2024-es úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2024) | |||
Adatok | |||
Ország | Szerbia | ||
Rendező város | Belgrád | ||
Dátum | június 10–23. | ||
Versenyszámok | úszás, nyílt vízi úszás, szinkronúszás, műugrás és toronyugrás | ||
|
A 2024-es úszó-Európa-bajnokságot Szerbiában, Belgrádban rendezték június 10. és 23. között.
Eseménynaptár
Az Európa-bajnokságon összesen 74 versenyszámban hirdetnek győztest.[1]
● | Döntők |
június | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | Összesen |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Úszás | 3 | 6 | 7 | 5 | 6 | 7 | 9 | 43 | |||||||
Nyílt vízi úszás | 2 | 2 | 2 | 1 | 7 | ||||||||||
Műugrás | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | |||||||
Szinkronúszás | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 11 | |||||||||
Összesen | 1 | 2 | 4 | 5 | 5 | 1 | 4 | 8 | 9 | 7 | 8 | 9 | 11 | 74 | |
Mindösszesen | 1 | 3 | 7 | 12 | 17 | 18 | 22 | 30 | 39 | 46 | 54 | 63 | 74 | 74 |
Összesített éremtáblázat
* Szerbia (rendező)
* Magyarország
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország* | 12 | 9 | 10 | 31 |
2. | Spanyolország | 7 | 3 | 1 | 11 |
3. | Görögország | 6 | 10 | 4 | 20 |
4. | Nagy-Britannia | 5 | 4 | 7 | 16 |
5. | Ausztria | 5 | 1 | 0 | 6 |
6. | Lengyelország | 4 | 7 | 7 | 18 |
7. | Németország | 4 | 7 | 5 | 16 |
8. | Izrael | 4 | 2 | 3 | 9 |
9. | Olaszország | 3 | 11 | 6 | 20 |
10. | Ukrajna | 3 | 3 | 3 | 9 |
11. | Svédország | 3 | 2 | 4 | 9 |
12. | Csehország | 3 | 2 | 2 | 7 |
13. | Franciaország | 2 | 3 | 5 | 10 |
14. | Törökország | 2 | 1 | 3 | 6 |
15. | Hollandia | 2 | 0 | 2 | 4 |
16. | Románia | 2 | 0 | 0 | 2 |
17. | Dánia | 1 | 2 | 2 | 5 |
18. | Litvánia | 1 | 1 | 1 | 3 |
Belgium | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Írország | 1 | 1 | 1 | 3 | |
21. | Szerbia* | 1 | 0 | 1 | 2 |
Portugália | 1 | 0 | 1 | 2 | |
23. | Bulgária | 1 | 0 | 0 | 1 |
Észtország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
25. | Svájc | 0 | 1 | 4 | 5 |
26. | Finnország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norvégia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Bosznia-Hercegovina | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Összesen (28 nemzet) | 75 | 74 | 73 | 222 |
A magyar versenyzők eredményei
Bővebben: Magyarország a 2024-es úszó-Európa-bajnokságon |
A magyar küldöttség 12 aranyérmet, összesen 31 érmet szerzett, ezzel a legeredményesebb Európa-bajnokság volt.[2]
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum | |
---|---|---|---|---|
01 Arany | Betlehem Dávid | Nyílt vízi úszás | 5 km | június 13. |
01 Arany | Szimcsák Mira Fábián Bettina Betlehem Dávid Rasovszky Kristóf | Nyílt vízi úszás | csapat | június 15. |
