonje Angelsen Norge Norge | 1.85 |
Stav | Iryna Zhuk Belarus Belarus | 4.56 | Lene Retzius Norge Norge | 4.51 NR | Killiana Heymans Nederland Nederland | 4.46 |
Lengde | Nastassia Mironchyk-Ivanova Belarus Belarus | 6.76 | Evelise Veiga Portugal Portugal | 6.61 | Alina Rotaru Romania Romania | 6.59 |
Tresteg | Dovilė Dzindzaletaitė Litauen Litauen | 14.28 PB | Elena Panțuroiu Romania Romania | 14.24 | Evelise Veiga Portugal Portugal | 13.94 |
Kule | Aliona Dubitskaya Belarus Belarus | 18.78 | Emel Dereli Tyrkia Tyrkia | 18.11 SB | Anita Márton Ungarn Ungarn | 17.66 |
Diskos | Irina Rodrigues Portugal Portugal | 58.16 | Corinne Nugter Nederland Nederland | 57.10 | Ieva Zarankaitė Litauen Litauen | 55.08 |
Slegge | Martina Hrašnová Slovakia Slovakia | 71.64 | Kıvılcım Kaya Tyrkia Tyrkia | 68.63 | Bianca Perie-Ghelber Romania Romania | 68.43 |
Spyd | Tatsiana Khaladovich Belarus Belarus | 61.17 | Réka Szilágyi Ungarn Ungarn | 57.97 | Eda Tuğsuz Tyrkia Tyrkia | 54.92 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
2. divisjon
Deltakerland :
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Georgia
- Israel
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Luxembourg
- Malta
- Slovenia
- Østerrike
Resultater, menn
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Markus Fuchs Østerrike Østerrike | 10.64 | Imri Persiado Israel Israel | 10.73 | Milan Trajkovic Kypros Kypros | 10.78 |
200 m | Markus Fuchs Østerrike Østerrike | 21.00 | Tazana Kamanga-Dyrbak Danmark Danmark | 21.16 =NU18B | Luka Janežič Slovenia | 21.28 SB |
400 m | Luka Janežič Slovenia | 46.13 | Jānis Leitis Latvia Latvia | 46.23 =SB | Donald Sanford Israel Israel | 46.35 SB |
800 m | Andreas Bube Danmark Danmark | 1:48.59 | Žan Rudolf Slovenia | 1:49.01 | Sven Cepuš Kroatia Kroatia | 1:49.60 |
1500 m | Nick Jensen Danmark Danmark | 3:54.97 | Necho Tayachew Israel Israel | 3:55.30 | Kaur Kivistik Estland Estland | 3:55.35 |
3000 m | Dino Bošnjak Kroatia Kroatia | 8:01.29 SB | Mikkel Dahl-Jessen Danmark Danmark | 8:03.95 PB | Ivo Balabanov Bulgaria | 8:10.79 |
5000 m | Andreas Vojta Østerrike Østerrike | 14:28.01 | Tiidrek Nurme Estland Estland | 14:28.53 SB | Tadesse Getahon Israel Israel | 14:29.90 |
3000 meter hinder | Kaur Kivistik Estland Estland | 8:40.78 | Mitko Tsenov Bulgaria | 8:47.66 | Luca Sinn Østerrike Østerrike | 8:55.48 |
110 m hekk | Milan Trajkovic Kypros Kypros | 13.73 | Andreas Martinsen Danmark Danmark | 13.87 | Stanislav Stankov Bulgaria | 14.41 |
400 m hekk | Maksims Sinčukovs Latvia Latvia | 49.83 NU23R | Jaak-Heinrich Jagor Estland Estland | 49.92 SB | Nicolai Hartling Danmark Danmark | 50.01 NR |
