1993-as úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (1993) | |||
Adatok | |||
Ország | Nagy-Britannia | ||
Rendező városok | Sheffield, Leeds | ||
Dátum | augusztus 3–8. | ||
Versenyszámok | 43 | ||
|
Az 1993-as úszó-Európa-bajnokságot Sheffieldben, Nagy-Britanniában rendezték augusztus 3. és augusztus 8. között. Az Eb-n 43 versenyszámot rendeztek. 32-t úszásban, 6-ot műugrásban, 3-at szinkronúszásban és 2-t vízilabdában. A női vízilabdatornát Leedsben rendezték.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 15 | 6 | 8 | 29 |
2. | Oroszország | 12 | 12 | 5 | 29 |
3. | Magyarország | 6 | 4 | 1 | 11 |
4. | Finnország | 3 | 1 | 0 | 4 |
5. | Franciaország | 1 | 5 | 2 | 8 |
6. | Nagy-Britannia | 1 | 3 | 8 | 12 |
7. | Spanyolország | 1 | 1 | 3 | 5 |
8. | Olaszország | 1 | 1 | 2 | 4 |
9. | Hollandia | 1 | 0 | 2 | 3 |
10. | Belgium | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Lengyelország | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Svédország | 0 | 6 | 3 | 9 |
13. | Ukrajna | 0 | 1 | 2 | 3 |
14. | Norvégia | 0 | 1 | 1 | 2 |
15. | Románia | 0 | 1 | 0 | 1 |
15. | Szlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 |
17. | Csehország | 0 | 0 | 2 | 2 |
18. | Fehéroroszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Horvátország | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Litvánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Szlovénia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 43 | 43 | 43 | 129 |
Úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Alekszandr Popov Oroszország | 22,27 | Christophe Kalfayan Franciaország | 22,39 | Raimundas Mažuolis Litvánia | 22,44 |
100 m-es gyorsúszás | Alekszandr Popov Oroszország | 49,15 | Tommy Werner Svédország | 49,71 | Pavel Khnykin Ukrajna | 49,76 |
200 m-es gyorsúszás | Antti Kasvio Finnország | 1:47,11 | Jevgenyij Szadovij Oroszország | 1:47,25 | Anders Holmertz Svédország | 1:47,69 |
400 m-es gyorsúszás | Antti Kasvio Finnország | 3:47,81 | Paul Palmer Nagy-Britannia | 3:48,14 | Anders Holmertz Svédország | 3:48,98 |
1500 m-es gyorsúszás | Jörg Hoffmann Németország | 15:13,31 | Sebastian Wiese Németország | 15:14,76 | Igor Majcen Szlovénia | 15:15,05 |
100 m-es hátúszás | Martin López-Zubero Spanyolország | 55,03 | Vladimir Selkov Oroszország | 55,58 | Martin Harris Nagy-Britannia | 55,75 |
200 m-es hátúszás | Vladimir Selkov Oroszország | 1:58,09 | Martin López-Zubero Spanyolország | 1:58,51 | Emanuele Merisi Olaszország | 1:59,57 |
100 m-es mellúszás | Güttler Károly Magyarország | 1:01,04 | Nick Gillingham Nagy-Britannia | 1:02,02 | Vitaly Kirinchuk Oroszország | 1:02,48 |
200 m-es mellúszás | Nick Gillingham Nagy-Britannia | 2:12,49 | Güttler Károly Magyarország | 2:13,26 | Andrey Korneyev Oroszország | 2:14,20 |
100 m-es pillangóúszás | Rafał Szukała Lengyelország | 53,41 | Denis Pankratov Oroszország | 53,43 | Miloš Milošević Horvátország | 53,65 |
200 m-es pillangóúszás | Denis Pankratov Oroszország | 1:56,25 | Franck Esposito Franciaország | 1:58,66 | Chris-Carol Bremer Németország | 2:00,33 |
200 m-es vegyesúszás | Jani Sievinen Finnország | 1:59,50 | Czene Attila Magyarország | 2:00,70 | Christian Keller Németország | 2:01,18 |
400 m-es vegyesúszás | Darnyi Tamás Magyarország | 4:15,24 | Jani Sievinen Finnország | 4:15,51 | Marcel Wouda Hollandia | 4:17,90 |
4 × 100 m-es gyorsváltó | Oroszország Vladimir Predkin Vlagyimir Pisnyenko Jevgenyij Szadovij Alekszandr Popov | 3:18,80 | Svédország Fredrik Letzler Tommy Werner Lars Frölander Anders Holmertz | 3:19,33 | Németország Christian Tröger Jochen Bludau Steffen Zesner Bengt Zikarsky | 3:20,13 |
4 × 200 m-es gyorsváltó | Oroszország Dmitrij Lepikov Vlagyimir Pisnyenko Jurij Muhin Jevgenyij Szadovij | 7:15,84 | Németország Jörg Hoffmann Christian Tröger Christian Keller Steffen Zesner | 7:18,53 | Franciaország Christophe Marchand Yann DeFabrique Lionel Poirot Christophe Bordeau | 7:19,86 |
4 × 100 m-es vegyes váltó | Oroszország Vladimir Selkov Vitaly Kirinchuk Denis Pankratov Alekszandr Popov | 3:38,90 | Magyarország Deutsch Tamás Güttler Károly Horváth Péter Szabados Béla | 3:40,97 | Nagy-Britannia Martin Harris Nick Gillingham Mike Fibbens Mark Foster | 3:41,66 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Franziska van Almsick Németország | 25,23 | Linda Olofsson Svédország | 25,67 | Inge de Bruijn Hollandia | 25,86 |