01 Arany | Késely Ajna | Úszás | 800 m gyors | június 18. |
01 Arany | Ugrai Panna Jakabos Zsuzsanna Senánszky Petra Molnár Dóra Ábrahám Minna | Úszás | 4 × 100 m gyors | június 19. |
01 Arany | Milák Kristóf | Úszás | 100 m pillangó | június 20. |
01 Arany | Jackl Vivien | Úszás | 1500 m gyors | június 21. |
01 Arany | Szabados Bence Magda Boldizsár Pádár Nikolett Ábrahám Minna Kós Hubert Szabó Szebasztián Ugrai Panna | Úszás | 4 × 100 m gyors | június 21. |
01 Arany | Milák Kristóf | Úszás | 200 m pillangó | június 22. |
01 Arany | Senánszky Petra | Úszás | 50 m gyors | június 22. |
01 Arany | Kovács Attila Magda Boldizsár Molnár Dóra Pádár Nikolett Márton Richárd Holló Balázs Ábrahám Minna | Úszás | 4 × 200 m gyors | június 22. |
01 Arany | Kós Hubert | Úszás | 200 m vegyes | június 23. |
01 Arany | Késely Ajna | Úszás | 400 m gyors | június 23. |
02 Ezüst | Holló Balázs | Úszás | 400 m vegyes | június 17. |
02 Ezüst | Ábrahám Minna Jakabos Zsuzsanna Ugrai Panna Pádár Nikolett Késely Ajna Molnár Dóra | Úszás | 4 × 200 m gyors | június 17. |
02 Ezüst | Márton Richárd Kós Hubert Kovács Attila Magda Boldizsár Németh Nándor Holló Balázs | Úszás | 4 × 200 m gyors | június 17. |
02 Ezüst | Molnár Dóra | Úszás | 200 m hát | június 18. |
02 Ezüst | Németh Nándor | Úszás | 100 m gyors | június 19. |
02 Ezüst | Jackl Vivien | Úszás | 400 m vegyes | június 19. |
02 Ezüst | Kós Hubert | Úszás | 100 m pillangó | június 20. |
02 Ezüst | Ábrahám Minna | Úszás | 200 m gyors | június 20. |
02 Ezüst | Komoróczy Lora Békési Eszter Ugrai Panna Ábrahám Minna Pádár Nikolett | Úszás | 4 × 100 m vegyes | június 23. |
03 Bronz | Betlehem Dávid | Nyílt vízi úszás | 10 km | június 12. |
03 Bronz | Fábián Bettina | Nyílt vízi úszás | 5 km | június 13. |
03 Bronz | Zombori Gábor | Úszás | 400 m vegyes | június 17. |
03 Bronz | Szabó-Feltóthy Eszter | Úszás | 200 m hát | június 18. |
03 Bronz | Pádár Nikolett | Úszás | 100 m gyors | június 18. |
03 Bronz | Jászó Ádám Békési Eszter Márton Richárd Senánszky Petra | Úszás | 4 × 100 m vegyes | június 18. |
03 Bronz | Jakabos Zsuzsanna | Úszás | 400 m vegyes | június 19. |
03 Bronz | Sárkány Zalán | Úszás | 800 m gyors | június 19. |
03 Bronz | Sárkány Zalán | Úszás | 1500 m gyors | június 23. |
03 Bronz | Telegdy-Kapás Boglárka | Úszás | 200 m pillangó | június 23. |
Eredmények
Úszás
- WR – világrekord
- ER – Európa-rekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- NR – országos rekord
- WJ – junior világrekord
- EJ – junior Európa-rekord
- = – rekordbeállítás
- A dőlt betűvel jelölt versenyzők a váltók előfutamában szerepeltek.