4 × 100 m | Østerrike Østerrike Maximilian Münzker Markus Fuchs Andreas Meyer Samuel Reindl | 39.88 | Estland Estland Hans-Christian Hausenberg Karl Erik Nazarov Ken-Mark Minkovski Henri Sai | 40.05 SB | Israel Israel Asaf Malka Imri Persiado Omri Sadan Dor Kollwitz | 40.21 SB |
4 × 400 m | Slovenia Jure Grkman Rok Ferlan Lovro Mesec Košir Luka Janežič | 3:06.80 SB | Latvia Latvia Maksims Sinčukovs Ilja Petrušenko Austris Karpinskis Jānis Leitis | 3:07.73 SB | Estland Estland Karl Erik Nazarov Rivar Tipp Jaak-Heinrich Jagor Erik Jagor | 3:08.95 SB |
Høyde | Tihomir Ivanov Bulgaria | 2.24 | Karl Lumi Estland Estland | 2.21 SB | Kyriakos Ioannou Kypros Kypros | 2.10 =SB |
Stav | Mareks Ārents Latvia Latvia | 5.50 | Nikandros Stylianou Kypros Kypros | 5.50 SB | Robin Nool Estland Estland | 5.20 |
Lengde | Elvijs Misāns Latvia Latvia | 7.78 SB | Sanjin Šimić Kroatia Kroatia | 7.63 | Hans-Christian Hausenberg Estland Estland | 7.50 |
Tresteg | Lasha Gulelauri Georgia Georgia | 16.44 | Tom Ya'acobov Israel Israel | 16.39 SB | Momchil Karailiev Bulgaria | 16.16 |
Kule | Bob Bertemes Luxembourg Luxembourg | 21.62 NR | Filip Mihaljević Kroatia Kroatia | 21.03 | Kristo Galeta Estland Estland | 19.57 |
Diskos | Lukas Weißhaidinger Østerrike Østerrike | 63.99 | Martin Kupper Estland Estland | 63.51 | Apostolos Parellis Kypros Kypros | 62.48 |
Slegge | Alexandros Poursanidis Kypros Kypros | 71.06 SB | Nejc Pleško Slovenia | 70.49 | Adam Kelly Estland Estland | 65.27 |
Spyd | Magnus Kirt Estland Estland | 81.47 | Gatis Čakšs Latvia Latvia | 77.23 | Mark Slavov Bulgaria | 74.14 SB |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Resultater, kvinner
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ivet Lalova-Collio Bulgaria | 11.51 | Maja Mihalinec Slovenia | 11.56 | Diana Vaisman Israel Israel | 11.64 |
200 m | Ivet Lalova-Collio Bulgaria | 22.99 | Maja Mihalinec Slovenia | 23.03 SB | Gunta Latiševa-Čudare Latvia Latvia | 23.51 |
400 m | Eleni Artymata Kypros Kypros | 51.93 | Anita Horvat Slovenia | 52.45 | Gunta Latiševa-Čudare Latvia Latvia | 53.58 |
800 m | Līga Velvere Latvia Latvia | 2:03.45 | Jerneja Smonkar Slovenia | 2:04.66 PB | Shanie Landen Israel Israel | 2:06.67 SB |
1500 m | Anna Emilie Møller Danmark Danmark | 4:18.59 | Vera Hoffmann Luxembourg Luxembourg | 4:19.25 | Adva Cohen Israel Israel | 4:20.96 SB |
3000 m | Anna Emilie Møller Danmark Danmark | 9:12.59 | Militsa Mircheva Bulgaria | 9:20.50 | Liina Tšernov Estland Estland | 9:22.17 SB |
5000 m | Lonah Chemtai Salpeter Israel Israel | 15:44.38 | Matea Parlov Kroatia Kroatia | 16:03.71 PB | Julia Mayer Østerrike Østerrike | 16:07.96 PB |
3000 meter hinder | Adva Cohen Israel Israel | 10:21.07 | Klara Lukan Slovenia | 10:33.55 | Lena Millonig Østerrike Østerrike | 10:45.11 |
100 m hekk | Beate Schrott Østerrike Østerrike | 13.36 | Ivana Lončarek Kroatia Kroatia | 13.53 | Thea Håhr Danmark Danmark | 13.56 |
400 m hekk | Sara Petersen Danmark Danmark | 55.76 | Agata Zupin Slovenia | 58.36 | Ida Šimunčić Kroatia Kroatia | 58.66 SB |
4 × 100 m | Kypros Kypros Olivia Fotopoulou Ramona Papaioannou Filippa Fotopoulou Eleni Artymata | 44.15 SB | Estland Estland Õilme Võro Kreete Verlin Karoli Käärt Ksenija Balta | 44.71 NR | Israel Israel Gal Kadmon Diana Vaisman Olga Lenskay Yarko Ilana Dorfman | 44.85 NR |
4 × 400 m | Slovenia Agata Zupin Jerneja Smonkar Aneja Simončič Anita Horvat | 3:36.71 SB | Estland Estland Helin Meier Annika Sakkarias Marielle Kleemeier Liis Roose | 3:40.18 | Kroatia Kroatia Ida Šimunčić Alena Hrušoci Veronika Drljačić Kristina Dudek | 3:40.82 SB |
Høyde | Mirela Demireva Bulgaria | 1.94 | Ana Šimić Kroatia Kroatia | 1.94 =SB | Maruša Černjul Slovenia | 1.90 |
Stav | Tina Šutej Slovenia | 4.70 NR | Caroline Bonde Holm Danmark Danmark | 4.05 | Ildze Bortašcenoka Latvia Latvia | 3.95 |
Lengde | Ksenija Balta Estland Estland | 6.52 | Nektaria Panagi Kypros Kypros | 6.32 | Neja Filipič Slovenia | 6.12 |
Tresteg | Gabriela Petrova Bulgaria | 14.14 | Janne Nielsen Danmark Danmark | 13.61 | Merilyn Uudmäe Estland Estland | 13.56 |
Kule | Radoslava Mavrodieva Bulgaria | 17.34 | Marija Tolj Kroatia Kroatia | 15.73 PB | Maria Sløk Hansen Danmark Danmark | 14.92 |
Diskos | Sandra Perković Kroatia Kroatia | 68.58 CR | Kätlin Tõllasson Estland Estland | 55.73 | Kathrine Bebe Danmark Danmark | 54.58 |
Slegge | Laura Igaune Latvia Latvia | 66.82 | Barbara Špiler Slovenia | 64.85 | Anamari Kožul Kroatia Kroatia | 64.79 |
Spyd | Sara Kolak Kroatia Kroatia | 57.97 | Martina Ratej Slovenia | 56.87 | Gundega Grīva Latvia Latvia | 51.41 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
3. divisjon
Deltakerland :
- AASSE - et felles lag for småstatene Liechtenstein, Monaco og San Marino
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Aserbajdsjan
- Bosnia-Hercegovina
- Island
- Kosovo
- Moldova
- Montenegro
- Nord-Makedonia
- Serbia
Resultater, menn
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Jovan Stojoski (MKD) | 10.72 PB | Hajrudin Vejzović (BIH) | 10.77 PB | Aleksa Kijanović (SRB) | 10.79 |
200 m | Jovan Stojoski (MKD) | 21.35 | Kolbeinn Höður Gunnarsson (ISL) | 21.53 | Aleksa Kijanović (SRB) | |
400 m | Franko Burraj (ALB) | 46.48 NR | Boško Kijanović (SRB) | 46.70 | Jovan Stojoski (MKD) | 46.94 NU23R |
800 m | Abedin Mujezinović (BIH) | 1:47.64 | Musa Hajdari (KOS) | 1:48.19 SB | Pol Moya (AND) | 1:48.58 |
1500 m | Elzan Bibić (SRB) | 3:47.79 | Hlynur Andrésson (ISL) | 3:49.29 | Yervand Mkrtchyan (ARM) | 3:50.47 |
3000 m | Elzan Bibić (SRB) | 8:04.74 | Hlynur Andrésson (ISL) | 8:15.18 PB | Dario Ivanovski (MKD) | 8:20.28 SB |
5000 m | Miloš Malešević (SRB) | 14:47.05 | Osman Junuzović (BIH) | 14:49.76 PB | Maxim Răileanu (MDA) | 15:02.07 |
3000 meter hinder | Nicolai Gorbușco (MDA) | 8:58.84 | Yervand Mkrtchyan (ARM) | 8:59.15 SB | Osman Junuzović (BIH) | 9:03.64 SB |
110 m hekk | Luka Trgovčević (SRB) | 14.29 | Rahib Məmmədov (AZE) | 14.50 | Alexandr Crușelnițchi (MDA) | 14.64 |
400 m hekk | Rusmir Malkočević (BIH) | 51.84 | Ívar Kristinn Jasonarson (ISL) | 52.56 | Andrea Ercolani Volta (SMR) | 52.65 SB |
4 × 100 m | Island Island Juan Ramón Borges Bosque Jóhann Björn Sigurbjörnsson Kolbeinn Höður Gunnarsson Ari Bragi Kárason | 40.44 | Serbia Serbia Boško Kijanović Miloš Grujić Nemanja Bulajić Aleksa Kijanović | 41.19 SB | Moldova Moldova Alexandru Zatic Andrei Șturmilov Cristin Eşanu Alexandr Crușelnițchi | 42.16 |
4 × 400 m | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina Arman Curo Rusmir Malkočević Stefan Ćuković Abedin Mujezinović | Island Island Kolbeinn Höður Gunnarsson Kormákur Ari Haflidason Hinrik Snær Steinsson Ívar Kristinn Jasonarson | 3:14.38 SB | Moldova Moldova Denis Cernei Ivan Siuris Cristin Eşanu Andrei Șturmilov | ||
Høyde | Jasmin Halili (SRB) | 2.10 | Matteo Mosconi (SMR) | 2.05 | Maid Redžić (BIH) | 2.00 |
Stav | Miloš Savić (SRB) | 4.81 | Miquel Vílchez (AND) | 4.61 | Benjamín Jóhann Johnsen (ISL) | 4.51 PB |
Lengde | Strahinja Jovančević (SRB) | 7.39 | Artak Hambardzumyan (ARM) | 7.24 | Vadim Doscalov (MDA) | 7.12 PB |
Tresteg | Levon Aghasyan (ARM) | 16.46 | Rüstəm Məmmədov (AZE) | 15.97 | Vadim Doscalov (MDA) | 15.46 PB |
Kule | Asmir Kolašinac (SRB) | 20.01 | Tomaš Đurović (MNE) | 19.45 SB | Kemal Mešić (BIH) | 19.43 |
Diskos | Danijel Furtula (MNE) | 60.32 | Ștefan Mura (MDA) | 51.99 | Valdimar Hjalti Erlendsson (ISL) | 51.20 |
Slegge | Serghei Marghiev (MDA) | 73.54 | Hilmar Örn Jónsson (ISL) | 72.43 | Samir Vilić (BIH) | 54.06 |
Spyd | Dejan Mileusnić (BIH) | 76.86 | Vedran Samac (SRB) | 76.68 | Dagbjartur Daði Jónsson (ISL) | 74.18 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Resultater, kvinner
Øvelse | Første | Andre | Tredje | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Milana Tirnanić (SRB) | 11.50 PB | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir (ISL) | 11.58 | Zəkiyyə Həsənova (AZE) | 11.94 |
200 m | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir (ISL) | 23.74 | Maja Ćirić (SRB) | 23.82 | Zəkiyyə Həsənova (AZE) | 24.52 |
400 m | Maja Ćirić (SRB) | 53.32 | Þórdís Eva Steinsdóttir (ISL) | 56.23 | Drita Islami (MKD) | 56.72 |
800 m | Jelena Gajić (BIH) | 2:05.82 PB | Aníta Hinriksdóttir (ISL) | 2:06.16 | Marija Stambolić (SRB) | 2:06.22 PB |
1500 m | Teodora Simović (SRB) | 4:32.33 | Aníta Hinriksdóttir (ISL) | 4:36.33 | Gresa Bakraçi (KOS) | 4:42.26 |
3000 m | Teodora Simović (SRB) | 9:23.86 PB | Lilia Fisikovici (MDA) | 9:26.77 | Andrea Kolbeinsdóttir (ISL) | 9:47.66 |
5000 m | Luiza Gega (ALB) | 15:36.62 NR | Lilia Fisikovici (MDA) | 16:13.24 PB | Olivera Jevtić (SRB) | 17:14.66 |
3000 meter hinder | Luiza Gega (ALB) | 9:25.80 SB | Ellada Alaverdyan (ARM) | 11:08.01 NR | Nevena Jovanović (SRB) | 11:15.48 |
100 m hekk | Anja Lukić (SRB) | 13.83 | María Rún Gunnlaugsdóttir (ISL) | 14.21 PB | Mladena Petrušic (BIH) | 14.37 PB |
400 m hekk | Drita Islami (MKD) | 1:00.81 | Iana Garaeva (MDA) | 1:04.35 | Beatrice Berti (SMR) | 1:06.35 |
4 × 100 m | Island Island Andrea Torfadóttir Dóróthea Jóhannesdóttir Agnes Kristjánsdóttir Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | 45.81 | Serbia Serbia Anja Lukić Zorana Barjaktarović Katarina Sirmić Milana Tirnanić | 45.83 SB | Aserbajdsjan Aserbajdsjan Fakhriyya Taghizade Yelena Pekhtireva Lamiya Valiyeva Zəkiyyə Həsənova | 46.92 |
4 × 400 m | Serbia Serbia Katarina Ilić Bojana Kaličanin Zorana Barjaktarović Tamara Salaški | 3:43.50 SB | Island Island Glódís Edda Þuríðardóttir Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir Agnes Kristjánsdóttir Þórdís Eva Steinsdóttir | 3:45.47 SB | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina Aleksandra Roljić Alisa Bečič Adela Čomor Jelena Gajić | 3:59.21 SB |
Høyde | Marija Vuković (MNE) | 1.84 | Mladena Petrušić (BIH) | 1.80 PB | María Rún Gunnlaugsdóttir (ISL) | 1.75 PB |
Stav | Hulda Þorsteinsdóttir (ISL) | 3.60 | Eleonora Rossi (SMR) | 3.26 | Valentina Slović (SRB) | 3.11 |
Lengde | Milica Gardašević (SRB) | 6.28 | Ljiljana Matović (MNE) | 5.83 | Birna Kristín Kristjánsdóttir (ISL) | 5.73 |
Tresteg | Iuliana Dabija (MDA) | 12.90 | Sabrina Zralova (AZE) | 12.90 PB | Marija Stojadinović (SRB) | 12.86 NU23R |
Kule | Dimitriana Surdu (MDA) | 16.46 | Erna Sóley Gunnarsdóttir (ISL) | 15.85 | Kristina Rakočević (MNE) | 14.88 |
Diskos | Dragana Tomašević (SRB) | 59.19 | Kristina Rakočević (MNE) | 52.88 | Dimitriana Surdu (MDA) | 50.77 |
Slegge | Zalina Petrivskaya (MDA) | 71.85 | Anna Skidan (AZE) | 69.19 | Vigdís Jónsdóttir (ISL) | 61.52 SB |
Spyd | Ásdís Hjálmsdóttir (ISL) | 57.04 | Marija Vučenović (SRB) | 56.71 | Vanja Spaić (BIH) | 42.92 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Referanser
- ^ http://www.european-athletics.org/competitions/european-athletics-team-championships-first-league/index.html
Eksterne lenker
- (en) 2019 European Team Championships Super League – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
Autoritetsdata