2020-as úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2020) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Budapest | ||
Dátum | 2021. május 10–23. | ||
Fő helyszín | Duna Aréna; Lupa-tó | ||
Honlap | len-budapest2020.com | ||
|
A 2020-as úszó-Európa-bajnokságot Magyarországon, Budapesten rendezték meg. Budapest korábban négy, Magyarország összesen öt alkalommal rendezett úszó-Európa-bajnokságot.[1]
Az Európai Úszószövetség 2016 júliusában jelentette be, hogy az Európa-bajnokságot Budapest rendezheti.[2] Az úszó, műugró és szinkronúszó versenyeket eredetileg 2020. május 11. és május 24. között bonyolították volna le Budapesten, míg a nyíltvízi úszást a Lupa-tavon.[3] 2020 márciusában a koronavírus-járvány miatt a versenyt elhalasztották.[4] 2020 május elején az Európai Úszószövetség bejelentette, hogy 2021 májusára halasztja a versenyt.[5] 2021 februárjában nyilvánosságra hozták, hogy az Eb-t május 10. és 23. között rendezik meg.[6] 2021. április 13-án hivatalossá vált, hogy a verseny nézők nélkül zajlik le.[7]
Helyszínek
A versenyeket két helyszínen rendezik.
Budapest | Budakalász | |
---|---|---|
Duna Aréna | Lupa-tó | Lupa-tó |
Eseménynaptár
● | Döntők |
Május | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | Ö |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Úszás | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 43 | |||||||
Nyílt vízi úszás | 2 | 2 | 1 | 2 | 7 | ||||||||||
Műugrás | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | |||||||
Szinkronúszás | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 8 | ||||||||
Döntők | 2 | 3 | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 9 | 71 |
Összesítés | 2 | 5 | 11 | 16 | 20 | 24 | 28 | 32 | 38 | 44 | 50 | 56 | 62 | 71 |
A magyar versenyzők eredményei
Bővebben: Magyarország a 2020-as úszó-Európa-bajnokságon |
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum | |
---|---|---|---|---|
01 Arany | Hosszú Katinka | úszás | Női 400 m vegyes | 2021. május 17. |
01 Arany | Milák Kristóf | úszás | Férfi 200 m pillangó | 2021. május 19. |
01 Arany | Kapás Boglárka | úszás | Női 200 m pillangó | 2021. május 20. |
01 Arany | Szabó Szebasztián | úszás | Férfi 50 m pillangó | 2021. május 21. |
01 Arany | Milák Kristóf | úszás | Férfi 100 m pillangó | 2021. május 23. |
02 Ezüst | Olasz Anna | nyílt vízi úszás | Női 10 km | 2021. május 13. |
02 Ezüst | Mihályvári-Farkas Viktória | úszás | Női 400 m vegyes | 2021. május 17. |
02 Ezüst | Hosszú Katinka | úszás | Női 200 m pillangó | 2021. május 20. |
02 Ezüst | Jakabos Zsuzsanna Fábián Fanni Veres Laura Kapás Boglárka Verrasztó Evelyn | úszás | Női 4 × 200 m gyors | 2021. május 21. |
03 Bronz | Barta Niké Csilling Katalin Farkas Dóra Linda Gács Boglárka Götz Lilien Hatala Hanna Hungler Szabina Mercédesz Regényi Adelin Rényi Luca Szabó Anna Viktória | szinkronúszás | Highlight kűr | 2021. május 15. |
03 Bronz | Betlehem Dávid Olasz Anna Rasovszky Kristóf Rohács Réka | nyílt vízi úszás | Csapat | 2021. május 15. |
03 Bronz | Kenderesi Tamás | úszás | Férfi 200 m pillangó | 2021. május 19. |
03 Bronz | Hosszú Katinka | úszás | Női 200 m vegyes | 2021. május 22. |
03 Bronz | Burián Katalin | úszás | Női 200 m hát | 2021. május 23. |
03 Bronz | Kapás Boglárka | úszás | Női 400 m gyors | 2021. május 23. |
Eredmények
Úszás
- WR – világrekord
- ER – Európa-rekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- NR – országos rekord
- WJ – junior világrekord
- EJ – junior Európa-rekord
- = – rekordbeállítás
- A csillaggal (*) jelölt versenyzők a váltók előfutamában szerepeltek.
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Ari-Pekka Liukkonen Finnország | 21,61 | Ben Proud Nagy-Britannia | 21,69 | Kristian Golomeev Görögország | 21,73 |
100 m gyorsúszás | Kliment Kolesznyikov Oroszország | 47,37 CR | Alessandro Miressi Olaszország | 47,45 | Andrej Minakov Oroszország | 47,74 |
200 m gyorsúszás | Martyin Maljutyin Oroszország | 1:44,79 CR | Duncan Scott Nagy-Britannia | 1:45,19 | Thomas Dean Nagy-Britannia | 1:45,34 |
400 m gyorsúszás | Martyin Maljutyin Oroszország | 3:44,18 | Felix Auböck Ausztria | 3:44,63 | Danas Rapšys Litvánia | 3:45,39 |
800 m gyorsúszás | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 7:42,61 | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 7:43,62 | Gabriele Detti Olaszország | 7:46,10 |
1500 m gyorsúszás | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 14:39,89 | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 14:42,91 | Domenico Acerenza Olaszország | 14:54,36 |
50 m hátúszás | Kliment Kolesznyikov Oroszország | 23,80 WR | Robert Glință Románia | 24,42 | Hugo González Spanyolország | 24,47 |
100 m hátúszás | Robert Glință Románia | 52,88 | Hugo González Spanyolország | 52,90 | Apósztolosz Hrísztu Görögország Yohann Ndoye Brouard Franciaország | 52,97 |
200 m hátúszás | Jevgenyij Rilov Oroszország | 1:54,46 | Luke Greenbank Nagy-Britannia | 1:54,62 | Roman Mityukov Svájc | 1:56,33 |
50 m mellúszás | Adam Peaty Nagy-Britannia | 26,21 | Ilja Simanovics Fehéroroszország | 26,55 | Nicolò Martinenghi Olaszország | 26,68 |
100 m mellúszás | Adam Peaty Nagy-Britannia | 57,66 | Arno Kamminga Hollandia | 58,10 | James Wilby Nagy-Britannia | 58,58 |
200 m mellúszás | Anton Csupkov Oroszország | 2:06,99 | Arno Kamminga Hollandia | 2:07,35 | Erik Persson Svédország | 2:07,66 |
50 m pillangóúszás | Szabó Szebasztián Magyarország | 23,00 | Andrij Hovorov Ukrajna | 23,01 | Andrej Zsilkin Oroszország | 23,08 |
100 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 50,18 CR | Joszif Miladinov Bulgária | 50,93 | James Guy Nagy-Britannia | 50,99 |
200 m pillangóúszás | Milák Kristóf Magyarország | 1:51,10 CR | Federico Burdisso Olaszország | 1:54,28 | Kenderesi Tamás Magyarország | 1:54,43 |
200 m vegyesúszás | Hugo González Spanyolország | 1:56,76 | Jérémy Desplanches Svájc | 1:56,95 | Alberto Razzetti Olaszország | 1:57,25 |
400 m vegyesúszás | Ilja Borogyin Oroszország | 4:10,02 WJ | Alberto Razzetti Olaszország | 4:11,17 | Max Litchfield Nagy-Britannia | 4:11,56 |
4 × 100 m gyorsúszás | Oroszország Andrej Minakov (48,18) Alekszandr Scsogolev (47,64) Vlagyiszlav Grinyov (47,49) Kliment Kolesznyikov (47,10) Andrej Zsilkin* Mihail Vekoviscsev* Ivan Girjov* Jevgenyij Rilov* | 3:10,41 CR | Nagy-Britannia Thomas Dean (48,32) Matthew Richards (48,13) James Guy (47,92) Duncan Scott (47,19) Jacob Whittle* Joe Litchfield* | 3:11,56 | Olaszország Alessandro Miressi (47,74) Lorenzo Zazzeri (48,30) Thomas Ceccon (47,98) Manuel Frigo (47,85) Leonardo Deplano* | 3:11,87 |
4 × 200 m gyorsúszás | Oroszország Martyin Maljutyin (1:45,15) Alekszandr Scsogolev (1:45,39) Alekszandr Krasznih (1:46,52) Mihail Vekoviscsev (1:46,42) Ivan Girjov* | 7:03,48 CR | Nagy-Britannia Thomas Dean (1:46,47) Matthew Richards (1:46,97) James Guy (1:45,88) Duncan Scott (1:45,29) Max Litchfield* Calum Jarvis* | 7:04,61 | Olaszország Stefano Ballo (1:47,30) Matteo Ciampi (1:46,17) Marco De Tullio (1:46,02) Stefano Di Cola (1:46,56) Manuel Frigo* Filippo Megli* | 7:06,05 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Luke Greenbank (53,64) Adam Peaty (57,38) James Guy (50,65) Duncan Scott (46,92) Joe Litchfield* James Wilby* Thomas Dean* | 3:28,59 CR | Oroszország Kliment Kolesznyikov (52,13) Kirill Prigoda (59,02) Mihail Vekoviscsev (50,94) Andrej Minakov (47,41) Jevgenyij Rilov* Anton Csupkov* Alekszandr Kudasev* Alekszandr Scsogolev* | 3:29,50 | Olaszország Thomas Ceccon (53,59) Nicolò Martinenghi (57,84) Federico Burdisso (51,29) Alessandro Miressi (47,21) Alessandro Pinzuti* Piero Codia* | 3:29,93 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Ranomi Kromowidjojo Hollandia | 23,97 | Pernille Blume Dánia Katarzyna Wasick Lengyelország | 24,17 | nem adták ki | |
100 m gyorsúszás | Femke Heemskerk Hollandia} | 53,05 | Marie Wattel Franciaország | 53,32 | Anna Hopkin Nagy-Britannia | 53,43 |
200 m gyorsúszás | Barbora Seemanová Csehország | 1:56,27 | Federica Pellegrini Olaszország | 1:56,29 | Freya Anderson Nagy-Britannia | 1:56,42 |
400 m gyorsúszás | Simona Quadarella Olaszország | 4:04,66 | Anna Jegorova Oroszország | 4:06,05 | Kapás Boglárka Magyarország | 4:06,90 |
800 m gyorsúszás | Simona Quadarella Olaszország | 8:20,23 | Anasztaszija Kirpicsnyikova Oroszország | 8:21,86 | Anna Jegorova Oroszország | 8:26,56 |
1500 m gyorsúszás | Simona Quadarella Olaszország | 15:53,59 | Anasztaszija Kirpicsnyikova Oroszország | 16:01,06 | Martina Caramignoli Olaszország | 16:05,81 |
50 m hátúszás | Kira Toussaint Hollandia | 27,36 | Kathleen Dawson Nagy-Britannia | 27,46 | Maaike de Waard Hollandia | 27,74 |
100 m hátúszás | Kathleen Dawson Nagy-Britannia | 58,49 | Margherita Panziera Olaszország | 59,01 | Marija Kamenyeva Oroszország | 59,22 |
200 m hátúszás | Margherita Panziera Olaszország | 2:06,08 CR | Cassie Wild Nagy-Britannia | 2:07,74 | Burián Katalin Magyarország | 2:07,87 |
50 m mellúszás | Benedetta Pilato Olaszország | 29,35 | Ida Hulkko Finnország | 30,19 | Julija Jefimova Oroszország | 30,22 |
100 m mellúszás | Sophie Hansson Svédország | 1:05,69 | Arianna Castiglioni Olaszország | 1:06,13 | Martina Carraro Olaszország | 1:06,21 |
200 m mellúszás | Molly Renshaw Nagy-Britannia | 2:21,34 | Lisa Mamie Svájc | 2:22,05 | Julija Jefimova Oroszország | 2:22,16 |
50 m pillangóúszás | Ranomi Kromowidjojo Hollandia | 25,30 | Mélanie Henique Franciaország | 25,46 | Emilie Beckmann Dánia | 25,59 |
100 m pillangóúszás | Ána Dundunáki Görögország Marie Wattel Franciaország | 57,37 | nem adták ki | Louise Hansson Svédország | 57,56 | |
200 m pillangóúszás | Kapás Boglárka Magyarország | 2:06,50 | Hosszú Katinka Magyarország | 2:08,14 | Szvetlana Csimrova Oroszország | 2:08,55 |
200 m vegyesúszás | Anastasia Gorbenko Izrael | 2:09,99 | Abbie Wood Nagy-Britannia | 2:10,03 | Hosszú Katinka Magyarország | 2:10,12 |
400 m vegyesúszás | Hosszú Katinka Magyarország | 4:34,76 | Mihályvári-Farkas Viktória Magyarország | 4:36,81 | nem adták ki | |
Aimee Willmott Nagy-Britannia | ||||||
4 × 100 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Lucy Hope (53,89) Anna Hopkin (53,59) Abbie Wood (53,90) Freya Anderson (52,79) Evelyn Davis* Emma Russell* | 3:34,17 | Hollandia Ranomi Kromowidjojo (53,56) Kira Toussaint (54,61) Marrit Steenbergen (54,13) Femke Heemskerk (51,99) Kim Busch* Robin Neumann* | 3:34,29 | Franciaország Marie Wattel (53,97) Charlotte Bonnet (53,36) Anouchka Martin (54,25) Assia Touati (54,34) Lison Nowaczyk* | 3:35,92 |
4 × 200 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Lucy Hope (1:58,45) Tamryn van Selm (1:58,59) Holly Hibbott (1:59,71) Freya Anderson (1:56,40) Emma Russell* | 7:53,15 | Magyarország Jakabos Zsuzsanna (1:59,34) Fábián Fanni (2:00,19) Veres Laura (1:59,23) Kapás Boglárka (1:57,50) Verrasztó Evelyn* | 7:56,26 | Olaszország Stefania Pirozzi (1:59,3) Sara Gailli (1:59,94) Simona Quadarella (2:00,61) Federica Pellegrini (1:56,54) Lisa Angiolini* | 7:56,72 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Kathleen Dawson (58,08) ER Molly Renshaw (1:05,72) Laura Stephens (57,55) Anna Hopkin (52,66) Cassie Wild* Sarah Vasey* Harriet Jones* Freya Anderson* | 3:54,01 CR | Oroszország Marija Kamenyeva (59,47) Julija Jefimova (1:05,77) Szvetlana Csimrova (56,78) Arina Szurkova (54,23) Anasztaszija Feszikova* Jevgenyija Csikunova* | 3:56,25 | Olaszország Margherita Panziera (59,71) Arianna Castiglioni (1:05,66) Elena Di Liddo (57,27) Federica Pellegrini (53,66) Silvia Scalia* Martina Carraro* Silvia Di Pietro* | 3:56,30 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Duncan Scott (48,20) Thomas Dean (48,11) Anna Hopkin (52,88) Freya Anderson (52,88) Matthew Richards* Jacob Whittle* Evelyn Davis* Lucy Hope* | 3:22,07 =CR | Hollandia Stan Pijnenburg (48,55) Jesse Puts (48,39) Ranomi Kromowidjojo (53,59) Femke Heemskerk (51,73) Luc Kroon* Marrit Steenbergen* Kim Busch* | 3:22,26 | Olaszország Alessandro Miressi (47,63) Thomas Ceccon (47,59) Federica Pellegrini (53,58) Silvia Di Pietro (53,84) Manuel Frigo* Chiara Tarantino* | 3:22,64 |
4 × 200 m gyorsúszás | Nagy-Britannia Thomas Dean (1:46,54) James Guy (1:45,43) Abbie Wood (1:56,67) Freya Anderson (1:58,03) Calum Jarvis* Joe Litchfield* Lucy Hope* | 7:26,67 CR | Olaszország Stefano Ballo (1:46,96) Stefano Di Cola (1:46,16) Federica Pellegrini (1:55,66) Margherita Panziera (2:00,57) Stefania Pirozzi* Filippo Megli* Sara Gailli* | 7:29,35 | Oroszország Alekszandr Scsogolev (1:46,66) Alekszandr Krasznih (1:47,05) Anna Jegorova (1:58,52) Anasztaszija Kirpicsnyikova (1:59,31) Ivan Girjov* Jevgenyij Rilov* Marija Kamenyeva* Arina Szurkova* | 7:31,54 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Kathleen Dawson (58,43) Adam Peaty (57,13) James Guy (50,61) Anna Hopkin (52,65) Joe Litchfield* Harriet Jones* | 3:38,82 ER, CR | Hollandia Kira Toussaint (59,59) Arno Kamminga (58,37) Nyls Korstanje (51,45) Femke Heemskerk (51,87) Ranomi Kromowidjojo* | 3:41,28 | Olaszország Margherita Panziera (59,55) Nicolò Martinenghi (58,05) Elena Di Liddo (57,54) Alessandro Miressi (47,16) Simone Sabbioni* Silvia Di Pietro* | 3:42,30 |
Nyílt vízi úszás
Bővebben: Nyílt vízi úszás a 2020-as úszó-Európa-bajnokságon |
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 55:43,3 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 55:45,1 | Dario Verani Olaszország | 55:46,6 |
10 km | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 1:51:30,6 | Marc-Antoine Olivier Franciaország | 1:51:41,7 | Florian Wellbrock Németország | 1:51:42,0 |
25 km | Axel Reymond Franciaország | 4:35:59,8 | Matteo Furlan Olaszország | 4:36:05,1 | Kirill Abroszimov Oroszország | 4:36:06,2 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Sharon van Rouwendaal Hollandia | 58:45,2 | Giulia Gabbrielleschi Olaszország | 58:49,3 | Océane Cassignol Franciaország | 58:51,4 |
10 km | Sharon van Rouwendaal Hollandia | 1:59:12,7 | Olasz Anna Magyarország | 1:59:13,0 | Rachele Bruni Olaszország | 1:59:15,1 |
25 km | Lea Boy Németország | 4:53:57,0 | Lara Grangeon Franciaország | 4:54:58,4 | Barbara Pozzobon Olaszország | 4:54:58,7 |
Csapat
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Csapat, 5 km | Olaszország Rachele Bruni Giulia Gabbrielleschi Gregorio Paltrinieri Domenico Acerenza | 54:09,0 | Németország Lea Boy Leonie Beck Rob Muffels Florian Wellbrock | 54:18,0 | Magyarország Rohács Réka Olasz Anna Betlehem Dávid Rasovszky Kristóf | 54:18,5 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2020-as úszó-Európa-bajnokságon |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Patrick Hausding Németország | 427,75 | Jack Laugher Nagy-Britannia | 402,90 | Giovanni Tocci Olaszország | 402,50 |
3 m-es műugrás | Jevgenyij Kuznyecov Oroszország | 525,20 | Nyikita Slejher Oroszország | 505,80 | Martin Wolfram Németország | 484,65 |
3 m-es szinkronugrás | Németország Patrick Hausding Lars Rüdiger | 426,78 | Oroszország Jevgenyij Kuznyecov Nyikita Slejher | 415,47 | Ukrajna Olekszandr Horskovozov Oleh Kologyij | 409,92 |
10 m-es toronyugrás | Alekszandr Bondar Oroszország | 564,35 | Tom Daley Nagy-Britannia | 533,30 | Viktor Minyibajev Oroszország | 530,05 |
10 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Tom Daley Matty Lee | 477,57 | Oroszország Alekszandr Bondar Viktor Minyibajev | 471,96 | Németország Timo Barthel Patrick Hausding | 424,32 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Elena Bertocchi Olaszország | 259,90 | Michelle Heimberg Svájc | 255,55 | Chiara Pellacani Olaszország | 254,15 |
3 m-es műugrás | Tina Punzel Németország | 330,85 | Chiara Pellacani Olaszország | 321,15 | Emma Gullstrand Svédország | 319,60 |
10 m-es toronyugrás | Anna Konanihina Oroszország | 365,25 | Julija Tyimosinyina Oroszország | 329,20 | Andrea Spendolini-Sirieix Nagy-Britannia | 326,60 |
3 m-es szinkronugrás | Németország Lena Hentschel Tina Punzel | 307,29 | Olaszország Elena Bertocchi Chiara Pellacani | 307,20 | Oroszország Uljana Kljujeva Vitalija Koroleva | 291,00 |
10 m-es szinkronugrás | Oroszország Jekatyerina Beljajeva Julija Tyimosinyina | 307,44 | Nagy-Britannia Eden Cheng Lois Toulson | 290,58 | Ukrajna Kszenyija Bajlo Szofija Liszkun | 286,74 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m szinkronugrás | Olaszország Chiara Pellacani Matteo Santoro | 300,69 | Németország Tina Punzel Lou Massenberg | 294,27 | Oroszország Vitalija Koroleva Ilja Molcsanov | 289,50 |
10 m szinkronugrás | Ukrajna Kszenyija Bajlo Olekszij Szereda | 325,68 | Nagy-Britannia Andrea Spendolini-Sirieix Noah Williams | 307,32 | Oroszország Jekatyerina Beljaeva Viktor Minyibajev | 302,58 |
Csapatverseny | Oroszország Krisztyina Iljinih Jevgenyij Kuznyecov Jekatyerina Beljaeva Viktor Minyibajev | 431,80 | Olaszország Chiara Pellacani Andreas Sargent Larsen Sarah Jodoin Di Maria Riccardo Giovannini | 428,00 | Németország Tina Punzel Patrick Hausding Christina Wassen Lou Massenberg | 421,00 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni rövid program | Marta Fjegyina Ukrajna | 91,8445 | Evangelía Platanióti Görögország | 89,2897 | Vaszilina Handoska Fehéroroszország | 87,7173 |
Egyéni szabad program | Varvara Szubbotyina Oroszország | 96,4333 | Marta Fjegyina Ukrajna | 93,7000 | Evangelía Platanióti Görögország | 90,8000 |
Páros rövid program | Oroszország Szvetlana Kolesznyicsenko Szvetlana Romasina | 95,6705 | Ukrajna Marta Fjegyina Anasztaszija Szavcsuk | 92,6862 | Ausztria Anna-Maria Alexandri Eirini-Marina Alexandri | 89,4592 |
Páros szabad program | Oroszország Szvetlana Kolesznyicsenko Szvetlana Romasina | 97,9000 | Ukrajna Marta Fjegyina Anasztaszija Szavcsuk | 94,3333 | Ausztria Anna-Maria Alexandri Eirini-Marina Alexandri | 90,8667 |
Csapat rövid program | Oroszország Vlada Csigirova Marina Goljadkina Veronyika Kalinyina Szvetlana Kolesznyicsenko Polina Komar Szvetlana Romasina Alla Siskina Marija Surocskina | 95,6705 | Ukrajna Marina Alekszijiva Vladiszlava Alekszijiva Marta Fjegyina Katerina Reznyik Anasztaszija Szavcsuk Alina Sinkarenko Kszenyija Szidorenko Jelizaveta Jahno | 92,3920 | Spanyolország Ona Carbonell Berta Ferreras Meritxell Mas Alisa Ozhogina Paula Ramírez Sara Saldaña Iris Tió Blanca Toledano | 89,7700 |
Csapat szabad program | Ukrajna Marina Alekszijiva Vladiszlava Alekszijiva Marta Fjegyina Katerina Reznyik Anasztaszija Szavcsuk Alina Sinkarenko Kszenyija Szidorenko Jelizaveta Jahno | 95,0667 | Spanyolország Abril Conesa Berta Ferreras Meritxell Mas Alisa Ozhogina Paula Ramírez Sara Saldaña Iris Tió Blanca Toledano | 91,2333 | Izrael Eden Blecher Shelly Bobritsky Maya Dorf Noy Gazala Catherine Kunin Nikol Nahshonov Ariel Nassee Polina Prikazchikova | 86,8000 |
Highlight kűr | Ukrajna Marina Alekszijiva Vladiszlava Alekszijiva Marta Fjegyina Veronyika Hrisko Anna Noszova Katerina Reznyik Anasztaszija Szavcsuk Alina Sinkarenko Kszenyija Szidorenko Jelizaveta Jahno | 95,3000 | Fehéroroszország Vera Butsel Marharyta Kiryliuk Hanna Koutsun Yana Kudzina Kseniya Kuliashova Anastasiya Navasiolava Valeryia Puz Anastasiya Suvalava Kseniya Tratseuskaya Aliaksandra Vysotskaya | 86,5667 | Magyarország Barta Niké Csilling Katalin Farkas Dóra Linda Gács Boglárka Götz Lilien Hatala Hanna Hungler Szabina Mercédesz Regényi Adelin Rényi Luca Szabó Anna Viktória | 79,1000 |
Kombinációs kűr | Ukrajna Marina Alekszijiva Vladiszlava Alekszijiva Oleszja Derevjancsenko Marta Fjegyina Veronyika Hrisko Katerina Reznyik Anasztaszija Szavcsuk Alina Sinkarenko Kszenyija Szidorenko Jelizaveta Jahno | 94,7000 | Görögország Maria Alzigkouzi Kominea Eleni Deligianni Eleni Fragkaki Krystalenia Gialama Pinelopi Karamesiou Zoi Karangelou Danai Kariori Andriana Misikevych Georgia Vasilopoulou Violeta Zouzouni | 89,1000 | Fehéroroszország Vera Butsel Marharyta Kiryliuk Hanna Koutsun Yana Kudzina Kseniya Kuliashova Anastasiya Navasiolava Valeryia Puz Anastasiya Suvalava Kseniya Tratseuskaya Aliaksandra Vysotskaya | 86,0667 |
Vegyes rövid program | Oroszország Majja Gurbanbergyijeva Alekszandr Malcev | 91,7963 | Spanyolország Emma García Pau Ribes | 84,8697 | Olaszország Isotta Sportelli Nicolò Ogliari | 77,4281 |
Vegyes szabad program | Oroszország Oleszja Platonova Alekszandr Malcev | 93,9333 | Spanyolország Emma García Pau Ribes | 86,5333 | Olaszország Isotta Sportelli Nicolò Ogliari | 81,8667 |
Jegyzetek
- ↑ http://www2.len.eu/?p=5920
- ↑ Úszás: Budapest rendezi meg 2020-ban a vizes Európa-bajnokságot. www.nemzetisport.hu (2016. július 9.) (Hozzáférés: 2021. április 29.)
- ↑ http://www2.len.eu/?p=7081
- ↑ Vizes Eb: elhalasztották a budapesti kontinenstornát – hivatalos. Nemzeti Sport, 2020. március 20. (Hozzáférés: 2020. március 20.)
- ↑ LEN: jövő májusban lesz a budapesti vizes Eb – hivatalos. www.nemzetisport.hu (2020. május 5.) (Hozzáférés: 2020. május 5.)
- ↑ Úszó Eb: a LEN megerősítette a budapesti rendezést. www.nemzetisport.hu (2021. február 11.) (Hozzáférés: 2021. február 11.)
- ↑ Hivatalos: zártkapus lesz a budapesti LEN Európa-bajnokság. musz.hu (2021. április 13.) (Hozzáférés: 2021. április 28.)