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Kristian Gkolomeev Görögország | 21,72 | Stergios Marios Bilas Görögország | 21,73 | Vladyslav Bukhov Ukrajna | 21,85 |
100 m gyorsúszás | David Popovici Románia | 46,88 | Németh Nándor Magyarország | 47,49 | Andrej Barna Szerbia | 47,66 NR |
200 m gyorsúszás | David Popovici Románia | 1:43,13 | Danas Rapšys Litvánia | 1:45,65 | Antonio Djakovic Svájc | 1:46,32 |
400 m gyorsúszás | Felix Auböck Ausztria | 3:43,24 NR | Dimitrios Markos Görögország | 3:47,44 NR | Antonio Djakovic Svájc | 3:47,62 |
800 m gyorsúszás | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 7:46,20 | Dimitrios Markos Görögország | 7:48,59 NR | Sárkány Zalán Magyarország | 7:49,29 |
1500 m gyorsúszás | Kuzey Tunçelli Törökország | 14:55,64 | Mykhailo Romanchuk Ukrajna | 15:00,99 | Sárkány Zalán Magyarország | 15:06,67 |
50 m hátúszás | Apostolos Christou Görögország | 24,39 | Ksawery Masiuk Lengyelország | 24,63 | Evangelos Makrygiannis Görögország | 24,74 |
100 m hátúszás | Apostolos Christou Görögország | 52,23 | Evangelos Makrygiannis Görögország | 52,83 | Ksawery Masiuk Lengyelország | 53,56 |
200 m hátúszás | Oleksandr Zheltyakov Ukrajna | 1:55,39 NR | Apostolos Siskos Görögország | 1:55,42 NR | Roman Mityukov Svájc | 1:55,75 |
50 m mellúszás | Hüseyin Emre Sakçı Törökország | 26,92 | Noel de Geus Németország | 26,93 | Kristian Pitshugin Izrael | 27,02 |
100 m mellúszás | Melvin Imoudu Németország | 58,84 | Berkay Öğretir Törökország | 59,23 | Andrius Šidlauskas Litvánia | 59,27 |
200 m mellúszás | Lyubomir Epitropov Bulgária Erik Persson Svédország | 2:09,45 | nem adták ki | Jan Kałusowski Lengyelország | 2:10,20 | |
50 m pillangóúszás | Stergios Marios Bilas Görögország | 23,15 | Simon Bucher Ausztria | 23,19 | Daniel Gracík Csehország | 23,26 |
100 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 50,82 | Kós Hubert Magyarország | 50,96 | Jakub Majerski Lengyelország | 50,98 |
200 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 1:54,43 | Krzysztof Chmielewski Lengyelország | 1:54,78 | Michal Chmielewski Lengyelország | 1:55,51 |
200 m vegyesúszás | Kós Hubert Magyarország | 1:57,21 | Ron Polonsky Izrael | 1:57,36 | Berke Saka Törökország | 1:58,62 |
400 m vegyesúszás | Apostolos Papastamos Görögország | 4:10,83 NR | Holló Balázs Magyarország | 4:11,51 | Zombori Gábor Magyarország | 4:11,70 |
4 × 100 m gyorsúszás | Szerbia Velimir Stjepanović (47,99) Nikola Acin (48,64) Justin Cvetkov (49,41) Andrej Barna (46,86) | 3:12,90 | Lengyelország Mateusz Chowaniec (48,45) Dominik Dudys (48,60) Ksawery Masiuk (48,04) Kamil Sieradzki (48,16) Bartosz Piszczorowicz Paweł Korzeniowski | 3:13,25 | Görögország Apostolos Christou (48,82) Stergios Marios Bilas (48,50) Kristian Gkolomeev (48,04) Andreas Vazaios (48,37) Odyssefs Meladinis Eyaggelos Makrygiannis | 3:13,73 |
4 × 200 m gyorsúszás | Litvánia Tomas Navikonis (1:47,42) Tomas Lukminas (1:47,66) Kristupas Trepočka (1:48,06) Danas Rapšys (1:44,90) Rokas Jazdauskas | 7:08,04 NR | Magyarország Németh Nándor (1:46,11) Holló Balázs (1:48,09) Márton Richárd (1:47,63) Kós Hubert (1:47,76) Kovács Attila Magda Boldizsár | 7:09,59 | Görögország Dimitrios Markos (1:47,12) Konstantinos Englezakis (1:46,60) Konstantinos Emmanouil Stamou (1:48,61) Andreas Vazaios (1:47,40) | 7:09,73 |
4 × 100 m vegyesúszás | Ausztria Bernhard Reitshammer (54,54) Valentin Bayer (59,87) Simon Bucher (51,42) Heiko Gigler (47,58) | 3:33,41 | Lengyelország Ksawery Masiuk (54,50) Jan Kalusowski (59,74) Jakub Majerski (51,17) Kamil Sieradzki (48,03) Kacper Stokowski Adrian Jaskiewicz Dominik Dudys | 3:33,44 | Ukrajna Oleksandr Zheltiakov (53,91) Volodymyr Lisovets (58,96) Arsenii Kovalov (51,90) Illia Linnyk (48,73) | 3:33,50 NR |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Senánszky Petra Magyarország | 24,56 NR | Theodora Drakou Görögország | 24,59 | Julie Kepp Jensen Dánia | 24,79 |
100 m gyorsúszás | Barbora Seemanová Csehország | 53,50 | Barbora Janíčková Csehország | 54,17 | Pádár Nikolett Magyarország | 54,22 |
200 m gyorsúszás | Barbora Seemanová Csehország | 1:55,37 | Ábrahám Minna Magyarország | 1:57,22 | Nicole Maier Németország | 1:57,36 |
400 m gyorsúszás | Késely Ajna Magyarország | 4:06,56 | Barbora Seemanová Csehország | 4:06,72 | Francisca Martins Portugália | 4:10,94 |
800 m gyorsúszás | Késely Ajna Magyarország | 8:29,96 | Fleur Lewis Nagy-Britannia | 8:33,54 | Deniz Ertan Törökország | 8:34,31 |
1500 m gyorsúszás | Jackl Vivien Magyarország | 16:06,37 | Celine Rieder Németország | 16:15,98 | Fleur Lewis Nagy-Britannia | 16:17,53 |
50 m hátúszás | Danielle Hill Írország | 27,73 | Theodora Drakou Görögország | 27,87 | Adela Piskorska Lengyelország | 28,00 |
100 m hátúszás | Adela Piskorska Lengyelország | 59,79 | Danielle Hill Írország | 1:00,19 | Roos Vanotterdijk Belgium | 1:00,58 |
200 m hátúszás | Camila Rebelo Portugália | 2:08,95 | Molnár Dóra Magyarország | 2:09,02 | Szabó-Feltóthy Eszter Magyarország | 2:09,21 |
50 m mellúszás | Danielle Hill Írország | 27,73 | Theodora Drakou Görögország | 27,87 | Adela Piskorska Lengyelország | 28,00 |
100 m mellúszás | Eneli Jefimova Észtország | 1:06,41 | Lisa Mamié Svájc | 1:07,15 | Olivia Klint Ipsa Svédország | 1:07,73 |
200 m mellúszás | Kristýna Horská Csehország | 2:23,60 | Clara Rybak-Andersen Dánia | 2:25,20 | Lisa Mamié Svájc | 2:26,10 |
50 m pillangóúszás | Sara Junevik Svédország | 25,68 | Roos Vanotterdijk Belgium | 26,08 | Anna Ntountounaki Görögország | 26,18 |
100 m pillangóúszás | Roos Vanotterdijk Belgium | 57,47 | Georgia Damasioti Görögország | 57,74 | Sara Junevik Svédország | 58,06 |
200 m pillangóúszás | Helena Rosendahl Bach Dánia | 2:07,88 | Lana Pudar Bosznia-Hercegovina | 2:08,15 | Telegdy-Kapás Boglárka Magyarország | 2:08,22 |
200 m vegyesúszás | Anastasia Gorbenko Izrael | 2:09,75 | Lea Polonsky Izrael | 2:11,18 | Barbora Seemanová Csehország | 2:11,48 |
400 m vegyesúszás | Anastasia Gorbenko Izrael | 4:36,05 | Jackl Vivien Magyarország | 4:38,96 | Jakabos Zsuzsanna Magyarország | 4:40,24 |
4 × 100 m gyorsúszás | Magyarország Senánszky Petra (54,79) Ábrahám Minna (54,43) Ugrai Panna (53,88) Pádár Nikolett (53,67) Molnár Dóra Jakabos Zsuzsanna | 3:36,77 NR | Dánia Elisabeth Sabroe Ebbesen (54,75) Signe Bro (54,72) Julie Kepp Jensen (54,12) Schastine Tabor (54,89) Karoline Sørensen | 3:38,48 | Lengyelország Kornelia Fiedkiewicz (55,06) Zuzanna Famulok (55,70) Wiktoria Gusc (55,31) Aleksandra Polanska (54,94) Julia Maik | 3:41,01 |
4 × 200 m gyorsúszás | Izrael Anastasia Gorbenko (1:56,74) NR Daria Golovaty (1:57,94) Ayla Spitz (1:59,07) Lea Polonsky (1:58,08) Andrea Murez | 7:51,83 NR | Magyarország Ábrahám Lilla (1:58,39) Késely Ajna (1:59,26) Molnár Dóra (1:59,40) Pádár Nikolett (1:55,87) Jakabos Zsuzsanna Ugrai Panna | 7:52,92 | Törökország Gizem Güvenç (1:59,26) Ela Naz Özdemir (2:00,48) Ecem Dönmez (2:00,99) Zehra Durup Bilgin (2:00,85) | 8:01,58 NR |
4 × 100 m vegyesúszás | Lengyelország Adela Piskorska (1:00,40) Dominika Sztandera (1:06,07) Paulina Peda (58,15) Kornelia Fiedkiewicz (54,09) Laura Bernat Wiktoria Piotrowska Zuzanna Famulok | 3:58,71 NR | Magyarország Komoróczy Lora (1:01,08) Békési Eszter (1:08,49) Ugrai Panna (57,91) Pádár Nikolett (54,02) Ábrahám Minna | 4:01,50 NR | Dánia Schastine Tabor (1:01,97) Clara Rybak-Andersen (1:08,04) Helena Rosendahl Bach (57,82) Julie Kepp Jensen (54,20) Elisabeth Ebbesen | 4:02,03 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsúszás | Magyarország Kós Hubert (49,39) Szabó Szebasztián (48,21) Ugrai Panna (54,38) Pádár Nikolett (53,71) Szabados Bence Magda Boldizsár Ábrahám Minna | 3:25,69 | Lengyelország Mateusz Chowaniec (48,67) Kamil Sieradzki (48,61) Zuzanna Famulok (55,09) Kornelia Fiedkiewicz (54,16) Bartosz Piszczorowicz Dominik Dudys Wiktoria Gusc Aleksandra Polańska | 3:26,53 | Németország Martin Wrede (49,29) Peter Varjasi (48,26) Nicole Maier (54,68) Nina Jazy (54,78) Ole Mats Eidam Maya Werner Leonie Kullmann | 3:27,01 |
4 × 200 m gyorsúszás | Magyarország Márton Richárd (1:49,43) Holló Balázs (1:46,70) Ábrahám Minna (1:58,61) Pádár Nikolett (1:55,37) Kovács Attila Magda Boldizsár Molnár Dóra | 7:30,11 | Lengyelország Bartosz Piszczorowicz (1:48,93) Kamil Sieradzki (1:46,97) Wiktoria Gusc (1:59,05) Zuzanna Famulok (2:00,13) Dominik Dudys Aleksandra Knop | 7:35,08 | Németország Danny Schmidt (1:49,45) Philipp Peschke (1:48,08) Nicole Maier (1:58,28) Leonie Kullmann (1:59,75) Jarno Bäschnitt | 7:35,56 |
4 × 100 m vegyesúszás | Izrael Anastasia Gorbenko (59,44) Ron Polonsky (59,80) Gal Cohen Groumi (51,90) Andrea Murez (54,60) Ayla Spitz Jonathan Itzhaki Ariel Hayon Alexey Glivinskiy | 3:45,74 | Németország Maya Werner (1:02,77) Melvin Imoudu (59,09) Luca Armbruster (51,51) Nina Jazy (54,75) Noel de Geus Bjorn Kammann | 3:48,12 | Magyarország Kós Hubert (53,71) Békési Eszter (1:09,05) Márton Richárd (51,75) Senánszky Petra (54,28) Jászó Ádám | 3:48,79 |
Nyílt vízi úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Betlehem Dávid Magyarország | 53:28,3 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 53:28,7 | Marcello Guidi Olaszország | 53:30,8 |
10 km | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 1:49:19,6 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 1:49:41,0 | Betlehem Dávid Magyarország | 1:49:41,2 |
25 km | Dario Verani Olaszország | 5:08:50,9 | Matteo Furlan Olaszország | 5:08:56,6 | Axel Reymond Franciaország | 5:09:00,5 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Leonie Beck Németország | 58:25,3 | Ginevra Taddeucci Olaszország | 58:26,5 | Fábián Bettina Magyarország | 58:28,7 |
10 km | Leonie Beck Németország | 2:00:54,8 | Barbara Pozzobon Olaszország | 2:00:54,9 | Giulia Gabbrielleschi Olaszország | 2:00:58,5 |
25 km | Barbara Pozzobon Olaszország | 5:25:37,7 | Lea Boy Németország | 5:28:39,6 | Candela Sánchez Spanyolország | 5:29:15,2 |
Csapat
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Csapat, 5 km | Magyarország Szimcsák Mira Fábián Bettina Betlehem Dávid Rasovszky Kristóf | 1:06:07,7 | Olaszország Giulia Gabbrielleschi Ginevra Taddeucci Andrea Filadelli Marcello Guidi | 1:06:28,6 | Franciaország Caroline Jouisse Océane Cassignol Sacha Velly Marc-Antoine Olivier | 1:06:51,7 |
Műugrás
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Andrzej Rzeszutek Lengyelország | 394,40 | Matteo Santoro Olaszország | 391,70 | Stefano Belotti Olaszország | 370,50 |
3 m-es műugrás | Gwendal Bisch Franciaország | 440,75 | Matteo Santoro Olaszország | 431,55 | Matthew Dixon Nagy-Britannia | 431,15 |
3 m-es szinkronugrás | Franciaország Jules Bouyer Alexis Jandard | 404,52 | Spanyolország Juan Pablo Cortes Nicolás García | 379,08 | Lengyelország Kacper Lesiak Andrzej Rzeszutek | 375,24 |
10 m-es toronyugrás | Robbie Lee Nagy-Britannia | 489,45 | Carlos Camacho del Hoyo Spanyolország | 432,70 | Ben Cutmore Nagy-Britannia | 429,90 |
10 m-es szinkronugrás | Ausztria Anton Knoll Dariush Lotfi | 367,05 | Olaszország Francesco Casalini Julian Verzotto | 356,88 | Nagy-Britannia Ben Cutmore Euan McCabe | 350,70 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Elna Widerström Svédország | 250,25 | Aleksandra Blazowska Lengyelország | 231,35 | Emilia Nilsson Garip Svédország | 230,15 |
3 m-es műugrás | Desharne Bent-Ashmeil Nagy-Britannia | 305,15 | Helle Tuxen Norvégia | 243,20 | Clare Cryan Írország | 240,55 |
3 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Desharne Bent-Ashmeil Amy Rollinson | 269,10 | Svédország Nina Janmyr Elna Widerström | 258,75 | Franciaország Naïs Gillet Juliette Landi | 243,33 |
10 m-es toronyugrás | Ana Carvajal Spanyolország | 287,90 | Emily Hallifax Franciaország Sofiia Lyskun Ukrajna | 278,10 | nem adták ki | |
10 m-es szinkronugrás | Ukrajna Kseniia Bailo Sofiia Lyskun | 288,78 | Spanyolország Valeria Antolino Ana Carvajal | 260,67 | Franciaország Jade Gillet Naïs Gillet | 240,60 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m szinkronugrás | Nagy-Britannia Ben Cutmore Desharne Bent-Ashmeil | 268,50 | Svédország Elias Petersen Emilia Nilsson Garip | 261,42 | Németország Lou Massenberg Jana Lisa Rother | 260,85 |
10 m szinkronugrás | Spanyolország Carlos Camacho Valeria Antolino | 274,50 | Németország Tom Waldsteiner Carolina Coordes | 266,34 | Ukrajna Marko Barsukov Kseniia Bailo | 256,02 |
Csapatverseny | Spanyolország Valeria Antolino Carlos Camacho Juan Pablo Cortés | 367,65 | Ukrajna Danylo Avanesov Stanislav Oliferchyk Karina Hlyzhina Anna Pysmenska | 357,00 | Németország Carolina Coordes Jana Lisa Rother Lou Massenberg Luis Avila Sanchez | 352,30 |
Szinkronúszás
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Férfi egyéni szabad program | Ranjuo Tomblin Nagy-Britannia | 191,0293 | Giorgio Minisini Olaszország | 183,5313 | Quentin Rakotomalala Franciaország | 174,4708 |
Férfi egyéni rövid program | Dennis González Spanyolország | 225,8466 | Ranjuo Tomblin Nagy-Britannia | 204,4466 | Giorgio Minisini Olaszország | 185,9800 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni szabad program | Vasiliki Alexandri Ausztria | 257,4959 | Klara Bleyer Németország | 253,4772 | Marloes Steenbeek Hollandia | 238,1667 |
Egyéni rövid program | Vasiliki Alexandri Ausztria | 260,5967 | Klara Bleyer Németország | 242,9617 | Marloes Steenbeek Hollandia | 240,4816 |
Páros szabad program | Hollandia Bregje de Brouwer Noortje de Brouwer | 264,6584 | Nagy-Britannia Kate Shortman Isabelle Thorpe | 261,0313 | Izrael Shelly Bobritsky Ariel Nassee | 245,6105 |
Páros rövid program | Hollandia Bregje de Brouwer Noortje de Brouwer | 260,6567 | Nagy-Britannia Kate Shortman Isabelle Thorpe | 256,7184 | Izrael Shelly Bobritsky Ariel Nassee | 243,6250 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vegyes szabad program | Spanyolország Emma García Dennis González | 189,7938 | Olaszország Flaminia Vernice Filippo Pelati | 188,6250 | Nagy-Britannia Beatrice Crass Ranjuo Tomblin | 175,1563 |
Vegyes rövid program | Spanyolország Emma García Dennis González | 218,7658 | Olaszország Sarah Maria Rizea Filippo Pelati | 217,1633 | Nagy-Britannia Beatrice Crass Ranjuo Tomblin | 202,9817 |
Csapat
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Akrobatikus kűr | Németország Klara Bleyer Amelie Blumenthal Haz Maria Denisov Solène Guisard Daria Martens Susana Rovner Frithjof Seidel Daria Tonn | 192,7166 | Görögország Maria Alzigkouzi Kominea Thaleia Dampali Athina Kamarinopoulou Zoi Karangelou Maria Karapanagiotou Artemi Koutraki Ifigeneia Krommydaki Vasiliki Thanou | 191,8100 | Olaszország Beatrice Andina Valentina Bisi Beatrice Esegio Alessia Macchi Giorgia Lucia Macino Marta Murru Carmen Rocchino Sophie Tabbiani | 159,2966 |
Csapat szabad program | Görögország Maria Alzigkouzi Kominea Thaleia Dampali Athina Kamarinopoulou Zoi Karangelou Maria Karapanagiotou Artemi Koutraki Ifigeneia Krommydaki Vasiliki Thanou | 270,1980 | Olaszország Beatrice Andina Valentina Bisi Beatrice Esegio Alessia Macchi Giorgia Lucia Macino Marta Murru Carmen Rocchino Sophie Tabbiani | 254,7354 | Nagy-Britannia Eleanor Blinkhorn Florence Blinkhorn Lily Halasi Holly Hughes Sophie Rowney Robyn Swatman Amelie Williams Eve Young | 219,0228 |
Csapat rövid program | Spanyolország Cristina Arámbula Meritxell Ferré Marina García Lilou Lluís Meritxell Mas Alisa Ozhogina Iris Tió Blanca Toledano | 278,4684 | Görögország Maria Alzigkouzi Kominea Thaleia Dampali Athina Kamarinopoulou Zoi Karangelou Maria Karapanagiotou Ifigeneia Krommydaki Sofia Rigakou Vasiliki Thanou | 257,8918 | Olaszország Beatrice Andina Valentina Bisi Beatrice Esegio Alessia Macchi Giorgia Lucia Macino Marta Murru Carmen Rocchino Sophie Tabbiani | 256,8584 |
Jegyzetek
Források
- European Aquatics Championships Calendar and Results 2024 (angol nyelven). eurosport.com. (Hozzáférés: 2024. június 17.)