100 m-es gyorsúszás | Franziska van Almsick Németország | 54,57 | Martina Moravcová Szlovákia | 55,97 | Catherine Plewinski Franciaország | 56,09 |
200 m-es gyorsúszás | Franziska van Almsick Németország | 1:57,97 | Liliana Dobrescu Románia | 2:00,39 | Karen Pickering Nagy-Britannia | 2:01,15 |
400 m-es gyorsúszás | Dagmar Hase Németország | 4:10,47 | Kerstin Kielgass Németország | 4:12,18 | Irene Dalby Norvégia | 4:12,51 |
800 m-es gyorsúszás | Jana Henke Németország | 8:32,47 | Irene Dalby Norvégia | 8:33,77 | Olga Šplíchalová Csehország | 8:36,59 |
100 m-es hátúszás | Egerszegi Krisztina Magyarország | 1:00,83 | Nina Zhivanevskaya Oroszország | 1:01,16 | Sandra Völker Németország | 1:01,89 |
200 m-es hátúszás | Egerszegi Krisztina Magyarország | 2:09,12 | Lorenza Vigarani Olaszország | 2:11,94 | Nina Zhivanevskaya Oroszország | 2:12,14 |
100 m-es mellúszás | Sylvia Gerasch Németország | 1:10,05 | Svetlana Bondarenko Ukrajna | 1:10,29 | Elena Rudkovskaya Fehéroroszország | 1:10,52 |
200 m-es mellúszás | Brigitte Becue Belgium | 2:31,18 | Anna Nikitina Oroszország | 2:32,15 | Marie Hardiman Nagy-Britannia | 2:32,48 |
100 m-es pillangóúszás | Catherine Plewinski Franciaország | 1:00,13 | Franziska van Almsick Németország | 1:00,94 | Bettina Ustrowski Németország | 1:01,06 |
200 m-es pillangóúszás | Egerszegi Krisztina Magyarország | 2:10,71 | Katrin Jaeke Németország | 2:13,07 | Bárbara Franco Spanyolország | 2:13,39 |
200 m-es vegyesúszás | Daniela Hunger Németország | 2:15,33 | Darja Smeljova Oroszország | 2:16,90 | Silvia Parera Spanyolország | 2:17,06 |
400 m-es vegyesúszás | Egerszegi Krisztina Magyarország | 4:39,55 | Darja Smeljova Oroszország | 4:44,91 | Hana Černá Csehország | 4:46,37 |
4 × 100 m-es gyorsváltó | Németország Franziska van Almsick Kerstin Kielgass Manuela Stellmach Daniela Hunger | 3:41,69 | Svédország Ellen Svensson Linda Olofsson Louise Jöhncke Malin Nilsson | 3:45,33 | Oroszország Svetlana Lesyukova Natalya Meshcheryakova Olga Kiritchenko Nina Zhivanevskaya | 3:45,37 |
4 × 200 m-es gyorsváltó | Németország Kerstin Kielgass Simone Osygus Franziska van Almsick Dagmar Hase | 8:03,12 | Svédország Louise Jöhncke Magdalena Schultz Therèse Lundin Malin Nilsson | 8:08,82 | Nagy-Britannia Sarah Hardcastle Debbie Armitage Claire Huddart Karen Pickering | 8:11,11 |
4 × 100 m-es vegyes váltó | Németország Sandra Völker Sylvia Gerasch Bettina Ustrowski Franziska van Almsick | 4:06,91 | Oroszország Nina Zhivanevskaya Olga Prokhorova Svetlana Pozdeyeva Natalya Meshcheryakova | 4:10,09 | Nagy-Britannia Kathy Osher Jaime King Nicola Goodwin Karen Pickering | 4:12,18 |
Műugrás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Peter Böhler Németország | 361,74 | Joakim Andersson Svédország | 347,70 | Boris Lietzow Németország | 342,24 |
3 m-es műugrás | Jan Hempel Németország | 637,77 | Dmitri Sautin Oroszország | 619,59 | Joakim Andersson Svédország | 589,74 |
10 m-es toronyugrás | Dmitri Sautin Oroszország | 617,73 | Bobby Morgan Nagy-Britannia | 617,70 | Jan Hempel Németország | 607,62 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Simona Koch Németország | 278,94 | Irina Lashko Oroszország | 276,24 | Vera Ilyina Oroszország | 275,40 |
3 m-es műugrás | Brita Baldus Németország | 541,68 | Vera Ilyina Oroszország | 494,25 | Simona Koch Németország | 493,05 |
10 m-es toronyugrás | Svetlana Khokhlova Oroszország | 434,25 | Ute Wetzig Németország | 425,61 | Olena Zhupina Ukrajna | 411,81 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni | Olga Sedakova Oroszország | 183,781 | Marianne Aeschbacher Franciaország | 178,510 | Kerry Shacklock Nagy-Britannia | 178,147 |
Páros | Oroszország Olga Sedakova Anna Kozlova | 183,936 | Franciaország Marianne Aeschbacher Céline Leveque | 177,268 | Nagy-Britannia Kerry Shacklock Laila Vakil | 176,298 |
Csapat | Oroszország | 178,504 | Franciaország | 175,397 | Olaszország | 173,304 |
Vízilabda
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz |
---|---|---|---|
Férfi | Olaszország | Magyarország | Spanyolország |
Női | Hollandia | Oroszország | Magyarország |
Források
- European Swimming Championships (Men). gbrathletics.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- European Swimming Championships (Women). gbrathletics.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Swimming 21th European Championship 1993 Sheffield (GBR). todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap